Svět podle Garpa

The World According to Garp

Svet podľa Garpa

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1982, 136 min

Vtipný začátek, dojemný konec, vata mezi tím. Literární předlohu neznám a ani nemám chuť se do ní pouštět. Film mě opravdu docela nudil, ale díky výborné Glenn Close a geniálnímu vysvětlení, jak se dělají děti, nebudu hodnotit nijak strašlivě.(30.6.2012)

Opravdu ne zas až tak zdařilá adaptace je naštěstí držena vysoko nad vodou obrovskou silou předlohy.(2.7.2005)

Lehká barevná parodie na všechny ty měnící se mezigenderové věci, které hýbaly druhou polovinou min. století. Robin mě nikdy moc nebavil, zato Glenn tedy ano. Její zdravotnici s otevřeným až asociálním přístupem k mezilidským vztahům, jsem jí spolkla i s navijákem. Tak nějak mi připomněla postavu mé oblíbené asociální antropoložky ze Sběratelů kostí.(13.4.2012)

• paascha

nuda...nuda...nuda... nuda,,ehm, co jsem to říkal? Jo, už vím, nuda...nuda...nuda(14.12.2016)

Především excelentní Robin Williams.(3.5.2012)

• - Glenn Close hrála matku Robina Williamse, přestože je jen o 4 roky starší než on. (CliffLee)

• - John Irving komentoval první pokus převést jeho knihu "Svět podle Garpa" na filmové plátno slovy: „Nevadí mi, co tam dali, ale to, co vynechali. Je to jako by hodili rodinu do pračky, ale čekal jsem neco horšího.“ (Zuzanka.R)

• - Cameo si zde střihl autor knihy John Irving jako rozhodčí wrestlingu. Cameo zde měl i režisér George Roy Hill, a to jako pilot letadla, které se zřítí do domu. (CliffLee)