V jícnu vulkánu hory Ararat dříme už miliony let strašlivé nebezpečí. Dvě expedice, které se pohybují v přilehlých lesích, o tom zatím nemají ani tušení. První, vědecká, pátá po ztracených a artefaktech a ta druhá, vojenská, se snaží na úpatí hory nalézt základnu teroristů. Brzy se ale plány obou týmů zúží na jediný, velmi jednoduchý cíl - přižití. V sopce se totiž právě probudila nejstrašnější pravěká monstra - pterodaktylové, kteří mají po vydatném spánku obrovský hlad. Přeživší členové expedice záhy zjistí, že ve hře nejsou jen jejich životy, ale také osud celého lidstva! (oficiální text distributora)

Vyrida

Ha ha ha. Pobavilo mě to, ale to asi záměrným cílem filmečku nebylo, když si říká na obalu horror. Pterodactyl je prostě všechno jen né dobrý film a horror. Animace jsou přímo příšerné a raději se omezuji na minimalní pohyb ptáka, protože pak vypadá jak tučňák po obrně. Když to přece jen nejde jinak, tak ho ukážeme pěkně z dálky, to bude cool. Potrava ptáků jsou totalně hloupí lidé s hloupějšími dialogy a tak tomu ptákovi prostě nejde jinak, než držet palce, aby je sežral co nejrychleji. Už nevím ani za co ta jedna hvězda, ale budiž nejspíše za českou přírodu, kde se film natáčel. ()

kaylin

„Pterodaktyl“ není až tak klasickým špatným snímkem, jak je většinou hodnocen. Popravdě je to docela průměrné béčko, které samozřejmě trpí hloupým příběhem, špatným herectvím, ale přitom je to docela zábavné a akční, což je přesně to, co od béčka očekáváte. Anebo alespoň já to očekávám. Ta česká stopa zde není nějak citelná, nic moc nezměnila, já se však celkem bavil, za což jsem rád. ()

Rakosnicek77 odpad!

O tomto filmu a druhé hrůze Varan vs. cobra, se na svém profilu zmiňuji už od jeho vytvoření. Až teď těmhle dvěma paskvilům stínám hlavy. Odpad je strašně mírný výraz! Je to hnusná amatérská garážová produkce s duševně nemocným režisérem, trikaři v pubertě a scénáristou na drogách. Vedení Vapetu, které to sem dotáhlo, by mělo lidem platit bolestné! ()

L_O_U_S

Po celou dobu sledování jsem měl na tváři úsměv. Jednak proto, že jsem k PTERODAKTYLOVI přistupoval od začátku jako k tupému braku, za druhé proto, že některé seky mě opravdu rozesmály, a za třetí proto, že jsem se prostě dobře bavil. Vše jede podle zajetých vzorců, naděje postav na přežití se nijak neodchyluje od obligátních 25 %, příšery jsou zpracovány naprosto otřesně, turecké městečko vypadá jako Velká Lhota u Šťáhlavi, profesorovi přicmrdávači jsou neuvěřitelně tupí (nu což, aspoň s nimi byla sranda, hlavně s tím brýlatým nerdem), vojáci se maskují kopřivami na přilbách, takže je padouši nevidí, i když se na ně zrovna dívají, černoch se obětuje a záporák je za sexuální harašení v úvodu potrestán rozsápáním ptakoještěry, kterým všichni kdoví proč říkají "ptáci". Zábavná vyblitost. A to mě ještě čeká VARAN VS. KOBRA. (530.) ()

