Barevný závoj

„Myšlenka života ve světě svázaném přísnými pravidly, je stále aktuální. Na dvou lidech, kteří nalézají pokoru a učí se odpouštět jeden druhému, je něco dojemného...“ - Edward Norton.

Kitty (Naomi Watts) se musí neodkladně vdát. Proto si bere seriózního doktora Waltera (Edward Norton), se kterým odjíždí do Šanghaje. Protože se tady ale Kitty nudí, najde si milence. Walter nevěru odhaluje a jako pomstu přijímá práci v odlehlé čínské vesnici, kam bere Kitty s sebou. Teprve tady se mohou naučit jeden druhého chápat, milovat a odpouštět... Film vznikl podle stejnojmenného románu W. Somerseta Maughama, podle jehož knih bylo natočeno hned několik titulů (The Razors Edge, Being Julia). Snímek je zároveň remakem stejnojmenného filmu Richarda Boleslawskiho z roku 1934. Tehdy ztvárnili ústřední dvojici slavná hvězda Greta Garbo a Herbert Marshall. Nadějný režisér John Curran obsadil do hlavních rolí svého filmu neobyčejně nadané herce: Naomi Watts a Edwarda Nortona. Barevný závoj má již na svém kontě mimo jiné Zlatý Globus pro Alexandra Desplata za nejlepší filmovou hudbu. (oficiální text distributora)

dracekt

Není to špatný na večer k žehlení. Víckrát ale vidět nemusím, na to ten příběh byl příliš předvidatelný. ()

Dr.dogous

Obohacováním lze život obohatit jen do určité míry, pak stejně nastane nuda, jak ve filmu tak ve skutečnosti. Kvuli Naomi o * více 80%. ()

robbez

Na první dojem je to příběh se silnými emocemi, ale bohužel taky příliš romanticky moralizující. Edward i Naomi se snažili seč mohli, ale nějak jsem jim úplně nevěřil. Spíše jsem opravdu cítil mámivý "závoj" sladkobolné iluze než ryzí opravdovost. Pří sledování jsem měla stále intenzivnější pocit, že film upadá do poněkud kýčovitých a předvídatelných scén. ()

Pythonator

Nuda a šeď. Tak jakýpak barevný závoj? Největší předností je Naomi Watts s černým přelivem. A jedinou opravdu příjemnou podívanou jsou záběry na čínskou krajinu. ()

Tomulka

Velmi krásné romantické drama, ale emocionální příběh se rozjíždí dosti pozdě. Jenom díky otmu,že jsem na počátku viděl Edwarda Norton (což je záruka dobrého filmu) jsme s moji paní vydrželi a koukali až do konce. Oba jsme se velmi dobře bavili, ale jak říkám snímek začal být zajimavý až po odjezdu do Šanghaje a tam se naplno rozjel až po rozhodnutí Waltera odjet do odlehlé vesnice. ()

raru

Zo začiatku veľká nuda.To ako sa Edward zamiluje,to je teda rýchlosť,dosť ťažko uveriteľná.A ani chémia medzi nimi vôbec nefunguje.Potom,ako sa hlavní predstavitelia presťahujú na koniec sveta,kde zúri cholera,sa aspoň niečo deje,ale je to veľmi rozťahané.Koniec tomu mohol dať dôstojnú bodku.....nedal.3*dávam preto,že obaja,aj Naomi,aj Edward sú moji obľubenci(ale nie spolu). ()

Alchemilla

Největší mínus je předvídatelný scénář. Už zhruba od čtvrtiny člověk ví, kam bude film směřovat a jak nejspíš skončí. Zbývá jen sledovat, jak se k tomu konci film dostane a co vše se přihodí. Ale podívaná je to pěkná, opravdu úžasné exteriéry. Díky hlavním představitelům mají některé scény elektrizující nádech, až je pak člověku líto nevyužitého potenciálu. Film mohl jít až na dřeň, ale zůstává někde na půl cesty. 70% ()

Memfiska

I když se zpočátku může zdát, že se jedná o další z mnoha romantických filmů, přesto je něčím výjimečný. Herecké výkony byly skvělé a uvěřitelně zahrané. Dalším plus je prostředí, ve kterém se děj odehrává a hudba, která ve filmu zazněla. Děj je zajímavý v tom, jak se dva lidi mohou nenávidět a navzájem sebou pohrdat v Anglii, kde je svazují pravidla a konvence, oproti tomu jak se mohou začít ctít, respektovat a následně snad i milovat v jakési čínské vesnici zamořené cholerou. Krásný film. ()

