Animovaná komedie Lilo a Stitch je příběh malé dívky, která se setká s nejvíce hledaným mimozemšťanem v celé galaxii. Lilo je roztomilá dívka z Havaje, která adoptuje maličkého ošklivého pejska, kterého pojmenuje Stitch. Stitch by byl dokonalý domácí mazlíček, kdyby ovšem ve skutečnosti nebyl genetický experiment, který utekl z cizí planety a neztroskotal na Zemi. Svou láskou, vírou a neochvějnou vírou v "ohana" (havajské pojetí rodiny) pomůže Lilo Stitchovi otevřít srdce a dá mu něco, co mu nebylo dáno - schopnost mít starost o druhé. (oficiální text distributora)

metal.storm

Neuveriteľný príbeh môjho detstva s úžasným posolstvom, v krásnom prostredí, plný upokojujúcej muziky ma doháňa k radostnému plaču i v dospelosti. ()

laik_60

elvis presley a mimozemšťania, pocit rodinnej spolupatričnosti a úrady (pozemské i vesmírne), akčné, nerozprávkové, v tradičných rozprávkach Disneyovkach takéto "modernizujúce" prvky nebývali. Za stupídnosť považujem myšlienku ukazovať deťom (človeku od mala), že sa dá vymyslieť niečo umelé, čo všetko iba kazí a ničí . Stačí ked to deti pochopia (ak budú musieť) až v dospelosti :( ()

Courtemanche

Super čertík Stitch. Měl jsem možnost vidět tento animovaný film znovu a snížení hodnocení nepřichází do úvahy. Myslím si že vytáhli z tohoto čertíka maximum. 5/5 (ale to neznamená že by se nedalo napsat podobně kvalitní pokračovaní, lepší než dosud) ()

Estrellita

Dlouho jsem odkládala tuhle pohádku, ale když jsem pak psala biografii jejího režiséra pana Sanderse, rozhodla jsem se tuhle nepsanou povinnost konečně zkouknout. Nelituju jediné vteřiny pohledu na tu kýčovitě disneyovskou animaci, protože příběh mě zaujal natolik, že jsem neměla čas přemýšlet o hovadinách. Lilo bych asi vychovávala jinak, Stitchovi by slušel železný nábytek a trpělivost Nani bych chtěla mít (zejména při jednání s některými "Lilovskými" nebo "Stitchovskými" typy lidí. Chválím konec bez zbytečných dojáků... Ale nejlepší byl Bubbles nebo jak se ten děsivej pán jmenoval: "Jednou jsem zachránil Zemi. Nalhal jsem mimozemštanům, že komáři jsou ohrožený druh..." ()

Lachtaan

Do tohoto srdceryvného animovaného snímku jsem se jako malý téměř zamiloval. A vidět jej dnes, asi bych ve stejných pasážích brečel znovu. Bylo to originální a je tomu i dodnes. Když se po celá léta statečně vyhýbáte nepovedenému sequelu a přiživujícímu se televiznímu seriálu, zanechá ve vás tenhle krásný nevinný film vzpomínky na jeden úžasný film. Úžasný film, který ale do kolen dostane více psychicky méně stabilní dítě, než téměř 18letého středoškoláka, tudíž své šance již dávno vyprchal, ale nic nemění na tom, jak krásným navždy bude. ()

Ryuuhei

Dlouho jsem si říkal, co lidi na tom Stitchovi mají... A už chápu. Klasická, velice příjemná Disneyovka, která zajímavě, byť trochu podivně kombinuje žánry. Vše odsýpalo a mělo hlavu i patu. ()

uiu

Jsem naprosto spokojená. Jedna z posledních klasicky kreslených Disneyovek a jaký skok udělala od těch starších. Když si to tak vezmeme, tak většina Disneyovek je jen o princeznách (Popelka, Sněhurka, Malá mořská víla) a příběh nabízí jen samou roztomilost a jedno klišé za druhým. Vše skončí dobře a všichni se mají rádi a zlo plodí jen záporáci. Jak dlouho chtěli dětským divákům tohle předkládat? Lilo je malá holčička, která žije jen se svou sestrou, protože jí zemřeli rodiče. Neustále jim hrozí, že si vezmou Lilo do dětského domova (takový životní příběh mě u Disneyho překvapil a zároveň potěšil - konečně něco ze skutečného života). A pak se na scéně objeví Stitch, který všechno ničí a je důvodem všech pohrom. Jenže malá Lilo ho naučí, že láska a rodina je to nejdůležitější. Říkejte si, co chcete, ale v tomto podání mě to vážně dostalo a na konci jsem se neubránila slzám. ()

Maki89

nebolo to najhorsie, ale fakt ma to nechytilo, ktosi mi to odporucal potom ako som sa rozplyval nad How to train your dragon, ale to sa zmylil... hold na kreslene rozpravky som uz stary asi, dnesku vladne animacia v 3D... kazdopadne par napadov tu bolo peknych... 5/10 ()

lennyd

Lilo se svojí sestrou Nani si vcelku v poklidu žijí na jednom z havajských ostrovů (až na to, že Lilo má vzácný dar každým svým činem způsobit katastrofu - čímž přivádí svou sestru k šílenství). Když už si Nani s Lilo neví rady, napadne ji, že by mohla Lile pořídit domácího mazlíčka - a hned tak vykoná. Lilo si vybere roztomilého modrého pejska, jenže nikdo netuší, že pod mírumilovným vzhledem se skrývá krvežíznivý mimozemšťan, geneticky vyvinutý k ničení a destrukci, po kterém jde polovina galaktické policie... K filmu jsem přistupoval stylem - hmm, další animák, tak s chutí do toho, ať si jej můžu odškrtnout a přejít k něčemu zajímavějšímu. Jenže - jaké bylo moje překvapení když jsem se u tohoto animáku docela hodně bavil - jasně lví podíl na tom mají neschopní mimozemšťané, ale ani ono poučení není nikterak od věci. Hromada vtipných scén (odhalení tajného agenta, aneb jak to vlastně bylo s komáry), příjemná animace i hudba, a vůbec. Moc se těším na trénování draka od stejných tvůrců... ()

yeniczek

Po zhlédnutí Jak vycvičit draka, který mě velmi zaujal, jsem hledal, co jeho režiséři natočili jiného. Hmm.. A je vidět, že už uměli i před osmi lety. Klasicky animovaná pohádka, která dokáže zaujmout nejen děti, hlavně díky až perverzně škodolibému Stitchovi a spoustě vtípků, které prcci zase nepochopí. Příjemné překvapení na večer. ()

Trustme

Tento trošku upozaděný tradičně kreslený animák z tvorby Disney Animation Studios se zjevuje v době, kdy začínají vládnout počítačově tvoření hrdinové. Přesto jde o jeden z nejlepších filmů z Disneyho stáje za posledních 12. let spolu s Mulan (1998) v kategorii kreslených filmů. Velmi zdařile je zde předveden výchovný element pro nepoddajné děti žijící v neúplné rodině. Scény soužití dvou sester jsou pojaty dokonaleji než v kdejakém hraném filmu a velmi dobře odpozorované tvůrci charakterů. Příběh kombinuje trampoty holčičky Lilo žijící ve svém bezelstném dětství a mimozemšťanské sci-fi v podobě vesmírného experimentu 626, který vypadá jako brutálnější verze mírumilovné koaly (Stitch). Jak je zvykem u Disneyho, tak i z poměrně banálního příběhu vysekává režie, dramaturgie a hudba vynikající podívanou pro nás MALÉ. ()

VanTom

Vtipné i dojemné sbližování osamělé havajské holčičky Lilo, žijící pouze se svou dospělou sestrou, a mimozemské destruktivní potvůrky Stitche, neplánovaně ztroskotavší na Zemi. Nad jinými disneyovkami vyniká kromě neotřelé kresby i propracovaností většiny postav a relativně nepřikrášlenou realitou žití v neúplné rodině, stejně tak nenásilným podáním klasického morálního poučení, jak je rodina, a to i ta malá a nekompletní, důležitá a nikdo nemá být sám. Ty standardní závěrečné akce a honičky s kosmickými loděmi tu vůbec nemusely být. ()

hroubek

Doháním si resty u starších disneyovek. Lilo a Stitch je velmi povedená sci-fi pohádka, která moc dobře šlape. Má humor, emoce a i vyústění. A nechybí zde hudba krále. Osobně jsem čekal, že mě to sedne o trochu více, ale co už. Na kvalitní a dobrou pohádku to stačilo. Oceňuji pomalejší rozjezd a práci s postavy. Moc fajn pohádka. ()

vyfuk

Pro mě nějakým způsobem slabost. Stejně jako tento film jsem ho viděl asi jako menší kdysi dávno a mám v hlavě čistě útržky, ale ne celek. V každém případě i kdybych film viděl včera poprvé, asi by se nic nezměnilo. Jeden asi skoro až z nejdrastičtějších, ale zároveň nejvtipnějších filmů jaké jsem od Disney kdy viděl. Humor je novátorský i na dnešní dobu a působí skvěle. Celý příběh je opravdu lehce na jiné úrovni, ale nekecal bych, že to je špatně. Konec samozřejmě lehce sluníčkářskej, ale o tom to je. Nevadí. ()

