V jícnu vulkánu hory Ararat dříme už miliony let strašlivé nebezpečí. Dvě expedice, které se pohybují v přilehlých lesích, o tom zatím nemají ani tušení. První, vědecká, pátá po ztracených a artefaktech a ta druhá, vojenská, se snaží na úpatí hory nalézt základnu teroristů. Brzy se ale plány obou týmů zúží na jediný, velmi jednoduchý cíl - přižití. V sopce se totiž právě probudila nejstrašnější pravěká monstra - pterodaktylové, kteří mají po vydatném spánku obrovský hlad. Přeživší členové expedice záhy zjistí, že ve hře nejsou jen jejich životy, ale také osud celého lidstva! (oficiální text distributora)

MikeCool odpad!

Pterodaktylá komedie parodující horor! Bylo to takové pěkné komediální představení digitálních scének. ()

packa odpad!

Jedna z nejzábavnějších sraček všech dob! U podobných zvrhlostí připadá v úvahu pouze pětihvězdičkové hodnocení, nebo odpad. Pro milovníky stupidních filmů naprostá povinnost! ()

Yardak odpad!

Opravdu jsem nečekal, že to bude až tak hrozné. Jenže tohle je typ filmu C - herci hrozní, česká camea tomu nepomohla, dialogy nejspíš napsané při natáčení, digitální efekty jasně rozpoznatelné a lokalita českých lesů = Turecko, fakt vtipné! Zajímavé kam až spadl režisér filmu Komando! ()

SOLOM.

Syfy a jejich monster horory jsou pověstné svým céčkovým scénářem a špatnými speciálními efekty, takže divák již dopředu ví, že většina jejich filmů za moc stát nebude. Občas se ovšem mezi nimi najdou i takové, které stojí za zvýšenou pozornost. Diváka dokáží občas svou naivitou rozesmát a člověk si při jejich sledování zlepší náladu. Pterodaktyl je ovšem ve všech směrech špatný film a do totálního ODPADU nemá moc daleko. Přitom jméno režiséra přímo vybízelo k dobré podívané. Lester nepatří mezi špatné režiséry, ale tento kousek si rozhodně za rámeček nedá. Asi nejhorší na celém filmu jsou nelogické kiksy ve scénáři a samotné efekty. Právě speciální triky a digitální efekty (rozpůlené těla, ztvárnění okřídlenců) jsou na opravdu bídné úrovni. Už jsem viděl ledasco, ale tohle byl opravdu humus. Možná bych dokázal přimhouřit oko, ovšem to bych tu musel narazit alespoň na několik prvků, kvůli kterým by stálo tvůrce alespoň za něco pochválit. Bohužel i samotný scénář, dialogy postav a výběr herců ( i když se tu objevilo hned několik českých tváří – asi proto, že se to natáčelo u nás) stál za hovno. Naprosto retardované postavy mě přímo iritovaly a já přál snad všem co nejrychlejší a nejbolestivější smrt. ()

Sofia

Naprostá pitomost. Jedna hvězdička jen za krásné české lesy na „turecko-arménské hranici“. Chvílemi jsem měla dojem, že tvůrci točili zároveň i soft porno a tohle byla jen jedna – rádoby dobrodružná – verze. Jestlipak to má Petr Jákl ve své oficiální biografii :-) ? ()

eraserhead666

Byl jsem přesvědčenej, že to bude mnohem horší sračka. Takové milé překvapení mě nepotkávaj často. Tenhle film se vám bude/nebude líbit v závislosti na tom, co od filmu očekáváte nebo neočekáváte. Tohle skoro splnilo více, než jsem očekával. Ono co taky očekávat od filmu s názvem Pterodaktyl, že jo..... ()

Morholt

Kdesi mezi Íránem a Tureckem se přemnožili pterodaktylové. Nikdo s tím nic nedělá a tak není divu, že se věčně hladovým ptakoještěrům dostane do zobáků pavědecká výprava a ozbrojené komando, pátrající na Blízkém východě po jugoslávských partyzánech. No ale co se stane, když se spojí parta tupých vědátorů s oddílem pidlookých ostřelovačů? No přece Pterodaktyl. Bez toho Arnolda to prostě nejde, pane Lester. 10% ()

Terva

Teda, hned od začátku mi ta skupina "vědců" nesedla. Jen jsem se začal těšit až budou pomalu sežráni. CITÁT - Všichni do jeepu, jedeme............ Tak zase jeden film (a není od Asylum), kdy je potřeba se hodně obrnit, vypnout mozek a jen se smát. Jsou to jen zvířata.......... Jedna hvězda za jekot blondýny s velkejma kozama. ()

corpsy

Mark L. Lester točil v minulom storočí šťavnaté béčka ( CLASS OF 1984 - 1999, COMMANDO ), v tomto už len smradľavé céčka. Podľa mňa by bolo lepšie, keby tam nechali Coolia zarapovať, zrejme by to bola lepšia zábava. No okúste sami. ()

curunir

,,PROFESOR, VIDELI STE TO? BOLO TO ÚŽASNÉ." ,,ČO SI SA ZBLÁZNIL?" __ S týmto filmom by som to tak ,,čierne" rozhodne nevidel, tu netreba vnímať množstvo nelogickostí a do očí bijúcich chýb (česká turecká dedina s kresťanským kostolom, zachraňovanie Kate po lane, zbytočný záporák, prípadne si všimnite ako chytil pterodaktyl pri jazierku toho Jasona ,,nepoškodeného" no o niečo neskôr sa vo vode mihne jeho odtrhnutá ruka) a užívať si čo film prináša. Na obranu treba podotknúť, že šablóna deja je síce viac-menej obohratá všetkými zaužívanými klišé, celku to však neubližuje a mňa osobne film ani na chvíľku nenudil. Potešili ma tiež obstojné efekty (vrch mi inak pripomínal Hromovú horu zo Zemanovho praveku), solídnu hudbu a plusom je rozhodne aj štýl smrti podaktorých z tých chudákov (sexica Mircea Monroe je síce zo začiatku dobrá pi*a ale jej ,,odchod" ma prekvapil a neprial som jej ho). V závere mal byť zrejme nábeh na pointu, ktorá tu citeľne chýba. Alebo to prinesie dvojka? ()

Astaroth12

Hneď na začiatku tohto filmu som si spomenul, že som už tento film videl. Ale pamätal som si len ten prvý útok húževnatých bocianov, a tak som čakal  celkový prúser. No ten sa nedostavil, lebo to točil Mark L. Lester a ten ma na svedomí filmy ako Komando alebo Podpaľačku. Aj keď musím ešte na neho bonznuť, že mu po roku 2000 muselo riadne  hrabnúť, lebo začal točiť nízkorozpočtové, nezaujímavé, ale hlavne riadne debilne kraviny. Tu spojil ešte svoje staré triky a obsadil do príbehu ozbrojene americké jednotky, partizánov či naivných civilistov. Takže o akčnosť bolo postarane a gore bolo tiež celkom dobre zvládnuté. Ako skoro vždy píšem pri takýchto filmoch, príbeh neriešim, však už len to, že idem pozerať film o Pterodaktyloch a príbeh sa odohráva v tomto storočí je  riadna blbosť, ale preto si tieto filmy nepúšťam. Niektoré vedia zabaviť vtipnosťou dialogov a zas ine akčnými scénami a momentami a tento bol ten druhý prípad. Ale zas aj niektoré tupé sceny ako je profesor, ktorý nikdy nemal zbraň v ruke a vo filme by zatienil aj Chucka Norrisa s Arnoldom Schwarzeneggerom, boli veľmi úsmevné. Z tejto kategórie je to jeden s tých lepších filmov a aj keď je to riadna hovadina, je v pohode stráviteľná. Slabé 3*. ()

Kryton odpad!

A tohle byl co za sra*ku? Na tohle by se mělo změnit hodnocení na sra*ka! Nechápu, že tohle dělal režisér komanda. ()

frashmaker odpad!

Dát tomuhle filmu odpad je asi tak stejné jako dát mu pět hvězdiček. Jsou tu různé kategorie. Dobrodružný, krimi, drama atd...... Být tu kategorie "béčko" tak tenhle film by do ní spadal a jako takový by si jistě pět hvězdiček zasloužil. Jak tu kdysi někdo napsal: " Točení béček je taky umění". Rozhodně jsem se nenudil a ztráta času to nebyla... ()

Z0oMb3E odpad!

Úžasný scenár, bravúrne špeciálne efekty, dialógy ktoré chytia za srdce a herci pre ktorích by bolo ocenenie Oskarmi urážkou. Nehovoriac o autenticite prostredia, ktorá je totožná z miestom, ktoré má predstavovať. Či vlastne upss... Pterodaktyl môže bez hanby stáť vedľa http://www.csfd.cz/film/240892-tyranosaurus-rex/ tohto http://www.csfd.cz/film/241321-jurske-komando/ tohto http://www.csfd.cz/film/43146-lovci-dinosauru/, či dokonca tohto http://www.csfd.cz/film/222324-raptor-island-jesteri-utoci/ PS: vydržal som sledovat asi len 10 minút. ()