Právníci John Beckwith a Jeremy Grey jsou nerozluční kamarádi s neobvyklým koníčkem. Pod falešnými jmény se jako dávní rodinní přátelé vtírají na cizí svatby, kde to vždy pořádně roztočí, dobře se nají, pobaví se a užijící si s pěknými dívkami. Všechno funguje a běží hladce na velké židovské svatbě, na ještě větší indické svatbě, na svatbě italské, irské, čínské i klasické americké. Osudnou se však kamarádům stane svatba Christiny, dcery ministra Clearyho. Zpočátku vše běží hladce a dvojice si vyhlédne sympatické družičky, nevěstiny sestry Claire a Glorii. Claire má však poněkud rázného přítele Sacka, což situaci komplikuje Johnovi. Jeremy se sice na pláži pomiluje s Glorií, ale ministr Jeremymu oznámí, že dohlédne, aby Gloria nebyla jen dalším jeho skalpem. Když chce vyděšený Jeremy zmizet, přiměje ho John zůstat, protože se mezitím zamiloval do Claire. A naštvaný Sack odhalí jejich pravou identitu a hloupý koníček... (TV Nova)

Karush

To je problém, že jedna komédia by mala byť asi trošku kratšia, aby si udržala svoju pozíciu, 120 minút bolo na mňa až príliš. Nápad je celkom uletený, a kým sa ešte film rozbieha, skvelo sa bavíme nad humorom, ktorý nemusí vždy a každému sadnúť, dokonca až do polky si film udržiava túto pozíciu. Ale od istého momentu film stratí na tempe, svižnosti a originálnosti, film by sa už dal aj viac ráz ukončiť, ale zbytočne ho ešte natiahli. Owen a Vince Vaughn ako sme mali možnosť vidieť sa skvelo spolu našli a zabavili sa, z čoho sa aj na nás niečo prenesie, čo ale presne stačí k tomu, aby film mierne vyšiel z priemeru. ()

Jizni Tlapa

Nesvátbáci přišli se super nápadem. Dokonce i jeho realizace je vtipná a povedeně natočená, včetně dialogů, které jsou místy opravdu vtipné. Výborný nápad s homosexuálně/retardovaným bratrem, který je tím vůbec nejpovedenějším. Celým tímto výčtem rozhodně lehčí nadprůměr. Chybějící dvě hvězdy dát však nemohu a sice za romantikou totálně ukroucené zakončení a náhlou vyměklost obou aktérů! ()

karlik4801

Není to úplně slaďárna, ale taky nejde o komedii se stupidním humorem, že bych se u každé scény za břicho popadal. Nicméně Nesvatbovi nenudí. A to je to hlavní. U všech scén jsem se kochal a někdy se i zasmál. Neškodná napůl romantická komedie, která snad nikomu neublíží, navíc s dobrým hereckým arsenálem. ()

Tyny

Tyhle typy komedií mně prostě baví. Není to taková ta pochmurná komedie, kde partička inženýrů sedí v košilích u bílého ubrusu a pijí si tam 'šardoné' a je to vlastně celý jedna velká nuda. Říkám to proto, že komedie tohoto nudného, sucharského typu se jen množí a nejde to zastavit a dobré komedie zanikají a nové, skvělé se neobjevují. Tohle má aspoň nějakou akci, jedna z mála komedií, když nepočítám třeba Hangover, u které jsem se zasmála. ()

Sokkk_y

Zatímco první polovina byla perfektně našlápnutá, ta druhá už šla svou utahaností a rádoby větším dramatem do háje. Averzi na american smile by Owen Wilson raději započítávat nebudu, jinak bych, vzhledem k časté frekvenci těch naleštěných králičích zubů, musel dát asi odpad... ()

Ryuuhei

Oficiálně nejlepším letošním aprílovým žertem je pro mě zdejší hodnocení tohoto filmu. Proč, proboha? Co bylo tak skvělého na naprosto generické komedii, kde jediné poslání je náhlá a absurdní náprava obrážeče? A nebo jsem jen neviděl něco, co tam ve skutečnosti doopravdy není? Což, pro mě leda tak hloupý, ale aspoň trochu příjemný film na nedělní odpoledne. Nic víc. 50% ()

Beky

..nejvíc se mi líbilo, jak jim padaly do postele ve spomaleném záběru velmi pohledné holčiny.... loni jsem vyrazil na 15 svateb a co vám budu povídat, opravdu to funguje, ty ženský jsou tak na měkko, ža v každém mužském pohledu vidí lásku na celej život, toho nešlo nevyužít.....tak jsem jich dostal přesně patnáct, po jedný na každý svatbě...wow, skvělá jízda..a na té 16., o které jsem se nezmínil, jsem se skutečně zamiloval..........spousta lidí mi to nevěří a to je zatraceně dobře:)))))).....ale v tomhle filmu, bych tomu klidně věřil, opravdu velmi dobré!!!...čistých 80%! Jednou větou: Isla Fisher mě opravdu, ale opravdu dostala.. :)!! ()

