Animovaná komedie Lilo a Stitch je příběh malé dívky, která se setká s nejvíce hledaným mimozemšťanem v celé galaxii. Lilo je roztomilá dívka z Havaje, která adoptuje maličkého ošklivého pejska, kterého pojmenuje Stitch. Stitch by byl dokonalý domácí mazlíček, kdyby ovšem ve skutečnosti nebyl genetický experiment, který utekl z cizí planety a neztroskotal na Zemi. Svou láskou, vírou a neochvějnou vírou v "ohana" (havajské pojetí rodiny) pomůže Lilo Stitchovi otevřít srdce a dá mu něco, co mu nebylo dáno - schopnost mít starost o druhé. (oficiální text distributora)

Ydrosten

Já osobně jsem se u toho dost pobavil. 4 slušně se tvářící hvězdičky ( a nestydím se za to že ulítávám na animácích čím dál víc ) ()

fablefavorit

Precizně naanimovaná jízda se silnou pointou, která překonává cílovou skupinu (děti). Finále (od nástupu kapitána Gantu na planetu Zemi) drasticky mění tempo a působí, jako by bylo spíchnuto horkou jehlou. V sérii několika akčních honiček se jaksi zapomnělo na katarzi snaživé Nani, starší sestry Lilo, která celý film nese břímě rozbité rodiny na svých bedrech. ()

plagjoklas

velmi pekny animovany film. Krasne prostredie havaju a maly "neposedny" mimozemstan, ktoreho dievca ktore ho najde chce zmenit na slusneho obacana v style Elvisa Presleyho. zabavna oddychovka ktora je este klasickym animakom a to potesi :) ()

Torgal

Jednoznačne najlepší klasicky animovaný film z toho mála čo som videl. Príbeh je prekvapujúco dospelý a riešia sa v ňom dosť vážne veci, čo je dosť netradičné. Všetky postavy sú výborné, ale Stitch je kapitola sa o sebe, perfektná potvorka s úžasnou mimikou a deštruktívnymi sklonmi. Hoci nechýba klasické poučenie o rodinných hodnotách, film si viac užijú odrastenejší diváci než deti. 8+/10 ()

pepa3rd

Velmi, velmi netradiční pohádka. Trošičku mi jen nesedl scifi motiv. Na druhou stranu, místy jsem se opravdu dobře bavil, ale nejvíce asi v úplném závěru filmu, v doslovu. 70 % ()

avril4234

K tomuto filmu ma priviedol seriál Lilo a Stitch, ktorý som zbožňovala od prvého okamihu. A film ma takisto nesklamal, práve naopak -tiež ma veľmi dojal. Nevidím v tomto filme snáď ani jediný nedostatok, zaujal ma od samého začiatku až do samého konca. Animácia je nádherná a hudba takisto, i keď Elvisa Presleyho vôbec nemusím, ale vybrané piesne vo filme sa mi páčia, ale viac ma dojala hudba Alana Silvestriho a piesne "He mele no Lilo" a "Hawaiian roller coaster ride". Lilo a Stitch je veľmi príjemný rodinný film s troškou sci-fi zápletky, ale tá ani nieje až tak podstatná ako samotné poučenie o rodinných hodnotách, ktoré sú vlastne hlavným zmyslom celého príbehu. Ale o humor tiež nieje nuda, zvlášť v prvej polovici filmu. Skutočne to stojí za zhliadnutie, lebo na svoje si v tomto filme môže prísť každý, dokonca aj dospelý divák :) 5* a 100% ()

HenryIvan

Mali ste niekedy pocit pri pozeraní filmu, že keď ste sledovali stále ďalšiu a ďalšiu scénu, tak vám to prišlo nesmierne ale nesmierne povedomé a uvedomili ste si, že ste ten daný film už naozaj videli ( dojem, že ste to videli ste mali hlboko v hlave a stále vám to nedalo ) ?? To ma len tak napadlo. Inak sa Stitchovi ani nedivím, že sa v ich rodine tak zabýval, však kto by nechcel žiť na Hawaii. 80 %. ()

Urukhaj98

Kolem roku 2000 se Disney trošku vybodnul na pohádky klasického střihu a začal dost experimentovat s žánry, díky čemuž nám v těchto letech naservíroval své nejlepší, nejoriginálnější a dosud nepřekonané kousky. Lilo a Stitch je jedním z nich. 8/10 ()

Colour

"Volajú mi, keď sa stane chyba. A tu sa stala chyba." Zobrazenie vzťahu sestier je reálne, humorné, priateľstvo nebezpečného mimozemšťana a bláznivej pozemšťanky je vtipné. V poslednom čase je to jedna z najlepších disneyoviek. ()

adamko100

Lilo a Stitch bola rozprávka môjho detstva. Pozeral som ju stále dookola vedel som ju takmer naspamäť. Originálna, vtipná a veľmi pekná rozprávka ( aj s ponaučením :) ) Veľmi rád si ju pozriem aj teraz a nasmejem sa na nej aj keď ju už dobre poznám :) ()

balcazar

Ťažké rozhodovanie, je to u mňa na pomedzí 3 a 4 hviezd. Možno tromi animáku trochu krivdím, ale v konečnom dôsledku nemôžem inak. Nie je to výčitka, skôr fakt, že Lilo&Stitch je skôr pre deti ako pre dospelých. Film som pozeral s 11-ročným synovcom, ktorého som dávno pri animáku nepočul takto sa smiať. A môj pohľad? Super príbeh a super premena mimozemšťana Stitcha, na počúvanie fajnovučký soundtrack. Jednoduchšia grafika mi nevadí, ide skôr o to, že príbehu chýbalo ešte niečo emotívnejšie, nejaká bodka, ktorá by to viac vygradovala. Takto vo mne animák zanechal nerozvážny pocit: pozerateľný animák s emóciami aj vtipnými hláškami, no zapol by som si ho znova sám od seba? Až taký istý si tým nie som. ()

rublik05

Opět se studiu Disney povedla skvělá pohádka, tentokrát s mimozemskou tématikou a šíleným, trochu experimentálním příběhem. Lilo a její kámoš Stitch jsou neuvěřitelně sympatická dvojka, zdárně jim sekundují ostatní vedlejší postavy, které jsou taktéž velmi povedené. Děj má vcelku rychlý spád, pořád se něco děje, je plný humoru, vtipných scén a dobře napsaných dialogů. Hodně se mi líbila celková myšlenka filmu, také velmi příjemná atmosféra, kterou podporuje velmi příjemné prostředí slunné Havaje. Experiment s malým, lehce šíleným mimozemšťanem vyšel nadmíru přesvědčivě a animák Lilo & Stitch mám stále moc rád a řadím ho mezi ty nejpovedenější disneyovky. 9/10. ()

liberita

Veľmi podarený animáč, vďaka ktorému som vlastne objavila kráľa Elvisa Presleyho. Popri nezvyčajnom deji o priateľstve dievčatka a mimozemšťana oceňujem zachovanie klasickej animácie, "tetu" Plickey a atmosféru, z ktorej celý čas vanie havajská pohoda, napriek tomu, že po ostrove pobehujú príšerky z vesmíru. " Nemáš besnotu, však ? Lebo ak máš, Sloboda Zvierat Ti bude musieť odseknúť hlavu". ()

Scraffy

Moje detstvo. :) Túto rozprávku som videl veľa krát a stále ma baví. Má to veľmi originálny príbeh a pohodovú atmosféru. ()

papadoce

Ak si uvedomím, že táto rozprávka bola vyrobená sedem rokov po Pocahontas, tak animácia je viac ako tragická. Fakt zlá. Tak by asi animák pôsobiť nemal. Veď napríklad prvé dva diely Toy Story boli natočené pred týmto brakom a animáciu majú úžasnú. A kopec dalších rozprávok (Shrek, Monsters a.s.). Priznávam, že tento krok štúdia Disney som nepochopil. K samotnému príbehu môžem povedať iba, že mňa nezaujal. Lilo je neprispôsobivé dieťa žijúce v totálne zanedbanej domácnosti s veľkými medzerami vo výchove a v správaní. Nám z východu to niečo nápadne pripomína. Tu je to samý Lilo, presnejšie Lilo IX. A Stichov pobehuje po L IX tiež nemalé množstvo. Väčšinou sú to budúce obedy pre Lilov. Potom čo som videl Zvonára som si myslel, že nič desivejšieho v animovanom svete existovať nebude. Existuje. Odpad. Keby bola špatná animácia vykompenzovaná dobrým príbehom alebo tučným humorom (napríklad ako prvá Doba ľadová), všetko by bolo inak. Lenže scenáristická nemohúcnosť tu sršala na všetky strany. Jednu hviezdu som chcel vytlačiť aspoň za priehrštie vtipov, ale jeden dobrý gag s gramofónom a pár plkov? To je ozaj málo. Toto je tragická zbytočnosť, ktorá mi nesadla absolútne vôbec. Snáď hra bola zábavnejšia. Nakoniec dám 10% kvôli happyendu. Alebo z ľútosti? ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (více)

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe