Kořeny mafie

10th & Wolf

Korene mafie

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2006, 107 min

Průměrný snímek s nadprůměrně hrajícím Giovannim Ribisim. 66% hvězdiček(13.4.2010)

Film utekl docela rychle, a já jsem po něm měla pocit, že v něm nebylo příliš mnoho "podnětů", kvůli kterým stojí za větší zapamatování. James Marsden se mi ve své roli dosti zalíbil, docela změna oproti Kyklopovi se slušivými brýlemi z X-Menů:) Docela mne překvapil Brad Renfro, u kterého jsem čekala, že bude hrát spíše stabilnější postavu. Film má slušný potenciál, ale viděla jsem tam z něho jen velmi málo, určitě má na víc. Asi nestojí za žádné velké, hloubkové rozbory, ale také bych ho hned neházela za hlavu. "Buď mi řekneš, o co ti jde, nebo si tady s kamarády koupíme jehněčí a půjdeme grilovat."(13.4.2009)

Dá sa povedať, že je to gangsteraka a myslím, že celkom dobrá. Škoda menšieho nasadenia, malého štýlu a postrádajúceho rozpočtu, vyzeralo by to oveľa lepšie a pridal by som minimálne jednu hviezdičku naviac. Inak je to dobre zvládnuté, len to prevedenie zaostáva. Ribisi je ako ulízaný mafián v kvádre dosť dobrý. Ostatní ušli aj keď už to nebolo ono. Škoda malých a zbytočných úloh Vala Kilmera a Dennisa Hoppera. 70%(19.8.2008)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// +Giovanni Ribisi je drsnej mafián, slušná akce, trocha napětí, postavy, herci a především Piper Perabo, pro ní mám slabost -děsně nepřehledné, jak dějově tak postavy/// A není to tak zlé. Gangsterky a mafiánské filmy, přímo nevyhledávám, ale když už něco započnu, většinou mě to dokáže strhnout. Film sice nevítězí atmosférou, přesto že se o to snaží, ale získává body díky přesvědčivým herecký výkonům.Užíval jsem si to./// Celkem 70%///(21.4.2011)

Potřeba něčemu věřit ho zavedla k mariňákům. Byl fakt dobrej mariňák, ale teď je potřeba vyřešit problémy v rodině. Vítej doma Tommy!.... . Mafiánskej film? Trošku jinej než bych čekal, tak nějak po americku a ze současnosti. Prostě mi tu chybí ta ,,stará dobrá" atmosféra. Herecký výkony, scénář i prostředí jsou na můj vkus dost obyčejný. Průměrnej film se zajímavým finále. Ani přemýšlet zde nemáte o čem.(21.10.2006)