Kořeny mafie

10th & Wolf

Korene mafie

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2006, 107 min

Malý, nenápadný, ničím výnimočný, ale zato poctivý snímok. Slušný prírastok do rodiny mafiánskych filmov, kde majú u mňa svoje plusy najmä herci, scenár je síce poskladaný z pár osvedčených filmových šlágrov, no pomerne slušne zhutnený. A ku koncu dokonca nezaškodilo ani kúsok slušne zvládnutej akcie. 70%.(30.9.2008)

Aj ked G.Ribisi ide trocha na nervy a postava V.Kilmera je len do poctu je to celkom fajn pribeh.(21.9.2010)

"Říká se co vás nezabije, to vás posílí. Možná je to pravda a možná ne." ... Dobře vybrané hlavní mužské trio Marsden & Renfro & Ribisi. Tihle tři herci mi přijdou svým hraním dost podobní a všichni se svým vzhledem hodí do rolí rváčů. Velká škoda, že Brad Renfro už si žádnou takovou roli nezahraje.(26.10.2014)

Tento film je jeden z veľmi pekných kúskov o novodobej mafii. Naviac je dosť hviezdne obsadený, od hlavných až po vedľajšie role. I keď koniec ma celkom prekvapil. Najviac sa mi tu páčil Giovanni Ribisi, pretože je to skôr komik, ale tu zahral skvelého mafiána. Giovanni Ribisi ma utvrdzuje v tom, že je geniálny herec, ktorý ma svojím hereckým talentom neustále prekvapuje. Príbeh síce neponúka nič moc nového, proste klasika mafiánčina a filmu prospievajú hlavne herecké výkony ostatných hercov. Doporučujem všetkým milovníkom mafie.(14.2.2015)

Na začiatok musím povedať, že veľa mafiánskych filmov som nevidel, preto je možno moje hodnotenie zdanlivo vysoké. Ale myslím si, že tento film si ho zaslúži. Príbeh má spád a veľmi ma prekvapili herci, na čele s vynikajúcim Ribisim a zabite ma, ale mne sa tam hodila aj Piper Perabo. Jediné čo by sa možno dalo vytknúť, je istá predvídateľnosť, ale mne to až tak nevadilo.(25.2.2008)