Hrdinou fantastického příběhu je Al Simmons, špičkový zabiják ve službách vládní agentury A-6, který se rozhodl odejít do výslužby, protože už měl dost zabíjení. Jeho šéf Jason Wynn, který se hodlá stát nejbohatším mužem světa pomocí smrtelně nebezpečného viru Heat-16, však má jiné plány. Při poslední akci ho zákeřně postřelí a upálí v troskách továrny na biologické zbraně, kterou měl Al vyhodit do vzduchu. Ocitne se v pekle, kde v zoufalství přistoupí na návrh pekelníka Malebolgii, že se postaví do čela jeho armády v boji proti nebeským silám. To mu umožní, aby se po pěti letech opět vrátil na Zemi i když ne jako člověk, nýbrž děsivé popálené monstrum. Na Zemi ho čeká zklamání, protože jeho žena mu nezůstala věrná, ale provdala se za jeho nejlepšího přítele Terryho, a také další pekelníkův přisluhovač - Violator, vystupující v podobě nechutného a tlustého klauna. Právě on má na starosti všechny pozemské operace Malebogliova plánu a je to také on, komu slouží Jason Wynn. Spawn se chce pomstít Wynnovi, ale postupně si uvědomuje, že zlo se ukrývá úplně někde jinde. Spojí se s tajemným Cogliostrem, který už pět set let bojuje proti pekelným silám. Ten naučí Spawna zacházet s jeho zázračným krunýřem a také ho varuje před podrazy Violatora a jeho pekelného pána. Společně se pokusí zbavit svět nebezpečí Heat 16 a nakonec se postavit samotnému peklu v boji o život lidské rasy. (oficiální text distributora)

majo25

Mne sa tento fantazijný sc-fi-horor páčil aj po rokoch. Hlavne svojou atmosférou, high-tek hračičkami, oblekmi, dokonca aj chlípno-nízkym humorom klauna. Efekty nie sú tiež na zahodenie. Dokonca aj pár podarených hororových prvkov sa tu nájde. Hodnotenie: 70% ()

KatanaCZ

Já si prostě nemůžu pomoci - musím dát 5 hvězdiček! Není sice nic extra, ale Spawn v papírové podobě je pro mě duševně-kultovní záležitostí. Todd McFarlane je genius v comicsové tvorbě! A tudíž - kde je Spawn = vždy 5 hvězdiček! ()

Radiq

Klasická ukázka toho, jak se dá spackat film podle komixu. Vše, co se dalo využít, zůstalo nevyužito. Extrémně tragické byly digitální záběry, které vypadaly jak z Didaktiku. Děj byl tak nahuštěnej, že plno věcí tam nebylo vysvětlenejch a skákalo se z jednoho břehu na druhej. Úplně se tím rozesralo moje nadšení z geniálního původního komixového děje. Střihy mezi scénami jsou dělány rádoby efektním ohňovým efektem, kterej mrví už tak podprůměrnou atmosféru. Celý je to dělaný jak kdyby to mělo běžet jen v televizi. Klaun mi připadal jako postava s největším potenciálem a solila hlášky jednu za druhou (a byly fakt prudce hustý, třeba "Ups, dvojčata."). Na druhou stranu Spawn se choval až moc americky, rodinně a emocionálně a dalo se na něho koukat jenom když se pokryl svou černou kůží, vystřelil řetězy a červenej "plášť". Dobrej soundtrack na tom byl pomalu to nejlepší. ()

otík

Asi jsem od toho čekal něco jako byl později Blade - nabouchaný akční film. Zklamání bylo veliké, ale i kdybych od toho nic nečekal, tak bych musel konstatovat, že to byla totální kravina. ()

tomeek

Ne uplně k odepsání film, protože postava Spawna má velký potenciál. Bohužel toto extrémně béčkové provedení mu ubírá na kvalitě a celkem bych mu přál moderní "restart". Některé efekty jsou velice solidní i na dnešek, ovšem některé jsou tak špatné (peklo), že se chce smát. Holt, doba pokročila. Ovšem temná komiksová atmosféra se nevytratila. ()

Nivenx

Já Spawna nevidím jako tak velký průser. Ano film potápí několikrát špatné efekty a hloupost filmu je naprosto jasná a bez pochyb. Ale jako plusy vidím tu komediální stránku, jelikož pekelný klaun byl hlavní bavič a párkrát řekl takové hlášky, že jsem dostal záchvat smíchu. Horor to není v žádném případě, spíš akční komiksová popcornovka, která baví. Za mě to je akorát průměr, nebýt tam těch nedostatků, tak hodnotím ještě lépe. Takhle je to ode mě za 55%. ()

Wallas

Až roztomile béčkový, tento snímek má mnohé co nabídnout - ať je to už klaun Johna Leguizama, nebo úžasně přehrávající Martin Sheen. Zdálo se mi, že ILM asi moc dobře zaplatit nedostalo, protože ty záběry z pekla vypadají jako dělané v 3D MAXu, jinak výborná stylová podívaná, nejen pro příznivce komixu. ()

matezzz

Zas tak špatné to nebylo. Sice je to už dávno, co jsem to viděl, ale vzpomínám si, že se mi to docela líbilo. ()

