V jícnu vulkánu hory Ararat dříme už miliony let strašlivé nebezpečí. Dvě expedice, které se pohybují v přilehlých lesích, o tom zatím nemají ani tušení. První, vědecká, pátá po ztracených a artefaktech a ta druhá, vojenská, se snaží na úpatí hory nalézt základnu teroristů. Brzy se ale plány obou týmů zúží na jediný, velmi jednoduchý cíl - přižití. V sopce se totiž právě probudila nejstrašnější pravěká monstra - pterodaktylové, kteří mají po vydatném spánku obrovský hlad. Přeživší členové expedice záhy zjistí, že ve hře nejsou jen jejich životy, ale také osud celého lidstva! (oficiální text distributora)

chaometic

Moc šetří na rozpočtu a to se pak projeví, obzvlášt když tam jdou béčkový herci. Já osobně bych děj vložil do Africké divočiny, v oblastech močálů, domorodc,i africká fauna. To by byl daleko větší úspěch. Modlím se za druhý díl a lepšího ptrodactyla...... ()

Teabag

Na filmy tohohle typu nejde aplikovat klasické hodnocení. Herecké výkony: tam nějaké byly? Kamera: jak na oslavě narozenin. Speciální efekty: srovnatelné s Prehistoric II. (pro pamětníky prvních generací počítačových her). Scénář: "napsal život sám". Výprava: jedna česká vesnice a jedna (pořád ta samá) louka a les. A tak dál... Ale zábava to byla parádní! Cooliovy "drsné" hlášky, dialogy splňující PG-Rating, logika na úrovni rozbitého počítadla, makety zbraní z hračkářství a neomezeným množstvím munice... U toho se nejde přestat smát. Takže za to ta 1*. Ty 4* neudělené jsou za všechno ostatní. ()

t.mon

První půlka ještě ušla, (uvažoval jsem dokonce o slabých 4*!!!), ale pak už se to zvrtlo. Je to kreténovina, ale co se dá čekat od AWP. 35%. ()

spiritus odpad!

Tak jsme se po dlouhé době pořádně zasmáli. Nevím jestli nad příslovečnou demencí celého filmu, či nad skutečným úmyslem tvůrců rozesmát diváky. Já sázím na variantu č.1. Film se rozjíždí hned od začátku stylem, který se jen tak nevidí. Tak nejprve lokace. Nacházíme se na Irácko-Turecké hranici...fajn. Ale ale, ono to tam vypadá jako v nějaký jihočeský vesnici. Baráky, Lampy, popelnice, úřad, auta, silnice, no zkrátka vše. Buď je česká venkovská architektura ve světě oblíbená a používají ji i v Iráku, nebo si autoři myslí, že je divák vypatlané individum, kterému můžou předhodit cokoliv. Co postavy? Na scéně se objeví skupina stupidních, pofidérních vědců, kteří se snaží diváka všemožně přesvědčit, že množiny mrskají levou zadní. A aby toho nebylo málo, taky typická blondýna, předem odsouzená k sežrání. Po tom co promluví ji takový osdu dokonce začnete přát..Zakrátko příjde první várka drsných hlášek, aby se postavy uvedli do děje. Zřejmě je to úmysl že všichni mluví jako dementi, kterým byla právě neúspěšně vykonána lobotomie. Asi jde o krycí manévr pavědeckého temu. Naši antihrdinové se vydají nějakým rozvrzaným jeepem do vnitrozemí Iráku. Ačkoliv v reálu jsou v Iráku pouště a polopouště, "hrdinové " se zde proplétají hlubokými a krásně zelenými smrkovými hvozdy, které jsou nápadně podobné Brdskému, či jinému pohoří. Zřejmě Saddám vymyslel nový, světu utajovaný, systém zavlažování pouští. No a nejlepší nakonec. Najednou na skupinu zaútočí hejno Pterodaktilů. Podle názvu filmu, se to docela i dalo čekat, ovšem tato "monstra" je nepřipomínají ani vzdáleně. Zajímavé je, že pterodaktylové, kteří žrali v pravěku ryby a žili v přímořských oblastech, najednou žijí v suchém Iráku a požírají lidi a vůbec celkově působí jako nějací nepovedení alieni. Blbí amíci. Hledali biologické zbraně a oni jim přitom lítali nad hlavou. Sadám to měl zkrátka vymyšlený. Velmi jsem se "bavil" zvlášť při sledování ztvárnění létajích ještěrů.To je další revoluční počin.Pterodaktylové jsou tak debilně naanimovaný schválně, to aby si bránice neodpočinula a aby jsme viděli jak se triky dělali v roce 75. Pak si ještě stojí počkat na "finále", které je určitě jedno z nejhorších v dějinách filmu a pak to najednou všechno skončí a nastane klid. Zkrátka doporučuju.Ale hlavně pozor !!! Někdo z toho může dostat silný záchvat a pokusit se autory vyhledat a vysvětlit jim, že takto by filmy dělat neměli, že to škodí zdraví..... ()

mosnak odpad!

