Kořeny mafie

10th & Wolf

Korene mafie

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2006, 107 min

no trosku zdlhave, ked uz nic ine radsej odporucam krycie meno donnie brasco. ale ma to daco do seba, hlavne sa mi pacil giovanni ribisi a val kilmer, aj ta akcia mala daco do seba, hlavne posladna scena.(2.11.2006)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// +Giovanni Ribisi je drsnej mafián, slušná akce, trocha napětí, postavy, herci a především Piper Perabo, pro ní mám slabost -děsně nepřehledné, jak dějově tak postavy/// A není to tak zlé. Gangsterky a mafiánské filmy, přímo nevyhledávám, ale když už něco započnu, většinou mě to dokáže strhnout. Film sice nevítězí atmosférou, přesto že se o to snaží, ale získává body díky přesvědčivým herecký výkonům.Užíval jsem si to./// Celkem 70%///(21.4.2011)

// Production Companies: Suzanne DeLaurentiis Productions //(19.5.2011)

Malý, nenápadný, ničím výnimočný, ale zato poctivý snímok. Slušný prírastok do rodiny mafiánskych filmov, kde majú u mňa svoje plusy najmä herci, scenár je síce poskladaný z pár osvedčených filmových šlágrov, no pomerne slušne zhutnený. A ku koncu dokonca nezaškodilo ani kúsok slušne zvládnutej akcie. 70%.(30.9.2008)

Na začiatok musím povedať, že veľa mafiánskych filmov som nevidel, preto je možno moje hodnotenie zdanlivo vysoké. Ale myslím si, že tento film si ho zaslúži. Príbeh má spád a veľmi ma prekvapili herci, na čele s vynikajúcim Ribisim a zabite ma, ale mne sa tam hodila aj Piper Perabo. Jediné čo by sa možno dalo vytknúť, je istá predvídateľnosť, ale mne to až tak nevadilo.(25.2.2008)