Underworld: Evolution

• USA Underworld: Evolution (více)

Markus je probuzen. Víme, že celý spor lykanů proti upírům má kořeny někde ve dvanáctém století, kdy byli potomci vojevůdce Corvina pokousáni upírem a vlkodlakem. Markus se proměnil v upíra a William zase ve vlkodlaka. První lykani ale neuměli krotit svou touhu zabíjet a vraždili a plenili vesnice jednu za druhou. Viktor, tehdy ještě člověk a majitel mnoha panství, si vraždění nenechal líbit a tak se spojil s Markusem, aby krvavou lázeň zastavili. Vitor ale Williama uvěznil, Markusovi se jeho rozhodnutí nelíbilo, ale nebyla jiná možnost. Vitkor se mu totiž na smrtelné posteli odevzdal a proměnil jej i jeho armádu v nesmrtelné. Selene teď prchá před hněvem Markuse, který se snaží zbavit všech kolem a osvobodit svého bratra. Michael se snaží Selene pomoci ale při jednom ze zápasů s Markusem je poražen a zdá se, že také přiraven o život. Selene proto vyhledá Markusova otce, jednoho z nejstarších upírů vůbec, vojevůdce Corvina. Ten ji poradí, jak Markuse polapit, ale až po té, co ho sám Markus smrtelně zraní. Selene se napije Corvinovy krve a stane se z ní super upír. Pak tedy najde místo, kde je vězněn William a tam se střetne s oběma bratry. Michael díky spojení upírské a lykanské krve zranění přežil a může tak pomoci. Společně tak oba bratry zprovodí ze světa. (TV Prima)

BoPo

Prvý film bol skutočne príjemným prekvapením. Pri dvojke si už len užijete béčkovú záležitosť a doplníte informácie z pôvodného príbehu. Jedným žmurkom dnu, druhým von. ()

st.ranger

Zvláštní, že první díl mě nijak neoslovil, ba dokonce otrávil. K tomuto jsem přistoupil jako akční výplach na pozdní odpoledne a celkem se to i podařilo. Opět je zde něco jako rozvíjející se příběh, snaha překvapit minulostí, ale pořád je to jen hodně béčková podívaná za kterou by se nemusel stydět ani Uwe Boll. ()

MoiJe

Dalsi z filmov, ktory vam nic neda, ale ani nic nezoberie (tie dve hodinky zas tak lutovat nebudete). Kate to sekne, aj tie modre ocka, akcia je celkom slusna, nejake pozadie pribehu sa tam tiez najde, aj ked bolo asi vymyslane dost nasilu a je uplne predvidatelne... a, to je asi aj vsetko, co mi k tomuto napada. Nejak niet co viac. PS: Tu tzv. lovestory si mohli odpustit, aj tak ju moc nedotiahli - zeby kvoli manzelovi reziserovi?:-)) PPS: Prave som sa docitala, ze malu Selene hra Katina dcera. Taky maly rodinny filmicek:-) ()

Johny_fork

Nechápu zdejší hodnocení, Underworld je parádní béčková jízda s úžasným audiovizuálním zpracováním a s Kate Beckinsale:) Atmosféra je parádní, prakticky neustále prší a tmavé kamerové filtry mi fakt sedli, navíc triky působí svěžím dojmem, pokud jste od toho čekali meditaci nad smyslem života, tak ste se radši neměli koukat. ()

Terva

Dlouho jsem otálel, ale nakonec musím říci, že je to o jednu hvězdu horší než předchůdce. Obávám se jak tato série bude pokračovat. Asi to půjde ke dnu. ()

JohnCZ

Underworld u mě cca po roce dostal druhou šanci a tentokrát bitvu vyhrál o něco lépe. Dvojka je o kousek lepší, ale přesto nemůžu říct, že by mě vyloženě bavila. Pokud by se mě někdo zeptal, o čem to bylo, tak bych mu ani u dvojky nedokázal odpovědět. Story je chaotická až hanba, nezáživná a zkrátka nebýt Kate Beckinsale a pěkných masek a CGI efektů, tak by film neměl čím zaujmout. ()

Nick Tow

Takýto scenár by spichli dvaja štvrtáci zo základky cez veľkú prestávku a ešte by si pritom stihli prelistovať nový Level. Jednu hviezdičku dávam kostymérke, ktorá navliekla Kate do poriadne tesnej kože. A druhú preto, že upírsko-vlkodlačím filmom dávam protekčnú hviezdičku automaticky. Ale asi som mal zostať len pri tej jednej... ()

corpsy

Vzostupnú kvalitu oproti prvému dielu je badať hneď od prvej minúty. Len Wiseman si dal záležať na akčných scénach a na celkovom krásnom temnom looku tohto filmu. Určite o dosť vydarenejšie pokračovanie. ()

Marek1991

Myslel som, že tento film bude pre mňa už len obyčajné neznesiteľné utrpenie, no ono sa to na moje prekvapenie celkom slušne držalo, ak sa dá za to považovať film hodný na jednu hviezdu. Zaujímavosť bola podobná, no ak to chcete častovať slovami ako naivné, predvídateľné, trápne, sexistické, masochistické, sadistické, brutálne, zbytočné, komerčné, hlúpe, tak máte pravdu. Kate Beckinsale je žena, ktorú ozaj môžem. Tu jej dali tuším ešte viac priliehavejší a ešte viac lesklý kostým než v prvej časti. Bola tu tuším ešte krajšia. No najmä ju vyzliekli a bol tu filmový sex s ňou. Ako kresťanovi, ale taktiež chlapovi to spôsobovalo muky, miestami som mal chuť skočiť do obrazu a pretiahnuť ju tak, žeby sa na to žiadne porno nechytalo. Mohli si to odpustiť, veď tu je toľko vecí tak cielene účelných pre zvýšenie sledovanosti a zárobkov, že mám chuť režisérovi streliť facku. Dúfam, že v súkromí je Len Wiseman normálnejší a Kate taktiež, dúfam že to robila len kvôli nemu, nepoznám totiž dôvody, nepočúval som rozhovory k tomu. Van Helsing sa mi páčil, no tieto Underworldy sú des, človeku síce prebehnú rýchlo, no s tou dávkou klišé a hlúpostí som to mal ako skúsenejší divák chuť niekde založiť a zamknúť a nevyťahovať pokiaľ na to nenastane vážny dôvod prečo pozrieť znova túto americkú prázdnu zbytočnosť. ()

DDT

Nad výbuchy a akčními scénami sice vyčnívá latexový zadek Kate Beckinsale, ale ani ten mě nedonutí vidět tuhle slátaninu podruhé. ()

PauloZ

Jednička je lepší, ale jenom o ždibet. Řekl bych, že jsou tyto tva díly hodně vyrovnané a hodně dobré. Navíc mě upíří tématika baví, takže proč se vázat :) ()

ConanVJ

Pěkné pokračování prvního Underworldu, které pokračuje tam, kde předchozí film končí. Sice se mi nelíbí tolik jako jednička, ale pořád je to super filmek. Akce je hodně a efekty jsou o něco lepší. Za mě 90% :) ()

ladko

Solídna upírska akcia, štýlová, nenudiaca. Triky boli na úrovni a Kate v koženom obleku, na to sa neomrzí pozerať nikdy. ()

Zayl

Dvojka rozhodně nedělá ostudu, ale přeci jen je o trochu horší než první díl. Jednoznačné plus je zachování gotické atmosféry a mytologie prvního dílu. Také Kate je stále neskutečně sexy. Zachovány jsou i precizní triky a umě natočené akční sekvence s pěknou hudbou, jež dokážou pozvednout adrenalin v krvi a nejednou zatají dech. Mírnou vadou jsou však flashbacky, které jsou sice hezky natočeny, ale nemají žádný hlubší význam. I přesto Underworld: Evolution nabízí dostatek popcornové zábavy, která nezůstala za mým očekáváním. ()

agentmiky

Dvojka se může pyšnit tučnějším rozpočtem, tudíž i kvalitnějšími triky a celkově lepším vizuálem. Trochu mě ale zarazil příběh, kde se kvalita propadla dolů a na výsledku je o patrné, ono ta mystologie ohledně světa upírů a vlkodlaků nebyla podána tak přesvědčivě. Všechno to vynahrazuje daleko lepší spád, kdy se doopravdy nemůžete nudit, protože se na plátně pořád něco děje a udržuje vás to v pozoru. Létající Marcus mi přišel docela k smíchu, nějak jsem mu jeho vzhled neuvěřil, neboť působil dost lacině. Atmosféra opět zvládnutá, temnější pojetí již podruhé zabodovalo. Absence upíra, kterého ztvárnil Bill Nighy, byla dost špatná. Jeho postavu jsem si velmi oblíbil a Marcus ho nedokázal plnohodnotně nahradit. Na Kate Beckinsale byly upřeny opět všechny zraky diváků, s hlavní rolí se odvážně porvala a pomalu se z ní stává ikonická upírka na poli filmů. Závěrečný souboj byl efektní, scéna s vrtulí tomu všemu nastavila korunku. Je to film, kde jde zpracování a zábavnost na první místo před příběhem, ale zabaví vás to. Za mě dávám 68 % ()

Z0oMb3E

Evolúcia pokračuje! Emofagani odrastení na Twajlajne sa preorientovali na Underworld. Prešli dva roky a dostali sa do nádherného veku ovládaného hormónmi. Tento fakt očividne neunikol ani samotným tvorcom. Tak obliekli našu Kate do niečoho viac sexi. Jeden dva zábery na modré oči a zabúdam na všetko čo sa dialo predchádzajúcu pol hodinu. A to pripomínam ze niesom na oči. Ďalšia polhodina bezduchého strieľania a efektných efektov efektne zamaskovaných do tmy, než sa zase obiavia v zábere oči a opäť som na pôvodnom stave. Libido si kus užilo, ale aj sčasti odkrvený mozog si žiada aspoň kúsok stimulácie. Tomu sa však pri tomto type kinematografie vyhovieť nedá. Prišiel som, videl som, mažem! ()

Wysch

Nejsmutnější na tom všem je, že si absolutně vůbec nepamatuju prostřední část. Začátek... no budiž, závěr? No, dejme tomu. Ale co se stalo mezi tím pochybným úvodem a na hlavu postaveným koncem s nudnou a nezábavnou šarvátkou, jíž chybí trocha tý epičnosti, to naprosto netuším. Nějakým záhadným způsobem mě ale ten film vlastně i asi bavil, a tak si dám svých obligátních 55% ()

Kšefty s nesmrtelností

Kšefty s nesmrtelností

27.12.2005

Režisér Len Wiseman dokončil druhý díl své upírské ságy Underworld: Evolution (v plánu je celá trilogie) a už rozmýšlí nad dalším projektem, snímkem SHELL GAME. Ten by se měl odehrávat v nedalekém,… (více)