AlistairMir

Další zetková sranda tentokrát s pterodaktyly, drsným Cooliem, haldou obětí a najde se pár postav, co jim člověk tu smrt dokonce i nepřeje. Bát se u toho nejde, smát občas jo a alespoň se tam pořád něco děje. Prostě další klasickej zetkovej monster horor :-) ()

gumli

Dosť hlúpy béčkovy film,ale musím priznať,že sa dá naozaj pri ňom pobaviť.Postavy mali mená spisovateľov sci-fi,ako Heinlein,Clarke,Lovectaft,Zelazny a pod.Prišlo mi to trochu smiešne,lebo náhoda to nemôže byť.Film mi pripadal strašne gýčovitý,stereotypný.Držanie zbrane vojakov bolo neuveriteľné,ako keby prvý krát držali zbraň.Tí vojaci boli bez urážky nekompetentný.Pterodactyli sú nepriestrelný ani zbraňami ťažkého kalibru,dokonca ani raketami.A tá rozmaznaná ,bohatá dievčina mi žrala nervy hneď od začiatku,chcel som ,aby ju zožrali prvú,bola hrozná.Chudáci dinosaury,hrozná urážka. ()

balba odpad!

Neuvěřitelná hovadina.Nepochopím jak něco tak příšerného se mohlo natočit.A ty triky s pterodaktylem jak usedá na tu dívku jsou amatérské.Prostě tento film je " odpad ". ()

Jimmi

Fakt ubohe....ale zase zasmial som sa daost(to uchranilo tento pocin pred ohodnotenim ako "odpad").....Ale na druhu stranu nelutujem ze som si to pozrel,pretoze treba vidiet aj taketo skvosty aby som si potom muhol vychutnat dobre filmy....Inac po zhliadnuti Pterodaktyla si zacinam vazit pracu Uweho Bolla:) ()

matt6 odpad!

Pterodaktyl je pre mna jeden z najhorsich filmov aky som kedy videl. Popisat tento film slovami je velmi tazke. V tomto filme nehladajte ziadne filmove posolstvo, ani nejaku necakanu pointu alebo super pribeh, tento film je tak strasne hlupy a naivny ze ho ani pocitacovo vytvoreny pterodaktyli nezachrania od zahuby. Hodnotenie ODPAD je pre tento film nad mieru dostacujuce. 0% ()

maxxxim odpad!

K dvom "dielam" z triumvirátu Yeti, Grizzly Park a Pterodaktyl som sa už vyjadril na príslušných profiloch k jednotlivým "filmom". Teraz je na rade fantazmagória najhrubšieho zrna v podaní skupinky vedcov disponujúcich vzdelaním a správaním kalibru nula. K umeleckému stvárneniu sa netreba vyjadrovať, dialógy absentujú do takej miery, že po filme si treba pozrieť nejakú diskusnú reláciu, aby ste nestratili kontakt s realitou. Zábery ako mladá obeť čaká, kým si jeden z prestrašných lietajúcich mongoľov sadne na chrbát resp. ruksak, kde má nachystané priehrštie vtáčieho zobu sú majstrovským dielom nikde inde nevyskytujúcom sa. Čaká na neho akoby mala problém trafiť sa do klapky, keďže tam stojí asi 15 minút bez pohnutia, no on nechodí a nechodí a tak sa mladica nezdráha prehodiť zopár zmysluplných viet s náčelníkom skupiny amerických vierozvestov - parašutistov. Tá rozprava je natoľko zmysluplná, že ani lietajúci mongoľ sa už nemôže na to dlhšie dívať a tak berie osud devy do svojich pařátov a odnáša ju do svojho hniezda niekde na vyumelkovanej hore do nadmorskej výšky 15 metrov. Keby chcel mohol ísť kľudne pešo a ona s ním povedľa, bolo by to asi stráviteľnejšie ako skutočná realizácia. Čo sa týka samotného lietajúceho monštra teda monštier lebo ich prežilo v Turecku asi milión, je to ozajstná hračka prírody (rozumej sračka). Lieta ako postihnutý a keď pristáva laguje mu pravačka a následne aj ľavačka, čoho výsledkom je komické podskakovanie na mieste či vo vzduchu a problémy s krčnou chrbticou. V deji nebudú absentovať scénky (slovo scénky som použil zámerne, pretože sa mi to zdá výstižnejšie ako scény v tomto prípade), kde sa onen pteronudil zakráda poza okno chaty a hádže ksichty na jej obyvateľov, ide chôdzou kradmou sťa nevítaný v kraji drsnom pištiac a skáčuc po obločnice. Najlepšie sa pobavíte, keď letka netvorov príde na objednávku chatára pomôcť s domácimi prácami, piati sa hneď vrhajú na strechu kde izolujú a texujú čo im drapy stačia, iní zase pomáhajú pani domácej v kuchyni s večerou a tí ostatní tichúčko čupiac po kútoch chatky počúvajú a lentak pohmkávajú akésy nezrozumiteľné nápevy, pričom driapu perie. K dejovým zvratom sa nebudem vyjadrovať to treba vidieť, ale čo mi utkvie do konca života v hlave je nezrozumiteľnosť posolstva filmu.Čo vlastne jeho tvorcovia chceli natočiť propagačný materiál pre chránenú krajinnú oblasť kdesi na Hané alebo poukázať na ľudskú stupiditu? S tou stupiditou im to vyšlo na jednotku, keďže do akcie zapojili hercov dovtedy hrajúcich v reklamných šotoch na žuvačky či hrebene. Raz je postava urvatá na tri kusy, inokedy zase rozporcovaná na dva akoby mala na nohách okovy a pol tony betónu. Nevadí to prehryznete v pohode, ale keď zbadáte ako sa operencovi nechce do studenej vody, keď kde tu len prst namočí a zase kolmým štartom vzlietne zo strachu pred studenou kvapalinou, tak sa vám rozum zastaví respektíve zacúva. Filmári v úvodzovkách hrubých ako slonia noha si nedali pozor azda na nič. Ovca, ktorá poslúžla ako závažie-kotva chybu nemá, zopár ďalších genialít posunulo horor do ríše nepodarených komédií. Zvedavosť bola uspokojená, zámer naplnený a s konštatovaním, že ak nemáte potrebnú dávku tolerancie, táto blamáž nie je pre vaše oči a uši, sa lúčim. () (méně) (více)

