Silent Hill

• Francie Silent Hill (více)

Rose, která má smrtelně nemocnou dcerku, se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Bohužel však zabloudí do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill, kde nakonec svou holčičku ztratí. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá… a nemá to zrovna dobré úmysly. Silent Hill je ve světě počítačových her jednou z nejpopulárnějších herních sérií survival hororů, do níž patří např. i Resident Evil. Silent Hill však nestaví na zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který učaroval i Rogeru Avarymu (scénárista Pulp Fiction), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami. Silent Hill režíruje Christophe Gans, zodpovědný za Bratrstvo vlků. (oficiální text distributora)

fars

Silent hill.. u me jeden z nejocekavanejsich letosnich filmu. Ja cekal ze se budu sakra bat, dostal jsem krapet jine zbozi (ovsem ne ze by to bylo spatne). Nijak zvlast jsem se nebal, misto toho jsem se temer utopil v huste cernocerne atmosfere. Abych pravdu rekl tak asi prvni tretinu filmu jsem se porad nemohl ponorit do deje, ovsem s kazdou dalsi kreaturou ktera se na platne kina mihla mi zacal vice a vice behat mraz po zadech. No a to co se odehralo v zaveru filmu tak to byl jeden z nejvetsich masakru jake jsem kdy videl, a ze jsem toho videl!! 85% ()

Šimpy

Škoda, přeškoda.....první půlka filmu naprosto úžasná. Děsivá atmosféra, neznámé zlo apod., druhá půlka ztrácí grády, ale dokoukat se to dá. ()

Ice123

Konečně film dle počítačové hry a není zkažený nefilmařskou myslí Uwea Bolla. V podstatě neznámý režisér Christophe Gans dokázal ze skvělého námětu na horor udělat skvělý horor ;) A to ne tím, že by nacpal lekací scény na každý roh, ty jsou tam snad jen dvě. Ale tím, že dokáže držet diváka v "nepříjemném napětí" mnohokrát v průběhu celého filmu. Nebýt těch několika nic neříkajících chvil a možná o tři, čtyři lekačky více bylo by to za pět hvězd. 88% ()

campix

Hru jsem nehrál a tak nemohu porovnávat, jak se to povedlo, ale když Silent Hill porovnávám s jinými herními adaptacemi, tak myslím, že se velmi zdařil. Sice samotný film nefunguje tak dobře, jako kdybych byl znalý hry. Atmosféra a pocit nejistoty je tu budován velmi dobře a přiživuje ho také velmi dobrý soundtrack, který je z větší části přímo z původní hry. Některá monstra jsou velmi originální a zdařilá a některé scény naprosto dokonalé (viz průchod davem sestřiček). Jen mě docela dost zklamal závěr který nepodal žádné vysvětlení. Nevím jestli to tak mělo být, ale mám rád filmy ve kterých nevím na čem jsem, ale závěr mi to potom nějakou překvapivou pointou vysvětlí. Tady jsem nevěděl na čem jsem po času filmu a tento pocit se nezměnil ani po závěrečných titulcích. Dále mě pak v závěru štvalo, dle mého názory naprosté zabití atmosférického horroru. Scény v kostele, kdy slovo bůh,kacíř a ďábel létaly z úst kadencí poloautomatické pušky, byli naprosto zbytečné. Škoda mohlo to dopadnout lépe, ale na poměry herních adaptací dobré. ()

Jermann

Žádnou ze Silent Hill her jsem zatím nehrál a povědomí mám jen díky trailerům a screenshotům. Troufám si přesto říci, že se adaptace na plátno nadmíru povedla, protože ten feel hororové adventury tam zkrátka je. Jakkoli neoriginální a herně jednoduchý, moc se mi líbil i příběh o stádu náboženských fanatiků, kteří na sebe, při vší své snaze o duchovní čistotu, přivolali absolutní zlo. Alice Krige v roli jejich vůdkyně je stejně úžasná, jako byla Marcia Gay Harden v Mlze .. té jsem taky ze srdce přál hodně ošklivý konec, jen mě tehdy nenapadlo, co dokáže dobře mířený ostnatý drát. ()

BoXBe

Vlastně se mi poprvé v životě stalo, že jsem si v kině spletl film, když jsem chtěl vidět úplně něco jiného ale popletl jsem si názvy. No a tak to dopadlo. Počítačová hra na plátně bez možnosti ovládání...:-( Bez pointy, hloupé...o ničem. ()

WolfR

Kdo hrál hru Silent Hill ví, co je strach u počítače, kdo viděl film Silent Hill tak ví, co je strach u kvalitního atmosférického hororu. Výsledný dojem dokrášluje úchvatná audiovizuální stránka; padající popel, zvuk sirén, drastické scény, odporné zrůdy, to všechno dělá ze Silent Hillu přímo lahůdkový démonický horor. Já propadl jeho kouzlu, ačkoliv pár maličkostí by se ještě zlepšit dalo, prozatím jsme ale svědky nejkvalitnější adaptace videohry (Listopad 2012), 4 hvězdy. ()

SeanLSD

Ozvláštniť si vedomie omamnými látkami v záujme oživenia prúdu pekelných obrázkov nemusí byť najlepší nápad pred hocijakým filmom. Zvlášť pred niektorými a stopercentne pred týmto. Túžil som po tom, chcel to a tešil sa . . a dostal viac, než by som si vôbec bol schopný predstaviť . . Bez ohľadu na to, ako bude pôsobiť pri ďalších sledovaniach je to zatiaľ jediný film, ktorý mi nielen počas, ale aj dlhé hodiny a dokonca dni po ňom predviedol, ako vyzerá pravé peklo. Pre inteligentnejších odporúčam recenziu s ktorou mi nedá nesúhlasiť : http://www.nekultura.cz/film-recenze/silent-hill.html ()

Radiq

Vynikající atmosféra, bez žádnejch větších logickejch nesmyslů. Řekl bych, že jeden z nejlepších hororů poslední dekády, protože sice disponuje malou démonickou holkou, ale ta nehraje v tomto příběhu zas až tak vyloženě hlavní roli. Příběh dobře vymyšlenej a monstra a potvory originální (hlavně ten s tou pyramidou na hlavě!). I umírání lidí zajímavě provedeno. Myslím, že fanda hororů tohle musí vidět. ()

Sabrewulf

Nejlepší adaptace hry. Bez debat! Jeden z nejlepších hororů posledních (minimálně) 10ti let. Taktéž bez debat. Kdo chce oponovat, může se pokusit (opravdu to bude jen pokus)vyjmenovat alespoň 10 lepších....... Shodné monstra, lokace, hudba (!), děj s hlavou a patou, všichni herci jakoby vypadli přímo z konzole (NE z PC, jak si mnoho chytrolínů plete), to vše podtrhnuto stejnou depresivní atmosférou jako ve hře. Scéna před kostelem mi totálně rozbušila srdce. Blaho, jaké jsem zažíval v kině se nedá posat. ()

wendelin9

Tenhle snímek mě opravdu hodně zaujal. Poprvé jsem ho viděla, když jsem byla večer sama doma a tak jsem v některých chvílích byla opravdu podělaná strachy :P... A konec mi opravdu vyrazil dech... Zkrátka nejde o klasický horor, ale má to něco do sebe. ()

Medwídek

zajímavý snímek, který jsem stejně nakonec moc nepochopil. Nejsem zrovna na horory a tuhle hru (pokud je to na motivy nějaké hry) jsem nehrál. Takže vůbec nevím. Tudíž nemůžu říct ani propadák, ani vynikající. Takže zlatý střed 50% ()

tom88

Konečne poriadny horor s poriadnymi a vizuálne prekrásnymi scénami, ktoré mi po dlhšej dobe naháňali hrôzu a spôsobili zimomriavky. Prvá polovica je božia, čo sa nedá povedať o tej druhej a hlavne posledná štvrtina so záverom, ktorá film posúva niekam nižšie. Film je natočený veľmi dobre, hru som síce nehral, ale ja hodnotím film, ktorý sa mi veľmi páčil, teda až na zopár nedostatkov. Radha je skvelá, všimol som si ju už v Čiernočiernej tme. Sean Bean je dosť nevýrazný. Hororové scény sú natočené majstrovsky a počas celého filmu vládne super atmosféra, keď sa rozhučala siréna, ani som nedýchal. Monštrá sú snáď dokonalé (viď bonusy na DVD). Chcem Silent Hill 2, s takým nasadením aké mala super desivá, zimomriavková a efektná jednotka. 80% ()

3n3my

Vizuálne super, ale že by na mňa z filmu doľahla nejaká atmosféra - to nie. Do tretiny filmu ešte slušné dielo, no potom už trpí scenár (miestami až trapný) a príbeh. Veľa vecí je nevysvetlených, niektoré sú zasa vysvetľované zbytočne, a preto mám z tohto filmu zmiešané pocity - a to mám podobné horory rád. Pozdávali sa mi však dve dejové línie a kontrast týchto dvoch svetov - reality a ilúzie. ()

tomeek

Působilo to děsivě, příběh mě nebral a závěr jsem nepochopil. Možná jsem trochu mimo, ale jestli tam všechny tři umřely už na začátku, tak se to mělo na konci vyjevit trochu názorněji a ne jenom záběrem na rozbité svodidlo. Tož tak. ()

Immortal17

Skvělý snímek hororového žánru, kdybyste srovnali stejnojmennou hru od konami s filmem, jen těžko byste zazanamenali rozdíl. Výborně zpracovaný film na základě počítačové hry. K tomu nemám co víc dodat. Jsem zvědavá na druhý díl, zda se povede stejně tak dobře jako ten první. Jen k tomu konci bych dodala, spoustu lidí nikdy nepochopilo závěr filmu, tak snad si ho dokážu vyložit tak, že Rose se Sharon, stejně tak jako policistka Cybil, se už při počáteční autohavárii udusili jedovatými plyny z podzemí, když byly v bezvědomí a dále žili v temnotě ve světě duchů a domů se nikdy nevrátili,jen jejich duše našli cestu zpět domů, jinak nemám žádné logické vysvětlení. Doufejme, že to tak skutečně bylo. ()

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (více)

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

30.03.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)