Silent Hill

• Francie Silent Hill (více)

Rose, která má smrtelně nemocnou dcerku, se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Bohužel však zabloudí do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill, kde nakonec svou holčičku ztratí. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá… a nemá to zrovna dobré úmysly. Silent Hill je ve světě počítačových her jednou z nejpopulárnějších herních sérií survival hororů, do níž patří např. i Resident Evil. Silent Hill však nestaví na zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který učaroval i Rogeru Avarymu (scénárista Pulp Fiction), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami. Silent Hill režíruje Christophe Gans, zodpovědný za Bratrstvo vlků. (oficiální text distributora)

weselow

Já jsem to teda taky nehrál, ale měl jsem k tomu odborný komentář :) A nebylo to vyloženě špatný, vlastně docela vyvedený na svůj žánr, až na to, že mě takhle střížený pohádky povrchně nelákaj, tak to prostě nejsem schopnej ocenit... ()

jenik71

Škoda. Velká škoda. Začátek vypadá docela nadějně, má zajímavou atmosféru a zajímavý styl. Do momentu, než se v opuštěném městě objeví první podivné bytosti, je to zajímavé. Potom to celé sklouzne čistě k fantasy žánru a horor je fuč. Počítačová hra je výborná, film na hranici průměrnosti. Silent Hill je důkazem, jak je zbytečné točit film podle hry. ()

spikey1

Nejlepší videoherní adaptace, nejlepší horor jaký jsem kdy viděl( a u kterého jsem se v kině Atlas v prázdném sále setsakramentsky bál) ()

giovanni3

Hru jsme bohužel nehrál tudíž jsme šel do filmu řekněme s ,,čistou hlavou,, bez předsudků a? byl jsem spokojen.. akční scény, vzhled příšer a příběh točící se okolo dcerky, která vlastně není tak vlastní jak by se zdálo... Na filmu mne nejvíce vadilo to ,,bratrstvo,, či co to bylo za sektu co sídlila v Silent Hill ty mne fakt nebrali a tak nějak tam zabírali místo (ač ano pro příběh byly naprosto zásadní). Já jsme se jednoduše bavil = 4z5 ()

Pecival

Chaotický, zdlouhavý pokus o atmosferický horor, který nemá děsivou atmosféru a nemá ani ty lekačky. Film pekelně natahovaný, finále totálně unylé, hromada pseudo filosofických (náboženských) žvástů a pro mě strašlivá nuda. Příběm sám o sobě nedává moc smysl (hru sem nehrál). Sám bych to snad ani nedokoukal. Ženská marná a policajtka super marná - jediné pozitivum je Sean, který je jako obvykle na scéně pět minut. Slabé dvě. ()

Hugo01

Těžko říct, co si o tom myslet. Svoje kvality to asi má, ale abych je objevil, musel bych tomu dát ještě další šanci, což se v dohledné době asi nestane. Brutalitou se rozhodně nešetřilo a když si vytvoříte určitý nadhled, můžete si i některé části užít. ()

