Poslední část Trilogie pomsty (Sympathy for Mr. Vengeance, Old Boy). Pomstychtivá mladá žena s andělskou tváří po návratu z vězení hledá odplatu – za zločin, který nespáchala, za příkoří, které musela vytrpět, za ztracenou dcerku, kterou musela opustit. Film byl oceněn na festivalu v Benátkách 2005 Malým zlatým lvem. (oficiální text distributora)

Zombiepod

Z Parkovho Old Boya som bol priam unesený a nesmierne ohúrený námetom a jeho dokonalým spracovaním. Podobnú tému ako uzavretie režisérovej trilógie o pomste v Lady Vengeance ukazuje však trochu inak. V tomto prípade sa znova začína pomerne z ostra, zozačiatku sa divák v deji stráca a nechápavo krúti hlavou, len aby sa mu postupne všetky fakty dostávali na povrch a začali dávať zmysel. Potiaľ som film ešte žral. Čo však predvedie po prvej polovici, je už len omletá myšlienka zabalená do depresívneho, dokonalo vyšperkovaného vizuálu a umeleckej práce s kamerou, ktorá však pôsobí dvojnásobne dlhšie, ako v skutočnosti je. Miestami prehnané, inokedy poctivo brutálne a chladné, v závere už však zúfalo nudné a neuspokojivé. Lady Vengeance je vskutku zaujímavým filmom, ktorý však rozprávačsky už príliš nefunguje a nijak výrazne nezapôsobí. ()

Chuppa

Jako celek, mě to nepřišlo tak dobrý jak třeba předchozí Old Boy, ale díky scéně s rodiči jsem musel dát o hvězdu navíc, to mě fakt dostalo. Naopak úplný konec byl již zase trochu roztahaný a zbytečný, ale i tak skvělá podívaná jak jsme od Parka zvyklý. ()

pepino

V první řadě bych chtěl upozornit na nezvyklou a především překrásnou vizuální stránku, která mě už od začátečních úžasných tituků až do konce nepřestávala uchvacovat. Nádherné barvy, originální prolínačky, nezvyklé uhly kamery ..a vše prolnuto přesně sedící a skvělou hudbou. Těmito aspekty mi to trochu připomnělo starší, kompozičně podobnou, Lady Snowblood ve které byl mimochodem i stejný motiv pomsty. Když srovnám tento poslední díl trilogie s ostatními, musím dojít nutně k názoru že trochu vůči zbývajícím dvěmavybočuje. Jak stylem tak podáním tématu, které je opět pěkně rozvrstvené a rozvinuté a ukazuje pomstu jako zadostiučinění které musí divák hlavnímu hrdinovi (hrdince) prostě přát, po tom všem co si prožije. Normálně vnímám pomstu jako zbytečný, unáhlený a hlavně zbabělý čin, kterým se nic nezmění...To si budu myslet pravděpodobně i nadále. Ale i tak ve mě tento film vzbudil nové pocity a ukázal mi úkon pomsty v jiném, tak trochu krásném světle. ()

kaapaa

Trilogie tématu pomsty byla celkem zdařile završena :-) Jsem zvědav, co si na nás Park přichystá příště, snad nesejde z cesty. Jen tak dál. PS: Old boy má u mě přece jen o chloupek víc... ()

Pauliee

No neviem čo k tomu napísať. Je jasné, že Park je génius, ale posledný diel trilógie o pomste ma nenadchol až tak ako napríklad Sympathy for Mr. Vengeance. Pozrel som si to tiež dvakrát za sebou, ale ani na druhý krát ma to až tak nenadchlo. Príbeh je zaujímavý a dáva hlavnej postave vážny dôvod na pomstu. Trinásť rokov je trinásť rokov a to človeka určite zmení najmä ak každý deň myslí na svoje vykúpenie, na pomstu pred bezcitným vrahom, kvôli ktorému musela opustiť len narodenú dcérku. Príbeh je precízne napísaný, ale tak jednoduchý dej je podaný veľmi zložito. Časté stredanie scén z minulosti a prítomnosti a hlavne veľa postáv. Ale nieje problém sa v tom zorientovať. Formálna stránka ako je kamera či hudba je dokonalá ako aj zahrané hlavné postavy. Yeong-ae Lee to zahrala veľmi dobre, určite si pozriem aj jej ďalšie filmy. Pri konci mohli ukázať scénky mučenia, ale to by už asi bolo príliš a skôr by sa to približovalo štýlu torture porn. Ale aj tak sko to je, že zobrazuje hlavne ľudské emócie, túžbu po pomste je to dokonalé. ()

Pharlap

Slabýýý, neuvěřitelně slabýýýý.. Čekal jsem smršť ve stylu Oldboye.. něco co ve mně alespoň trochu vyvola pocit zloby.. pocitu potřeby pomsty.. Ale nic z toho se nedostavilo. Celou dobu. Jen poklidně, téměř lyricky plynoucí děj,který byl chvílemi zpěstřen nějakou vraždičkou.. Ale že bych hrdince věřil to, že je naštvaná, že musí pomstít svoje bezpráví.. nic takového jsem v tomto filmu nenalezl.. A právě kvůli tomu je to obrovské zklamání.. ()

pekas

Očekávání bylo tentokrát vyšší, než skutečnost. Nebýt závěrečného "shromáždění poškozených", které bylo lahůdkové, byl bych hodně zklamaný. Takhle jsem zklamanej míň, ale celkový dojem tak za tři, na čtyři už to nevidím. ()

Sutiman

...tak ako som Min-sik Choiovi v "Oldboyovi" fandil (až na ten záver samozrejme:-) ), tu mu z celého srdca želám, aby skapal. A rodičia/pomstitelia s obrovskou dávkou čierneho humoru moje želanie dokonale spĺňajú. Vyšperkované záverečné finále ma po "Oldboyovi" opäť presvedčilo o tom, že pomsta má zmysel a nech je akokoľvek chladná, môže byť zároveň aj sladká:) Mňam! ()

MadMax3

Nie také dokonalé ako OldBoy a tak "len" 90%. Kto videl OldBoya nečakajte také vyvrcholenie ani zápletku, tu sa hráme na inom piesočku, ale je to možno ešte lepšie podanie filozofie pomsty, cesty, cieľa a vykúpenia alebo nevykúpenia sa zo svojich hriechov. ()

Solverino

Bombastické! jak je možné, že se tak dobré filmy netočí i v evropě!? Fantastické herecké výkony, poetika, kamera i výborná hudba. Velmi silné poselství občas proložené dosti morbidním humorem. Extrakt asijské filosofie a přístupu k životu. Super děj i naprosto reálné reálie. Bravo maestro Chan-wook Park! (potlesk) ()

MaxForValue

Krásna filmová báseň, ktorá však v posledných 45 minútach výrazne pokrivkáva. V štylizácii podobné Tarantinovmu Kill Billovi, ale oproti svojmu známejšiemu protejškovi značne nevyrovnané. Parkovi sa však nedá uprieť snaha a je to určite veľmi perspektívny režisér. ()

RigorMortis

"She fed her bleach?" "Really? For how long?" "Three years." "What a clean stomach she must've had." Zatiaľ najsympatickejšia časť celej trilógie a pomaly začínam Park Chan-wookovmu štýlu prichádzať na chuť. Slušná zmes násilia, humoru, absurdity a flashbackov v podaní hlavnej hrdinky s anjelskou tvárou, ktorá však anjelom nie je ani náhodou. ()

XXXXXXXX

Vždycky mě zaujímalo, proč udělali američani pouze remake Oldboye. Vzhledem k tomu, že jsem právě zbytečně vyplýtval dvě hodiny života na paní Pomstu, bych řekl, že odpověď mám na dosah. Protože jako jediný stál za to. Tuhle blbost už nezachránil ani Min-sik Choi. Myslím, že s Má je pomsta, už ani nebudu ztrácet čas. ()

Pitryx odpad!

To je tak stupidně podané až to bučí. Pořád někdo něco vypráví, v ději je chaos proto jsem měl potíže rozlišovat minulost od současnosti. Vadily mi zbytečné odbočky, které to všechno ještě více motaly a zdržovaly. Do toho všeho jakýsi vypravěč, prostě k zblití. Mezi těmito pitomostmi motiv pomsty naprosto zaniká a mizí někde v nedohlednu. Takže, nakonec je v celém snímku nejzajímavější morální dilema rodičů v závěru. Totiž zda vzít spravedlnost do vlastních rukou. Klíčové scény pomsty zde však nejsou vidět. Ergo, pokud se divák těší na nějaké efekty, klidně na ně může zapomenout. Tím je celý film pohřben hluboko ke dnu a jen super hudba ho nemůže nad hladinu vytáhnout. Výsledek je tedy naprostá ztráta času. ()

Kortexo

Jaký je rozdíl mezi Nebohá paní Pomsta a Kill Bill 1,2?Samozřejmě žádný!!!Oba natočili géniové, kteří mistrně zpracovali téma pomsty a přihodili vlastní názory a myšlenky.Dokonalost, jako vždy... ()

adamix

Prvá polovina je fajn. Umelecky poňatá, vizuálne i príbehovými nápadmi bohatá a prekvapivo na tému aj s veľkým nadhľadom. V tej druhej už kvalita značne klesá a čím viac sa to blíži ku koncu, tým je to skrz silené a vôbec nie úprimné depresívne emócie otravné a úplný koniec nekončí takou silnou katarziou, akou si v závere Old - Boya prešiel O Ta-Su. Aj keď už tam to pôsobilo prehnane (odrezaný jazyk), k pointe sa to predsa len dopratalo. Tu vzhľadom na muky viac postáv som očakával údernejšie pocity. Za mňa 70%. ()

JosefTomas

Pozvolný propad lidské morálky, zachycen z počátku v chaotickém střihu a stylu, kterému nedělá problém měnit dynamiku i vyznění jak lusknutím prstu a zároveň budovat onu bezvýchodnost až do samého konce. Ke konci už naštěstí moc neskáče, nepřekvapuje a stylově setrvá v noirově poddajném hávu, přičemž hořkosladkou katarzí nastavuje zrcadlo, na rozdíl od zbytku, až nečekaně jednoduchou formou. Cesta pomsty je zničující, zvlášť když je zachycena takhle a nebýt oné vizuální stránky, která divákovi stále připomíná, že se jedná o film, bylo by sledování přímo zdrcující. ()

mark9th

Although I can’t deny Park unique approach and his effort to bring something new, third movie of his Revenge Trilogy is way too poetic for me. 6/10 ()

Korejský mstitel a další krvavá sága

Korejský mstitel a další krvavá sága

20.09.2012

Chan-wook Park se proslavil tzv. „trilogií o pomstě“, která zahrnuje dnes už kultovní kousky Sympathy for Mr. Vengeance, Sympathy for Lady Vengeance a Old Boy. Pak si natočil několik žánrových… (více)

Korejská žízeň v Hollywoodu

Korejská žízeň v Hollywoodu

23.05.2009

Pamatujte: Nemá smysl se rozčilovat. Hlavně klid. Oč jde? O jihokorejské hororové drama Bakjwi (na obr.), které jen před několika dny představil v Cannes Park Chan-Wook. Film vypráví příběh kněze,… (více)

Program FILMASIE

Program FILMASIE