Jaňo

Och jaj, čo toto má akože byť? Normálne rozmýšľam nad nadávkami, ale asi sa zdržím. Tak k veci a priamo: SPAWN je debilný film najvyššieho kalibru. Hnusný, úbohý, zaražajúci a hlavne (a to je to najhoršie!) časožrajúci! Áno čítate dobre. Tento film vám ukradne to najlepšie čo si o komixoch myslíte (hovorím o tých filmových). SPAWN je katastrofa, ten úchylný šašo je katastrofa, tie efekty sú veľké hnusné ho... Príbeh je o ničom a oničom! Lepších hercov by som za 10 minút našiel na ulici. Pritom sa z toho dalo vytrieskať omnoho viac, len to chce trošku rozumu. Stačila by kvapôčka. Úprimne sa čudujem hodnoteniam nad 1* (vážne som uvažoval nad odpadom!). A ak tu niekto tvrdí že John Leguizama je ako šašo fajn, mal by to pozerať dookola kým sa z toho ne... Katastrofa! Rada na záver: radšej si pozrite Rosamunde Pilcherovú a využijete čas plnohodnotnejšie... A myslím to vážne! ()

Vecko99

Mít v akčním filmu M.J.Whitea a nenatočit s ním pořádný souboj je podle mě hřích, ale to ještě není to nejhorší na tomto filmu. To je jednoznačně nevyrovnanost tohoto snímku. Střídá se pár povedených triků s naprosto amatérsky ztvárněným peklem, kde místo ďábla vládne kozel. Škoda, potenciál to má a výjimečně doufám, že se dočkáme remaku. Horší to snad nebude..... ()

Triple H

Jeden z posledných komiksov v jednoduchom 90s štýle predtým, než Singerovi X-Men posunuli latku vyššie. Leporelová psychológia, dvojrozmerné postavy, blbé hlášky, atď. Vizuál a gotický nádych na hulváta vykradnutý z Vrany a Batmana. Škoda, že sa filmu nechopili pôvodne zamýšľaní Proyas a Burton, takto jedinými pozitívami sú snaživý John Leguizamo (ktorého snaha bohužiaľ vyšla v takejto srajde úplne navnivoč) a celkom podarený kostým Spawna. Nostalgické dve, inak max. jedna. ()

Avathar odpad!

Efekty jak z PC hry, dialógy trápne, príbeh o hovne, herci zúfalo zlí a akcia stojaca za fajku dymu. Bullshit až bolia oči. ()

A.L.E.S.

Spawn, komiksový hrdina pro mě zatím nepoznaný. Viděl jsem ho kdysi v televizi, ale zaujal mě natolik, že jsem ho chtěl vidět znovu. Nedávno se mi to naštěstí povedlo a nelituju. Superhrdina trochu jinak. Efekty, triky, nápady, přednosti, kterých Spawn využívá, mě dostaly. Největší dojem na mě však udělal ten odporný tlustý klaun Violator s modrým ksichtem. Nikdy bych netipoval, že v té roli objevím Johna Leguziama, sympatického Luigiho z filmu Super Mario Bros. S filmem problém nemám, takže u mě opět za pět. ()

Mrkvič

Když nemáte prachy, tak se neserte do takových filmů! Snad až na Sheena jsou tu mizerní herci. Masky ještě ok, ale vše, co bylo dělánona počítači nějakou bandou nadšenců, je prostě příšerná sračka. Příběh, dialogy atd taky děs. Nakonec ještě možná tak hudba. Soundtrack je asi jediné, co opravdu stojí za zmínku a za to si pořídit. ()

lennyd

Al Simmons (Michael Jai White) je zabiják pracující pro Jasona Wynna (Martin Sheen). Když chce kvůli své rodině pověsit "řemeslo" na hřebíček, je svým šéfem zrazen, a zabit při výbuchu v biochemické továrně. Ale Simmons přežije, a jako každý, kdo zemře v biologické laboratoři, se z něj stává "něco" víc, než obyčejný člověk. Užívat svých nových schopností se nejprve musí naučit, a taky se musí rozhodnout, zda je použije ve jménu dobra nebo, jak si přeje klaun Violator (John Leguizamo), při vedení armády samotného Satana ... Docela zajímavý námět (pravda, do tohoto filmu jsem o komixu, který byl předlohou neslyšel) a docela zajímavé masky (ať se vám to líbí nebo ne, John Leguizamo je v roli šíleného klauna dokonalý) sráží docela velké rozdíly v kvalitě vizuálních efektů - skoro jako by na filmu pracovaly dva různé týmy. V jedné chvíli perfektní hrátky s (digitálním) pláštěm Spawna, a v druhé Satan a peklo, které by vzbuzovaly úsměv i v nízkorozpočtových filmech minulého století. Tak či onak, na Spawna se kdykoliv rád podívám znovu, a vždycky se slušně bavím... ()

Iroquaise

Svého času byl "Spawn" skloňován jako jeden z titulů, které pomohly vnést do sféry komiksových filmů dospělejší poetiku a témata (spolu s Proyasovou "Vránou" a Noringtonovým "Bladem"). Řekněme, že báze pro takový akt je tu přítomna. Postava a její mytologické zázemí vyloženě volají po syrovějším, ironičtějším a temnějším uchopení. O to víc překvapí, jak je výsledek dětinsky natočený. http://blacklsays.blogspot.cz/2012/09/spawn-r-mark-az-dippe-1997.html ()

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (více)

Jamie Foxx si zahraje Spawna

Jamie Foxx si zahraje Spawna

30.05.2018

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (více)