Hlubinná hvězda šest

Jedenáct členů posádky výzkumné základny "Deep Star Six" žije už půl roku hluboko pod hladinou moře. Několik z nich se vydává na průzkum do záhadné podmořské jeskyně a zmizí beze stopy. Obrovský neznámý tvor zaútočí na základnu a vážně ji poškodí. Zásoby kyslíku se zmenšují a ti, kteří jsou ještě naživu, musejí o svůj život bojovat. (Guild Home Video)

Pitryx

Hezký film s dobrými triky. SPOILER!!Příšera však vstupuje do děje náznakově ve (20,27) a naplno až teprve 55. Snímek sice zajímavý svým prostředím, ale hororem jako takovým se stává vlastně až od 63 m. KONEC SPOILERU!!Snímek je zajímavý, avšak kvůli zdlouhavé pasáži jsem jej vyřadil ze své filmotéky.281094/86,25++++Tak jsem se ke snímku po více než patnácti letech vrátil, že možná změním názor, ale ne. Stále nemohu skousnout zdlouhavou úvodní pasáž a hromady nesmyslů, jak se něco velkého dostane do tak malého a ještě je to přehlídnuto. 20% za snahu a pár efektních záběrů. Snímek neřadím do odpadu, ale více si také nezaslouží. ()

intro

Mám rád horory ze zlatých osmdesátých let, mají svoje neopakovatelné kouzlo. Hlubinná hvězda šest je celkem dobrý béčkový film. Ovšem jak už tu někdo napsal, nudit se rozhodně nebudete. ()

djbarrel

Tenhle film mě fakt bavil. Jasně jsou lepší filmy, ale já tohle mám prostě rád. Navíc i ta příšera byla vcelku originální, všude jsou žraloci, chobotnice a tady je krab. Děj je předvídatelný a vcelku přímočarý, ale není to na škodu, Snajdr je vcelku kvalitní katastrofa, nebýt jeho bylo by to snažší. Jediný dvě maličkosti který mi na filmu vadili, byla skutečnost, že venku byl ten krab strašně obrovskej, ale v základně se bez problémů vešel do metru vody ... a fakt, že hlubinný zvířátko by na hladině explodovalo stejně jako Snajdr ... Ale i s těmahle mouchama se jednalo o celkem originální zábavu na pozdní sobotní večer. 80 % ()

martins

Leviathan, Věc nebo Vetřelec podobný žánr.. Solidní béčko. Další role pro Nancy Everhard(Mstitel, Demonstone). ()

Madax

Další z filmů osmdesátých let, které se objevily na našem trhu v porevolučních letech vedle takových lahůdek jako byl Maniac Cop, Gremlins, či první Terminátor, a mohli bychom jich jmenovat ještě mnohem více. Byly to tenkrát krásné časy, ty doby, kdy u nás videopůjčovny kvetly jako houby po dešti a lesklé obaly videokazet lákaly desetileté caparty na svůj brakový, ale zaručeně zábavný obsah, co nebylo ve videopůjčovnách tak se dalo shlédnout na satelitu v němčině, občas se něco dostalo do kin a nebo se dala opatřit nahrávka z několikrát kopírovaných kazet, dabovaná jedním hlasem. Ještě teď si pamatuji, jak jsem se u tehdejších hororů příjemě bál, sotva se na obrazovce objevil nějaký ten kus pokrouceného latexu :) Nostalgie mě zmáhá, proto se radši pustím do hodnocení samotného Deepstar Six. Ten sice nepatří mezi nejznámější představitele našeho porevolučního výkvětu, přesto moje vzpomínky na něj spadají právě sem - někdy v devadesátých letech se film mihl v našich kinech a asi v devadesátým prvním jsem ho konečně zkouknul na satelitu... a o určitou dobu později se mi už doma válela ta narychlo předabovaná nahrávka. V té době jsem byl z filmu pochopitelně nadšen, ostatně jako skoro ze všeho. Proto se moje vzpomínky na tento film tak intenzivně váží právě na toto období. Jenže nyní, po mnoha a mnoha letech rozvoje mého kritického oka se již na Deepstara dívám jinak. Film v ničem nevyniká, není tu téměř žádná pamětihodná scéna, vše je naprosto průměrné. Ať už herci v rolích narychlo načrtnutých postav, technická úroveň či samotný děj - prostě monsterbéčko jak vyšité. Tvůrci si prostě natočili "vetřelcovku" a využili na to prostředí ve stylu Propasti, která se tou dobou také objevila v kinech. Hned od začátku je jasné, že hlavní párek přežije, zatímco ostatní budou nejrůzněji umírat, a to v mnoha případech zcela zbytečně, prostě jen proto, aby tam bylo víc mrtvých. Jsou tu klasická klišé jako například fakt, že všechno, v co naši hrdinové doufali se podělalo, a tak musejí hledat nejrůznější alternativy své záchrany, nebo vzkříšení monstra, poté co bylo jakože usmrceno, se objeví znova a musí být poraženo definitivně. Když jsme u toho monstra, tak to je ztvárněno celkem originílně, je totiž tak obrovské, že se nemůže pohybovat chodbami jako Vetřelci, ale všelijak boří základnu zvenčí. Ztvárnění monstra je celkem solidní, ale moc si ho neužijeme, neboť jde vidět až ke konci, když už pronikne do základny. Film sice v ničem nevyniká, na druhou stranu ale není v ničem vyloženě nepodařený, trapný. Herci nehrají nějak oslnivě, ale jejich výkony jsou ucházející, a to se dá říct i o ostatních složkách filmu. ty tři hvězdičky si film skutečně zaslouží, chtěl jsem dát z nostalgie dokonce i víc. Pokud máte rádi filmy tohoto ražení, rozhodně berte, uděláte líp než při koupi nějaké současné ptákoviny s trapnou digitální obludou v hlavní roli. Deepstar Six je dobrou nenáročnou zábavou, kterou mohu doporučit všem béčkomilům. ()

brasek

Priemerný horor o morskom monštre, ktoré má podľa mňa málo priestoru na sebarealizáciu a to je problém snímku. Chcelo by to viac zožratých... ale na 80. roky vcelku solídny snímok. Pár hlúpostí sa však nájde, napríklad keď chlapík čo vylezie z vody so ženou a tá sa trasie od zimy a on je dá svoj mokrý sveter na zahriatie. Sveter sa zázračne rýchlo uschol. ()

PanK.

Mix Hlubiny a Vetřelce. Není to tak zlé jako místní hodnocení. Atmosféra ujde a hudba vcelku podporuje. Vzpomínky na první filmy v kině hvězda navíc 😂. ()

Horácius

Jeden z prvních filmů podobného ražení, které jsem viděl. Nemohu zcela souhlasit se zdejším hodnocením, těch 65-70% si to podle mého zaslouží. Už jen proto, jakou to mělo pro mě atmosféru, když jsem to viděl prvně. Obluda je také dostatečně originální. Pokud je člověk příznivcem filmů tohoto typu, neměl by být výrazně zklamán. ()

montel

Posádka ponorky Deepstar Six, má hluboko pod mořskou hladinou postavit jadernou elektrárnu. V hlubinách oceánu, ale nejsou sami...No celou hodinku se nic moc nedělo,ale pak to přišlo a bylo to dobrý. Přidávám jednu hvězdu za pěknou příšeru,ale více se mi kdysi líbil film Leviathan. Slabých 50% ()

chaosteory

Sice vytvořeno souběžně s Propastí, možná je tu i pár podobných prvků, ale to je vše. DS6 není ani nemůže být konkurent, protože je prostě úplně jiný. DS6 je čistě zaměřené na žánr horroru a ty sci-fi prvky jsou jen okrajově. Nemám problém téměř s ničím, naopak se mi líbila myšlenka, že pro základnu je větší zhouba její člen Snyder, než ten nasraný krab. Bohužel jsem nepřekous dvě věci, kvůli kterým je to jen lechce nad průmer. První: hlubinné záběry s plujícími ponorkami jsou tak mizerné, že zprvu nevíte jestli jste ve vodě nebo na Venuši. Druhý: Asi kvůli šetření je závěr nad hladinou sprasen rádoby efekty, které jsou k smíchu. ()

endymion

Spolu s podstatně novějším Deep Blue Sea můj jednoznačný favorit mezi filmy podobného ražení. Rozhodně jsem se nenudil a dobře se bavil, což třeba o takovém Leviathanovi nebo Kouli říct nemůžu. ()

Rayers

Taková voda, co zbyla po vaření Útoku z hlubin. I když je pravda, že ten je o deset let mladší. Tohle je hodně slabé... Navíc tolik technických nesmyslů už jsem v jednom filmu dlouho neviděl. ()

Dalajlada

Tak jako každá kopie jiného filmu je i tato dosti slabá. Dlouho se nic neděje a pak když se něco začne dít, tak je to jakoby se nic nedělo. Logika a rozum dosti pokulhává (potvora mění asi velikost), herci jakoby ani nechtěli hrát a závěr přepálený v duchu kopií. ()