Král ozvěny (TV film)

Pohádka

Česko, 1999, 64 min

Neokoukané tváře herců působí jako příjemné oživení. Postavy byly celkem sympatické. Pohádka je bez problému koukatelná a její příběh se odehrává v moc pekných exteriérech. Nápad s ozvěnou byl zajímavý. Jen by ho chtělo více dotáhnout. Takhle je to všechno moc jednoduché. Od pohádky jsem očekávala trochu něci jiného.(23.1.2012)

No čekala jsem od té pohádky mnohem víc. V ději neni nic moc zápletka a vše se rozluští až podivně jednoduše. Rozhodně by bývalo stálo za to to více rozvést a dát tomu větší napínavost(10.9.2008)

"Panečku, pěkné verše, pěkné !! Ty by možná potěšily i samotného pana krále.. Ale možná by to chtělo ještě maličko vybrousit.."(3.8.2014)

Tahle pohádka si zaslouží trošku lepší hodnocení za sem tam nějakou tu atmosféru, za děj, který měl hlavu a patu (smutné, že u českých pohádek tyto nejsou naprostou samozřejmostí) a za to, že mě zaujala. Trdlující komoří tam být pravda nemusel, nechápu, proč se naše pohádky neobejdou bez trapných postav. Naštěstí tím nejtrapnějším nebyl tentokrát král, jak bývá neblahým zvykem. Není to bůhvíjaká pohádková pecka, ale vcelku mě potěšila.(8.8.2013)

• otík

Pohádka Karla Šiktance z cyklu Královské pohádky. Jiří Pavlica napsal a nahrál svou typickou hudbu k neskutečně dementní pohádce, kde se skoro všichni chovají jako paka a jednají jak stádo idiotů. Ne, tohle opravdu nebyla ani nevydařená pohádka, tohle byl naprostý průšvih. Jediné, co stojí za zmínku, jsou exteriéry i interiéry - natáčeno v prostředí státního zámku Lednice na Moravě, Valašského muzea v přírodě Rožnov pod Radhoštem a v oboře Hukvaldy.(10.9.2014)