Animovaná komedie Lilo a Stitch je příběh malé dívky, která se setká s nejvíce hledaným mimozemšťanem v celé galaxii. Lilo je roztomilá dívka z Havaje, která adoptuje maličkého ošklivého pejska, kterého pojmenuje Stitch. Stitch by byl dokonalý domácí mazlíček, kdyby ovšem ve skutečnosti nebyl genetický experiment, který utekl z cizí planety a neztroskotal na Zemi. Svou láskou, vírou a neochvějnou vírou v "ohana" (havajské pojetí rodiny) pomůže Lilo Stitchovi otevřít srdce a dá mu něco, co mu nebylo dáno - schopnost mít starost o druhé. (oficiální text distributora)

togaf

Ti mimozemšťani mě trochu švali, což může být problém, když je to jedna ze dvou linií filmu. Na druhou stranu ta rodinná linka mě dostala. "Ohana" znamená, že nikdo není sám...málem jsem to obrečela. Ok, tak mi pár slz skanulo, ale stydím se za to. Líbila se mi "hnusná" animace, stehna starší sestry mě budou strašit při každém kousku čokolády :) ()

Derek

nie vasa klasicka disneyovka s ponaucenim (i ked i to sa tu nachadza). animacia je absolutne vynikajuca a funguje i humor ktory je vacsinou zamerany na starsieho divaka. lilo ma dost iritovala, ale stitcha som si hned zamiloval... ()

balba

Pěkná animovaná pohádka , která má svižné tempo a hlavně je zábavná a vtipná.Modrý mutant Stitch je pěkná potvůrka , kterou si okamžitě zamilujete. ()

honajz2

Celkem příjemný animák, který se sice bohužel nevyhne fekálnímu humoru a morálním poučením o rodině, které máme v každém druhém filmu, ale jinak se tma dalo najít něco vtipného i pro mě, celkem mě to i bavilo a hlavní hrdina (Stitch) byl nakonec i celkem sympatický, akorát ta Lilo mi dlouhou dobu přišla jako malej rozmazlenej spratek. I tak se na to dá celkem v klidu podívat. Jo, btw, nějak jsem nepochopil, co se stalo těm jejím rodičům. Silné 3* ()

vydumnica

Lilo & Stitch sa mi ťažšie hodnotí, lebo Lilo mi bola veľmi sympatická a Stitch veľmi nesympatický!! Páčil sa mi milý a dojemný príbeh dvoch sestier na nádhernom ostrove na Hawaii, bolo to vtipné aj vážne zároveň. Na druhej strane, celý ten úvod vo vesmíre, Stitch a jeho príchod a všetci ostatní mimozemšťania, to ma vôbec nebavilo, bolo to miestami až otravné. Čo je horšie, Stitchov osud mi bol úplne ľahostajný! Nemalo by to tak byť, keďže ide o jednu z hlavných postáv, takže je to škoda. Nezapasovala mi tam ani Elvisova hudba. Dievčatku som fandila od začiatku, bolo to také milé stvorenie, aj keď miestami neposlušné ako všetky deti. Chválim, že jej dali detský hlas a nie dospelý, ako to často v animákoch býva. Film ma naozaj začal baviť, až keď prišla na scénu Lilo, už už veľa nechýbalo a bola by som to vypla hneď v úvode, čo by bola aj škoda, lebo príbeh ako celok je pekný.  V niečom mi to pripomenulo Vaianu, ale toto je slabšie. Dávam takých 70%. ()

Vojťas

Nemůžu jinak, než 5*! ... Opravdu jeden z mála filmů, u kterých jsem se po celou dobu výsostně bavil! :-D Mohu jen doporučit! Stitch je perfektní postavička! ()

shyster

Nebojím se toho a napálím tam plné hodnocení, ikdyž to má řadu nedostatků. Jenže takhle mě zabaví pravidelně Pixar a ne Disney a ještě k tomu bez počitačové animace. Dětský film prodchnutý násilím a skvělými hláškami si to prostě zaslouží. 90% ()

Streeper

Opět jeden ze super animáků, nepatří úplně mezi ty nejlepší, ale rozhodně mezi ty oblíbené. Hlavně kvůli skvělým hláškám, které ve filmu zazní, hudbě a prostředí. Originální námět, který byl skvěle zpracovaný. ()

C0r0ner

Průměrný animák = nadprůměrný film. Vidět to v době vzniku, neváhal bych s plnou palbou, dneska je to takové normální, nicméně já mám pro kreslené filmy slabost, takže proto ta čtvrtá hvězdička. Dokonce to byla i celkem sranda, takže vůbec nelituji, že jsem se na to podíval. 70% ()

Flynn

Příjemná zábava, co víc k tomu dodat, film nejen pro děti ale i pro dospělé, konečně nějáká klasická animovaná pohádka co má šťávu. ()

campix

Lilo a Stitch rozhodně není klasickým animákem dnešní doby. Disney stále počítá se stařičkou 2D animací a musím uznat, že v tomto filmu působí animace občas přímo ošklivě. Celkově mi zde chybí některé rysy animovaných filmů. Málo zábavy a příliš tlačení na emoční strunu, to se mi opravdu nelíbilo. Jako Další alternativy mohu nabídnout většinu Disneyovských filmů (jako Princezna a žabák) nebo námětem podobnou Planetu 51. ()

carly

wow, Disney sa sice tvari, ze robi filmy pre deti, ale toto sposobuje traumu aj dospelakom. je to krasny pribeh o tom, ze rodinu nerobi krv, ale laska. a co robit, ked stratite v zivote ciel a zmysel. ()

pakobylka

Dle mého soudu zbytečně přepálené finále - ostatně tak jako obvykle. Proč musí být i v animácích určených primárně pro děti TAK přeexponované, TAK na hraně? Všeho moc škodí, řekla bych. Jakoby se z dětského filmového světa nedobrovolně vytrácely něha a poetika, neomaleně odklízeny do ústraní ostrými lokty akčních sekvencí, které mívají sklon k brutalitě. Jinak je všechno O.K. - jak animace, tak i dějová linie, která podtrhuje význam a sounáležitost rodiny, do níž se může infiltrovat i osamělé stvoření, jediné svého druhu ... stvoření, původně vytvořené k destrukci. Slabší 4* ()

KajusaK

Jeden z nejlepších animáků všech dob. :)) Miluji postavičku Stitche. Skvělý příběh, fórky. Chvilkama i akční, napínavé. 4* silné. ()

majo25

Nebolo to vôbec zlé. Aj keď začiatok vyzeral všeliako, potom sa to už rozbehlo, teda až na koniec. Paradoxne ani nie animáciou, tá je iba priemerná, ale príbehom, či pár dobrými nápadmi (Elvis, Havaj) . Akurát humor akosi nefungoval, resp. len velmi slabo. Hodnotenie: 60% ()

mortak

I příšerky z vesmíru touží po spokojeném maloměšťáckém životě! V první půlce filmu se míchání žánrů daří držet pod kontrolou - po akčním úvodu se nám dostane sonda do nefunkční rodiny jako z filmů bratří Dardennových, kde Stitch působí jako ta správná rozbuška. Jenže druhá půlka je prostě bordel - od sentimentálních výjevů, přes Sám doma, až po Starwars, bez logických návazností, se zjevnými chybami, a hlavně bez té správné nadsázky, která příběh zpřístupní dospělým. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (více)

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe