Domino (Keira Knightley) se narodila do světa luxusu a milovala nade vše svobodu a nezávislost. Opustila kariéru modelky a stala se členkou komanda zabývajícího se chytáním uprchlíků. Začala tak kariéru lovkyně lidí. Film je natočen podle skutečné události. (oficiální text distributora)

Kakho-oto

Výborný nápad, originální děj, ale nakonec jen vyloženě průměrné zpracování. Tohle měl do ruky dostat lepší režisér. Nicméně některé scény a charizmatická Keira drží film alespoň trochu na úrovni. max 60 % ()

Castielo

Pár výborných akčních scén, pár herců i něco hrálo. Ale na druhou stranu dementní zápletka a ta kamera. To točil nějakej vysmaženej schizofrenik ne? Hrozný. Lepší 2* ()

papaguy

Bezprostředně po shlédnutí jsem pociťoval znechucení až naštvání. Vadilo mi toho na filmu dost. Vlastně už úvodní titulky mi byly nepříjemné. Je fakt, že není vůbec problém tenhle film rozstřílet kritikou na hadry. Ale... po odplavení první vlny toho, čemu se tu s oblibou říká "guilty pleasure", jsem s překvapením zaznamenal, že si na film docela rád občas vzpomenu a nechám se sem tam unést nějakým tím vizuálně zajímavým střípkem. - Jako když se podíváte do kaleidoskopu. Čas se na pár okamžiků zastaví. A chvíli zůstanete s otevřenou pusou zírat na tu barevnou parádu. Možná zapůsobilo to jakoby halucinogenní vizuální ztvárnění. Možná zajímavá postava Domino. Možná něco jiného. Každopádně s odstupem zvyšuji hodnocení o jednu hvězdičku a film začínám vnímat jako pozoruhodný odvážný experimentální počin a čistou hru s vyprávěním a vizuální formou. ()

dalziel

Tony Scott nech mu je voda ľahká,asi už od muža v ohni keď prešiel na šialený strih a videoklipový look svojích filmov už pre mňa nemá nárok na viac ako 3 *.Bohužial to dobré pre mňa skončilo spy game. ()

AbelXavier

Tony Scott strasne moc chtel sdelit, ze ma neco na srdci, bohuzel tech selestu bylo fakt hodne a stary dobry Tony se spolecne s nami snazil vyslechnout vsechny najednou. Tak to holt chodi kdyz muvite moc rychle a myslite jeste rychleji, mate-li k tomu vsemu zeleny zakal muze se cely pribeh sesypat jak dominovy efekt. Keira je kocka a Mickey spravny ksichtak, ale tenhle film bude zapomenut. Ten ulet s reality TV s chlapci z Beverly byl vrchol, chudak Christopher Walken, neustale saha po spatnych filmech, pritom je vzdycky fialkou na bramboristi. ()

billyador

Není všechno zlato co se třpití... Možná tohle přísloví znají i v Emerice, možná ne... Tady je ale postě naservírován pěkně zabalenej dobře myšlenej ale přesto shit. No koukat se na to dá, Scottovi se díky bohu nepodařilo přeřadit z pětky na jedničku. Herecky dobrý, Keira už nikomu nic dokazovat nemusí a její britský akcent je i u "holky z Beverly" sexy. Mickey nabírá na síle, možná už zase zakotvil na hlavních rolích, Zbytek dobře vybraných typů není třeba zvlášť opěvovat. Vizuální stránka jak jsem naznačil taky gut. Tak kde je problém? Asi ve scénáři a tak trochu i v režii, prostě příběh není uspávací,ale celkově to tak nějak plyne a ikdyž jsou tam hodně zajímavý okamžiky, sedíte a nic vás z křesla nenadzdvihuje ani do něj netlačí, proste standard řežbička, co neublíží.. Proto ***... ()

MeaCulpa

Rozpočet 50 mil $, tržby USA 10 mil. $ (vůbec největší Scottův propadák, v celé jeho karíéře se nezaplatily pouze 2 filmy Domino a Fanatik. Zatímco Fanatik se snažil o určitou "vážnější" zábavu Domino je jen čistou komercí, která je sice pěkně a zajímavě natočená, některé scény mají pořádný šmrnc, ale roztřesený obraz a zahozený stativ odrazují diváky. To co u Muže v ohni vypadalo neotřele a zajímavě tady je dovedeno do naprostého extrému, snad se rejža poučí a Deja vu naváže na skvělého Nepřítele státu a nebude pokračovat v cestě kterou Scott započal už se Spy game). ()

arkie

Videoklip s profilom cross-process ... o čom to vlastne bolo? A prečo to hrala Keira Knightley? A prečo by malo byť zaujímavé to ladenie do "skutočného príbehu"? :) ()

