Poslední prázdniny

Last Holiday

Posledné Vianoce

Komedie / Drama / Romantický / Dobrodružný

USA / Česko, 2006, 107 min

Je to přesně to co sem od toho čekala - oddychová komedie. Na nic si nehraje, vše je jasné jako facka. Zasazené do českého prostředí. Ano trošku zarážející, že do Karlových Varů se jede někdo ubytovat aby si šel zalyžovat, nebo že cestou z letiště v KV do Grandhotelu Pupp by někoho potkala lavina :). I přes zjevné faktické chyby sem se celkem bavila(31.10.2012)

Rozpočet $45miliónovTržby USA $38,399,961Tržby Celosvetovo $43,343,248Tržby za predaj DVD v USA $29,599,094 //počet predaných kusov 1,730,214║ Queen Latifah nedokáže utiahnuť celý film sama, do vedľajších úloh je fajn ale do hlavnej vôbec, príbeh je prevažne dosť suchý, humor plochý a záver klasický patetický. Plus ten slušný rozpočet bol na čo ako minutý, že by Karlové Vary boli až také drahé, fakt drahá reklama pre kúpele. /35%/(14.10.2009)

Příjemná, i když prvoplánová komedie na sobotní večer, která pro Čechy znamená hvězdičku z protekce navíc. Ale že ty Krušné hory nějak povyrostly od té doby, co jsem tam nebyla! Queen Latifah působí jako hezčí Whoopi Goldberg, Depardieu si zase tolik nezahrál, Lucka Vondráčková je recepční a Vašuta jsem nenašla - že by v tom nehrál?(21.2.2009)

Queen Latifah mám v tomhle filmu rád a vlastně i tento film a to i díky tomu, že se odehrává v České Republice, s několika českými herci a v hotelu Pupp, u kterého jsem stál, sice jen přede dveřmi, ale i tak. :D Jsem rád, že ukázali Kalamáry Vary v dobrém světle, i když světlo bylo hodně přibarveno. Příběh je velice příjemný a dobře pobaví.(24.11.2013)

• anais

Jeden z mála zahraničních filmů, ve kterém je Česká republika sama sebou. A z toho důvodu stojí za pozornost.(20.3.2016)

• - Společnost Food Network zveřejnila recepty na všechna jídla, co se objeví ve filmu, na své webové stránce. (HappySmile)

• - Všechno jídlo ve filmu bylo připraveno kuchaři společnosti Food Network, kteří cestovali kvůli vaření se štábem. Také naučili Queen Latifah nějaké základní techniky vaření tak, aby vypadala jako profesionální šéfkuchař. (HappySmile)

• - Scéna, kde si personál hotelu povídá v kuchini, byla originálně natočena v češtině, angličtině a francoužštině. (dxdavidcl)