Zdeňka

Má velmi oblíbená komedie s úžasným Owenem Wilsonem i Vincentem Vaughnamem. Dlouho jsem se v kině tak nepobavila a především bych chtěla ocenit nápad - svatby byly na filmovém plátnu snad ve všech podobách, ale v tomto směru jsem se s žádným filmem prozatím nesetkala. ()

asirtes

Komédia, ktorá má gule. A Islu Fisher poprosím obsadiť do nejakého konštantne erotikou nabitého seriálu v hlavnom vysielacom čase. A množiť sa a množiť sa! ()

Thommie

Rozjezd je skutečně nevšední, několik perfektních hlodů a situací, Vince Vaughn hraje skvěle, výborně jsem se bavil. ()

uiu

Nevím, asi jsem viděla jiný film než vy, protože to, co jsem viděla byl jen trapný pokus o americkou zábavu. Neustálé hádání se, honění ptáka pod stolem před celou rodinou a naivní nabalování zadané ženské. Když se dívám s rodiči na komedii a nikdo se nesměje a já cítím ty jejich pohledy: Co jsi nám to zase pustila za volovinu, tak poznám dobrou komedii od té špatné. ()

lennyd

John (Owen Wilson) a Jeremy (Vince Vaugn) mají zvláštní druh zábavy. Během sezóny obrážejí svatby, kde se - za trochu vtipu - dobře nají, napijí a povětšinou sbalí i některou z družiček. Nic nenaznačuje, že by tato svatba měla být jiná - snad jen trochu luxusnější, když se vdává dcera ministra Williama Clearyho (Christopher Walken). Ani John, ani Jeremy ale nepočítají s tím, že se na svatbě poprvé doopravdy zamilují - do dalších dcer Clearyho. A že budou muset o své vyvolené pořádně zabojovat .. I když to podle názvu až tolik nevypadá, svateb si užijete při filmu docela dost, a film můžete bez problému shlédnout i se svojí drahou polovičkou (ať už svatbu chystáte, nebo ne). Představitelé hlavních rolí, Owen Wilson a Vince Vaugn jsou sami o sobě zárukou výborné zábavy, a když se k tomu přidá krásná Rachel McAdams (chemie mezi ní a Owene Wilsonem funguje naprosto dokonale), skvělý Christopher Walken či spousta dalších elementů z Clearyho rodiny (Keir O'Donnell!!) není vůbec co řešit. Pro mne je toto rozhodně jeden z nejlepších romantických filmů všech dob.. ()

anli

Dva přátelé si užívají života naplno,hlavně tím,že se vtírají na svatby a tam kromě tradičního veselí balí holky.No,nezní to nádherně?Vše mají přesně vymyšlené a naplánované(včetně seznamu příbuzných)a berou jednu svatbu za druhou.Může jim vůbec něco takovouhle idylku překazit,tedy kromě smrti?No samozřejmě může a není to nic jiného a menšího než láska.Jak jinak.Aby vše fungovalo,mají totiž pravdidla a jedno z nich hovoří jasně-nezamilovat se-ale může člověk poroučet svému srdci,i když je to jakkoliv nepříjemné?Ano,jistě to mnozí zkoušeli,ale podle mě to nefunguje a když někdo tvrdí,že ano,jednoduše lže.Tahle romantická komedie je skvěle napsaná a opravdu s gustem a vtipem režírovaná.Má perfektní rozjezd a téměř po celou dobu filmu drží skvělé tempo vyprávění.Je tu spousta zajímavých postav,které herci zvládají bravurně a dvojice Wilson-Vaughn tomu vévodí s naprostou jistotou a dokonalostí.Moc příjemně sem zapadá Rachel Mc Adams a Christopher Walken.Skutečně skvěle vymyšlená zápletka,vtipné hlášky a zábavné situace drží celý film divákovu pozornost a on se skvěle baví.V posledni třetině se tempo vyprávění trochu zvolní a bohužel se objeví Will Ferrell,který opravdu nechutně přehrává a částečně tím kazí celkový dojem.Já si ho ovšem zas moc zkazit nenechal,protože na poli americké komedie je tohle opravdu skvělý počin,který je romantický,vtipný a nesklouzává ke kýčovitosti nebo nutnému a stále opakovanému klišé.Vpohodě a s gustem dávám 85% a nebýt Ferrella,neváhal bych dát plnou nádrž.K tomuhle filmu se bude spousta diváků rádo vracet,stejně jako já. ()

