Hlubinná hvězda šest

Jedenáct členů posádky výzkumné základny "Deep Star Six" žije už půl roku hluboko pod hladinou moře. Několik z nich se vydává na průzkum do záhadné podmořské jeskyně a zmizí beze stopy. Obrovský neznámý tvor zaútočí na základnu a vážně ji poškodí. Zásoby kyslíku se zmenšují a ti, kteří jsou ještě naživu, musejí o svůj život bojovat. (Guild Home Video)

Haymar

Hodně mizerná béčková variace Cameronovy Propasti. Cunninghamovi (mj. Pátek 13.) se sice podaří tu a tam navodit letmý náznak atmosféry, to je však dáno spíše samotným prostředím (kde se vše odehrává), než panem režisérem! Ačkoli tento typ filmů (podmořské sci-fi) patří k mým vůbec nejoblíbenějším, tady vážně nelze dát víc... ()

Abiosis

*LEVIATHAN 2.0* Tentokrát to bol vydarený výlet do detstva. DeepStar Six som si pamätal ako horšiu alternatívu k filmu Leviathan, ale momentálne je to presne naopak a tento film som si naozaj užíval. Pôsobí veľmi komorne, hlavná dvojica (Everhard a Evigan) je sympatická, Ferrerova postava je pravdepodobne jednou z najväčších nešikovníkov filmového plátna a on je práve tým prvkom vo filme, ktorý spôsobuje dejové zvraty; morská príšera mu len sekunduje. Nie je možné sa ubrániť porovnávaniu s filmom Leviathan (oba vznikli v tom istom roku a tematicky sú si podobné) - veľkým plusom je, že tu, pri absencii zvučných mien, sa podarilo vytvoriť napínavejší a originálnejší film ako v prípade už spomínaného Leviathana. Verdikt v 1 vete: Vydarená zápletka, výborne napísaná postava Snydera, ako jedného z najväčších lúzrov sci-fi filmu, a kvalitná príšerka. 03.06.12 ()

TERRORDROME

Keď som si to teraz po dlhýýýýýýých rokoch pozrel znovu, bol som trochu prekvapený aká je to vlastne nuda. Vedátori v podmorskej základni vyduria nechtiac pokusným výbuchom z jaskyne akéhosi prehistorického prakraba. Ten je nasratý že ho zobudili z krásneho sna o krabiciach ( lepenkových, vysoko erotických ) a hodlá ich všetkých žalovať u Greenpeace za rušenie morského pokoja. Problém je v tom že si ten blbý lenivý kôrovec dáva pekne na čas a než sa konečne odhodlá zjaviť musel som si pretrpieť rozbeh v dĺžke hodiny a nejakých minút počas ktorých sa nič moc zaujímavé nedialo. Oproti obdobnému Leviathanovi to má hneď z fleku jednoznačne horšie obsadenie. Spomedzi všetkých tých šablónovytých nímandov vytŕča iba Miguel Ferrer ako Snyder, teda najväčšie hovädo, zbabelec a smoliar na ktorého sa všetko valí až mu napokon definitívne jebne a pretlak z neho vyžmýka všetok kečup. Samotné krabie monštrum má poriadne obludnú držku, ale dostane len minimum priestoru na predvedenie svojich schopností. Vrcholom je odhryznutie polovice potápača aj s ťažkým skafandrom, čo urobí hneď pri prvom výstupe a potom je už krabiak v podstate za trotla čo len otvára ústa. Nuž čo, je to len tupý klepetnatec, ale prča je že sa tá kreatúra ktorej iba hlava má dva metre dokáže bez problémov schovať zrejme aj do vrchnáka z fľaše a v miestnosti s metrom vody ju nemáte šancu nájsť ani detektorom krabov. Štandardne rutinná votrelcovina s pár svetlými okamžikmi na 100 minút. Leviathana sa tiež nedalo príliš chváliť, ale v porovnaní s hlbokomorskou hviezdou 6 má u mňa navrch. ()

Paldiny

DeepStar Six nemá Oscarové triky Priepasti, tiež jej chýba luxusné obsadenie čo sa v ten rok ponorilo ku vraku ruskej lode Leviathan, ale nedá mi, mňa jej ponorková misia bavila najviac. Možno to bolo početnou zostavou postavičiek, ktorých charaktery by vydali na seriál, možno zvedavosťou aká spolupracovala s režisérovym prianím zostať v napätí a možno príšerkou čo nevyzerala vôbec smiešne. A že film stál skromných 8 a nie 24 či 70 miliónov? Toto nie sú rozhodujúce faktory a popravde, keby tvorcovia stopli film skôr, čím by nechali odplávať happyend, som možno ešte štedrejší. ()

Jayem

Jedným slovom nuda. Prvu pol hodinu sa tu nedeje nič. Druhu su všetci namäko z rýchlo pohybujúcej sa bodky na radare. A vposlednej sa ju snažia tej bodke újsť. Ale nád čím mi až rozum zastal bolo ako sa môže obluda ktorá má dlžku najmenej 8m šírku 2m a výšku 2m prejsť cez 80cm dvere a plávať v polmetrovej vode a ešte k tomu tak aby ju nikto nevidel. ()

gumolit

Podľa mňa solidne natočený klaustrofobický sci fi thriller , ktorý som videl asi pred 20 rokmi na videu a moc som si toho nepämatal.Po zhliadnutí konštatujem že je to dosť napínavé bohužial ta hlávná príšera krab či kiehoboha to bolo to pokazilo a kým tam nie je všetko je ok!!Nezabudnuteľná scéne ked inak najlepší herec z filmu Migguel Ferrer uteká z podmorskej stanice von!! ()

Hapretor

Cameronova propast úplně jinak. Není to blbý, není to nudný, neni to špatně zahraný, není to špatně udělaný. Na večer na uspání vhodné. Oddychovka. Bát se nebudete. Spíš se příjemně pobavíte. Obří pakrab je opravdu povedený. A ten dement (Miguel Ferrer), co skoro zabil všechny z posádky, je taky super. Díky němu jsem se nejednou zasmál. ()

drankeryth

V pohodicke odsypajuci dej filmu, ktory ma aj dobru atmosferu, ktora bola podporena aj dobrou hudbou s nerusivymi elementami. Dej filmu sa len odohrava pod morom na jednej stanici, kde ich pokojny zivot vyrusi jedna podmorska prisera. Skoda, ze ju neukazovali castejsie, co by ma viac potesilo, ale to zas tak nevadi, pretoze dolezitejsi je priebeh filmu do zaverecneho finale. Pocas filmu som nepocitil ziadnu nudu a takych filmov zas nie je prilis vela. Samotne spracovanie podmorskeho netvora vobec nevyzeralo amatersky, ako nejaka blba babka na povrazikoch:) Aj vyzerala k svetu vyzorovo a aj som jej fandil, nech sa s ludmi z tej podmorskej stanice viac pohra. Prvykrat ju ukazali v plnej krase, ked jednemu potapacovi v extremne tazkom skafandri odhryzol spodnu cast tela. Pekny zaber a uvitanie sa s posadkou stanice:) Ako pozeram, tento film nedostal vysoke hodnotenie, ale ja mu davam plny pocet hviezdiciek, pretoze ma to bavilo sledovat od zaciatku az do konca filmu. ()

Pitaya

Tak kůli tomuhle filmu jsem se jako pětiletá klepala každý večer pod peřinou a nemohla jsem usnout. Je to taková moje srdeční záležitost, takže moje hodnocení není ani trochu objektivní. ()

MickeyStuma

Námět úspěšného a děsivého snímku ´Vetřelec´, který se ve filmu ´Věc´ přenesl do prostředí Antarktidy, se také pro změnu ocitl i v hlubinách oceánu. A stejně jako u předchozích počinů si i zde dali tvůrci setsakramentsky záležet. Že jde o zcela stejnou šablonu se vůbec nesnažili utajit a naopak tomu dali patřičný důraz. A tak se lze setkat se stejnými či podobnými scénami a to dokonce i ze snímku Jamese Camerona ´Propast´. K danému prostředí se to zkrátka hodilo. Natočeno je to vskutku precizně, plynule a s důrazem na očekávanou dramatičnost. Bohužel pro diváky znající výše zmíněné snímky je tak děj značně předvídatelný, což kazí celkový dojem a kouzlo nechtěného. Ale to bylo v podstatě i u snímku ´Věc´, takže v tomto směru vlastně také žádné překvapení. Podmořské útočící monstrum je vyrobeno děsivě a do sebemenšího detailu, což je ukázkou dokonalé práce v době před počítačovými efekty. Zvládl by to dnes vůbec ještě někdo? Příběh je tedy jednoduchý avšak přesvědčivý a speciální efekty na svou dobu na vysoké úrovni. Snímek o útočícím monstru hluboko pod hladinou oceánu se vcelku povedl a je ohromná škoda, že se pomalu stává pozapomenutým. ()

