Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

Lacike

Tuto sériu som prvýkrát videl len pred pár rokmi, takže ma k nej neviaže žiadna nostalgia. No a na druhý pokus mi prvý diel pripadá strašne slabý. Prostredie letiska a lietadla mi dvakrát zaujímavé nepripadalo. Kadencia vtipov je nízka a ich úroveň je strašne vlažná. Akokeby sa tvorcovia ešte príliš držali na uzde. Najviac ma pobavil fór s Rogerom a Overom, ktorý sa rozprávajú cez vysielačku. Herecké obsadenie ústrednej dvojky mi tiež nesadlo. Nečudujem sa, že sa z nich žiadne hviezdy nestali. Nielsen a starý Bridges vo vedľajších úlohách sú zase príliš umiernený. Celkovo to je dnes prinajlepšom priemer a tretíkrát si tu už určite nepustím. 5/10. ()

nash.

Stále svěží a vtipná parodie s řadou geniálních gagů a slovních hříček (bohužel často dabingem zabitých), brilantně se vyhýbající trapnostem a křečovitosti v níž uvízly pozdější filmů tohoto specifického subžánru. Co by za to dnešní filmaři dali, kdyby se jim podařilo natočit něco alespoň z poloviny tak skvělého zábavného. ()

MrCreosote

Spolu s druhými Žhavými výstřely nejlepší parodie, kterou jsem viděl. Herci s kamennými tvářemi pronáší neskutečně vtipné věty a nejlepší na tom je, že vlastně kopírují dialogy z parodovaných filmů, jenom ke konci pozmění pointu a tím všemu nasadí pekelně zábavnou korunu. Natočte to tím správným ,,špinavým" stylem 70. let, obsaďte Lloyda Bridgese a Leslieho Nielsona, a o smích máte na hodinu a půl postaráno. ()

ClintEastwood

Vynikající rozcvička tvůrčího tria Zucker-Abrahams-Zucker, před legendární Bláznivou střelou. Už úvod, kdy ocas letadla brázdí mraky, za Williamsova slavného hudebního motivu z Čelistí, dává tušit, že diváky čeká nevšední zážitek. Mám druh humoru, který tihle ztřeštění tvůrci praktikují - opravdu rád. Po letech jsem si snímek pustil a opět jsem se dobře bavil. Stará dobrá klasika, kde mě vždy nejvíce potěší šedovlasé herecké duo Lloyd Bridges-Leslie Nielsen. ()

RHK

Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Geniální parodie. Viděl jsem to už kdysi před mnoha léty, tehdy mi to až tak skvělé nepřipadalo. Ovšem nyní - řezal jsem se smíchy po celou dobu filmu a užíval jsem si perfektních gagů. Na některé filmy asi musí člověk dozrát. Trailer: http://www.csfd.cz/film/2-pripoutejte-se-prosim-airplane/videa/ ()

• Robert Stack původně hrál svoji roli jinak, než režiséři představovali. Pro inspiraci mu tak byla přehrána páska s impresionátorem Johnem Bynerem, který ztvárnil Roberta Stacka po svém. Podle producentů tak Stack "předváděl Johna Bynera dělajícího předvádění Stacka". (SeanBean)
  • Když Striker (Robert Hays) vypráví o tom, že se s Elaine (Julie Hagerty) přidali k mírovým sborům na pomoc kmene Molombů, projde v jednom záběru slon. Nejde však o slona afrického, ale slona indického. (Prochy38)
  • V německé jazykové mutaci filmu spolu černošští pasažéři rozmlouvají bavorským, v italské verzi neapolským nářečím. (Cheeker)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí