Poslední prázdniny

Posledné Vianoce

Komedie / Drama / Romantický / Dobrodružný

USA / Česko, 2006, 107 min

• LiVentura

Příliš naivní příběh jedné ukřivděné korpulentní ženy, která se rozhodne vše utratit poté, co se dozví, že je smrtelně nemocná... Z naší krásné země je tu ta alpská... nebýt tak sympatické hlavní hrdinky... nevím a Depardieu se zde mimořádně ztrapnil, jeho role špatná.!!!(8.2.2014)

• sepp

Jak muze asi dopadnout film, ve kterem se setkaji LL Cool J, G. Depardieu a Lucka Vondrackova. WTF?!(21.2.2009)

• JohnnyD

Posolstvo filmu je stručné "Carpe diem". Ak si skutočne chcete užiť každý okamih svojho života, tak nemárnite si ho týmto filmom a choďte sa radšej vyspať, ako som to mal urobiť i ja. Gerard Depardieu, Karlove Vary a tá sexy červenovláska sa síce snažia, ale stále nedosahujú úžitok spánku.(25.12.2008)

Rozpočet $45miliónovTržby USA $38,399,961Tržby Celosvetovo $43,343,248Tržby za predaj DVD v USA $29,599,094 //počet predaných kusov 1,730,214║ Queen Latifah nedokáže utiahnuť celý film sama, do vedľajších úloh je fajn ale do hlavnej vôbec, príbeh je prevažne dosť suchý, humor plochý a záver klasický patetický. Plus ten slušný rozpočet bol na čo ako minutý, že by Karlové Vary boli až také drahé, fakt drahá reklama pre kúpele. /35%/(14.10.2009)

Vypadla z toho přijatelná komedie, a to jsem původně mohl čekat cokoliv. Už jenom to, že je to americká komedie, která se točila v Karlovejch Varech a ve které hraje Gerard Depardieu o něčem svědčí, a rozhodně je na co se těšit. Já se přiznám, jsem se na tenhle film docela těšil, protože jsem o něm prakticky nic nevěděl, a najednou taková bomba. Problém tkvěl v tom, že jsem Latifah zas tak moc nemusel, spíš mě hodně štvala v tý kovrverzi Taxíka z Marseille, jenže tady mi hnedka zpravila chuť. Hraje totiž ve filmu, který není ničím originální, a který má jasně danou zápletku a vcelku jednoduché rozuzlení, jenže se na to docela příjemně kouká, a co si budeme povídat, i v tomhle filmu se objeví herec, který nebýt jeho, ten film by neměl takovou šťávu, a tím není nikdo jiný než Gerard Depardieu, kterému role sedla přesně jak ulitá. Všecko to do sebe tak hezky zapadá, každý svojí roli zvládá na jedničku a hezky se na to kouká. Za tři hvězdičky oprávněně, protože i přesto všecko je to vlastně rutinní klasika, která ale překvapí a určitě potěší.(21.2.2009)

• - Scéna, kde si personál hotelu povídá v kuchini, byla originálně natočena v češtině, angličtině a francoužštině. (dxdavidcl)

• - Všechno jídlo ve filmu bylo připraveno kuchaři společnosti Food Network, kteří cestovali kvůli vaření se štábem. Také naučili Queen Latifah nějaké základní techniky vaření tak, aby vypadala jako profesionální šéfkuchař. (HappySmile)

• - Scénáristé jsou velcí fanoušci komedií studia Earling a ihned skočili po šanci natočit remake filmu Last Holiday (1950), kde si hlavní roli zahrál Alec Guinness. Původně byl scénář napsán pro Johna Candyho do role Georgea Birda, ovšem po Candyho smrti bylo od projektu upuštěno. Vzkříšen byl o mnoho let později, když se k agentu Queen Latifah dostal scénář a požádal autory, jestli nemůžou příběh přepsat pro ženu v hlavní roli. (HappySmile)