Poslední část Trilogie pomsty (Sympathy for Mr. Vengeance, Old Boy). Pomstychtivá mladá žena s andělskou tváří po návratu z vězení hledá odplatu – za zločin, který nespáchala, za příkoří, které musela vytrpět, za ztracenou dcerku, kterou musela opustit. Film byl oceněn na festivalu v Benátkách 2005 Malým zlatým lvem. (oficiální text distributora)

hufnagel

Nádherné kino aj keď to pojednáva o zvierati s ľudskou tvárou.Geniálna kamera vo finále čiernobiela a k tomu šialená klasická hudba akoby z iného sveta,vygradovaná do zasneženého konca.Úplne ma to dostalo ()

jopal

preco ma tento film tak vysoke hodnotenie? Mam pocit, ze vacsina ludi ohodnoti hocijaku kravinu plnym poctom, pretoze to hodnotia aj ini tak, no a ked ma od nejakych "yntelektualov" este aj podplateneho nedajboze oskara, tak je to pecka, aj keby ju mali celu odspat! ()

goelr

...nedosahuje kvalit svých předchůdců, nejhorší z trilogie, postrádá jakýkoliv moment překvapení, závěrečný úsek je dosti patetický (od setkání rodičů), přesto pořád je to výborný film. ()

dbt

Z roztříštěné narativní struktury hravého úvodu, přes vážnější intermezzo až ke skautskému táboru malých řezníků a pak do finále, jež svou variací na historku "stalo se jedné magické noci" uzavírá epicky celou trilogii tím nejcitlivějším způsobem. ()

Incogn1to

Ano, Parkovo filmy můžu... Syrový, poetický... Oldboy mi přišel maličko intenzivnější (a kontroverznější), ale i tak výtečný film. ()

bedlak

Úchvatná podívaná, geniální kamera a scény. Podobně jako k filmu Oldboy jsem od tohot snímku nic nečekal a zcela mě pohltil a zasáhl. V porovnáním s Oldboyem je film méně dějově převratný přesto je hodnotím na stejné úrovni. Vypracované postavy a postupné odhalování skutečnosti graduje film do scény "soudu". I v tak napjaté situaci působí humorně ("Půjčím Vám svůj","Tohleto to bude stačit"). Závěr, přes svou rozvláčnost, zaklapl dokonale, aby podrtrhl dějovou linii vztahu rodiče - děti a de facto celou trilogii. ()

Ponocnej

Ze vsech trech dilu asi nejhorsi nejzmatenejsi nejmin krvavej zato asi nejvic v symbolech s nejasnou casovou liniji (pri prvnim koukani) nicmene porad dost dobre dilo ()

SpeedyL

Toto nemůžu hodnotit hvězdičkami jako film - byla to fakt síla! Skoro 2 hodiny ponurého spřádání plánů pomsty a jejich vykonávání... Herecké výkony až neskutečné - před nimi smekám, ale kdo se na tento film nechce dívat z nějakého vážného důvodu, tak mu ho rozhodně NEDOPORUČUJI ! ()

9alena9

Film nehodnotím.Ukážka Ázijskej zvrhlosti a krutosti, celé v ťažkopádnej chladnej nálade. Necítila som ľútosť ku nikomu z nich, nezanechalo to vo mne žiadne dojmy, len hnus. ()

Alwirian

Z celé trilogie je tento film asi "nejpochopitelnější". Přesto nečekejte jednoduchý příběh ani jednoduché důvody pro pomstu. Narozdíl od Oldboye, vysvětlení a pohnutky se osvětlí poměrně brzy, poté přichází to, co mě překvapilo asi nejvíc. Předchozí díly trilogie vyvolávají po skončení jiné pocity: Boksuneun naui geot má konec v tom fatalistickém stylu, jaký je asijské tvorbě tak vlastní. Oldboy, akt pomsty je vykonán, přesto je hlavní hrdina v podstatě stále trestán-svým vlastním svědomím. Chinjeolhan Geum-ja ssi končí smířením se vším co se stalo a to včetně pomsty jako takové. Silně pochybuji, že je to náhoda, tím se uzavírá celá trilogie. V celé trilogii se kouzelně střídají různé styly, každý díl lze přiřadit hned k několika hlavním žánrům-to nemusí každému vyhovovat. Celkové hodnocení: 9,5/10 ()

Jardatekk

Moc hezky natočený smímek s úžasnou hudbou o pomstě, jakou by si zasloužil každý jenž má na svědomí více lidských životů..... ()

vladi3

Mozny spoiler: Pani pomsta sa mi pacila o nieco viac ako Old boy... Je mozne, ze to je tym, ze uz som bola pripravena na vsetko a vedela som do coho idem... S hlavnou hrdinkou som sa stotoznila velmi rychlo a nebolo tazke jej "fandit"... Konecne zuctovanie zavanalo Vrazdou v orient exprese :) Skvele natocene, miestami velmi vtipne... Ja som sa zabavila a zacinam prichadzat korejskym filmom na chut... (dnes 15/06 dokoncime celu trilogiu 😉)... ()

Tranda

Příběh: 9/10; Humor: 7/10; Akce: 7/10; Drama: 9/10; Napětí: 9/10; Hudba: 9/10; Vizuál: 10/10; Atmosféra: 10/10; Zábavnost: 9/10; Herci: 8/10.  9/10 ()

coulismoulis

Puvodni recenzi mi snedl system, takze se omezim na nadsene provolani nad tim, jak je mozne, ze je cela trilogie tvorena tak odlisnymi a prece tak jednotnymi Dily s velkym D. V Lady Vengeance navic PCW vytocil humormetr na max a velice stylove tim celou trojjizdu zakoncil. ()

mmirri

Tohle je tak dobře promyšlené, natočené a zahrané, že jsem dokoukala, ač takovéto počiny nemám v oblibě. Skvěle vykreslené charaktery a vytvořené obrazy. ()

E-Chord

Tak jsem se konečně dočkal. Oldboy byl pro mě jedním z nejlepších filmů minulého roku, takže jsem se na Lady těšil víc než malý dítě na Vánoce. Stejně jako Oldboy je i Lady vizuální lahůdkou, kterou je protkán ne tak spletitý příběh, který jsme museli prožít spolu s Oldboyem. Je také třeba říci, že nás Lady nepřekvapí novátorskými technikami násilí (žádná kladiva!), ikdyž druhá polovina filmu mě nenechala na pochybách, že pomsta podle Parka je dost krutou záležitostí. Násilí je zde spíše skryto, explicitně se objevuje jen ve scénách s úhlavním nepřítelem naší Lady....Park nás tentokrát nechává pomstu nahlédnout prizmatem "křehké" ženy, anděla, jehož duše však není nějak neposkvrněná. Ani Lady se ve svých činech nevyhýbá násilí, to ale neznamená, že při nich tečou potoky krve. Je jemnou dívkou nebo pěkně velkou mrchou? Asi obojí.....Druhou opravdovou lahůdkou je soundtrack, který mi doslova vhání slzy do očí. ()

kosak

Super,bomba.Jsem nadšený.Pro mě jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl(myslim mimo mých oblíbených hororů).Napětí ,humor,příběh prostě všechno a ještě ta neskutečně skvělá hudba. ()

Korejský mstitel a další krvavá sága

Korejský mstitel a další krvavá sága

20.09.2012

Chan-wook Park se proslavil tzv. „trilogií o pomstě“, která zahrnuje dnes už kultovní kousky Sympathy for Mr. Vengeance, Sympathy for Lady Vengeance a Old Boy. Pak si natočil několik žánrových… (více)

Korejská žízeň v Hollywoodu

Korejská žízeň v Hollywoodu

23.05.2009

Pamatujte: Nemá smysl se rozčilovat. Hlavně klid. Oč jde? O jihokorejské hororové drama Bakjwi (na obr.), které jen před několika dny představil v Cannes Park Chan-Wook. Film vypráví příběh kněze,… (více)

Program FILMASIE

Program FILMASIE