Film pojednává o životě slavného rapera Tupaca Amaru Shakura, který se i přes těžké rány osudu stal doslova rapovou legendou a zanechal po sobě obrovský odkaz, který i v současnosti stále rezonuje a hýbe dnešním světem. Film tak zachycuje Tupacovo dětství, dále jeho rychlý úspěch a rivalitu v hudebním průmyslu a v neposlední řadě i jeho tragickou smrt. Ale především je to příběh muže a básníka, který chtěl žít jako anděl i navzdory tomu, že jeho život byl obestřen mnoha démony. (Makaveli92)

mr.twizta

Tohle je o tridu ci dve horsi nez Straight Outta Compton. Na vine je zejmena dementni styl vypraveni, ktery do pulky pusobi jako dramatizovany dokument a pribeh se sine kupredu jen za pomoci hromady oslich mustku. Proste jak pro debily. Story je to furt zajimava a diky predstaviteli Paca se rozhodne da prezit, ale preslapu je tam fest. Treba Snoop dopadl tak, ze herec ocividne otevira hubu do replik, ktere nahral Dogg nekde ve studiu. A samozrejme ho hraje jiny herec nez v Straight Outta Compton, stejne jako Dreho i Sugea, coz beru jako vyslovene prosranou prilezitost. Ale jako jo, dve hodky utecou jak voda a California Love vam bude v hlave bzucet jeste dobry den a pul. ()

PatrikP4

Z respektu k Tupacovi jsem tomu dal 4*... Ale jinak nic moc, kromě soundtracku, přišlo mi že režisér neví co chce... Když to porovnám s filmem o Biggiem, tak ten byl 50x lepší... Nevím co k tomu víc říct... pokazil to režisér nebo scénář? protože herci to nebyly... Tahle legenda si zasloužila lepší film... ()

MKV

Rozpočet: $45,000,000▐ Tržby v USA: $44,922,302▐ Tržby celosvětově: $54,876,855▐ Tržby za prodej DVD v USA: ▐ Tržby za prodej Blu-Ray v USA:▐ Mrzí mě takto nízké hodnocení. Film je skvělým pojetím života Tupaca Shakura. Není to žádný převratný boom, ale myšlenky, které 2Pac prezentoval na veřejnost, zde jsou a jsou pojaté nejlíp, jak to jen šlo. Jediná věc, co mě docela mrzí, je jakási nenávist ze strany Sugeho, který na mě působí celou tu dobu, jakoby on chtěl 2Paca odprásknout... 75% ()

Dominik888

Lehce přes dvě a půl hodiny trvající životopis Tupaca Shakura. Je sice nemožné do těch 140ti minut vměstnat vše, co za svůj (bohužel krátký) život dokázal Tupac, ale Benny Boom se toho nebál a zmocnil se toho nadmíru skvěle. Demeterius Shipp Jr. jako doslova kopie Tupaca, super hudební vsuvky s jeho největšimi hity a děj odrážející se z reálných situací. To vše natočené za pouhých 5 měsíců, tudíž za mě skvělý film o legendě na jehož konci oko nezůstalo suché. 85% ()

Bogrant

Ako poslucháča Tupacovej hudby, jeho názorov a celkovo osobnej stránke, ma to skôr zarmútilo, ako nadchlo. To je tak, keď sa videoklipový režisér ide pustiť do tak rozsiahleho zmapovania života tejto rapovej legendy, ktorá za 25 rokov života toho stihla naozaj mnoho. Nízka úroveň spracovania, ktorá nedosahuje kvalít serióznejšieho Straight Outta Compton. Škoda, ale niečo podobné som aj očakával. Samotná predloha viac než zaujímavá, mladík v hlavnej úlohe presvedčivý, ale režíjne to je dosť slabota. Radšej si znova pozriem dokumentárnu verziu. ()

Lapedro

Nie som úplný znalec Pacovho životopisu, no pár nejasností v tomto filme až bilo do očí. Každopádne...ako fanúšik rapu som si šiel Tupaca viac ako Biggieho alebo N.W.A. a preto ma dosť štve, že tento počin je o triedu horší ako film o Biggiem a o dve triedy horší ako Straight Outta Compton. Rozprávanie nesúvislé, medzi udalosťami sa skáče neprirodzene a tvorcovia nevedia, či sa majú skôr zamerať na Pacov život alebo kariéru. Nech mi nikto nehovorí, že sa nedá nájsť kompromis, SOC je toho dôkazom. Hviezda Tupacovho kalibru by si zaslúžila väčšiu filmovú poctu ako toto. Snáď raz. P.S.: Jednu hviezdu dávam za Demetriusa Shippa Jr. jeho podobnosť s Tupacom je neuveriteľná, a herecky sa tiež dosť snažil. Hviezdu za hudbu, hoci bola skvelá nedám, lebo to je Tupacova robota, nie robota tvorcov filmu. ()

Makaveli92

Po relativně záporných ohlasech jsem nakonec nebyl vůbec zklamán. Má to mouchy, ale přiznejme si, že Tupacův život obsahoval tolik zásadních momentů, že je v jednom celovečeráku prostě nešlo plnohodnotně zobrazit. Dávám 4 hvězdičky z úcty k Pacovi, ale tomu by spíš slušela minisérie. ()