Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ KINOPREMIÉRA: ÚPF = VIII./ 1983 - réžia českého znenia (ÚPF Praha) = Marie Fronková --- Nielsena dabuje Eduard Cupák, Hayesa dabuje Pavel Trávníček - dabing ČST Praha zo začiatku 90 - tych rokov je tiež výborný (Nielsena dabuje Radoslav Brzobohatý) ale keďže existuje kinodabing, tak dôvod predabovania nechápem. (29.7.2009) ()

IQ Tiqe

V době svého vzinku to mohla být v kině slušná sranda, ale v dnešní době je už většina hlášek stará nebo překonaná a většina narážek se týká "známých" osobností, které dneska nikdo nezná. Než se objevil Leslie Nielsen, byla to celkem trapárna, pak řekněme koukatelné, ale ideálně asi v češtině a se skupinou kámošů, jinak to nemá smysl. # [viděno: TV, sluchátka] # příběh 4 | hudba 7 | humor 3 | akce 3 | napětí 1 | pustil bych si znovu 4 ()

zelvopyr

Bohužel, prakticky všichni známe "Připoutejte se, prosím" s českým dabingem, který, ač je dost povedený, už z principu nemůže většinu humoru zprostředkovat (například v pilotní kabině -- Kapitán Oveur a pilot Roger -- kdo tomu teď rozumí, možná se culí už teď, kdo ne, nechápe a nejde to "vysvětlit" v plné rychlosti dialogů ve filmu)... Takže s českým dabingem si klidně odečtěte hvězdičku :-( ()

Marcos22

Připoutejte se, prosím! je remakem filmu Zero Hour! z roku 1957 a je jedním z nejlepších a nejvtipnějších filmů z ranku bláznivých komedií vůbec. Film vhodně a zábavně využívá odkazů na světoznámé fláky typu Pinocchia, Casablancy, Letiště, Čelistí či Horečky sobotní noci a je natočen ve stylu divácky známějších Žhavých výstřelů či Bláznivé střely. Společně s Drž hubu! je mým nejoblíbenějším guilty pleasure kouskem, po kterém sáhnu pokaždé, když si chci zlepšit náladu. Doporučuji všem, kdo chce u filmu na chvíli vypnout, zrelaxovat a pořádně se zasmát. Pět hvězd a v subžánru bláznivých komedií jasná 💯. (17.04.2021) ()

TheEvilTwin

Musím říct, že po prvotní rozjezdové půlhodince jsem chtěl film vypnout, protože humoru zde bylo na parodii drasticky málo. S příchodem Leslie Nielsena na scénu (jeho úplně první role v parodii ever!) se ale situace otáčí a až do závěru jsem se dobře bavil - gagů bylo dostatek, slovní obraty byly solidní a některé záběry byly vyloženě top. Na to, že všichni Airplane! označují za kultovní klasiku všech parodií, jsem čekal možná trochu více a kvůli prozívané první půlhodince se trochu zdráhám dát tu třetí hvězdu, ale druhá část je fakt jak úplně jiný film a těžko uvěřit, že taková střela vznikla už téměř 50 let zpátky. Fajn zábava. ()

• Počítačová hra, kterou hrají ve středisku řízení letového provozu, je “Basketball“ z roku 1978, určená pro Atari 2600. (Cheeker)
  • První verze scénáře vznikla v roce 1974. Už tehdy se do role Rexe Kramera uvažovalo o Robertu Stackovi. (Cheeker)
  • Nafukovací automatický pilot, který měl jméno Otto, našel po natáčení azyl v garáži Jerryho Zuckera, než zpuchřel a rozpadl se. (Robbi)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí