Hrdina ostře nabroušené komedie se živí jako mluvčí tabákové firmy. Je vtipný, výmluvný a odzbrojující a je schopen překroutit každý argument a otočit ho ve svůj prospěch. Když to pěkně zabalíte a naservírujete s úsměvem, je kouření vlastně celkem fajn. Časy se ale mění a všude je plno lidí, co bůhvíproč bojují proti kouření. Jak zařídit, aby cigareta byla zase "cool"? (Palace Pictures)

swed

Inteligentní satira, u které nehrozí, že se při jejím sledování potrháte smíchy. Nejvíce mě překvapil Aaron Eckhart, kterého jsem neměl za nějak vyjímečného herce, ale zde mě přesvědčil o opaku - účinnost kousavých dialogů je umocněna právě jeho bezchybným projevem. Samotné téma snímku je originální a ve filmech téměř nevídané, jen škoda, že se z něj nepodařilo dostat ještě více humoru (nicméně jako kuřák jsem se bavil :) A schválně, kolik cigaret jste ve filmu napočítali? 7/10 ()

Remedy

Z jedné strany velmi cynický a morálně nekorektní film, který se opírá o mimořádně hravou režii a brilantního Eckharta – z druhé strany půvabný a skvěle svižný nezávislák, jehož výklad je asi na každém zvlášť. Nechci tu nějak rozpitvávat obsah, pro mě je důležité, že se Reitman zdržel jakéhokoli souzení či hodnocení a „pouze“ dokázal vynikajícím způsobem reflektovat fakta a vtipně přiblížit zákulisní svět tabákového průmyslu. Aaron Eckhart naprosto exceletní. Pozoruhodný debut Jasona Reitmana. ()

FilmFan24

Inteligentní, svižná a navýsost vtipná komedie o jednom užvaněném mluvčím tabákového koncernu (naprosto ohromující Aaron Eckhart), který má v popisu práce hájit kouření proti různým zákazům a příkazům. Kouření či pití a držení zbraní, jak nás ještě přesvědčují vedlejší postavy ztvárněné Marií Bello a Davidem Koechnerem, je vlastně košér, špatné naopak jsou příkazy a nařízení zákonodárců, kteří vaši svobodnou volbu kouřit, pít a zabíjet omezují...No a že v dnešních filmech Made in USA kouří buď psychopat nebo Evropan? A co na tom, že ve starých klasických filmech herci kouřili ostošest? Nevadí, za pomoci digitálních technologií, to upravíme...tvrdí v závěru Senator Ortolan Finistirre (William H. Macy). Naprosto zcestné názory obou stran jsou předkládány v příjemné devadesáti minutové stopáži a je jen na vaší svobodné volbě, čí pravdu v dnešním amorálním světě přijmete. Každopádně i když nekouříte, nepijete a nestřílíte, se budete dobře bavit! ()

salalala

Pro mě jakožto životního cynika je to nádhernej film. Takový pecky, co tam Eckhart solí, to je fakt síla. Ta role mu sedne úplně dokonale, bych mu věřil, že přesvědčí i člověka s rakovinou, aby kouřil :) Je to frajer. Co se týče filmu samotnýho, tak ten je taky moc dobrej, vtipně a odlehčeně natočenej, dobře napsanej, prošpikovanej hláškama. Herecký výkony taky dobrý, kromě Eckharta určitě zaujmou i Duvall, samozřejmě i William H. Macy, ten je taky výbornej a překvapivě i Katie Holmes, kterou fakt nemusim. Další z těch filmů, který příjemně uplynou a docela Vás potěší. A jak už tu psal někdo přede mnou, i nekuřák má po shlédnutí snímku chuť si zakouřit. ()

runner85

Moje postmoderné vnímanie reality ma koplo do členka a povedalo ! Stop ! Čo si to zas pozeral ! No jo ono to bol zas raz ten jeden vysoko intelektuálny humor ktorý som mal hľadať kukerom aby mi náhodou neunikla podstata ? Ak hej tak kuker nemám. ()

Skip

Taková drobná lahůdka jako vytoužený šluk z lákavě hořící cigarety. No, drobná... To zas ne tak doslova, protože nějaký drobný filmeček to rozhodně není. Je to film, který pobaví a snad někoho přivede i k zamyšlení. Já se spíš nechal bavit a musím říct, že se to všem zúčastněným náramně povedlo. ()

Aleee89

Nečekala jsem komedii a dobře jsem udělala, protože já osobně si tento druh žánru představuju jinak. Čekala jsem spíše dokument křížený s dramatem a vzešel z toho film, jenž je těžce definovatelný. Není to stoprocentně ani jedno z toho. Moc se mi líbil hlavní hrdina, který vám s úsměvem prodá cigarety a ještě vás přesvědčí, že jsou vlastně zdraví prospěšné. Nápad určitě dobrý. Herci příjemní a fajn. Pár vtípků se taky objevilo. No mi se tento film, který ale také nese poselství, docela líbil a dostalo se mi toho, co jsem očekávala, a rozhodně mě dílko nezklamalo. ()

kajas

Eckhart se pro takové role narodil. Jeho Nick je hvězdou v oboru a neskutečným sympaťákem, prezentace u syna ve škole byla vážně fantastická. Zato Katie Holmes si zase jednou zahrála pěknou kravku. Zábavný film. ()

wipeout

Zbrane súčastnej lobby a rôznych záujmvých skupín v plnej nahote zaobalené do evľmi príjemného a humorného balenia. Zaberá pritom nielen tématiku problematiky fajčenia ale vo všeoecnosti načrtáva problém súčastnej nediálnej mašinérie a jej vplyvu na ľudí. Príliš veľké množstvo informácii znemožňuje rozpoznanie pravdy, aj ke´d sa obávam, že bude mať pravdu jeden človek, ktorého meno si už presne nepametám "Pravdou je to o čom dokážeš presvedčit väčšinu populácie." Veľmi sympatický bol fakt, že vo filme o fajčení si nik ani raz nezapálil. :)) Na druhej strane vyzdvyhovanie faktu, že absencia morálnej etiky pri výkone svojho povolania je akceptovateľná, či dokonca obdivuhodná je pre mňa osobne neprijateľná a nezachráni to ani veta "Everybody has to pay a morgage" Takže podtržno sečteno vinikajúca satyrická komédia poodkrývajúca svet lobby a mediálnej mágie. ()

Fanucci

Svižný film s humorem, který mi je blízký. Já jsem byl spokojen. "We don't sell Tic Tacs, we sell cigarettes. And they're cool, available, and *addictive*. The job is almost done for us." ()

Frenegonda

Nejhorší je, že to tak v běžným reálu asi i je.. jen my ubozí smrtelníci se to holt nikdy nedozvíme, protože je tu pár takových jako je Nick Naylor... ()

Suzana

Chytrá komedie, plná inteligentních dialogů a sarkastického humoru, který dokonce ani v citlivých pasážích (onkologicky nemocný chlapec, muž z Malboro reklamy soudicí se o odškodnění) nepůsobí nepatřičně. Ironicky nekorektní Nick Naylor a jeho talent obhajovat třeba i giganty zabíjející ročně vetší množství lidí něž válka je ze začátku zábavné. Později mě začal iritovat způsob, jakým se Nick výhýbá vyjádřením vlastního názoru, ale konec konců - tohle není žádné existenciální drama o hledání sebe sama - Děkujeme, že kouříte je jednoduše povedená americká satirická komedie, zajímavým způsobem zpracovaná (hudba a kamera) bez hluchých míst a trapných vtípků. ()

Sheldra

Pokud ai potrpíte na sžíravý humor a svižné tempo, budete si rochnit. Aaron Eckhart a jeho cyničtí kolegové jsou vážně k sežrání! ()

Eldrick

"KAŽDÝ MÁ NĚJAKÉ NADÁNÍ. MICHAEL JORDAN HRAJE BASKET, CHARLES MANSON ZABÍJEL LIDI. JÁ MLUVÍM." Cynicky strhující výkon Aarona Eckharta. Poselství tohohle filmu? Dělejte to, co umíte nejlíp a vyserte se na morálku a předsudky, stejně je v životě všechno relativní. ()

Petroff

"Když správně argumentuješ, tak máš vždycky pravdu." ___ "99% všeho, co se ve světě děje, ať už dobrého či špatného, se děje právě kvůli hypotékám; možná by svět byl hezčí, kdyby si všichni bydlení pronajímali." ___ "Nicku, kdyby sis chtěl promluvit v letadle, v kině nebo na večeři, tak bych proti tomu nic neměla. Ale tys chtěl šoustat. Taky fajn!" - tak tomu říkám přístup hodný ženy dnešní doby .-) ___ Heh, a odhalil jsem "chybu" ve filmu - cca 74.minuta: Jeden z "obchodníků se smrtí" jí něco nechutnýho. Kolegyně si od něj chce kousnout a vidličkou omylem vezme z pokrmu plátek sýra a rozpatlá ho do jídla ... V dalším záběru tam ale leží nedotčený... ()

fmash

Neokázale nekorektní, a i když se ten satanášův poskok občas chová jako naivka, docela uvěřitelné. Zajímavé pojetí, ve kterém se polopravdy halí do pravdy, aby byly stravitelné... většinou to bývá naopak. Nakonec budeme pravdu slyšet jenom od šupáků, kteří se jí budou zaštiťovat. Myslím, že se ta doba blíží. Milý film. ()

GILLWANDER

Dosť ťažký oriešok predviesť, že fajčenie je prospešne, ale o to zaujímavejšie to všetko sledovať. Sledovať ako sa človek vie na verejnosti vysporiadať s takými súpermi ako sú "antitabakisti". Pre mňa milé prekvapenie od pána režiséra... ()

Had6

Aaron Eckhart mě sice spolehlivě pobavil a jeho výřečnost byla ohromující, ale celkový dojem byl nakonec takový mdlý. Film prostě prosvištěl aniž bych si z něho něco zapamtoval. Tím neříkám, že se mi nelíbil, ale čekal jsem víc. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

06.11.2006

Život Salvadora Dalího, světoznámého španělského surrealistického malíře, si už co nevidět vezme na mušku osobitý Andrew Niccol, autor vynikajícího dramatu Obchodník se smrtí založených, jak jinak,… (více)

Reitman a zbouchnutá školačka

Reitman a zbouchnutá školačka

27.07.2006

Ač je otěhotnění v mladém věku závažným tématem a nelehkým materiálem pro filmové zpracování, stane se ústředním motivem tragikomedie JUNO. Tu měl původně režírovat seriálový tvůrce Brad Silberling … (více)