Diane Lane září v roli, za kterou byla nominována na Cenu Akademie, v erotickém thrilleru o vášni, jež je tak neovladatelná, že zničí vše, co se jí postaví do cesty. Edward a Connie Sumnerovi (Richard Gere a Diane Lane) mají na první pohled dokonalé manželství. Když ale náhodné setkání Connie s pohledným cizincem vyústí v sexem nabitý milostný vztah, touha se stává posedlostí a její důsledky jsou smrtelné. Film Nevěrná v režii Adriana Lynea (Osudová přitažlivost) nabízí strhující napětí, kterému vaše smysly neodolají. (Magic Box)

Streeper

Už jen ta myšlenka, že by někdo mohl být nevěrný Richardu Geerovi je nemyslitelná a nereálná. Vždyť ani ten milenec není vůbec hezký. Omlouvám se všem fanouškům tohoto filmu ale tohle prostě nefungovalo. Klaním se před hereckým umem Diane Lane, psychologicky skvěle zahrané. Doslova mě odzbrojila scéna, kdy je poprvé v posteli s Martinezem a ona se vrzušením třese, vážně úžasně zahrané. Nebýt jí, tak tolik hvězdiček nedám. ()

pufina

Hlavní dvojice mě velmi překvapila, atmosféra byla dobrá a takový závěr jsem skutečně nečekala. Ale "zadívat" se do toho filmu dost dlouho trvalo, dost částí bylo nudných a ta vražda mi přišla neuvěřitelně směšnáááá (to provedení a ta krev, haha)! ()

Juto

Film sa neznižuje k lacnej psychoanalýze a treba ho pochváliť za odvážny nejednoznačný koniec. Ale najväčšiu zásluhu má na tom Diane Lane, ktorá je jednoducho mimoriadna ako žena, ktorej telo bojuje s jej svedomím. 8/10 ()

Mylouch

Trochu jednorozměrné zpracování anatomie nevěry, kterému by slušely scénáristicky vypracovanější přechodové pasáže. Ženskost tak, jak ji mám rád, svit Richarda Gereho a navíc ♫ Ali Farka Touré. ()

Motinski

Diane Lane vylepšila celkový dojem. Pár scén zahrala veľmi vierohodne a veril som pocitom ktoré jej postava prežíva. Ostatní herci ale nič moc a Martinez mi vyslovene vadil. Ako rozbor manželských problémov je film miestami sklúčujúci, no ku koncu predvidatelný a meniací sa na klasické béčko. Prvú polovicu som myslel že 3* dám s prehľadom. Škoda. ()

Magneto

Nevera po americky...Podobný príbeh som zažil aj ja(ale bez mŕtvol) a preto je tento film pre mňa výnimočne realistickým...a poučným.Vášeň je skvelá,ale iba chvíľková záležitosť a prepadnúť jej je oveľa ľahšie ako sa potom dostávať z problémov do ktorých nás dostala.Okrem toho by si ženy mali uvedomiť čo v živote s partnerom je pre nich dôležité... ()

Sfinkter

Líbila se mi "obyčejnost" zápletky, která se může týkat kohokoliv a pro každého bývá bolestivá. Postava Gerea je dobře propracovaná a v závěru jsem byl hodně zvědavý, jak svou záležitost vyřeší. Za neodhadnutelný konec hvězdička navíc. ()

lennyd

Zhruba v polovině filmu jedna přítelkyně Connie říká: "Vždy to končí katastrofálně". A ačkoli je si toho Connie vědoma, ono to taky katastrofálně skončí... Richard Gere a Diane Lane v erotickém thrileru Adreana Lyne.. Docela zajímavá je scéna kdy oba vypovídají policistům o smyšlené akci, Connie tak, aby neprozradila nic manželovi - ale manžel ví, ale zase nemůže prozradit jí že ví. To by muselo i toho detektiva trknout, že něco zapírají... Pusťe tento film manželce, a uvídíte, že vám zůstane ... věrná :) ()

MiCM

Čekal bych teda vyšší hodnocení.. Rozhodně zajímavé..když se ty situace dotáhnou do extrému, vždycky je to všechno mnohem jasnější a uvědomitelnější.. ()

Cushing

Pěkná moralitka, která se až příliš láme tou něšťastnou vraždou či zabitím. Myslím, že to bylo trochu zbytečné zdůraznění, že nevěra namáčí do loje i toho, kdo je podváděn. Ale na pana režiséra "uhlazeného erotika" je to velmi dobrý výkon. Ostatně je to remake nějakého filmu od Chabrola? ()

rockwoman

"Pijte víno, je v něm věčný život a stále vás udržuje v mladosti. Teď nastal čas vína,růží a veselé bujarosti. Vychutnejte si tu chvíly, ta chvíle je váš život." Diane Lane snad vůbec nestárne a Olivier Martinez? Ten přímo svádí k hříchu. Nevěrnou mám ráda už pro to nádherný jiskření mezi nima. ()

dANo

Úbohý scenár tohto filmu je tou najväčšou vadou, lebo čím dlhšie to človek pozerá, tým je mu jasnejšia každá ďalšia scéna a graduje to úplnej nudy... ()

Master19

Když už nic, bortí to zavedenou škatulku RIcharda Gera. Jinak jde o tuctovou a obehranou písničku o manželském trojúhelníku. ()

VanTom

Proč milovaná a spokojená manželka / matka propadá vášnivému románku s mladým svůdným Francouzem, se naštěstí tvůrci nesnaží osvětlit (stejnak to nelze), ovšem i z tohoto důvodu vyznívá jejich neumělý psychologický "rozklad" mělce, protože zkrátka nejde o nic extra výjimečného – než tedy románek skončí předurčenou katastrofou, v tomto případě thrillerově za vlasy přitaženou, vedoucí však k povedenému filmovému, nedoslovnému uzavření. Když už tedy chyběla hloubka, mohla ji nahradit aspoň prvoplánová erotika, atraktivní (a výborná) Diane Lane se k tomu nicméně nepropůjčila. ()

cross

Velmi křehký a osobytý filmový zážitech, který je krásný díky své vizuálnosti, ukrutně dobře natočeným erotickým scénám, kvalitně nesmlouvavé hudbě a úžasnému, fantazii probouzejícímu závěru. Z jiného pohledu se jedná o velice přímočarou, téměř ničím neopepřenou podívanou, bez nápadu, vtipu a alespoň náznaku vzepření se ustálené hladině vyprávění. Nic naplat, ani velmi primitivní scénář mi však nemohl pokazit kvalitní zážitek vizuelně vytříbeného díla... ()