Letní road-movie o nekonvenčním dívčím přátelství je nejen studií současných dospívajících dívek, jejich iluzí a představ, ale i cestou za poznáním a sebevědomím... Iška, Karolína a Vendula se po maturitě vydávají na cestu bez cíle, důležité je putování samo. Ačkoliv jsou povahově i vzhledově velmi odlišné, působí jako kompaktní trojice: podobná slova, stejný humor a společná minulost. Problém nastává už před cestou: Iška musí vzít s sebou čtrnáctiletého bratra Vojtu. Obstarat si jídlo a cestovat bez peněz není jednoduché, zpočátku však dobrodružné a zábavné. Postupem času ale dívky zjišťují, že někdy to, za co se neplatí, bývá nejdražší. A že dívčí přátelství se rozpadá, nebo se rozpadlo už dávno a ony to jen nechtěly vidět, jako nechtěly vidět svoje opravdové touhy, přání a trápení. A Vojta? Nechá se vtáhnout do hry plné potlačovaných emocí, nevyřčených slov, výbuchů smíchu a pořád ještě silných citů, které nemají nic společného se selankou holčičího přátelství. (Česká televize)

dopitak odpad!

Nevím, ale je to jeden z mála filmů, které jsem ani nedokoukal. Co mě "zaujalo"- nezajímaví herci, absence jakéhokoliv scénáře, co by měl hlavu a patu, a bohužel také dost otřesná práce kameramana. Tenhle film nemůžu doporučit ani cílové skupině "teenagerů", protože jim to v hlavě způsobí maximálně velký zmatek. ()

Crocuta

SPOILERY Tak si to shrňme, přátelé. Kdo jsou hlavní hrdinky? Tlustá alkoholička, astmatická nymfomanka a neurotická lesbička. Co dělají? Vydávají se na cestu. Co cestou zažíjí, uvidí a předvedou? Pár dobrých chlastaček a hulení trávy, řezání zápěstí, ponižující sexuální zážitek s Filipem Blažkem, skok z korby jedoucího náklaďáku, nákup na cizí účet, pissing v kuchyni, striptýz pro nezletilého lesbiččina bráchu, při němž se ukáže, že Karolína nenosí tu žiletku v toaletních potřebách nadarmo (ani na řezání zápěstí jako Iška), lesbický sex na hajzlu, markýrovaný lesbický sex na kapotě Blažkova auta, pár scén s děvčaty nahoře bez, Karolínin neúspěšný pokus přefiknout mača Bobra (prý to přehnal v posilovně, cha) a Vendulčino mateřské objetí Iščina bráchy Vojty, který je z něj (doslova) hotový. Nezapomněl jsem na něco? Snad jen na toho vytrvalého entomologa na Simsonu, který se možná za tři měsíce dočká návratu své tělnaté vyvolené :-D. Tak jsme se zasmáli a teď trochu vážněji. Přes rozpačitý začátek se mi "Pusinky" nakonec hodně líbili, zejména díky neotřelosti pohledu na výsek ze života tří právě dospěvších slečen. Představitelky hlavních rolí mi byli sympatické, Sandru Novákovou jsem měl rád už coby dětskou herečku, Marie Doležalová hrála prostě skvěle a - protože jsou obě jmenované sice dost hezké, ale na můj vkus trochu moc vychrtlé a já dávám (stejně jako ten milovník brouků) přednost dívkám při těle - i Petra Nesvačilová si získala mou přízeň. Rolička Lenky Vlasákové byla už jen dalším vylepšením už tak dobrého snímku. Zkrátka - na další film Karin Babinské se budu určitě těšit. ()

bassator

43rd KVIFF 2008 - CZECH FILMS 2007-2008 - České filmy 2007-2008 - 40%, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.82/214 ()

Šandík

Pusinky jsou film, s níž si mnoho lidí zjevně neví rady. Už jenom žánrové vymezení tohoto snímku činí problémy. Přesto jde o skutečně silnou, syrovou, autenticky působící výpověď. Je to ovšem výpověď vysloveně generační, neboť zřejmě těžko osloví někoho, kdo moc nezná prostředí současných teenagerů, případně, kdo přímo není jedním z nich. To je samo o sobě trochu škoda, neboť okruh potenciálních diváků se tím poměrně výrazně zužuje. Do jisté míry je problematický také scénář, který je na jedné straně plný poněkud očekávatelných situací a na druhé straně obsahuje některá dosti nelogická nebo nepravděpodobně působící místa. Velmi slušná je ovšem režie. Nečekaně dobré a zcela přirozeně působící jsou i herecké výkony. Za zmínku stojí i slušná kamera a hudba. Divák se ovšem musí prokousat syrovostí a bezvýchodností celého filmu. Celkové vyznění Pusinek žel trochu sráží několikanásobná katarze v závěru. Přestože nejde o klasický happy end, nemá k němu daleko a to je rozhodně špatně. Možná by neškodila ani větší sevřenost, i když na druhou stranu, právě onen až reportážně působící odstup, s nímž je děj filmu snímán prospívá jeho syrovosti a dojmu autentické výpovědi... Zajímavé komentáře: Matty, Radek99, kleopatra, Tosim ()

triatlet

Když se oprostíte od toho, že budete sledovat komediální příběh tří maturantek, a připustíte, že budete vnímat dramatickou neutěšenost ve vztazích, pak vás Pusinky naplní. Hudba navozuje skvělou atmosféru, záběry kamery stejně jako střih jsou zajímavé. A herecky? Přirozené. Ale chce to soustředit se. Zajímavý komentář: Radek99. ()

lola3121

Původně jsem dala tři hvězdy, ale po shlédnutí Fucking Amal přehodnocuji a jednu hvězdu přidávám, protože mi připadá, že tento film se k dané problematice (hledání sexuální orientace nezletilých děvčat) staví přece jen více čelem. ()

helianto

Always thinking about I will find lovely place where I don't have to run before the shining Suns… Lalalalala... Ecstasy of Freedom… Spíš než „Ecstasy“, „Thirst“ – touha. Touha po životě, po svobodě, po nalezení sebe sama, svého vlastního opravdového já… Život, jak jim byl naplánován, nevyšel, takže co? Hurá! do života. Za hranice všedního reálného světa. Ale ten je stále přítomný, tomu se utéct nedá. Kdepak, to není výlet za hranice všedních dnů, to je zoufalství, útěk, chaos, nejistota, strach. Ne nadarmo využívá režisérka jako hlavní původce zla muže, lehce schematicky vybrané týpky, ale logicky. Muži hlavně představují TO neznámo, po kterém hrdinky touží, ale zároveň se jej bojí. A ono neznámo je nakonec jejich deziluzí, jejich prozřením, jejich smířením se s realitou… Filmový debut Karin Babinské je rozhodně zajímavým počinem v současné české kinematografii, v záplavě hloupých komedií nebo strašněvážněseberoucích filozofických traktátů je svěžím závanem, je jednoduchý, přímočarý, neslibuje žádnou hloubku, co taky čekat od osmnáctiletých holek, že?, ale zároveň přivádí přece jen k zamyšlení. A navíc je korunován solidními a vyzrálými výkony hlavních představitelek a také chytlavou, ale ne hloupou, naopak velmi dobře charakterizující, doprovodnou hudbou. Challenge Tour Special - Filmový lov - červen 2015. ()

sharky

Nejvetsi chybou tohoto filmu je dementni nazev, ktery odradil mnoho diváků. Pusinky jsou chytre a na debut velmi vyspele. navíc sandra nováková je už od dob Bylo nás pět prostě...pusinka. Fajn, že zas někdo natočil filmeček o zlobivejch holkách, těch se točí furt málo...;) ()

