Hlubinná hvězda šest

Jedenáct členů posádky výzkumné základny "Deep Star Six" žije už půl roku hluboko pod hladinou moře. Několik z nich se vydává na průzkum do záhadné podmořské jeskyně a zmizí beze stopy. Obrovský neznámý tvor zaútočí na základnu a vážně ji poškodí. Zásoby kyslíku se zmenšují a ti, kteří jsou ještě naživu, musejí o svůj život bojovat. (Guild Home Video)

Anderton

Aspoň si Roger Corman mohol povedať, že sa toho po trikovej stránke od jeho Útoku krabích monštier veľa nezmenilo :) Keď vidíme veľké celky podmorskej hladiny a samotnej stanice, je všetko v poriadku. V interiéroch je to už podstatne slabšie, vrátane výkonov béčkových hercov. Dej sa v poslednej polhodine poriadne rozbehne, je aj poriadne krvavý, stále ale nemôže ísť o nič viac ako o guilty pleasure. Ak vôbec a film neodpíšete ako nepozerateľný brak. Sú aj horšie, samozrejme. ()

DJ Lonely

Absolutní nostalgie. Tohle béčko sice nesahá mojí oblíbené Propasti a Leviathanovi ani po paty, ale i dnes, kdy jsem ho viděl snad po 25 letech, na mě dýchlo tou atmosférou, kterou jsem v dětství tak miloval. Proto za mě zcela nekritických 80%. ()

Yoshitsune

Neprávem podhodnocené béčko, které je však poctivě natočené a zahrané se zápalem. A byť je hlavní hrdina nesmrtelný, tak mu to lze prominout, neb je to sympaťák. Utíká to celkem dobře, byť se první polovina nese v duchu, pendlování mezi bodem A a bodem B, ale ve druhé polovině začíná ta pravá sranda a jelikož se objevuje krokouš. Který se sice nikdy pořádně neukáže, což je na jednu stranu dobře, jelikož připomíná krokodýla a neni nijak zvlášť děsivý, ale o to víc mně bavili vedlejší postavy a jejich problémy. Takže ty čtyři rozhodně a to i po těch letech. ()

klerik

Béčko s dobovou atmoférou. Dnes už pôsobí snaha o horor značne smiešne, herecké výkony sú na tom podobne. Chýba tomu atmosféra aj zaujímavejšie napísane postavy. Ak radi spomínate na staré hororoidné sci-fíčka, pridajte si hviezdičku... PRIEPASŤ je úplne iná liga.. ()

SeBig

,,Vítejte v prdeli!" já tyhle béčkový 80s vyvraždováky s nestvůrama ve stylu Alien, Thing a Leviathan prostě baštim. Spokojenost. ()

Chrustyn

Jako malej jsem na tomhle filmu docela ulítával, avšak pro dnešní publikum působí film dost směšně. Hold dnes už vraždící kraby tolik nefrčej. ()

Arsenal83

Biedne. Na príšeru sa čaká cez hodinu a nakoniec to nie je ani gumená nafukovačka poriadna. Asi ju ešte nepostihli klimatické zmeny, tak nebola taká deformovaná a hrozivá. ()

SOLOM.

Tenhle kousek mě docela pobavil. Dle mého názoru jde o zástupce klasického průměrného béčka z konce 80.let. Tyhle filmy mají velmi pomalé rozjezdy, které jsou prošpikovány docela nudnými dialogy a hodně průměrnými hereckými výkony, ale divák to stejně nevypne. Pořád ho totiž užírají jeho vlastní představy o tom, jak bude vlastně to monstrum vypadat. Na rozbalení tvůrcovského balíčku si budete muset počkat až někde za polovinu filmu. S příchodem monstra na scénu však kouzelně ožívá i samotná hororová atmosféra a v tu chvíli nabere film úplně jiných obrátek. Pro někoho je podoba monstra k smíchu, pro některé konečně něco co je na filmu zaujalo, no a pro ty poslední ''pastva pro oči''. Poslední půlhodina vás zaručeně nudit nebude, protože je v ní k vidění několik velice povedených scén a dokonce i pár náznáků na lehčí gore. ()

JASON_X

Srovnávat se stejně starou geniální Propastí samozřejmě nelze, ta je o několik levelů výš, ale nabízí se srovnání se stejně starým Leviathanem. A je to zhruba plichta. Něco se mi tu líbilo víc. Třeba nádherně mizerné oldschoolové triky jsou naprosto odzbrojující a vyvolávají nablble shovívavý úsměv. I postavy jsou vesměs sympatičtější, životnější, o něco méně ploché, i když člověku chvíli trvá, než se v nich zorientuje. Něco je nastejno (slušná béčková výprava), něco zase horší (méně atraktivní zápletka, überhappyend). Nejlepší postava: záporácký zbabělec Snyder. Nejhorší postava: hlubinné monstrum (je především k smíchu). ()

Terva

CITÁT - Jeskyně jsou všechny stejný........... Víte co mě hned od začátku mrzí? Že tak náročný projekt a oni s sebou maj jeskynářku, aby je případně varovala nebo ochránila. Stejně jí nedají šanci a použijou výbušniny. Vůbec se mi jim pak nechtělo fandit. To mi k tomu moc nesedělo. CITÁT - Tupci, víte jak jsou ty stroje drahý?............. Když se velká, respektive skoro celá část filmu, odehrává pod vodou začnou vám ty triky připadat nepovedené. A ona to je částečně pravda. Něco působí strašně uměle. Příběh je prošpikován dlouhými a mnohdy až nudnými dialogy, které jsou zakončeny naprosto neprofesionálním chováním obyvatelů Deep Star Six. Zvlášť když si - POZOR SPOILER - to vlastně poškodí sami. KONEC SPOILERU. CITÁT - Tak, že nemáme vzduch?? Hovno!!......... Protrpěl jsem tento příběh a nejsem moc nadšen, prostě jen průměrný film. A víte co mi přišlo naprosto ujetý. Je to podmořská výzkumná laboratoř - kde vzali ty střelné zbraně!!! Za Hvězdu 6 jen dvě hvězdy. ()

m.krudenc

Nemůžu si pomoct, ale já jsem byl spokojen. Příšera byla pěkně udělaná, hezká bestie. No pravda, že se skoro půlka lidí pozabijí navzájem. Herecky taky slušně obsazené. Já byl spokojen. ()

corpsy

Dávam 5*. Skĺbenie PRIEPASTI a VOTRELCA má svoje čaro, aj napriek lacným hereckým výkonom, a čo je na takýchto filmoch najdôležitejšie, slabých trikoch. Nostalgická spomienka na časy, keď som v sobotňajších neskorých nočných hodinách sedel pred telkou, pozeral satelitné kanály a hltal všetko, čo i len trošku fantastické. ()

Astaroth12

V tomto roku (1989) vznikol aj Leviathan  a Priepasť. A tento ťahá z nich za kratší koniec. Nielenže monštra tu vidieť len sporadicky, ale cele to bolo  z lacného kraja. Herecky sa to ešte aj dalo, ale hlavne triková stránka nemala šancu na úspech. Keby nevyšli tie dva už mnou zmienene filmy, tak by som sa na tento díval trocha inač, ale keď trocha porovnávam, tak vidím veľké rozdiely v kvalite. Silne 3*. ()

ledzepfan

Docela slušná zhovadilost..Za zmínku stojí možná smrt změnou tlaku-všechno ostatní je předvídatelná slátanina s dost nudným tempem...Pokud se někdo těší na nějákého podmořského chrobáka co žere lidi, doporučuju moc u filmu nemrkat, protože ho můžete lehce prošvihnout(na obrazovce je čistého času cca 1-slovy Jednu-minutu). ()

fcreading

Velmi priemerný sci-fi horor ktorý v niektorých pasážach velmi nudí. Príšera vyzerá dobre ale už o hereckých výkonoch sa to nedá povedať sú správne béčkové. Ako pohodovka na jeden večer to spolahlivo zabaví 60 percent. ()