Nic na světě není pouze černobílé. Až na jedno místo - americké městečko zázraků Pleasantville. V Pleasantville nikdy neprší, nikdy se zde neobjevuje nenávist, agrese a nebo slzy. Ale také zde nikdy nikdo nespatřil vášnivý polibek nebo rudou růži. Až do doby, kdy se tu objevili sourozenci David a Jeniffer Wagnerovi... (Warner Home Video CZ)

jessic

Pohádkový originální příběh dvou sourozenců, kteří se ocitnou v „ideálním“ světě sitkomu z amerického maloměsta 50.let. Taková Truman show v odlehčenějším provedení. Vizuální stránka filmu a postupné zabarvování umělého xenofobního maloměstského světa, který je postupně rozvrácen vlivem emocí, umění a opravdovosti, jsou kouzelné a originální i přesto, že je známe z Jasného Kocoura. Velmi příjemný Tobey Maquire a Reese Witherspoon v hlavních rolích a skvělá Joan Allen v roli zakřiknuté manželky, která prudce podléhá vášni. Nebýt trochu moralizujícího konce a celkového zarámování současností, které mi nesedlo, bylo by to jednoznačně za pět. ()

blezg

První půlka je fantastická, možná dokonce dvě třetiny, ale ten závěr není a reformátor Tobey, ne-e... a na závěr taková faktická výtka: Lidi se nemění. Až na období dospívání. Jak si jednou člověk udělá ucelený pohled na svět, je velmi těžké ho změnit, změnit hodnoty, postoje... spousta lidí nechce a druhá spousta nemůže, ani když chce, protože to není jako lousknout prsty. Dokonce už před deseti dvanácti lety mi jedna krásná dívenka řekla, že se lidi nemůžou změnit. Trošku jsem se jí tehdá vysmíval a přesto jsem se nezměnil... ()

SolamBee

Netradiční pojetí a zajímavá vizuální stránka. Rozhodně nejde o hlavní proud a to hodnotím vždycky pozitivně. Nápad taky skvělý, ale osobně si myslím, že se z něj dalo vytěžit o něco víc, než jen poselství o touhách (a barvě) v nás. ()

PatrikP4

Vůbec mě to nenadchlo možná to ale bylo tím že jsem po nočních a moc nemám rád černobílé a zároveň barevné, to se mi boužel moc nelíbilo... ()

tomino28

Hodně povedený film, který bych zařadil do kateogorie "oddechových/pohodových". Už dlouho jsem se ve filmu nesetkal s nějakým prudce originálním nápadem a tomuto to barevnou originalitu rozhodně musím přiznat. Když se k tomu přidá dobré herecké obsazení s přesvědčivými výkony, už pomalu nezbývá co řešit. Za mě vydařená a zábavná záležitost. ()

buchannon

Gary Ross dokázal už originálním scénářem ke snímku Dave (1993), že umí a zde to dokázal znovu... Naprosto originální námět (skoro by se dalo říci formanovský, ale komediální), který vždy pobaví. I když jak psal Beastmaster4, není na něm nic velkého k přemýšlení. Ale podle mě je to velice příjemná oddychovka a přece není nutno u každého filmu přemýšlet, naopak nenáročné snímky jsou taky potřeba. Really pleasant movie!!! ()

llollita

Staré dobré pravidlo : "V jednoduchosti je krása". Okouzlující pohádka o toleranci a jistém druhu dospívání. Je pravda, že konec filmu trochu deklamuje. Ale co na tom. Vždyť mají pravdu. Proč vidět svět černobíle, když má tolik barevných odstínů? ()

aronofsky

Celkem originální nápad převedl na plátno/obrazovky Gary Ross a ze začátku se mu to i velice dobře dařilo. Vizuální styl, vtip, prostě všechno je tak, jak má být. Ale zhruba po půlce mu dobře rozjetá mašina trošku ubrala plyn a ke konci to byl už obyčejný, průměrný slaďák. Škoda. 60% ()

Olafa

Především, to bylo originální. I když jsem převážně pesimista, ta jejich naivita ("A myslíte, že se budete držet za ruce?") mě totálně okouzlila! Příjemně trhlá Reese Witherspoona se Tobeym Maquirem (jež tam k těm klaďasům výborně zapadl). výborně doplňovali. | Musím velice pochválit kostými (mám pro tuhle dobu slabost) a tu vizuální stránku věci. Přechod z naivního městečka do xenofobního dramatu byl velice přirozený... fakt nevím, co vytknout. ()

Lukaaasek

Excelentní dílo nesoucí v sobě zakomponované poselství v podobě boje proti diskriminaci, stereotypu a konzervatismu, které je vám v průběhu celého filmu nenásilnou formou (a to je důležité) předkládáno. Velmi mě také zaujal nápad s prolínáním nudného černobílého a živého barevného světa. Městečko Pleasantville je počinem, který si budu ještě dlouho a rád připomínat. ()

Arwic_x

Klasická ukázka nedotažení výborného nápadu. Bohužel film nedokázal udržet nadhled a závěrečná půlhodina byla jedna velká patetická koupačka. Po slibném začátku zklamání. Krutých dvě a půl *. ()

mackyns

Na začiatku filmu som nechápal čo to vlastne pozerám a nebolomy jasné ani prečo a jakto, že ma film také dobré hodnotenie, ale keď sa film už rozbehol, čo chvílku trvalo nastal zvrat a nadšenie, niečo podobné som vážne nečakal. Autor vo filme ukázal ako málo stači človeku k neznášanlivostí ostatných ludí ktory ešte včera boli vašimi priatelmi, susedmi alebo rodinou. A ako sa ľudia bránia zmenám vo svojom okolí a strachu z niečoho nového. No som veľmi rád, že som na tento film narazil a všetkým ho vrelo odporúčam.80% ()

Mr.Hackels

Zajímavé je, že každý se chce v dnešní době odlišovat. A potom, když se to někomu opravdu povede, tak ho většina společnosti odsoudí. No i v tomhle retro neretro filmu to bylo vidět. Moc hezký pohled na věc. Navíc první polovinu taková hezká "starodávná" atmosféra :) 80% ()

Monniques

Příjemné černobílé retro s milým obsazením. Kontrast černobílé a barevnosti se mi moc líbil. Byl to originální a zajímavý nápad. Celkové provedení tohoto filmu bylo moc povedené. Potlesk. ()