Pavlínka9

Každý se baví po svém ;) John a Jeremy jsou v podání Wilsona a Vaughna skvělá dvojka a dost jsem jim to věřila (doufám, že spolu takto vychází i v osobním životě ;) Komedie je to povedená, spousta klišé a gagů, ale přitom to vlastně pojednává o šťastné události, která dané dvojici udělá ještě větší štěstí ;) Přechod na pohřby nastane ve chvíli, kdy to tak z celého filmu opravdu vyplývá a že se tam objevil Will Ferrell mě vůbec nepřekvapilo :) Islu Fisher zbožňuju :) A jen kvůli ní jsem se na ten film vlastně podívala znovu ;) ()

T-pack

Tuhle frat packovskou romanťárnu jsem hodnotil ve své nadhodnocovací éře, ale viděl jsem toho kus teďka, a krom faktu, že to samozřejmě byla romanťárna klišoidní (sorry, to je teď prostě můj novotvar), je to taky neuvěřitelná prdel. Babiččiný obviňování všech z teploušství, uzemňující scény kamennejch fórů i některý absurdní dialogy nechají zapomenout na to, že vlastně sledujete plytký hrdličkování Rachel McAdams a Owena Wilsona, který se dá přežít už jen díky tomu, že jsou oba celkem snesitelní, rozumní a pohlední. Christopher Walken samozřejmě nemůže zkazit jedinej film, Vince Vaughn je perfektním terčem takového toho příběhového spiknutí, zvlášť když vezmeme v potaz, že je terorizován malou zrzavou holkou, Cooper je přehnanej záporak, ale hraje ho výborně. K závěru už se samozřejmě ze sousloví „romantická komedie“ podstatné jméno začne ztrácet, na druhou stranu ve velké části filmu je znát víc než dost a jak říkám, málokdy ze svých někdejších hodnocení, byť jsou občas magorský, slevuju. ()

ywo666

Ǔspešná známa komédia. Ale teraz mi nejak nesadla. Kopec dobrých scén. Ale je to dosť dlhé. A osobne nemám rád ani Vaughna ani Wilsona ani McAdams. A romantika bola otravné. A Isa Fisher bola mňam. Mladý Bradley Cooper tiež zvládol svoju rolu na jednotku. Ferrell pobavil. Aj doktorka Quinnová. Dávam 65-70% Silné 3* ()

Master19

Lehce nadprůměrná komedie, která příjemně uteče. Úvodní pasáž je rozjetá v opravdu velkém tempu, až se diváku nechce věřit, že "tohle už je ta pravá", protože by se rád bavil dál. Přichází ale romantická pasáž, kde humor zajišťuje víceméně už jen Vince Vaughn. Každopádně (i kvůli mystickému Willu Ferrellovi) to stojí za shlédnutí a pro fanynky holé hrudi Owena Wilsona je to téměř povinnost. :-) ()

Millanium

Parádní komedie o dvou starších mládencích, kteří obrážejí vybrané svatby, vydávají se za něčí příbuzné a loví nezadané dívčiny. Po první polovině, kdy film začne nabírat romantičtějšího rázu a s příchodem lehce trapného Willa Ferrella jde kvalita trochu dolů. 70% ()

dANo

Otrasná romantická komédia, kde som nechápal takmer žiadne konanie postáv a už tobôž nie celkový výsledok... Herci aj herečky prehrávajú, scenár má toľko múch, až to nie je únosné... no proste slabota. ()

Will Ferrell si zazpívá

Will Ferrell si zazpívá

08.03.2019

Zhruba před rokem se objevila zpráva, že herec a komik Will Ferrell (Holmes & Watson, Táta je doma) chystá pro Netflix novou komedii o pěvecké soutěži Eurovize. No a teď se zdá, že se film… (více)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

24.03.2013

Vaughn a Wilson rozvrátí Google

Vaughn a Wilson rozvrátí Google

25.09.2012

Dvojice z veleúspěšných Nesvatbových se chystá na komedii The Internship. Ta bude o dvou chlápcích středního věku, kteří přijdou o zaměstnání a novou práci si najdou v „úspěšné internetové… (více)

Will Smith na lovu strašidel

Will Smith na lovu strašidel

19.02.2009

Už koncem roku 2007 se mluvilo o rodinné hororové komedii Monster Hunter, k níž napsali scénář Robert Baird a Daniel Gerson (Auta, Příšerky s.r.o.) a jejíž hrdinou bude dětský psycholog s neobvyklým… (více)