TroiMae

Já tenhle film a Stitche miluju (bratr má psa, co vypadá a chová se úplně stejně). Kombinace jediné Stitchovi dovednosti vše zničit s láskou k hudbě Elvise Presleyho z něj dělá ve své podstatě roztomilé zvířátko kousající si nudou nožičky během zoufalého válení sudů. Opět jedna z ojedinělých dekadentních odvážností od Disneyho. Dítě: „Mami, kup mi pejska!“ prodavačka: „Ale tenhle byl ještě ráno mrtvý!“ dítě: „Jo, tak toho chci!“ prodavačka: „Když ho přivezli, byl to přejetý vombat.“ :o) ()

fiLLthe3DD

Byť je příběh tohoto snímku poněkud přeplácaný, tak výsledek je díky precizní režii a úžasným nápadům až překvapivě konzistentní. Vyzdvijuji především propracované charaktery - nikdo není černobílý a každý má své klady i zápory (jakožto i několik charakterových vlastností), což hrdiny posouvá na hranici uvěřitelnosti a sledovat onu interakci mezi nimi je pak nesmírně zajímavé.Rovněž i děj míchající dohromady mnoho různých témat i žánrů funguje na jedničku - mladší diváci zajisté ocení roztomilého Stitche, ti starší pak dospělejší příběh a jeho otázky týkající se experimentování a s tím související etikou... Samotná animace je pak pastvou pro oči - scény z vesmíru jsou zcela zřetelně "digitální" (podobně jako v "Atlantis: The Lost Empire"), oproti tomu postavy a mimozemšťané pak „klasicky," Disneyovsky kreslení a jednotlivá pozádí (scenérie krajiny, interiéry) pak mají mírný nádech olejomalby... Výhrady mne snad ani nenapadají, bylo to milé, zábavné, vtipné a napínavé (i navzdory tomu, že animák postrádá regulérního záporáka!!!). PS. Na pointu, proč jsou komáři ohrožený druh, se až do konce počkat vyplatilo :) ()

OughJay

Kde jsou ty doby, kdy k radosti stačila obyčejná 2D animace... Omýlá se tu sice stále dokola to samé klišé o rodině, ale člověk to filmu odpustí, když začne hrát první skladba spořádaného občana Elvise. Disney trochu zariskoval a v hlavních rolích vystupují jedna veskrze zlá bytost a jeden nevychovaný fracek, které zrovna nejsou příkladem pro menší děcka. Postupem času se ale vtipně sbližují a hudba krále rocku mezi ně vklíní potřebnou harmonii. V uplynulém desetiletí jde určitě o jeden z těch nejblýskavějších Disneyho kousků a je velká škoda, že takovejch klasickejch pohádek nevzniká víc. Lilo: [creating voodoo dolls of her playmates] "My friends need to be punished." ()

Koda

Legendární mutant, kterého by lidé spíš přirovnali k psovi a mývalovi, ale fanoušci Disneyovek rozhodně k mimozemšťanovi, už je prakticky takový náš klenot a mrzí mě, že už se na něj skoro zapomíná. Óóóó to byly doby, kdy za nás byly ještě hračky na Stitche, na Nema a další Disneyho klenoty. Teď už bohužel najdete jen holky s mobilem a ty nejmenší s Elsou a Annou. Moderní doba přichází. Ale co už, od toho tady nejsem, abych soudil, co se tu změnilo a co ne. Jak jsem tvrdil, Lilo a Stitch jsou pevná dvojka a budoucí Ohana. Sice jsem o Stitchovi mockrát slyšel, ale bohužel jsem se na film nikdy nepodíval celý, možná tak na seriál. Dnes to bylo poprvé. Příběh je kouzelný, nápaditý, poutavý, ve většině ohledech i zasahuje do reálného života s tím, kdy si ségra Nani bere Lilo do péče a snaží se zachránit dům a práci od vyhoření. A když se do toho přidá Stitch, tak z toho vznikne šílené peklo. Film obsahuje parádní scénky, kdy se Stitch převléká za Elvise, kdy sežral troubu od gramofonu a z něho hrála hudba a spoustu dalšího. Oceňuji též skvělou havajskou hudbu, která určitě tento film okouzluje. Ale, to co mi chybělo, byla asi osobní vnitřní emoce a smutná hudba k tomu. Čekal jsem od tohoto filmu trošku víc. Každopádně děkuji za tento unikátní a velice originální film s tímhle modrým mimozemským psem, který určitě přirostl k srdci každému. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (více)

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe