Poslední prázdniny

Posledné Vianoce

Komedie / Drama / Romantický / Dobrodružný

USA / Česko, 2006, 107 min

• Popluh

Asi nikdy nepochopím vznik podobných filmů. Totálně klasická a předvídatelná rádoby komedie s nudnými charaktery postav, která se ještě ke všemu snaží moralizovat. Nudný a zbytečný film, takový si snad ani Karlovy Vary nezasloužily.(2.1.2010)

Je to přesně to co sem od toho čekala - oddychová komedie. Na nic si nehraje, vše je jasné jako facka. Zasazené do českého prostředí. Ano trošku zarážející, že do Karlových Varů se jede někdo ubytovat aby si šel zalyžovat, nebo že cestou z letiště v KV do Grandhotelu Pupp by někoho potkala lavina :). I přes zjevné faktické chyby sem se celkem bavila(31.10.2012)

Až překvapivě dobré, to jsem vážně od něčeho, co vypadá jako tuctová komedie, nečekal. Příběh je tentokrát povedený, a ačkoliv mi bylo jasný, že to dopadne dobře, tak mě bavil. Obsazení je parádní, Queen Latifah je výborná, je to taková sympatická dáma. Vedlejší role jsou obsazeny taktéž velmi pěkně, čeští herci se nemají za co stydět. Jsem moc rád, že se film odehrává v České republice a navíc jí vykresluje celkem pěkně. I když ty Himaláje u karlových Varů si mohli odpustit. :) Závěr je sice odhadnutelný, ale potěší a završí tak tenhle příjemný snímek. /viděno v TV: 80% a 4*/(20.4.2011)

• Bauer

Hong Kongský režisér Wayne Wang režíruje americký film odehrávající se v České Republice v nádherném městě, jakou jsou Karlovy Vary. Šílená kombinace, která nefunguje! Od tohoto snímku jsem nečekal absolutně nic a taky jsem nic nedostal, takže jsem udělal velice dobře. Nic převratného a velká nuda. I těmito slovy by se dala tato (ne)komedie charakterizovat. Když se zamyslím, tak ve filmu nebylo nic vtipného, abych se alespoň jednou zasmál nahlas a nebo alespoň pousmál. Prostě nic. A tak jsem ztrávil nekonečných 107 minut, které byli k uzoufání nudné. Velké lákadlo, proč jsem chtěl tento film vidět, byli určitě Karlovy Vary. Ale tímto končí. Většina filmů mně třeba naláka na herecké obsazení. Ale tady ne. O Queen Latifahové nemám zrovna valné mínění. Ano, je sice sympatická, ale její výkony mně neoslovují. Rappera LL Cool J mám rád. Co se týče hudby, tak dělá dobrou hudbu a jeho role jsou vždy velmi sympatické. Ale ani LL Cool J a ani Queen Latifah nemůžu považovat za kvalitní herce. Jediný, kdo je zde kvalitní, tak je Gérard Depardieu, kterého bych si dokázal představit jako špičkového kuchaře. Škoda, že je ve filmu celkově 5-7minut. Alespoň, že to mělo pointu, aby si člověk každého dne užival na plno, protože nikdy neví, kdy jeho život skončí. To je jediné dobré na tomto filmu!(27.2.2009)

Docela příjemná, tak trochu "caprovská", a tedy předvídatelná komedie. Originál neznám, ale myslím, že to "poafroameričtění" ani nebylo na škodu. Queen Latifah (podle časopisu Cinema "Queen Latifahová" - sic!) je kus ženské a je nepřehlédnutelná, narozdíl od všech ostatních. Ale samozřejmě pro našince je nejzajímavější, že se podstatná část filmu odehrává v malém městečku kousek za Prahou, horském středisku s léčivou vodou jménem Kalamari Vary, nad kterým se tyčí rozeklané horské štíty, ze kterých každou chvíli spadne lavina, v městečku, kde stojí majestátní hotel "Pap" s vysokým stropem, v městečku, kde každý pouliční prodavač mluví francouzsky a v jehož okolí se nachází dvousetmetrová přehrada jako stvořená pro base jumping. Taky bych se tam jednou chtěl podívat!(17.11.2006)

• - Scéna, kde si personál hotelu povídá v kuchini, byla originálně natočena v češtině, angličtině a francoužštině. (dxdavidcl)

• - Scénáristé jsou velcí fanoušci komedií studia Earling a ihned skočili po šanci natočit remake filmu Last Holiday (1950), kde si hlavní roli zahrál Alec Guinness. Původně byl scénář napsán pro Johna Candyho do role Georgea Birda, ovšem po Candyho smrti bylo od projektu upuštěno. Vzkříšen byl o mnoho let později, když se k agentu Queen Latifah dostal scénář a požádal autory, jestli nemůžou příběh přepsat pro ženu v hlavní roli. (HappySmile)

• - Lucie Vondráčková dabuje v české verzi sama sebe. (NormanBates)