Denny

Jeden ze snímků "podmořské vlny" roku 1989. Spoustu chyb a nepřesvědčivé herecké výkony nemohou zakrýt ani dobré speciální efekty. Průměrná podívaná plná obehraných schémat. ()

helraiser

Ne ane a ne tak tohle se mi opravdu nelíbilo a nikdy líbit asi nebude opravdu jsem se nudil, asi to není zrovna můj šálek kafe, ale víc jak dvě hvězdy rozhodně nedám. ()

Hellknight12

Dopozerané . Docela slušný film. Film je z roku 1989 čo sa týka hereckých výkonov určite mohlo byť lepšie. Scenár je fajn nič moc ale nič hrozne. Čo príjemné prekvapilo bol koniec. Jasné film je klišé na klišé ale beriem to z rezervou keďže je to rok 1989. Celkové hodnotenie 50%. Duša sa to pozrieť ale keď už neviete čo zo svojim časom ... ()

Čiban

Film nic moc.Herci hrůza.Děj se stále opakuje i z jiných filmů.Triky taky nic moc.Jednoduše bylo to hrozné. 2/5 ()

Lilien

dávno prachom zapadnuté béčko, ktoré svojimi efektami, príbehom a neznámami hercami dnes už nikoho neosloví. Naj otrasnejšie monštrum v dejinách ktoré prevracalo niekoľko tonové ponorky no zmestilo sa cez poklop priemeru 2 metre snažiac sa vyvraždiť 5 člennú posádku. ()

Amadeo

Už aj to podmorké monštrum bolo také zhrozené z mizerného scenára , hereckých výkonov a čo ja viem z čoho ešte, že radšej zožralo všetkých , čo sa dalo. A v závere sa hrdinsky pobralo do netvorieho neba len, aby nenatočili ďalšie pokračovanie. ()

Sir Ludvig

Dnes som tretíkrát videl DS6 a dojem bol stále vcelku príjemný. Mne sa do toho opäť veľmi nechcelo, ale kočka chcela vidieť niečo s príšerou... ktorú si tvorcovia šetria až na úplný záver. Klyšé strieda klyšé a ako vo veľa béčkach, vyvoláva to pocit kľudnej relaxácie. Tak som si vychutnal pekne spravené interiéry, votrelcovské charaktery a všadeprítomnú hudbu. Miniatúry v niekoľkých scénach pôsobia až nadpozemsky a keby bol strihač o niečo rýchlejší, tak efekty strčia do vrecka i Spidermana. O monštrum vôbec nejde (je prašivé) a ďakujem osudu za videnie BÉČKA na veľkom plátne. ()

vitac.

26. 7. 2010 - Během dnešní noci jsem si na tento film vzpomněl, viděl jsem ho tak před patnácti lety a zničeho nic se mi vedral na mysl. Pořádný komentář vyplodím, až jej znovu uvidím;) 27. 10. 2018 - Konečně se mi DS6 dostal zase pod ruce a nezbývá než ubrat dvě hvězdičky - film je na hraně koukatelnosti. Výstižně to shrnul ve svém komentáři 'flanker.27'. Ještě bych doplnil, že snad nejstrašidelnější jsou na filmu triky a při často se opakujících scénách ve stylu "zapínám zelenou kontrolku, zelená kontrolka zapnuta, aktivujte záložní okruh, záložní okruh aktivován atd." se člověk jen těžko brání smíchu. Jednu hvězdičku ponechávám z nostalgie a za těch pár ojedinělých momentů, kdy se podařilo dosáhnout jakéhosi napětí. Pobavila přítomnost Miguela Ferrera - agent Albert z Twin Peaks:) ()