Georgia Byrdová pracuje jako prodavačka nábytku v obchodním domě Kragen v New Orleansu. Miluje vaření a jedním z jejích snů je mít vlastní restauraci nebo malé bistro, kde by se mohla svému koníčku věnovat profesionálně. Je platonicky zamilovaná do kolegy Seana Williamse, ale není schopná mu to dát najevo. Jednoho dne si s ním povídá a při té příležitosti se bouchne do hlavy takovou silou, že na chvíli ztratí vědomí. Sean ji vezme k firemnímu lékaři a zde podstoupí vyšetření na CT. Není to úplně nový přístroj, ale funguje. To, co tam doktor Gupta spatří, je šokující. Georgia má v mozku nádory a její dny jsou sečteny. Lékaři jí dávají tři týdny života, maximálně čtyři. Přestože si Georgia platí zdravotní pojištění, na operaci mozku se to nevztahuje, a jelikož operace stojí více než 300 tisíc dolarů, nemůže si ji dovolit zaplatit. Nešťastná Georgia to považuje za nespravedlivé. Vždy žila střídmě, pobožně, nestřídala milence jako její sestra, a přesto ji Bůh takto potrestal. Každý druhý by se po takové zprávě hroutil, ale Georgia se rozhodne užít si dny, které jí ještě zbývají. Vybere si všechny peníze z banky, prodá dluhopisy po matce a rozhodne se, že si splní svůj sen. Koupí si letenku do Karlových Varů, ubytuje se v hotelu Pupp v prezidentském apartmá a užívá si delikates, které vaří světoznámý kuchař Didier. Ten si Georgii okamžitě oblíbí, protože dokáže ocenit jeho kuchyni. Georgia se baví i jinak. Učí se jezdit na snowboardu, skočí basejump, vyhrává v kasinu. Svým přátelským, bezprostředním chováním na sebe poutá pozornost hotelových hostů, kterými nejsou nikdo jiný než senátor New Orleans, a dokonce i pan Kragen s milenkou, slečnou Burnsovou, její hlavní šéf. Georgia si získá sympatie všech, až na Kragena, kterému se Georgia moc nezdá. Má pocit, že něco tají, a tak podplatí hlavní pokojskou paní Guntherovou, aby prohledala Georginy věci a dozvěděla se o ní něco více. A Guntherová, nepříjemná žena, to udělá. To, co zjistí, v ní vzbudí lítost. Zjistí, že Georgia je obyčejnou prodavačkou v Kragenově obchodním domě a do konce života jí mnoho času nezbývá. Dojatá Guntherová se Georgii přizná a nabádá ji, aby strávila poslední dny života s těmi, které miluje. Georgia má stejný nápad a rozhodne se odletět domů. Na silnici však spadla lavina, a tak se Georgia musí vrátit. Netuší, že na druhé straně laviny je Sean, který ji doma hledal a rozhodl se, přestože se hrozně bojí létání, odletět za ní do Karlových Varů. Vystoupí z taxíku a jde za Georgiou pěšky. Je zrovna Silvestr a oslavy jsou v plném proudu. Kragen, který již ví, kdo Georgia je, se rozhodne před ostatními prozradit její pravou identitu... (TV Prima)

herr_carter

Pyšný reprezentant filmové kategorie s příznačným názvem " O hovně". Zatímco některé kusy, spadající do téhle divize, člověk musí v polovině vypnout, tenhle spadá do té pozitivní části, kde vhodným výběrem hlavního herce, zdatného křoví a ne příliš vtíravým citovým vydíráním filmového diváka i z ošklivého hovna může být spleten poměrně hezký a funkční bič..................moje hodnocení = 6 z 10. ()

killjezor

Velice příjemná komedie o jídle a prioritách člověka, když znáte svůj konec. Sice se neubrání několika klišé a lehce předvídatelných zvratů, nicméně je radost na to koukat. Známé prostředí, známí herci a Depardieu je jako šéfkuchař velice přesvědčivý. ()

jondoe

Vyborna oddychova komedia, ktoru som si uz dvakrat vychutnal v televizii. Queen Latifah mi bola vzdy sympaticka ale filmy v ktorych hra ona halvnu ulohu ma moc nechytili. V tomto filme vsak bola naozaj krasna a postava, ktoru stvarnuje je pre ako usita na mieru. Pribeh je zasadeny do ceskej republiky a mna preto velmi potesili aj cesky herci a tak isto aj mensia uloha Gérarda Depardieu. Posledne prazdiny je sympaticka a mila komedia zo solidnym scenarom a vyborne obsadenymi postavami. ()

Billie777

Taková průměrná, milá a navíc vkusná komedie. Sice s naprosto předvídatelným koncem ale i tak dávám čtyři hvězdy. Dala bych tři ale nakonec s odřenýma ušima čtyři a to hlavně za sympatickou hlavní představitelku. ()

joshula

Uvolněná a hodně nenucená komedie. Humorné scénky i skvěle vybraní herci, kteří dobře zapadají. Spestřením je i část filmu, která se odehrává v ČR. ()

dopita

Podobných komedií sem viděl požehnaně. Je to tradiční, neškodná komedie, která může vzniknout jen a USA. Naštěstí Queen Latifahová je mi celkem sympatická, takže, i když sem u toho občas brblal, tak sem u toho vydržel. Pro nás má film navíc přidanou hodnotu v tom, že se odehrává v Karlových Varech. Zkrátka další americká blbina, která moc nepobaví, ale ani neurazí. Budiž. ()

Hanys_ odpad!

No, to zase byla volba na sobotní večer. Bez herců (chtělo se mi brečet, když jsem viděl jak zase dopadl Depardieu), bez scénáře (ku.va to měla být svěží komedie?), ale zato s Alpama poblíž Karlových varů (se divím, že mě to překvapuje..) a s nulovým humorem... Prostě můj první letošní odpad patří téhle "komedii" s příšernou Latifah a jsem na to hrdý :) ()

Pussycat18

Po dlouhé době se v televizi mihla příjemná komedie! Navíc jsem si konečně všimla, jak jsou Kalamáry Vary :-) pěkné město! Asi se tam budu muset zajet podívat! Queen Latifah odvedla moc dobrou práci, opravdu a upřímně mi byla sympatická! Gérard Depardieu by měl být kuchařem, tak nějak mi do té role padnul. Jediné, nad čím jsem se pozastavila a co mi ve filmu přišlo podivně vyumělkované, byla Lucie Vondráčková... nemůžu si pomoct, přijde mi příliš afektovaná a upjatá a to se mi do tak uvolňujícího filmu opravdu nehodilo. Jinak super, můžu pochválit a doporučit. ()

wosho

Jediným kladem je šarm Queen Latifah, jinak Poslední prázdniny jsou zcela bezzubou romantickou komedií s rutinní režií (a to se mě od Wanga hrozně líbil jeho Smoke) a blbým scénářem. Na podobný námět musí mýt scénarista něco talentu, tady však měl v hlavě nasráno a tak scénář naplnil sračkama k posrání. ()

Paity

Jen proto, že se to také natáčelo i u nás a navítáte do Harachova a do Puppu ve Varech, se nazdráchám dá dokonce i dvě hvězdičky. ()

Petr.Kocfeld

Jako ujde to.Queen Latifah znam.Mela uz lepsi filmy.Zde neni uplne nejlepsi scenar.Georgia je trochu placha a pozdeji hodne utraci penize v Karlovych Varech...Jinak dej ujde,hlavni postavy jsou vcelku dobre.U me jsou to 2 hvezdy.Tato komedie pusobi obcas trochu zdlouhave a scenar ujde.Proto jen 2 hvezdy.Jinak hlavni herecka neni tak spatna...Poenta je vsak docela dobra.Nador v hlave hlavni hrdinky neni zase tak spatnou poentou. ()

Mafiapau odpad!

ZK*RVENÁ NEGERSKÁ RASISTICKÁ SR*ČKA! Víc o tom filmu nepotřebujete vědět. Snad jen jméno Queen Latifah. nejrasističtější film co jsem kdy viděl. A to jsem si myslel že Sestra v akci co se týče rasismu má jméno. TRY NOT TO RAGE-QUIT FILM CHALLENGE. ULTRA ODPAD!!! "Komedie"? Asi je vtipný že celý film je na brdo: "Černej charakter je jedinej co má něco v hlavě, obklopený bílými supremacistickými muži co umí p*ču". HAHAHAHAH.. -_-? Takže z bělochů tam udělají nejvíc patetické postavy, co jsou jen šprckou pro negra kterého musí každý litovat, protože je černý, takže je pod bílýma. Takto dámy a pánové vypadá rasismus v praxi. Potvrdit argument chtěli by jste? Oukej, jděte se kouknout na každou "komedii" s Queen Latifah. Tento člověk, je rasista. Děkujeme pěkně. (já jsem taky rasista jak Jupiter, jenže já na tom nestavím filmy..) Zbyčovat až do 19. století za toto.. ()

Sairina

Vtipná, jednoduchá a milá komedie, která Vás zavede do Karlových Varů, města uprostřed "velehor" :) kde padají laviny, kde se lyžuje, skáče z přehrady a dělá mnoho jiných zajimavých věcí. Příběh je prostý, americká prodavačka se dozví, že umírá, a tak se rozhodne splynit si svůj sen a navštívit grandhotel Pupp. Potkává zde mnoho významných i nevýznamných lidí, které si za svůj pobyt svým laskavým srdcem získá. Na konec vše dopadne tak, jak má. Jediné co mě trošku zaráží je, že prezentují jako jednoho z hlavních herců Gérarda Depardie, který mi ale připadá, že zde má jen o malinko větší význam než postava Lucie Vondráčkové. ()

Radim

Odhadnutelná, klišovitá komedie, u které se ale dá pobavit. Queen Latifah je ztělesněním sympatičnosti a pro mě povýšila film na snesitelnou úroveň. ()

DannyBoy80

Komedie u které jsem se docela hodně bavil. Queen Latifah mám rád, taktéž její hudbu, za kterou dostala Grammy. Lokace jsou fajn, ale netušil jsem, že kolem Karlových Varů jsou čtyřtisícovky, a já blbec jezdím až do Francie. By mě zajímalo kolik amíků s nechalo nachytat a přijelo do Karlových Varů s lyžemi :D Nenáročné, ale zábavné, Depardieu pohodový, Vondráčková trochu navíc, ta tam být nemusela. ()

České lázně ve filmu

České lázně ve filmu