Ťapka

Až půjdu smrčinou na houby a uvidím trsy vlaštovičníku, raději se podívám kolem i k nebi, protože už navždy pro mě budou spojeny s nebezpečím, že potkám arménské (nebo kurdské) bandity nebo US vojáky nebo pterodaktyly nebo partu vygumovaných spratků (ten nejsympatičtější citující Blade Runnera umře první, chuděra) a jejich přepíčené učitele. Tenhle film si nezaslouží odpad, protože tak dalece přesahuje definici sračky, že mě fakt bavil. Těžký den, pošmourný leden, bolí záda, sebevědomí pod bodem mrazu? Pterodaktyl vás povzbudí. Úplně vidím scénáristy, jak se při tom nachechtali. ()

Lachtaan odpad!

Zápletka: Nezvládl jsem dokoukat. Monstra: Malování tentokrát možná dopomohl i Zoner. Herci: Když si vyberete za pseudonym Coolio, dáváte světu najevo, jak otřesní jako "umělec" budete. A nezklamete jej. ()

Raven0 odpad!

Pravdou je, že jsem se zasmál více jak u lecjaké komedie, to však nemění nic na faktu, že tenhle film je naprostá zrůdnost... ()

kurcatovium odpad!

Tak tohle je vážně SILNÝ kafe! Vážný aspirant na zlatou metu "nejhorší film, jaký jsem kdy viděl". V tom filmu je špatně uplně všechno a obsahuje taky s přehledem uplně všechno, co se špatně udělat dá. A i to špatné je uděláno špatně. Fujtajbl, to byl shit. ()

Akumulátor odpad!

Americký "velkofilm" za účasti předních českých herců jako je např. Petr Jákl ml. Triky sice nepřekonaly padesát let starou Cestu do pravěku, ale i tak je to velmi zábavná podívaná. A česká vesnice jako Turecko vypadá též velmi "věrohodně". Je to tak blbé a laciné až je to k smíchu. ()

yeniczek odpad!

:D Ano je to tak hrozné, až je to vtipné... Nejlepší je turecká vesnice kdesi v Čechách, kde sedí pár znuděných komparzistů a na pozadí je nechutně naklíčovaná sopka... No a dál jsem to moc nedokoukal.. ()