Série bláznivých komedií s Lesliem Nielsenem v hlavní roli opět posílila Pravdivý příběh podle skutečných událostí z jiných filmů právě začíná Na mušce je Uprchlík, Mission Impossible, Jasné nebezpečí, Casablanca, Osudová přitažlivost, Titanic, Zachraňte vojína Ryana a množství dalších filmů Případ houslového virtuóza a jednonohého, jednorukého a jednookého zločince patří k nejbláznivějším případům, jaké FBI zaznamenala za dobu své historie. (oficiální text distributora)

kingik

Leslie Nielsen byl ještě před několika lety stále obsazován do rolí přitroublých charakterů a tahle parodie na Uprchlíka s Harrisonem Fordem není vyjímkou. Pat Proft je režisér, který umí udělat legraci a za skromnou minutáž 80 minut stihne vedle Uprchlíka zparodovat Titanic, Pobřežní hlídku, Mission Impossible a mnohé další a nebojí se pustit i do náročnějších kousků jako je Svědek nebo Na Sever severozápadní linkou a jeho slavnou scénu s dvojplošníky na poli dotáhne až do absurdna. Slepenec parodických scének téměř nedává smysl, ale několik gagů je výborně načasovaných a velmi podařených. Budete se ovšem bavit pouze v tom případě, že jste zde parodované filmy viděli. 60% ()

MaedhRos

Ne snad že by to byla vyslovená nuda, nebo že bych se vůbec nezasmála, ale zázrak to určitě není. Nic proti nenáročné zábavě, ale tenhle typ humoru se sakra rychle zajídá. Nejvtipnější z celého tohoto filmu mi nakonec připadají závěrečné titulky. ()

Anderton

Možno tá vôbec najlepšia Leslieho paródia. Svojho času bola pre nás násťročných povinnosťou návšteva kina a nikdy potom ma Utopenec na úteku už tak nebavil. Plné smiace sa kino je proste plné smiace sa kino. Aj keď nám tam nikto nesvietil pri snahe nájsť svoju sedačku svetelným mečom. ()

Frajer42

Místy vtipné, místy výsostně trapné. Teď jde pouze o to, kterých míst tu bylo více. Dle mého soudu tento mini souboj drtivou porážkou soupeře vyhrály bohužel ty pasáže trapné. Pár vtípků ovšem skutečně vyšlo a slušně mě pobavilo. Film má slušné tempo a celkem rychle dospěje ke svému konci. Možná na tom má svoji výraznou zásluhu ta 82 minutová stopáž. Dávám 2* jedna za hlavního vyšetřovatele a druhá menší za Leslie Nielsena. ()

predators

Jojo, to je přesně humor, který mám rád. Leslie je blázen a tyhle role nemehla mu sednou jako ušité na míru. Další kousek, který můžu vidět několikrát a vždycky mě rozesměje. 70% ()

Slartibarkfast

Co dodat k této střeštěné komedii, která celkem slušně útočí na vaše bránice? Pokud znáte komedie s Leslie Nielsenem, pak tahle je opravdu vytříbená a opravdu si ji užijete. Spousta skvělých gagů a parodických odkazů na jiné filmy. Zvláště pak Obvyklí podezřelí mne hodně rozesmáli. 80% ()

nash.

Natočit dobrou parodii není snadné a těch, které by opravdu vyvolávaly salvy smíchu a působily namožené bránice, těch je jako šafránu. Utopenec, který je možná nejlepší parodií od dob Airplane! mezi takový šafrán bezpochyby patří. Ad Anakondy, přes Star Wars až po Uprchlíka, bere si na mušku jeden filmový hit za druhým a vždy je to trefa do černého. Leslie se řítí filmem jako neřízená střela a snad každý druhý záběr je vtípkem, narážkou nebo dokonale deformovanou citací, která pobaví a některé, jako třeba odkaz na Titanik, se zatne do paměti tak hluboko, že už tam zůstane navždy a vyskočí pokaždé, když zahlédnu Cameronův originál, čímž je vážnost scény definitivně ztracena. A Titanic není jediný film, který už po Utopenci nikdy nebude stejný jako dřív. ()

klerik

Prijateľná paródia, ktorá sa hlavnou líniou drží utečenca - a robí dobre. Krátke scény parodujúce iné filmy (Anakonda, Titanic...) sú pomerne krátke, takže nedávajú hercom čas sa strápňovať... ()

Chrustyn

Povedená parodie, která se sice nemůže rovnat klasikám jako jsou Žhavé výstřely nebo Bláznivé střely ale rozhodně parádně pobaví. Bohužel některé fóry jsou vyloženě trapné. ()

LaciLC

Z Nielsenovej bohatej filmografie len priemerná paródia, no oproti strašnej Vesmírnej Prde, Kevinovi zo severu, alebo Drakulovinám je toto klenot kinematografie. ()

TheEvilTwin

Opět úžasná, vtipná a trefná parodie v čele s Leslie Nielsonem. Narozdíl od nových parodií má i celkem oukej příběh, což je v kombinaci s takhle vytříbeným humorem jednoduše divácký sen. ()

eraserhead666

Je mi trošku záhadou, proč tohle není v červené barvě. Když už se tady srovnává, tohle je ještě pořád zlatá doba filmové parodie. Leslieho je opravdu škoda, ještě několika vylízanými idioty nás mohl oblažit. Dost mě potěšila Kelly LeBrock. ()

902 10

nijak zvlast zajimava (rozumej nudna) nielsenovka, oplyvajici podprumernymi (rozumej hroznymi) hereckymi vykony a standartnimy (rozumej stale stejnymi) vtipy. luxusni starobinec ceka leslie, zaslouzene. ()