HonzaMag

Slušně odvedená akční videoklipová prácička s šíleným lookem Mickeyho Rourka (po řadě nepovedených plastických operací) a minirolí pro dva členy z "týmu okolo Beverly Hills". Strhávám jednu hvězdičku za "hlavní" hvězdu KK, kterou moc nemusím (a která mne opět nepřesvědčila) ... ()

waska

Tomuhle filmu jsem nějak nepřišel na chuť. Kiera je sice přesvědčivá a ve své roli naprosto přirozená, ale vadil mi hodně zmatený střih, směsice na sobě naplácaných barev a divně poskládáný příběh. Tohle se Tonymu moc nepovedlo. ()

Henry Morgan

Čekal jsem s čím přijde režisér posledního skauta a musím říct, že mě výsledek nijak nezklamal, ale zároveň mě nijak nerozpálil. Zajímavě natočené, sestříhané, ukončené a zahrané, ale zjistil jsem, že mě Keira s patkou malinko štvala. Vtipně zamotaný příběh možná nebyl tolik komplikovaný, ale když to okořenili psychedelickými střihy ve stylu květinových dětí, tak to vytvořilo iluzi složitého příběhu. Kořením možná měli být hvězdy z BH 90210, ale u mě se to nějak minulo účinkem. Já jsem doufal, že něco hezkého předvede Rourke a místo toho zde zaujal trochu vedlejší roli. Některé podivné zvraty vysvětluje tvrzení, že příběh napsal sám život. Protože jinak je scénář možná malinko těžkopádný. ()

Lasombra

Příběhově je to slabší, ale Keira zde předvedla skvělou roli, i když měla daleko větší a lepší.. tahle je jiná a něčím vyjímečná. ()

Acrobat

Tonymu sa už od Nepriateľa štátu podarilo pozdvihnúť technickú vizualizáciu akcie do nových, až sci-fi rovín, ktorú dodnes nikto neprekonáva. Je ale očividné, že si tu všetci „šlehli“ nejaký ten „matroš“. Toto už je experiment, na ktorý sa jednoducho väčšina vykašľala a nevydržala. Mne je to príjemné vidieť v sekvencii štyri trasené dobité tváre Keiry, ktorú Lucy vábi do lesbian femdom. Celkovo je dej tarantinovský, ale pevný, zábavný a tragický zároveň. Domino je svojský a k tvorbe Tonyho pristupuje ako vedľajší úväzok. Pomodli sa aspoň k Ježišovi keď kradneš z farskej pokladničky a....a „polož už tú zbraň, kurva!“ ()

Hezzy

Velmi rozporuplný film. Někdo ho odsoudí hned při prvních pěti minutách a někdo se nemůže dočkat dalšího střihu :). A že jich tam bude hodně. Těžko jsem hledal záběr, který by měl více jak tři vteřiny. Opravdu to vypadá, jako byste celou dobu sledování jeli na tripu a všemožné barevné filtry a žluto-nazelenalý odstín tomu ještě napomáhají. Keira zde předvádí, že zvládne i drsné roli, i když v prvních minutách jsem jí moc nevěřil. Příběh sice za moc nestojí, ne že by byl nějaký plytký, je tu dokonce hodně odboček, ale nějak nemáte čas se na něj soustředit, protože film začíná koncem, pak začátkem, prostředkem, zase začátkem a střih je tak zběsilý, že to absolutně nestačíte vnímat. Důležité ale je, že na konci filmu vám to do sebe víceméně zapadne :). Soundtrack je výborný a skvěle se hodí ke stylu snímku. Možná to hodnotím přemrštěne, ale já byl dostatečně uspokojen touto zběsilou jízdou. ()

kratina

Hraje v tom kočka mého mládí Jacqueline Bisset, kočička mé (chlípné) dospělosti Mena Suvari, kterou jsem kdysi s potěšením načapal ve své vaně plné květů z růží, plus v hlavní roli micka Keira Knightley (zde tedy působící spíš jako kocourek), a stejně musím s politováním konstatovat, že ten film je pro kočku . Docela kvalitně mě ta přeplácaná hyperblbost naštvala. ()

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (více)

Válečníci Tonyho Scotta

Válečníci Tonyho Scotta

16.10.2005

Režisér Tony Scott ještě ani nevypustil do světa svůj drsný thriller o lovkyni lidí Domino a už vede řeči o své dalším projektu. Bude jím předělávka klasické pouliční gangsterky The Warriors režiséra… (více)

Co chystá andílek Lucy?

Co chystá andílek Lucy?

06.07.2005

Už je to nějaký čas co jsme naposledy slyšeli o božské dominátorce Lucy Liu. I když co si budeme nalhávat, klíčové je ji vidět, že ano. :) A zdá se, že se máme na co těšit společným jmenovatelem… (více)