Melios

Silent Hill (slovensky "Tichý Vŕšok") je podobne ako väčšina moderných hororov, alebo filmov podľa hier od dokonalosti na kilometre ďaleko. Keď som sa ako fanúšik Silent Hillu  dozvedel, že existuje aj filmová adaptácia nemohol som odolať, no i tak som ostal skeptický. Ale na moje prekvapenie dopadla filmová adaptácia omnoho lepšie než som celkovo očakával. Na filme ako takom je viditeľné, že samotní tvorcovia boli fandami hernej predlohy a robia film hlavne pre fanúšikov, (preto tu nájdete veľa odkazov na pôvodnú hru z 90. rokov...v podstate sa dá povedať, že je to miestami až dokonalo presné). Veľké kamerové plus za vybraté uhly kamery pri natáčaní scén, vďaka čomu sa to nápadne podobá samotnej kamere z originálnej hry (úvodnú nočnú moru ktorá v tomto filme je tiež nemusím opisovať, je to viac ako chirurgicky presná kópia hry, do ktorej dali tvorcovia svoje srdce). Filmový Silent Hill okrem toho, že je dobrou hernou adaptáciou prekvapil aj faktom, že je to dobrý film ako taký a zároveň aj slušný horor, čo som ja sám už dlho nevidel. Soundtrack perfektne hodiaci sa do filmu, i keď je škoda, že len málo piesní sú spravené čisto pre film (zbytok je herný soundtrack, ale ani to nenaštve. Práve naopak, vždy poteší keď si vypočujete vo filme najznámejšie zvučky z hry, ktoré tam tak perfektne sedia). Svoje sa dá povedať aj na casting, ktorý je síce mierne kostrbatý a herecké výkony nie sú nejak zvláštne, no nie sú rušivé (za to uveriteľné) a to je to hlavné. Veľa fanúšikov tiež pobúrilo mnoho zmien v samotnom LORE ako je padanie popola miesto sneženia, miesto rádia sa ruší signál mobilov (prebraté z druhého herného dielu) či fakt, že hlavnú postavu miesto muža hrá žena, ktorá je až priveľmi podobná hlavnej protagonistke zo štvrtého dielu, alebo celkový príbehový miš-maš všetkých hlavných dielov série. Vo výsledku je to naozaj podarená filmová adaptácia, ktorú pochopia aj nezasvätení do Silent Hill univerza, užijú si hororoví nadšenci a filmoví laici asi ani nepoberú, čo sa sakra deje. Jazva celkového filmového kusu je len vyvrcholenie, kde sa filmári mierne neovládli a z psychologického depresívneho utrpenia o ktorom je celý Silent Hill spravili samoúčelnú zabíjačku. No a nevysvetlený koniec to všetko dotiahol k dokonalosti. Na horor viac než, len slušné. ()

NALBERTik

Ehm ehm ehm..... Nechapu jak tomudle nekdo muze rikat horror, jiste svalnaty chlapik s trojuhelnikem misto hlavy a velikym nozikem strach nahnat muze, ale maximalne detem do 10 let.... Broucci taky hezcí, ale ty uz sem videl v Mumii a to byla komedie... Nejak zacinam mit pocit ze dobry horor uz umi tocit jen Korejci, páč amíkům jde hlavne o efekty, a takhle si teda horor v zadnem pripade neprectavuju.... Pokud chcete horor, podivejte se na Tale of two sisters... ()

Anticque

Když jsem si poprvé přečetl recenze o hororově laděném filmu Silent Hill, kde jeho předlohou je stejnojmenná japonská hra, byl jsem neuvěřitelně skeptický, neboť už jsem viděl spoustu filmů podle počítačové předlohy a bůh ví co to nebylo. Tak jsem si chvíli počkal než budou první trailery, no a po shlédnutí traileru, se u mě zvedal optimismus, že se blýská na lepší časy. Už jsem pomalu očekával s mým lepším kámošem přes filmy Kerionem premiéru filmu. No a ta před pár dny přišla. Musím se přiznat, že od začátku filmu jsem byl velice kritický a jen tak mě to neopouštělo. Postupem času jsem měl neustále víc potěšení s dívání na film a musel jsem stále film vyzdvihovat výš a výš až nakonec jsem po rozvážném přemýšlení musel dát prostě za ***** a s Kerionem se shodnout, že je jeden z nejlepších či vůbec nejlepší film podle počítačové předlohy. Musím hlavně vyzdvihnout výborný stupňující se příběh. Film se také nese na vlně výborně zpracovaných efektů, které se v horrorech moc nevidí, ale pro mě byl jednoznačně nejlákavější na oko a nejlepší konec, který měl vše co film potřeboval. Jediné co mě moc nešlo, bylo nějak se dostat do atmosféry filmu, nebo jí alespoň najít, to prostě nešlo, napínavost a lekavost filmu byla předvídatelná. Asi bych si měl dát přestávku od hororově laděných filmů, jinak ztratím všechnu chuť z nejlepších stylových filmů. Dávám ***** a 91 %. ()

cyberhawk

Je to více než tři hvězdičky, ale ode mě si film plné čtyři nezaslouží. Hru jsem nehrál a v ději jsem se místy ztrácel a něco nechápal. Nicméně co se filmu nedá upřít je výborná vizuání stránka. *** a 1/2 ()

