Karcoolka

• USA Hoodwinked! (více)

Bláznivý animovaný příběh ve stylu SHREKa. Vše začíná od konce, který všichni známe... Vlk sežere Červenou Karkulku a potom... Přichází žabák - detektiv, který si předvolá všechny podezřelé a pozorně vyslechne jejich verze, aby se dopátral pravdy. Není to vůbec jednoduché a vynořují se stále nové a nové otázky: Co měla Karcoolka ve svém košíčku? Proč se vlk vloupal do babiččina domku? Proč se tam objevil jódlující dřevorubec? Je sarkastický vlk opravdu ten zloduch? Kdo má zálusk na výborné babiččiny koláčky a proč? Čemu se věnuje akční babička ve svém volném čase? Proč zazní nakonec písnička Červená je modrá? Detektiv to nemá opravdu lehké a výsledek jeho pátrání je skutečně překvapivý! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Rudyamon

Animované pohádky mám rád a tuhle jsem viděl už několikrát a vždycky jsem se pobavil. Dívám se, že komentáře se různí a ani se nedivím. Pokud se na tuhle docela moderní Karkulku díváme jako na animáč ve stylu Shreka (jak neuveřitelně drze tvdí oficiální text distributora), budeme nadmíru zklamáni. Animace jsou na podstatně nižší úrovni a děj se nadá ani srovnávat. Jenže pokud se na to podíváme jako na zcela nový starý známý příběh, budeme nepochybně překvapeni. Režisér tady postavil známou pohádku na ruby a povedlo se. V lese někdo krade knihy receptů na sladkosti a poslední, kdo ještě nebyl okraden je Karkulka, která má v domácím sejfu schovanou knihu receptů své babičky. Rozhodne se, že recepty musí za každou cenu zachránit. Jenže cestou ji sleduje vlk, který ji nechce sežrat, on je novinář, který vyšetřuje krádeže. Mezitím se babička baví svou zálibou v extrémních sportech a tak se vlk k ní vloupe a hledá důkazy. Tam ho překvapí Karkulka, pak ze skříně vypadne svázaná babička s veverkou na hlavě a do domu vpadne jódlující prodavač řízků. Jak se to všechno stalo a kdo je tím zločincem? Tohle všechno se snaží rozlousknout detektiv Skokan, neboť policie je poměrně neschopná. Je to jen stručný nástin příběhu, který je fakt hodně povedený. Je v něm zpousta dobrých nápadů (zpívající kozel je pecka), byť někdy nedotažených a v mnoha případech známých z jiných filmů. V každém případě je to hodně dobrá pohádka a já se těším, jak jinak, na dvojku ... ()

Luckyman

Ja mám animáky veľmi rád a ani tento nie je výnimkou. Skvelo som sa nasmial a tie jednotlivé príbehy každého aktéra nám otvorili oči. Skvelý animák a humor na každom kroku zaručujú zábavu od začiatku do konca. ()

balcazar

Natíska sa mi len jedna otázka: Ako je možné, že má tento animák také nízke priemerné hodnotenie? Trojica režisérov to poňala svojsky. Príbeh Karcoolky, nevinnej dievčiny v červenej čiapke, ktorá nosí koláčiky svojej starej a nevládnej babičke, dostal úplne iné rozmery: Príbeh sa točí okolo vyšetrovania v kauze zmiznutých receptov a vypočúvania svedkov. Dobre vykreslené postavičky (vlk-novinár, hyperaktívna veverička, vyznávačka extrémistických športov – babička, spievajúci kozel – milujem scénku s ním!), trefné hlášky, to všetko ma bavilo sledovať po celú dobu filmu. K piatim hviezdičkám mi chýbala lepšia grafika u niektorých postáv(napr. aj u samotnej Karcoolky) a v niektorých momentoch „vycentrovanie“ príbehu. ()

Reek

Jeden z nejoriginálnějších a nejpraštěnejších animáků co jsem kdy viděl. Vlk novinář, babka milovnice adrenalinových sportů a králíček ušáček zlořád. Třešničkou je policejní výslech a zapadající skládanka jednotlivých příběhů. 85% ()