66JIRINA

Četla jsem ty komentáře a jsem překvapená Jaký je dnes divák náročný co vše musí ve filmu být stoprocentní aby dal pět hvězdiček. Za mě plný počet A jsem ráda že Film byl v takovém duchu natočen a vůbec mě nenudil naopak tento film je k zamyšlení a scény kde jiní hodnotí že jsou rozvlekle nudné je asi názor který nemusí být každému vlastní. Protože dává pohlet na nitro hlavních postav, životní zklamání je těžká zkušenost, kterou napraví jen čas a činy. Kdyby byl film dynamický ubíral by divákovi vnímat lidskou duši, která prošla zradou vidime zde dvě tváře této stranky. Jednu, která si tvrdé odpykává co způsobila a vidí až nyní celou pravdu. A druhou, která bojuje se zklamáním a pocitem méněcennosti sám k sobě. Prostředí a okolnosti ve kterých se oba hrdinové octnou, což je v prostředí života a smrti - najednou uvidí svou pravou tvář a charakter. Za mě 5 hvězdiček prostředí kostýmy kamera hudba pro mě byl film Dokonalý ()

DrifterSoul

Příběh odehrávající se v období mezi WWI a WWII převážně v exotické krajině hornaté Číny.  Film o složitosti lidských vztahů, silně akcentovaný drsným prostředím a okolnostmi způsobenými krutou epidemií cholery.  Naomi Watts zde hraje Kitty, manželku lékaře. Její postava mladé ženy, z počátku bezohledné, cynické a sobecké  se vlivem okolností mění. Postupně si uvědomuje, jaké jsou podstatné  hodnoty života. Tuto její pozitivní změnu, vlastně ústřední linii děje, se herečce podařilo ztvárnit velmi sympaticky a přesvědčivě.  Přerod Kitty v lepšího, citlivějšího člověka je protiváhou smutného příběhu. ()

NikiVai

Mám tento film ráda, hezky se u něj odpočívá. I když je to love story, není to o ničem, má to nějakou hloubku, přesah. Navíc jsou tu super reálie a výtečné herecké výkony, co víc si přát. ()

GintrWinkr

Kitty žije ve společnosti kde aby ji nemusela rodina živit je nutné se za každou cenu vdát a proto přijme první nabídku ke sňatku která ji potká od poněkud chladného a odměřeného bakteriologa Waltera. Vynikající drama podle předlohy Somerseta Maughama o lásce, nevěře, odpuštění a smíření hlavně díky hlavním představitelům. Ve vedlejší roli slabošského a poněkud zbabělého diplomata Liev Schreiber. ()

Michaell

Řekl bych 3,5, ale jelikož nemůžu, tak dám 4, i když s velkými výhradami. Řemeslně i herecky je to sice velmi pěkné, ale odrazuje mě skutečnost, že tak po třetině filmu jsem schopen přepovědět celý děj, včetně poslední scény a to do poměrně velkých detailů. Je to takový člen "inteligentního hollywoodu", jehož reprezentanti bezesporu poskytují příjemnější zážitky, než jejich bombastičtější kolegové, ale trpí stejným problémem jako oni - opakováním schémat - byť přeci jen "inteligentnějších"... ()

Aloika

Dojemné. Edward Norton je môj obľúbenec tak možno som trošičku neobjektívna, ale pre mňa skvelý filmový zážitok. Muž tak chladný a slabý zároveň, tak dokonalý a s takými veľkými nedostatkami, tak romantický a tak krutý. Tak sebavedomý a pritom tak neistý v krásnej prírode a so spaľujúcim pohľadom vo mne proste vyvoláva neopísateľné pocity. A ako len taký muž môže milovať a nenávidieť tú istú ženu. ()

Cristina

Příběh,který mne upoutal od začátku až po samotný konec.Skvělé herecké obsazení-myslím že lépe vybrat nemohli, nádherná krajina-i když to trochu kazila ta mrtvá těla Japonců nebo co to bylo za národnost a nádherná hudba.I když tohoto režiséra,abych kápla božskou,moc neznám,tak díky tomuhle filmu se mi vryje do paměti. ()

qnnaire

Komorná dráma o hneve, "pomste", odpustení a citovom dozretí jedného vzťahu. Odohráva sa v prekrásnom, ale drsnom prostredí Číny. Dvaja vyvíjajúci sa hrdinovia sú zmietaní uprostred spoločnosti plnej nastolených prísnych pravidiel, ktoré ich síce hnali do manželstva, ale už im nedajú návod, ako v ňom aj žiť. Príbeh má pomalé tempo, umocnené nádhernou hudbou. Atmosféra je spočiatku veľmi nevyrovnaná a napätá, postupne (so vzťahom hlavných hrdinov) sa upokojuje a vyrovnáva. Príjemný film, ktorý síce neprináša búrlivé emócie ani dychberúce zvraty, ale popisuje príbeh zložitého a vyvíjajúceho sa vzťahu dvoch ľudí, ktorí svoje cesty spojili skôr, ako sa stihli nájsť. V hlavnej úlohe žiari Naomi Watts, ktorej postava prejde snáď najväčšími zmenami, a Edward Norton, ktorý exceluje na plnej čiare. ()

cotti

Jeden z nejnudnějších filmů co jsem kdy viděl. A Naomi ani Edward to zachránit nedokázali, možná jen proto, že nepatří k mým favoritům....ty špičatý kopce lákaly k navštívení ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem