Král ozvěny (TV film)

Pohádka

Česko, 1999, 64 min

Neokoukané tváře herců působí jako příjemné oživení. Postavy byly celkem sympatické. Pohádka je bez problému koukatelná a její příběh se odehrává v moc pekných exteriérech. Nápad s ozvěnou byl zajímavý. Jen by ho chtělo více dotáhnout. Takhle je to všechno moc jednoduché. Od pohádky jsem očekávala trochu něci jiného.(23.1.2012)

"V aleji, co míří k zámeckému domu, stojí proti sobě dvakrát dvacet stromů. Všechny pěkně v páru, všechny pěkně zpříma, jen já o samotě, až je mi z toho zima. Den jak modrý kostel, v němž je klenba nízká, když jdu svatým domem, když je nepřítomen ten, po kom se mi stýská .... " Ta písnička je na tom s přehledem to nejlepší, princezna je krásná, nikdy mi ovšem nebylo jasné, proč má na hlavě kapesník, její milý zahradník je sympatický chlapec, no ale ani tahle dvojice a ta krásná víla (Opravdu jsem zrovna já napsala krásná víla? No jo, napsala.) z toho průměru a banality žádnou pohádkovou revoluci nevykřešou.(8.8.2013)

• Terva

Mocný kníže Artuš z Nebesníže tvrdí, že ozvěna prý nikdy nelže......... Scénář - Karel Šiktanc. Hudba - Jiří Pavlica. Kamera - Ivo Popek. ..........ale lež má krátké nohy.(28.6.2011)

"Panečku, pěkné verše, pěkné !! Ty by možná potěšily i samotného pana krále.. Ale možná by to chtělo ještě maličko vybrousit.."(3.8.2014)

• Chrysopras

Zajímavý nápad s ozvěnou. Tím ovšem pozitiva končí - paňácovité výkony, zvláštně napsané postavy a nepřesvědčivý vývoj děje. Od D. Kleina bych čekal víc, byť měl k dispozici spíš béčkovou hereckou sestavu ( překvapivě i p. Lichý tu byl dost mizerný )...(7.9.2015)

• - Natáčení probíhalo na jižní Moravě na zámku Lednice, ve Valašském muzeu v příhodě Rožnov pod Radhoštěm a v oboře Hukvaldy. (Aquarii)