Black-star

au, au, au.... Jako milovník pixarovek a do detailu zvládnutých příběhů u takového animáku zapláču. Jediné co mě pobavilo byla veverka naspeedovaná kávou. Ale jako pokus dobrá.... Osobně mě to ale ničím nezaujalo a slibované "cool" se nedostavilo :-( ()

bono22vox

Na Karcoolce je nejzábavnější to, jak jedno bylo tvůrcům, co si o jejich filmu budete myslet. Je to sbírka vtipů "bereme všechno", dadaistický mix filmových narážek a parodií na pohádky. To vše svázáno chaboučkým příběhem. Zkrátka je Karcoolka chudým, hodně chudým příbuzným Shreka. Ale dětem se bude líbit, jelikož to, co dospělí vidí jako zápor, je pro děti spíš plus. Karcoolka je natolik jednoduchá aby ji bez ptaní pochopily, a zároveň dost odvázaná a zábavná, aby si o ní mohly o přestávce povídat... ()

sigi2

Náhodou si myslím, že to nebolo nijak strašné. Niektoré veľmi slušné vtipy sa striedali s minútami nudy, no keďže stopáž bola len príjemných 80 min., dalo sa to zniesť. A na niektorých scénach som sa vážne slušne pobavil... ()

Lokran

po prvních několika minutách jsem myslel, že to nedokoukám a jak správně řekl vlk při pádu do řeky: NOT COOL! po stránce grafické je to hodně špatné, po stránce scénáristické a nápadové podprůměrné... ale dvakrát jsem se zasmál. 35% ()

DD odpad!

Přiznávám se. Vydržel jsem se na to dívat jen 10 minut, protože tak moc špatný animovaný film jsem snad ještě neviděl. To už bych se mnohem radši podíval na Divočinu. Animace dává významu slova "tragická" naprosto nový význam. Prostčedí i postavy vypadají jako z nějaké minihry, která má 300kb a příběh se snaží napodobit Shreka, ale je naprosto nudný a nevtipný. Kvalitnější animované filmy jsou na tzv. "televizních stanicích" jako je Hallmark, Film+ nebo Mini Max. Karcoolka je naprosto brakoidní film, u které vidím skutečný rozpočet tak na 3 dolary. Mnohem radši bych si za ně koupil cheesburgery. A kdybych to měl porovnávat s letošními Cars nebo Over the Hedge, tak to je, jako kdyby si dala závod Škoda Fabia s Ferrari 430. ()

Mocoft

Moc se mi líbil neotřelé nápady, výborné gagy a netradiční postavičky. Žádného velkého a rušivého vykrádání jsem si nevšiml a celou dobu jsem se výborně bavil! ()

Threepwood

Slabá animace a vizáž postaviček(to bych ješte odpustil),slabý děj(ikdyž na 3d animák je cekem originálnía osvěžující),otravné radobyvtipné písničky a slabé fóry(třikrát jsem se zamál).Celkem bída. ()

Jozka7

Animovaná komedie, obsahově příslušník "shrekovské družiny", který však za svým idolem výrazně pokulhává. Úroveň animace odpovídá rozpočtu - před deseti lety by to byla bomba, teď už je to jen příjemný retro styl, zajímavě kontrastující s "více, lépe, rychleji" u většiny animovaných filmů. Co se týče obsahu, většinu už jsme někde viděli (ale to by se týkalo i "klasického" zpracování dané pohádky). Na extraligu od Pixaru či shrekovskou sérii to samozřejmě nemá, avšak na zpestření nabídky slušných celovečerních animovaných komedií stačí. ()

danielwanderer

Tak ako Udatné kuriatko "zabodovalo" mizerným príbehom, tak Karcoolka "zabodovala" prekvapivo mizerným spracovaním, čo je skutočne desivé. Tieto novodobé animáky excelujú prácou počítača, tu je situácia iná. Postavy sú strašne strnulé, prostredie sterilné a až na pár pekných záberov sa na snímok kôli spracovaniu radšej ani nepozerajte. Čo príbeh? No tak ten situáciu trochu zachraňuje. Stará známa Červená čiapočka sa dostáva do konfliktu s políciou spolu s ostatnými známymi postavami, kôli miznúcim receptom na koláče, ktoré rujnujú lesnú ekonomiku. Škoda, že podozrienie, ktoré u mňa vzniklo asi po 20 minútach sa skutočne vyplnilo, ale čo čakať? Tarantina? :) ()

KdG

Klasická americká slátanina, na motivy červené karkulky. Místy vtipné a rychle ubíhající, místy nic moc. Celkově pouze průměr. ()