Hlubinná hvězda šest

Jedenáct členů posádky výzkumné základny "Deep Star Six" žije už půl roku hluboko pod hladinou moře. Několik z nich se vydává na průzkum do záhadné podmořské jeskyně a zmizí beze stopy. Obrovský neznámý tvor zaútočí na základnu a vážně ji poškodí. Zásoby kyslíku se zmenšují a ti, kteří jsou ještě naživu, musejí o svůj život bojovat. (Guild Home Video)

PKD

Pane režisére,Pátek 13.,se vám povedl o moc lépe a to nejde o nějaký extra zázrak. Ó...jak hluboko jste klesl. ()

buldock

Další z béčkových sci-fi klasik let osmdesátých , které jsme tehdy hltali na svých VHS přehrávačích. 75% ()

Easykk

Tak tohle byla moje hororová klasika v dětství. Viděno nesčetněkrát a opravdu jsem ten film miloval!! Teď už by mi to hrůzu určitě nenahnalo, ale ve své době jsem z toho měl obstojné mrazení nejen v zádech! ()

Martin741

Dementna, aj ked drsna a brutalna vyvrazdovacka, ktora sa az prilis okate inspiruje filmami ako Scottov Alien a Cameronov Abyss. Na mna prilis predvidatelny dej. A ze ide o 80 s atmosferu /ktoru mam od Komanda rad/ mi moze byt taktiez na haku. 40 % ()

bourec

Ve svý době hodně známej snímek ,několikrát omletý vetřelčí klišé,ale i po tolika letech to docela funguje.60%. ()

humanbeing

Je škoda, že podmořské hrůze se nevěnuje více filmů. Potenciál tu je a ne ledajaký. Fandové horroru tak musí vzít zavděk i filmy, které žádné monstrum nemají (Koule), anebo těmi, které jsou napínavé, ale moc hrůzy u nich nezažijete (Propast). Nedávno jsem byl nadšený Leviathanem, horrorem přetékajícím kreativitou i dost slušnou dávkou nefalšované hrůzy. Teď jsem viděl Deepstar Six a při jeho sledování jsem si říkal - kdo koho asi vykradl? Lidé v ponorce > osudná chyba lidí v ponorce > smrt lidí v ponorce > podobný konec. Oproti Leviathanovi ale Deepstar Six působí po stránce scénáře mnohem levněji. Důvod, proč se na něj podívat, je ten, že jde o osmdesátkový horror v prostředí filmovým horrorem nedostatečně prozkoumaném. A v tom je jeho kouzlo. Vlastně docela připomíná hloupé žraločí horrory z poslední dekády, takže pokud by byl natočený dnes, asi bych na něj nahlížel ještě přísněji. ()

C0r0ner

Příšera byla povedená, takže je škoda, že se v záběru vyskytla tak dohromady dvě minuty za celý film. Všechno ostatní je sotva průměr, kdy tu třetí hvězdičku přidávám tak možná za to, že prostě mám rád podmořské filmy, ponorky a podobně, protože jinak si člověk na tento snímek za týden ani nevzpomene. 50% ()

SeanLSD

Hodinu sa všetci tvária, ze sa niečo deje, ale nedokážu to zahrať.. a potom sa presne v hodine niečo zjavi a ja chcem aby bol už koniec. Sakra - ...a tak som sa na to tešil! ()

dzira

Atmosféra solidní, ale postavy se chovají nelogicky. Vlastně je tam nelogické úplně vše, ale až tolik mi to nevadilo, protože jsem na začátku filmu vypnul mozek a jen se tak koukal.... Podobné opatření doporučuju všem, co by to chtěli vidět..... ()

TO

Dobré a celkem napínavé a to i přes to, že podmořská příšera, vypadající jak přerostlý kaktus, se ukáže až po víc jak hodině filmu, naštěstí je tam dost sympatických postav a celé to tak nějak docela dobře šlape až do pěkného finále. ()

Antek

Moje osobní Guilty Pleasure, které mi v 10ti letech způsobilo dost nočních můr (plus klasický "černý" dabing). Teď, o nějakých těch 15 let později, si zkrátka nemůžu pomoct -- nostalgie vládne. Je to béčko jak hrom, příšera utekla snad z Muppetí show a skoro není ani dobrou tři čtvrtinu filmu vidět, ale já měl vždycky pro tyhle klaustrofobické filmy slabost. A je už celkem jedno, jestli jde o modré hlubiny či vesmír, kde nikdo neuslyší váš křik :-) Nejnadsazenějších 80%, které jsem kdy dal -- ale jinak to prostě nejde. ()

blackJag

Nostalgická jednohubka z doby, kdy se všechno dělalo pěkně ručně a i bezostyšná kopírka se za svou existenci nemusela vyloženě stydět. Postavy jsou sice uvedeny stylem, že je vám fuk, co a jak se jim stane a podvodní monstrum má tendence působit legračně, přesto se člověk ani moc nenudí. Zvláště tedy příznivci žánru a rukodělného béčka, kteří odmítají řešit, jak se nevelikému tvoru podařilo vyřadit ze hry průzkumné plavidlo, které (vzhledem ke svému pozdějšímu řádění v nitru podvodní stanice) prostě nemohl pozřít (problémy s proporcemi jsou významným mínusem). 50% ()

Pecival

Docela solidní béčko, která prohrává s konkurenčním Leviathanem, hlavně kvůli absenci napínavé atmosféry. Scénář tedy není žádný zázrak, potvorák je hodně upozaděn, což je možná škoda. Nicméně prostředí je pro mně atraktivní a proto jsem se docela bavil. Navíc ústřední duo tvoří dva sympaťáci, na které se dobře kouká. Dal bych i tři, ale chci to nějak odlišit od výše zmíněného Leviathana, který byl přecijen o fous lepší, takže takové hodně poctivé dvě. ()

ArdathBay

Carolco, Kassar, Wajna - T2 ? Ne-e sci-fi (jen fi) horror. Nenáročná zábava i pro ženy v přiléhavých tričkách bez podprsenek. Triky jsou na hraně uvěřitelnosti a trapné finále. ()

Han22

No osmdesátkové béčko jak vyšité. Viděl jsem mnoho lepších, ale i horších hororů z té doby. Tady je vše jasné od začátku, karty jsou rozdány, postavy rozděleny na symaptické, nesypamtické a zbytečné, monstrum je podle známého vzoru neviděného se více bojíme dlouho skrýváno a když se objeví, stojí to zato. Takže docela fajn film s uvěřitelnou posádkou, ale neuvěřitelnými blbostmi jako příšera která zničí celou ponorku, ale vleze se do místnosti velké jako můj obývák. Takže tři. EDIT: Po druhém shlédnutí solidní spád, ale mizerní herci a celkem špatné efekty. Hodnocení ponechávám. ()

bruceman7

Někdo mi vysvětlete, proč na konci osmdesátých let natočí film, oproti kterému jsou žánrově podobné kousky úsvitu druhého desetiletí 21, století takové sračky. Pokud by bylo lépe "efektověji" zmáknuté monstrum, dal bych 5* ...tedy za 8/10 ()

iXtr3m3

Béčko béčiek zlatých osemdesiatok. Drvivo síce v súboji vyhráva Leviathan s Robocopom v hlavnej úlohe, ale tam to bolo aj rozpočtom, takže tak. Interiéry vrátane hercov ušli, na frak to dostalo až s príchodom "obludy", ktorá jednoducho prišla z dôb dávno minulých aj v daných dobách dávno minulých... :) ()

Holina

Parádní osmdesátka z mořských hlubin. Na netvora sice čekáme přes hodinu, což je nehoráznost, ovšem čekání nám zpříjemňují moooc hezké kulisy. Pro milovníky béček povinnost. ()