Flakotaso

Road movie se u nás točí zhruba jednou za sto let, takže je potřeba si každý takový kus náležitě užít. Zčásti se to podařilo, ale na druhou stranu tady byly věci, které mě neskutečně vytáčely. A to hlavně neustálé pokusy o sebevraždy a sebepoškozování, z toho jsem byl fakt na mrtvici, protože to bytostně nenávidím. Tímhle si to u mne režisérka trochu zkazila, nicméně ke kladům patří rozhodně atmosféra dobře vybraných lokací a velmi dobrá Muchowova hudba. ()

Jinny

Pusinky rychle vyšumí, leč šampaňské to není. Budete z nich mít asi stejně trvalý a příjemný zážitek jako z letní "pařby"... ten dojezd je totiž taky dost debilní. ()

Kailo

Sympatická, depresivní a jemná road movie.. _____ Nesvačilová-,,Měl si suchou pusu" Rupert-,,Co to je?" Nesvačilová-,,No... placenta, jelení lůj" Rupert-,,Jo? A s čeho se to dělá?" Nesvačilová-,,No...z jeleního loje nebo z placenty" Rupert-,,To mi tim jako mažeš držku?...Ses posrala ne?" 90% ()

eraserhead666

Och, svěží vítr v českém filmu. Dýka do zad zcela nevážným, přitroublým a hučením v klacku znějícím teen komediím. Tohle má inteligenci, nápad a skvělou realizaci. A že jsou tady mužské role ne moc pozitivní? A vadily někomu ploché ženské role např. ve snowboarďácích, rafťácích, expertech, které v těchto filmech vystupovaly v podstatě pouze jako podpůrné a udržovací systémy pro kundu? Že by uražená ješitnost? Mě to nijak neprudilo, často takoví jsme. Prostě po dlouhý době jen ženský pohled na věc, hodně dobře zpracovanej a mnohem příjemnější, chytřejší, přirozenější a milejší než třeba Bestiář nebo Hezké chvilky bez záruky...... Karin, chci další film. Sandro, Marie a Petro - chci vás vidět častěji, ne v seriálech, ale ve filmech. ()

HellFire

Veskrze průměrný snímek doplňuje bídu české kinematografie posledních let. Road movie, která nikam nevede a snaha o existenciální drama vychází na prázdno. ()

hansel97

Ujetá generační zpověď tří holek, které se střídají v tom, která je nejvíc na facku. A ono to kupodivu funguje, opravdu dobře, Babinské se vyvedl hlavně scénář, který je místy až překvapivě drsný a syrový na věk všech děvčat. Občas se Pusinky přespříliš snaží diváka šokovat, ale jinak jsou slušnou dramatickou jednohubkou s vyspělými výkony, v nichž exceluje hlavně Petra Nesvačilová. ()

ARI50

No nevím zda pusinky a nebo zda holky jsou holky svého filmového věku no a zbytek koukání solidně nudí. ()

Necrotongue

Abych byl upřímný, byl jsem si jistý tím, že až se dnes na film znovu podívám, půjdu s hodnocením dolů, ale překvapivě jsem k tomu nenašel důvod. Jasně, některé dialogy byly dost mimo, kvůli některým scénám jsem si málem ukroutil hlavu (tu s přerodem z ožralé mátohy v atletku už přesně popsala bubun, další podivnou byla ta, když Vendula nedlouho po téměř znásilnění zoufale volá do prostoru: "Kde jsou chlapi?"), ale i tak šlo o film, na který jsem se dokázal dívat, aniž bych se snažil oslepit, nebo oběsit a který na mě v porovnání se současnou českou filmovou tvorbou působil spíš pozitivně. ()

Fresh Film Fest 2007 (22.-26.8.)

Fresh Film Fest 2007 (22.-26.8.)

15.06.2007

Na nezájem o mladé a začínající filmaře si v poslední době nemůže nikdo stěžovat. Před pár měsíci proběhl na stanici Nova filmový maratón studentských snímků, Noc filmových nadějí, a v pondělí 4.6.… (více)