Poslední prázdniny

Last Holiday

Posledné Vianoce

Komedie / Drama / Romantický / Dobrodružný

USA / Česko, 2006, 107 min

Vypadla z toho přijatelná komedie, a to jsem původně mohl čekat cokoliv. Už jenom to, že je to americká komedie, která se točila v Karlovejch Varech a ve které hraje Gerard Depardieu o něčem svědčí, a rozhodně je na co se těšit. Já se přiznám, jsem se na tenhle film docela těšil, protože jsem o něm prakticky nic nevěděl, a najednou taková bomba. Problém tkvěl v tom, že jsem Latifah zas tak moc nemusel, spíš mě hodně štvala v tý kovrverzi Taxíka z Marseille, jenže tady mi hnedka zpravila chuť. Hraje totiž ve filmu, který není ničím originální, a který má jasně danou zápletku a vcelku jednoduché rozuzlení, jenže se na to docela příjemně kouká, a co si budeme povídat, i v tomhle filmu se objeví herec, který nebýt jeho, ten film by neměl takovou šťávu, a tím není nikdo jiný než Gerard Depardieu, kterému role sedla přesně jak ulitá. Všecko to do sebe tak hezky zapadá, každý svojí roli zvládá na jedničku a hezky se na to kouká. Za tři hvězdičky oprávněně, protože i přesto všecko je to vlastně rutinní klasika, která ale překvapí a určitě potěší.(21.2.2009)

• PROROK14

Nemám rád romantické komédie. Je pravda, že pozerať sa na to dalo, ale už nikdy viac.(23.12.2008)

Nejméně tři hvězdičky si film z mé strany zaslouží. Dobře jsem se pobavila, a to i napodruhé. Je to příjemná, jednoduchá komedie, kterou si mohou Češi a Češky vychutnat o to více, že se téměř celá odehrává v naší zemi. I když teď si asi budou v USA myslet, že to tu všude vypadá jako v Karlových Varech a tvrdě narazí :D. Velmi mě však zklamal předvídatelný konec.(21.2.2009)

Tenhle film jsem úplnou náhodou zastihla, když začínal v TV a musím říct, že to pro mě byla úžasná podívaná, při které jsem se úžasně pobavila. Taková projenost s ČR, tolik českých herců a hl. ty lokace .. nemám slov, krása sledovat.(4.8.2007)

Čekal jsem něco horšího.. Ale dostalo se mi celkem dobré komedie, která vás rozhodně neurazí, ale taky příliš nepobaví. Je to vlastně přesná definice slova průměr. Ale na sobotní večer, kdy se vám nechce přemýšlet, je to ideální.(21.2.2009)

• - Scénáristé jsou velcí fanoušci komedií studia Earling a ihned skočili po šanci natočit remake filmu Last Holiday (1950), kde si hlavní roli zahrál Alec Guinness. Původně byl scénář napsán pro Johna Candyho do role Georgea Birda, ovšem po Candyho smrti bylo od projektu upuštěno. Vzkříšen byl o mnoho let později, když se k agentu Queen Latifah dostal scénář a požádal autory, jestli nemůžou příběh přepsat pro ženu v hlavní roli. (HappySmile)

• - Scéna, kde si personál hotelu povídá v kuchini, byla originálně natočena v češtině, angličtině a francoužštině. (dxdavidcl)

• - Během scény, kdy Queen Latifah servíruje LL Cool Jovi mleté kachní maso na opečené bagetě, musel personál Food Network nahradit na talíří kachní maso, protože LL Cool J ho nejí. (HappySmile)