Natočeno podle pravdivého příběhu. Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem: být nejrychlejší. Novozélanďan Burt Munro strávil 40 let života zdokonalováním svého motocyklu Indian Scout z roku 1920. S tímto strojem se pak vydal na cestu na solná jezera v Bonneville v americkém státě Utah, která jsou díky dokonale rovnému povrchu ideálním místem pro rychlostní závody. Přes nepřízeň okolností se mu v roce 1967 podařilo zajet rychlostní rekord, který dodnes nikdo nepřekonal. Příběh filmu V zajetí rychlosti se soustředí na cesty k Bonnevillským solným pláním, které Burt Munro podnikl v 60. letech minulého století. Je to cesta za splněním fantastického snu, pravdivý příběh muže, který nepřestal věřit. „Jestli je to těžké, dej do toho víc. Jestli je to nemožné, dej do toho všechno.“ (oficiální text distributora)

andrii

Nezastavitelný, nedostižný. Jak mu jeho vášeň velí, nezpomalí, nepoleví. Tuhle přespolní jízdu srdeční nikdo a nic nezabrzdí. ()

laik_60

Šťastie v živote je keď sa ti splní sen, keď dosiahneš cieľ, po ktorom túžiš roky. Burtovi Munro sa to splnilo. Hopkins bol tradične úžasný. ()

C0r0ner

S biografickými a sportovními filmy mám většinou problém. Bývají totiž strašlivě šablonovité, předvídatelné a jeden jako druhý. Je mi jasné, proč se to lidem líbí, ale mě to prostě nudí, protože po pár minutách přesně vím, kam se celý děj bude ubírat. 40% ()

pakobylka

Anthony Hopkins jako nezdolný, dobrosrdečný a neprávem podceňovaný "stařík“, který se nehodlá vzdát svého snu ... Je prostě okouzlující - a nejde mu nefandit. ()

campix

Road trip o snu jednoho bláznivého dědka z Nového Zélandu, co se rozhodl procestovat Ameriku a stanovit rekord, který do dneška nikdo nepřekonal. Klasické životopisné drama s mírným nádechem spálených gum. Bohužel nestojí až tolik na motoristických zážitcích, ale spíše se jedná o herecký koncert Anthonyho Hopkinse, jako nahluchlého, dobromyslného a trošku zvláštního starce. Klasicky odvedená práce, která nenudí a dokáže vás chytnout za srdce. ()

zette

Cekal jsem, ze se film bude vice venovat samotnemu zavodeni a vylepsovani motorky. Misto toho se jedna o takovou prijemnou road movie stareho typka ze Zelandu, ktery projizdi USA, aby se dostal na zavody v Bonneville. Pekny film s dobrym Hopkinsem v hlavni roli. ()

Martrix

Životopisný film s Anthony Hopkinsem, o umanutém chlápkovi...jasně, to zní skvěle. A v Zajetí rychlosti minimálně první a poslední půlhodinu, i báječně působí. Jenže na mě je tam toho filmařského krášlení moc. Nerozhodnost tvůrců, jestli udělat vtipný film na motivy skutečného příběhu, nebo životopisný film ve veselém duchu, z něj dělá v mých očích další z mnoha prvoplánovitě líbivých filmů, které se vezou na "opravdovosti"...vytržené z kontextu. Na druhou stranu proč si stěžovat, o nic nejde...je to jen film a díky obsazení a atraktivitě námětu, pořád nadprůměrný film. Asi mě mrzí, že víc než životopisné drama, to bylo "jen" dobrodružné roadmovie. ()

Juto

Málokedy filmy zobrazujú starších ľudí s takým obdivom a rešpektom. Hopkinsov výkon funguje naplno. 7,5/10 ()

Ruuzha

Jsem veliký fanoušek motorismu a tak sem musel vidět i tento film. Už jenom přítomnost charismatického herce z pro mě nejlepší generace herců přislibovala dobrou podívanou. Příběh o honbě po naplnění celoživotního snu mě zcela pohltil a musím se přiznat, že při jedné ze závěrečných scén kdy se Burt blíží k magické hranici 200 mil v hodině, jsem byl opravdu nervózní. Film mě celkově dojal, pobavil a nadchnul. Musím dát 5 hvězdiček, protože to byl jeden z nejlepších filmů, které sem za posledních pár měsíců viděl. ()

dr.fish

Když vám bude smutno a budete mít pocit, že se svět i váš život řítí do hajzlu, pusťte si Nejrychlejšího Indiána. Pohladí po duši a pochopíte, že nic není tak horké jak se uvaří, světové strany jsou konstantní a lidé jsou všude především dobří, pokud se k nim slušně chováte. A to je věc, kvůli níž stojí za to žít a taky o ní natočit film. Je to road movie o cestě do Ameriky a po Americe. Hopkins i v pozdním věku bez problému utáhne celý film sám. Tato pohádka o motocyklistovi je toho živoucím důkazem...90% ()

majo25

Vo filme nad všetkým jednoznačne tróni herectvo Hopkinsa. Príbeh je celkom zaujímavý, hudba tiež dobrá. Škoda, že veľa humoru trochu podkopáva celkové vyznenie drámy. A tiež s tým sexom starcov a stareniek to dost prehnali (v 67-om ešte nepoznali viagru :). Hodnotenie: 75% ()

okkac

Jednou za čas po všech těch depresivních a ošklivých filmech co si většinou pouštím, neuškodí takový malý pěkný film plných hodných lidí, co pomáhají splnit 25 let starý sen jednomu staříkovi v podání skvělého Hopkinse. Přiznám se, že jsem čekal, že po příjezdu do Ameriky se dostane hlavnímu hrdinovi dost špatného jako přepadení či okradení a ono nic zlého, všude samí milí hodní lidé, což ale v tomto případě neberu jako negativum. ()

tom88

Pekný kľudný pokojný film s dobrým a ojedinelým námetom. Dlhšia stopáž nevadí pretože je tu A. Hopkins, ktorý je na plátne skoro stále a je to len dobre pretože by si možno zaslúžil aj Oscara. Vizuálne prenádherné, režijne a herecky zvládnuté na výbornú. Dej je trošku rozvláčny, ale hlavne že je kvalitný a nenudí. Z filmu srší pozitivita a zaujímavá príťažlivá atmosféra. Ak je to všetko podla skutočnosti, tak potom klobúk dolu pred samotným Burtom Munroom. 80% ()

charge

Cáklej Hopkins, jeho raketa, plno přiblblých týpků, plus hopkinsovo debilní chcaní na citrovník mě vážně nebere, už nikdy víc. ()

Nivenx

Životopisný film o jezdci na motorce, co chce pokořit nový rekord v rychlosti. Ze začátku jsem se mál, když měl jet a museli ho roztlačit, ale ten speed, to byla paráda. Výborný výkon Hopkinse, kterého můžu ve všech filmech kde hraje, jelikož jeho "hannibalské" charisma je prostě skvělé. V celku to drží a film jsem si mohl náležitě užít. 75% ()

Nelezte na skálu, co je hodně špičatá

Nelezte na skálu, co je hodně špičatá

22.06.2006

...zpívá Ivan Mládek a vlastně tím popírá prvotní ideu horolezectví, tedy překonávání hranic (svých i přírody) a snaha o dosažení nedosažitelného. Filmy o horolezcích a jejich hrdinských výstupech… (více)