Přesně si to pamatuju: Jeden můj kámoš mi řekl; "pujč si to...uvidíš posereš se!" a měl pravdu :-))) ()

Tigran odpad!

Při sledování tohoto snímku jsem se neubránil přemýšlení o tom, zda se má jednat o vtip, nebo zda to tvůrci myslí skutečně vážně. Všechno je tu totiž naprosto špatně. Efekty jsou naprosto katastrofální, scénář a dialogy jsou na úrovni mexické telenovely, což se dá říci i o hereckých výkonech. Už jen to, jakým primitivním přímočarým způsobem jsou vykresleny charaktery jednotlivých postav, musí každého soudného diváka urazit. Pokud ovšem bylo účelem tohoto filmu pobavit diváka tím, jak je veskrze stupidní, pak by si zasloužil plné hodnocení, protože já se bavil náramně. Ale jen proto, že jsem něco podobného od tohoto "díla" čekal. ()

Martinius odpad!

pre filmy ako tento by sa hranica hodnotenia mala posunut este aspon o tri kategorie smerom do odpadu. lestera, ktory so svojimi "triedami" natocil kedysi celkom obstojne beckove snimky, by mali kvoli pokrocilemu stadiu alzheimera zbavit pricetnosti a hodit ho za jeho posledne dielo do pterodaktylieho hniezda, nech sa uz o dalsi nepokusi. na tomto filme je zle a naruby uplne vsetko, pocnuc tureckom, ktore vyzera az prilis ako ceska republika, konciac tym, ze vojaci specialnych jednotiek nevedia drzat svoje hrackarske zbrane. plusom je, ze sa nenudite. film bezi od akcie k akcii a je tak neuveritelne stupidny, ze je nedobrovolne komicky a ak ho nevypnete, celkom dobre sa pobavite na blbosti jeho tvorcov. ()

Matli

Coolio v Příbrami, to je zajímavá kombinace a přítomnost Dr. Zelenky z SGA měl potěšila, ikdyž to nebyl hlavní hrdina, takže je jasné jak dopadl, ale i tak, takže za tyto dva je jedna hvězdička, jo a ještě trošku za uječenou bloncku v plavkách, jinak je to hroznej film, z efektů bych blil. 11% ()

Deratizer

Je to jeden z těch hodně levných filmů, u kterého by bylo vhodné k žánru dopsat ještě komedie, jelikož film nelze brát samozřejmě kriticky vážně a k tomu komickému nadhledu s chováním samotných herců směřuje. Film si neklade vysoké cíle a není určen pro náročné diváky hledající jehlu v kupce sena. Je to celkem zábavná a oddychová podívaná a o to tu jde především. Schválně opět nechybí nafinťěná a uječená blondýna, která leze krkem :-) Shlédnuto hned po ubohé Ptačí chřipce, takže o to větší nadšení. ()

Hapretor

Očekával jsem naprostou stupiditu. Mile jsem byl překvapen. Triky nemá cenu řešit. Děj nemá cenu řešit. Herecký výkon P. Jákla nemá cenu řešit. Chování jednotlivých postav nemá cenu řešit. Logické mezery nemá cenu řešit. Film je celkově tak stupidní, levný a předvídatelný až se mi zkrátka líbil. Několik "dobrých", naprosto stupidních hlášek a naporcovaná těla mi stačí, abych se na hodinu a půl zabavil, nenudil a pousmál. Jako parodie na "Jurský park" dost dobré, jako survival horor s velkými ptáky naprosto ucházející. ()

Pingu

Vždycky když se chci zasmát, přečtu si recenze na tenhle film :o)). Čekal jsem lecos, ale tohle bylo fakt hodně !!! Asi po 10 minutách filmu jsem byl tak zblblej, že jsem si musel vzít znovu obal do ruky a přesvědčit se, že mně v půjčovně nenapálili a dali ten správný film z roku 2005, jelikož to vypadalo že to někdo točil tak 50 let PŘED Zemanovou cestou do pravěku a ne 50 let PO ní. Jako parodii bych to ještě bral, ale bohužel to asi "mistr" myslel vážně. Vůbec nechápu toho uchyláka, kterej zasponzoroval natočení téhle - s dovolením použiju Limův výraz -zábavné MEGASRAČKY. Zábavné píšu proto, že já taky :o) - poté co jsem se probral z komatu - jsem se musel smát tomu jak je to celý vymakaný:o). Hvězdičku ale po delší úvaze dát musím !!! Na rok 2005 je to vážně hustý a takových podobných pokusů se možná už ani nedočkáme - VŘELE DOPORUČUJI !!! ()

Hulk Hogan

Hrozný. Už jen ta nebetyčná drzost, že krásná a nezaměnitelná česká krajina má představovat hranice Turecka s Arménií. K tomu si přidejte takřka amatérské počítačové triky a...na do vršení všeho...si jednu z hlavních rolí střihnul Coolio. Na druhou stranu jsem se díky výše zmíněným aspektům i párkrát zasmál. ()

gazogazo

Prvních pár minut dá jasně tušit, co že to na nás čeká. Od pterodaktyla, kterej hned v prvních vteřinách rozpůlí nějakého lovce (figurínu) ve dví, přes středoevropské vesnice v Turecku (pardon, vlastně jednu) až na samotný vrchol, kdy pterodaktylové drásají tělo do krve, a přitom se ho ani nedotýkají (což by bylo asi moc náročné naanimovat). Ovšem! Vzhledem k tomu, že na rozdíl od jiných filmů tohoto ražení, se zde "nestvůry" vyskytují v průběhu celého filmu a ne jen 10 min na začátku a na konci, což z něj dělá (relativně) zábavnou podívanou. Samozřejmě ne pro každého.... ()

Rudyamon odpad!

Nerád komentuji vysloveně špatné filmy, nebo ty, které se mi vůbec nelíbili, koneckonců co se nelíbí jednomu, vyhovuje jinému. Ale film Pterodaktyl je důkazem naprosté nadutosti a neschopnosti některých členů cechu filmařského. Film sám o sobě je o ničem a to co se týče děje i triků. Co je na něm ale naprosto neskutečné, je to, že na obalu DVD je napsané něco, kvůli čemu jsem se vlastně na něj chtěl podívat. Doslovně: „Ve srovnání s Pterodaktylem byl Jurský park procházkou růžovým sadem. Strhující akční příběh s dokonalými vizuálními efekty a režírovaný tvůrcem Commanda Markem L.Lesterem …“ Jurský park byl natočen dvanáct let před tímhle „výtvorem“. Je třeba k tomu něco dodat? ()

duchovny odpad!

Uáá, takhle nějak to mohlo dopadnout kdyby Zdenda Troška dostal "peníze" na velkolepý film o ptakoješterech:) Tak ubohý, nudný, trapný a špatně udělaný film by mohl závidět snad i Ed Wood po lobotomii - pteroušové v jednom záběru bravurně půlí lidská těla a v dalším nedokážou sejmout dva človíčky zavěšené na provaze eh?:) ()

RajAthen

Film jakoby dělaný přímo pro guilty pleasure od věrného zásobitele Sci-Fi Channelu. Postavy se chovají nelogicky, jsou špatně hrány a smrt jim přejete, trikové záběry se opěkují a celá zápletka by neooblafla ani pětilétého autistu se zánětem spojivek. No a... pokud máte tu správnou náladu, máte rádi prehistorická stvoření a jste cynici, jen si poslužte. Nejvíce pozoruhodné mi přišlo, jak se postavám v skoro zcela zalesněném prostoru, kde jste před létavci v bezpečí, podařilo tolikrát na tuto skutečnost "zapomenout" a zas a znova vyjít na otevřené prostranství... Jinak ono vojenské zařízení by si měli filmaři hned patentovat, pokud je nepředběhl Jára Cimrman. ()

Wyrdas odpad!

Budu tak nemilosrdný, jako byl on ke mně. Ale aby bylo jasno každému, kdo toto kdy přečte... T-Rexovi, zhoubě Aztéků jsem dal hvězdu, Vraždícímu Buldozeru jsem dal dokonce dvě, neboť mě to vážně pobavilo, ale tady? Upřímně, nestává se to často a v této míře to bylo snad poprvé, ale Pterodaktyl mě dokázal vyloženě nasrat. Tak stupidní dialogy a hlavně naprosto nelogické postupování veškerých ne-herců v celém filmu mi pilo krev přímo z tepny. Na jednu stranu byl hlavní pterodaktyl vzhledem ke svému druhu génius, na tu druhou byli naprosto retardovaní. Neboť jakýkoli dravec by se v polovině případů zachoval naprosto jinak. Vše na tomto snímku bylo špatně... jediné plus, že ta největší blonďatá káča zemřela pomalu a v bolestech... tak jako já umíral těchto 89 minut, které mi žel Bohu již nikdo nevrátí. ()