Smileface

Klasická ukázka nefungujícího filmu. Plusům jako je zvuk, kamera, střih, hudba a efekty se nyní nebudu věnovat a pustím se rovnou do odhalení oné nefunkčnosti: 1) Příliš videoherní - Troufám si tvrdit, že bych poznal původ Silent Hillu i kdybych nevěděl nic o téhle hře. Dlouhé běhání po chodbách a procházení překážek až příliž naznačuje videoherní původ filmu. Tyhle pasáže dost nudí. 2) Přehnaná stopáž - 127 minut ničeho je opravdu frustrující. Vzhledem k tomu, že děj je dosti slabý a sám o sobě by vydal na třicetiminutový filmek, je stopáž opravdu přehnaná, protože vizuálních efektů, které nedoprovází napínavý děj se rychle přejíte 3) Celá výstavba příběhu - Zde leží základní problém. Jak si někdo může vůbec dovolit nechat diváka zmateně a nechápajíce přihlížet 100 minut filmu, aby ho pak čekala vysvětlovačka, která působí jako přilepený jiný film na videopásce. Kam se poděl vypravěčský cit? Paralelní odvíjení příběhu se taky nezdařilo. Proč nechat plynout příběh paralelně, když je jedno vlákno bezvýznamné? Podtrženo a sečteno: Ke každému dobrému filmu patří kvalitně a pružně podaný příběh. Toho se Silent Hill nedočkal, má ale mnoho jiných zejména technických věcí navíc. Otázkou zůstává, stačí vám to? ()

sedm.1

Halooo,halooo...prosím vás,mohl by mi někdo vysvětlit,co to bylo?Zhruba do půlky má film alespoň atmosférický náboj,ovšem pak jsem se naprosto ztratil,přestal jsem se orientovat,stejně jako hrdinové snímku,a nastala nepřehledná nuda,kdy mi bylo úplně jedno jak film dopadne a čekal jsem jen na konec,kde jsem byl však mimo už úplně.Hru sice neznám,ale film je nesmyslnou snůžkou tápajících monster,herců i autorů. ()

Yeosol

Jednoznačně nejlepší film podle videoherní série. Skvěle zachycená atmosféra ponurýho a apokalyptickýho světa Silent Hillu. Resident Evil mu nesáhá ani po kotníky. Takhle se mají dělat filmy podle videoher, je ti to dostatečně jasný a srozumitelný Uwe? :-D ()

Danula13

Tak tento vizuální extra nášup není pro slabé povahy. Silent Hill mě dostal svou krvavou, temnou a děsivou atmosférou, kdy při každé další siréně jsem se propadal do křesla stále hlouběji a hlouběji. Radha Mitchell mi do filmu sedla absolutně výborně. ()

Šakalík

Možná se mi budete smát, ale Silent Hill považuju za jeden z nejděsivějších filmů, které jsem kdy v životě viděl. Má neuvěřitelně znepokojivou a temnou atmosféru, která filmu vydrží celé více než dvě hodiny. Věřte mi, že i při psaní tohoto komentáře mám husí kůži. Přechody do druhé dimenze jsou šokující, masakry v ní jsou až naturalisticky drastické a ten obrovitý zakuklenec s mečem je ukázkový vyvrhel z pekel, který mě strašil ještě dlouhé noci po zhlédnutí. A když k tomu přidáme i mimořádně povedený závěr, na hodnocení není co řešit. Už se moc těším na dvojku. ()

Luksa

Jeden z filmů, u kterého mi srdce velí dát pět, ikdyž vidím i nedostatky, hlavně v druhé půli. Zachovává si to herní snovou atmosféru kombinovanou s drastickými a bizardními nápady, hodně pomáhá i použitá hudba Akira Yamaoky (za toto rozhodnutí jsem hodně rád, protože SH herní soundtrack považuju za jeden z nejlepších) i obsazení. Pohlcující. Hodně bych si přál aby Gans natočil i další díly (hlavně The Room), protože jako jeden z mála dokázal zachytit to nejlepší z her. Ubrat Beana a vyladit druhou půlu a byl by to pro mně horor desetiletí. 90% ()

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (více)

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

30.03.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)