V jícnu vulkánu hory Ararat dříme už miliony let strašlivé nebezpečí. Dvě expedice, které se pohybují v přilehlých lesích, o tom zatím nemají ani tušení. První, vědecká, pátá po ztracených a artefaktech a ta druhá, vojenská, se snaží na úpatí hory nalézt základnu teroristů. Brzy se ale plány obou týmů zúží na jediný, velmi jednoduchý cíl - přižití. V sopce se totiž právě probudila nejstrašnější pravěká monstra - pterodaktylové, kteří mají po vydatném spánku obrovský hlad. Přeživší členové expedice záhy zjistí, že ve hře nejsou jen jejich životy, ale také osud celého lidstva! (oficiální text distributora)

pursulus odpad!

Lesterův Plán 9.¬         Nesleduju zprávy televize Nova a nečtu Blesk, tohle všechno mi nahrazují snímky céčkového ranku. Člověk dělá ledacos, aby se uživil, a proto se ani nepozastavuji nad tím, že režisér druhdy slavného Komanda natočil svůj Plán 9 — Pterodaktyla.¬                 Pterodaktyl je takové Komando na minus druhou. Co bylo v Komandu hloupé, bylo natočeno s bravurností Sergia Leoneho, kdežto v Pterodaktylovi s pokleslostí amatérů jako je Sv Bell. Přes to mohu Pterodaktyla doporučit pro chvíli, kdy jste v tak těžké depresi, že se rozhodujete mezi provazem a litrovkou konzumní 37,5 % slivovice: naděje, že se během té půldruhé hodiny proberete k životu, je značná, což vám žádný jiný otrušík nezaručí. (Této léčebné metodě se odborně říká "medicina tremora". Před aplikací se poraďte se svým lékařem!) ()

Hér odpad!

Tak něco takového jsem opravdu nečekal. Jak už tu někdo psal, tak toto se vymiká naprosto všem hodnotícím systémům . Myslím že ostatní komentáře vystihují na 100 % pociy každého kdo o toto "mistrovské dílo" jen okem zavadí. Film u kterého mě po shlídnutí ještě drahnou dobu chytaly záchvaty nekontolovatelného smíchu spolu s bolestnými křečemi. Jeden z nejlepších filmů na party s kamarády když se chcete opravdu královsky bavit. ()

Ironfood odpad!

Čekal jsem od Lestera aspoň pár vtipů ve stylu Komanda, ale marně. A ani mi na rozdíl od některých jiných lidí nepřišlo, že je tenhle film špatný takovým způsobem, že je to zábavné (jako je tomu třeba u Ed Woodova Plánu 9). Přišlo mi to jako totální nuda a ztráta času, na čemž nic nezměnilo ani pár českých "herců" a realií (turecká vesnička středisková). Prostě tuctové odláknuté béčko. ()

Pecival

Strašlivě zábavná monstr srágora. Hned z úvodu na diváka vypálí těžkej kalibr s Turecko-Arménskou hranicí, která je nápadně podobná české dědině a od té doby už to jede. Korunu tomu nasadí ultra macho Coolio, kterej je drsnej až nejdrsnější (jeho herectví spočívá v různém tvarování škvíry mezi očima), ale po setkání s dcerou drsňáka Bradburyho roztaje. Triky mi hodně pripomínaly Souboj Titánů (samozřejmě ten starý). Jinak strašně moc dialogů fakt bolelo, naštěstí po chvíli byla vždycky nějaká ultimátně nablblá scéna. Logika tady dostala strašlivě naprdel a tak se ani Lester neobtěžoval s vysvětlením odkud se ti ptáci vzali. Možná odtušil, že to je stejně fuk. Ten film je klasa a je těžkou konkurencí mých oblíbenců ještěru s Lorenzem. Pro každého fajnšmekra povinost. ()

ArdathBay

Tak dlouho už jsem se u žádného filmu nebavil. Už jen přijmení postav (Lovecraft, Heinlein, Lem, Burroughs, Zelazny, Clarke) musí napovědět, že to Lester nemohl myslet vážně a udělal si na konci kariéry prdelku :)) Já se bavil na jedničku. Zamrzí ořez z 16:9 do 4:3 na DVD. Film jsem si vypůjčil díky komentáři uživatele Limy a tímto mu velice děkuji. Jákl je totální tragéd a jeho přání, aby dostal Oskara je stejně směšné, jako že Uwe Boll natočí dobrý ano dobrý film alespoň na 3 hvězdičky. P.S. Opravdu by mě zajímalo jak se jmenuje ta česká vesnička, kde se natáčela část tohoto "díla". ()

LadyVader

Dlouho jsem se nebavila u nějakýho filmu podobnýho ražení jako u tohodle :-D. Ať už jsou to "gore" scény kdy pterodaktylové vraždí lidi, nebo totální nesmyslnost celýho scénáře. Nebo Turecko zasazený do naší krásné české krajiny.. to byl asi první hlod, kdymi bylo jasný že koukáme na unikátni perlu :-D. Případně popíjení neperlivé Dobré vody. A nesmím zapomenout na vojáky armády USA se svym supermegahyper raketometem co střílí ovce a českýma kanadama vz.60 :-D. Nemluvě o naprosto humorné přestřelce mezi vojákama a těma povstalcema nebo co to vlastně bylo. V tomhle filmu je prostě všechno špatně, ale měřítko zábavnosti má obrovský :-)). ()

MsUtahraptor

Dva vědci a čtyři studenti. Skupinka amerických vojáků a zajatý povstalec. Agresivní pravěcí ptáci/dinosauři/hnusný netopýři, eh... „Je to takový to lítací- jak tomu říkáte?!" Jmenuje se to Pterodaktyl, v hlavní roli zde uvidíte zubaté Pteranodony ("bezzubé křídlo") a myslícímu divákovi při sledování hrozí bezprostřední nebezpečí smrti utlemením. Chystá se výprava do spící sopky. Proč? Protože prostředí s teplotami v řádech stovek stupňů bezpochyby bylo ideální pro zachování křehkých citlivých zkamenělin. „Jestli tam nenajdeme kupu fosilií, tak já nejsem paleontolog." Což hned na začátku naznačí, že hlavní hrdina je vědec na dvě věci... Když mu později kolegyně z oboru potvrdí, že je pronásleduje miliony let vyhynulý předmět jeho výzkumu, kategoricky tuto možnost zamítne a ani se neotočí, aby se přesvědčil o (ne)pravdivosti jejího tvrzení. "Vědecká" část filmu se ukáže být prvotřídním mixem krávovin a ignorovaných faktů. A to na takové úrovni, že k odhalení hloupostí bohatě stačí logika a trocha pozornosti. „Kosti mají duté." ... to se pozná podle toho, že do nich můžete střílet, jak chcete a oni pomalu ani nemrknou. :D) Co se týče "drsnější" stránky filmu- armádní linky a drastických scén- užijí si ji nejvíce ti, kdo očekávají mizernou akci a žádná jatka. Máte rádi filmy, kde banda civilistů pomalu přepere profesionální žoldáky či podobnou zběř? Kde vycvičení vojáci nejsou schopní trefit cíl X-krát větší, než jsou oni sami? Kde jsou mužští členové komanda maskovaní černo-zelenými čárami po obličeji, kdežto jediná ženská členka perfektním make-upem? Tady jste na správné adrese! Pro žánrové dobarvení je zde i pár nepříliš detailních nechuťáren- urvané končetiny, dekapitace z letu... Dočetla jsem se tu, že dílo bylo filmováno v našich luzích a hájích i přes to, že se příběh odehrává v zapadlé části severního Turecka. Divočina tedy vypadá buď jako typicky krásně zelená louka, nebo lesík co má každý druhý pomalu za barákem. Díra, ze které dobrodruzi vyrážejí je běžná domácky malebná vesnička a somráci u obecního úřadu vypadají prakticky stejně jako náhodní kolemjdoucí. :D Dinosauří rozsudek: Nářez! Je to tak blbé, až je to zábavné. Vřele doporučuji všem milovníkům filmů s (úmyslně) nízkou kvalitou. K žehlení ideální. #1 ()

dopita

Jak mohl Mark L. Lester takhle zblbnout!?? Dyť to je kravina nejvyššího kalibru!! Jedna hvězdička za českou vesnici. ()

Holina odpad!

Krásná česká krajina, hvozdy, trus pterodaktyla vyrobený z montážní pěny a pilin, české pidihvězdy. Prostě paráda. Více zde. ()

Adramelech odpad!

České exteriéry ve filmu, jehož děj se odehrává v Turecku, působí na českého diváka dost komicky. Američané si asi myslí, že mezi těmito dvěma státy nebude žádný velký rozdíl, když obě země přece leží na Balkáně a navíc spolu sousedí. Skoro bych tomu filmu dal hvězdičku, když už za nic jiného, tak za americkou blbost nebo z nostalgie za filmové triky na technické úrovni padesátých let, ale nelze, neb je to celé ptákovina rozměrů přímo pterodaktylských, i když občas nechtěně zábavná, to nepopírám, ale většinou spíše trapná. ()

colapso

Asi nejsem ten správný fanda béčkových až céčkových shitů abych zkousnul takovouhle stupiditu.Hodnocení zde hovoří za vše. ()

Prochy38 odpad!

Hodně hodně špatné. Noční můra pro milovníky fantasy a historiky, konkrétně paleontology. Pitomý scénář, špatné dialogy, pilotní myšlenka už je hrozně špatná. Efekty podprůměrné na dobu, kdy se to točilo. Nechápu. Přijde mi to jako zbytečný film. Přičemž by se tento námět dal fakt dobře ztvárnit. Mmj. nehraje tady jednu z hlavních dívčích rolí Bryce Dallas Howard?? ()

unagi odpad!

Vrchol debilizmu! Každý monológ umelý a zmýšlanie jednotlivých postáv bolo retardované! Otrasne spracované a natočené. V podstate režisér spadol na úplne dno. Niekto napreduje...niekto klesá! Toto by som sa hambil natočiť, alebo dokonca zrežirovať aj ja. A keby sa to naozaj stalo a bol by som na tolko postihnutý, tak by som sa schoval do pivnice a už nikdy nevyslovil ani slovo "FILM" ! ()