Poslední část Trilogie pomsty (Sympathy for Mr. Vengeance, Old Boy). Pomstychtivá mladá žena s andělskou tváří po návratu z vězení hledá odplatu – za zločin, který nespáchala, za příkoří, které musela vytrpět, za ztracenou dcerku, kterou musela opustit. Film byl oceněn na festivalu v Benátkách 2005 Malým zlatým lvem. (oficiální text distributora)

Chauncey

Neskutečný filmový zážitek v tom nejlepším slova smyslu. Pomsta v podání Chan-wook Parka potřetí a neméně originálně. Poprvé zde však nacházíme odpověď jak dál. Ne pomsta, ale cesta odpuštění nás dovede k vykoupení. Lahůdka, která si zasluhuje opětovné zhlédnutí. ()

markotter

Mám rád korejské filmy pro jejich kombinaci poetiky a brutality, i když se v nich někdy ztrácím. To se mi třeba stalo u Oldboye, kterýho sem úplně nepobral a protože sem ho viděl jenom jednou, některý věci mi zůstaly utajeny. Pomsta je daleko jednodušší, naladil jsem mozek na největší frekvenci, naštěstí nebylo potřeba. Děj se dá udržet i s občasnými flashbacky. Téma je zajímavé, syrové, zpracování supr a u některých scén mi běhal hodně mráz po zádech. Absolutní 100. ()

jda23

Tuto jednoducho za 5, za realnosť pocitov v tele pri zivych obrazoch brutalnosti. Doslovne excelentne pochopena rezia hercov. Pravdepodobne najlepsi diel celej casti. Nizsie percenta, zrejme len kvoli zanrovosti (najpolpularnejsia hyperbola je čínsky Tarantino Q. ), sa odpustit nedaju, ale Budiš. Co viac chcete ? Just lot of fun and bit of cry ! 93% ()

Lorge

Tahleta cesta za pomstou přišla mi poněkud zdlouhavá, tento dojem částečně napravil závěr, ale i tak si film zaslouží "pouhé" 3*** :( ()

Tamten

Příliš zdlouhavý a nepochopitelný úvod, kde je spousta šílených střihů a než se divák zorientuje v postavách, nedává mu to žádný smysl. Pak ale film nabere na logice a spádu a poslední třetina je vynikající. Bohužel v posledních 10 minutách se film opět rozplyzne. ()

filipes.lu

Spokojenost. Upřímně říkám, že korejským filmům přicházím na chuť až poslední dobou, ale díky za každý snímek, který mi v této osvětě pomáhá…Zaujala mě výstavba filmu, prokládání chronologie s retrospektivou a to na několika frontách. Možná paradoxně mě nejvíc bavily části z vězeňského prostředí a seznamka s „milými dámami“, co tento bejvák obývaly. Hlavní hrdinka je sympaťanda a s rudými stíny prostě vypadala dobře. Velké finále je fajn, odplata se vším všudy. Občas jsem nad něčím podobným přemýšlel, že by tyhle typy trestů asi nebyly od věci, ale to už je zas trochu jinčí téma. Každopádně snímek zabaví, stopáž je tak akorát a vtipné vložky („vezměte si raději tohle“/ *cvak, cvak/ „tohle mi bude stačit“) jsou příjemným zpestřením. Pěkný čtyři hvězdy. ()

pabelito

Áno, trošku je to surové. Ale pod tými potokmi krvi sa ukryvaju hlboke filozofocke uvahy, ktore sa vam zamotaju do hlavy a neodidu odtial este velmi dlho. Nadherny film. ()

Sykon

Osobně se mi Nebohá paní Pomsta z celé trilogie líbila asi nejvíc. Není tak krutě realistická jako Sympathy for Mr. Vengeance, ani tak znepokojující jako Oldboy. Líbila se mi i vizuálně, když některé záběry byly až artové, měla svou dávku humoru, který občas působil poněkud absurdně, ale to nebylo na škodu. Jediný díl, u kterého jsem si už teď jistý, že se na něj podívám znovu. ()

Moiraine

Přestože se jedná o, řekněme, "nejsnáze stravitelnou" část trilogie, v mých očích je nejslabší. Bohužel ty neustálé flashbacky v první půlce mě ubíjely. O to víc to zamrzí, když druhá půlka byla naprosto výborná. Dokonce jsem i chvíli váhala nad vyšším hodnocením, protože po formální stránce je to skvělé. Celkově nelze ale jinak, než celou trilogii doporučit. ()

bono22vox

Musím říct na začátek, že mám velice rád korejskou kinematografii. Ale v tomto snímku mě lehce zklamali. Dějově nepříliš originální, ale nutno říci, že formálně vytříbený film... ()

Hellknight12

Posledná časť trilógie, je tiež veľmi zaujímavá. Príbeh je síce prekombinovaný ako v prvom filme ale je omnoho lepšie zvládnutý, čo je zaujímavé, keďže to má na svedomí ten istý režisér. Veľmi sa mi páči koniec filmu a celá myšlienka, ktorá sa ukáže až na konci celá. Nejaké náznaky sú aj počas filmu ale je ich skromne čo je len dobre. Vďaka tomu si celý čas drží film napätie. Film má 115 min. Je to síce o málo slabší film oproti Old Boy ale stále je to kvalitný počin. Tiež tu máme akciu, ktorej je menej ale znova dobre spracovaná. Film môžem odporučiť, každému kto má rád ázijské filmy. Celkové hodnotenie za mňa je 85%. ()

junxi91

Další podivně natočený snímek z Trilogie pomsty, ve kterém jsem měl problém se orientovat v tom, co se děje teď, co je návrat do minulosti a co jsou představy jednotlivých postav. Chvíli se ocitáme ve vězení, pak zase někde ve škole, poté při rekonstrukci případu, následně v pekárně, a pak se pro změnu prcá zezadu na stole. Takže si v tom udělám trochu pořádek. Před ženskou věznicí čeká křesťanský hudební průvod se symbolickým bílým tofu na propuštění napravené vražedkyně Lee Geum-ja. Geum-ja seděla 13 let za únos a vraždu pětiletého školáka Won-mo, a stala se národní senzací kvůli svému nízkému věku, andělskému obličeji a také tomu, že se ke všemu dychtivě přiznala. Během věznění se stala modelem pro vězeňskou reformu, protože ve věznici vládne šikana, kdy staré hnusné baby podkopávají mladým nohy a nutí je lízat jim kundy ve vaně. Geum-ja prošla duchovní proměnou a proto byla předčasně propuštěna, nicméně se chystá nyní na svou pomstu. Dokonce pošle křesťanský průvod s tofu do prdele, protože přešla na budhismus. Geum-ja se chovala ve vězení spořádaně proto, aby mohla zosnovat svou pomstu. Navštěvuje ostatní podmíněně propuštěné vězenkyně a žádá je o laskavosti jako jídlo, přístřeší a zbraně. Najde si práci v cukrárně, kde pracuje 12 hodin denně a začne si sexuální románek se šťastným zajíčkem a prodavačem v té samé cukrárně Geun-Shikem, který by byl stejně starý, jako Won-mo, kdyby žil. Ukazuje se, že Geum-ja nestála za uškrcením Won-ma. Detektiv jejího případu si byl vědom její neviny, ale sdělil jí falešné podrobnosti o vraždě, aby její výpověď působila věrohodně. Geum-ja totiž jako studentka nechtěně otěhotněla a ze strachu z rodičů se obrátila na pana Baeka, učitele z její střední školy. Ten na oplátku očekával sexuální služby a pomoc při únosu. Využil ji k tomu, aby k sobě přilákal 5ti letého Won-mo s úmyslem žádat za něj výkupné, ale místo toho jej zavraždil. Poté Baek unesl Geum-ja její malou dceru a vyhrožoval jejím zabitím, pokud nevezme vinu za vraždu na sebe. Čas ve vězení tak Geum-ja strávila plánováním pomsty Baeokovi za to, že její dcera vyrostla bez matky, za vraždu Won-ma a také za to, že kvůli němu skončila v base. Geum-ja navštíví svou dceru Jenny, kterou adoptovali australští rodiče. Jenny je dospívající a mluví pouze anglicky, svou matku nepoznává a nemá k ní žádný vztah, přesto se s ní vrací do Soulu. Geum-ja má v plánu unést a zavraždit Baeka, nyní učitele v mateřské škole, a to s pomocí jeho manželky, další bývalé odsouzené. Baek si najme nějaké násilníky, aby zabili Geum-ja a Jenny, ale ty dvě se jim ubrání a ten hajzl je poražen. Baek se ocitne svázaný v opuštěné školní budově a začíná závěrečná část filmu. Baek má za sebou pestrou minulost unášení a vraždění dětí z mateřských škol, ve kterých pracoval. Dítě vždy unesl, zavraždil a shrábnul výkupné. A tak přichází pomsta nejen od Geum-ja, ale také od všech rodičů zavražděných dětí, kteří vidí poslední okamžiky svých ratolestí na video záznamech. No, co více dodat? Pěkně nesrozumitelný a zmatený bordel, ve kterém jsem se ztrácel a díky kterému jsem se chvílemi fakt nudil a nevěděl jsem, o čem zrovna daná scéna je. Dávám tedy pouze slabé 3*. Z celé trilogie byl tento díl nejslabší. () (méně) (více)

Doomer

Nedosahuje ani zdaleka kvality oldboye, jen celou dobu resi hystericka slepice s dalsimi zoufalci uplne nudne veci ()

Judy24

Možná nemám právo ten film hodnotit, když jsem vydržela jenom sotva polovinu z něj, ale na druhou stranu to taky o něčem svědčí. Buď jsem natvrdlá, nebo ten film není tak skvělý. Já na něj koukala pečlivě a ani po hodině jsem se v příběhu neorientovala. Něco bylo špatně... ()

Zombiepod

Z Parkovho Old Boya som bol priam unesený a nesmierne ohúrený námetom a jeho dokonalým spracovaním. Podobnú tému ako uzavretie režisérovej trilógie o pomste v Lady Vengeance ukazuje však trochu inak. V tomto prípade sa znova začína pomerne z ostra, zozačiatku sa divák v deji stráca a nechápavo krúti hlavou, len aby sa mu postupne všetky fakty dostávali na povrch a začali dávať zmysel. Potiaľ som film ešte žral. Čo však predvedie po prvej polovici, je už len omletá myšlienka zabalená do depresívneho, dokonalo vyšperkovaného vizuálu a umeleckej práce s kamerou, ktorá však pôsobí dvojnásobne dlhšie, ako v skutočnosti je. Miestami prehnané, inokedy poctivo brutálne a chladné, v závere už však zúfalo nudné a neuspokojivé. Lady Vengeance je vskutku zaujímavým filmom, ktorý však rozprávačsky už príliš nefunguje a nijak výrazne nezapôsobí. ()

Chuppa

Jako celek, mě to nepřišlo tak dobrý jak třeba předchozí Old Boy, ale díky scéně s rodiči jsem musel dát o hvězdu navíc, to mě fakt dostalo. Naopak úplný konec byl již zase trochu roztahaný a zbytečný, ale i tak skvělá podívaná jak jsme od Parka zvyklý. ()

Korejský mstitel a další krvavá sága

Korejský mstitel a další krvavá sága

20.09.2012

Chan-wook Park se proslavil tzv. „trilogií o pomstě“, která zahrnuje dnes už kultovní kousky Sympathy for Mr. Vengeance, Sympathy for Lady Vengeance a Old Boy. Pak si natočil několik žánrových… (více)

Korejská žízeň v Hollywoodu

Korejská žízeň v Hollywoodu

23.05.2009

Pamatujte: Nemá smysl se rozčilovat. Hlavně klid. Oč jde? O jihokorejské hororové drama Bakjwi (na obr.), které jen před několika dny představil v Cannes Park Chan-Wook. Film vypráví příběh kněze,… (více)

Program FILMASIE

Program FILMASIE