Hrdina ostře nabroušené komedie se živí jako mluvčí tabákové firmy. Je vtipný, výmluvný a odzbrojující a je schopen překroutit každý argument a otočit ho ve svůj prospěch. Když to pěkně zabalíte a naservírujete s úsměvem, je kouření vlastně celkem fajn. Časy se ale mění a všude je plno lidí, co bůhvíproč bojují proti kouření. Jak zařídit, aby cigareta byla zase "cool"? (Palace Pictures)

starbrejkr

V popisu se sice píše komedie, ale onen film je mnohem víc. S trochou nadsázky je to takový cigaretový Obchodník se smrtí (vždyť si taam vlastně i tak říkají:-)), přestože tu nejde jen o cigarety. Díky tomu je v podstatě jedno, jestli jste kuřák nebo nekuřák, každopádně se dobře pobavíte a rozhodně taky zamyslíte. Linie k zamyšlení tvoří především pasáže Nicka Naylora s jeho synem, kdy se dostáváme až k hlubším obecným rozborům těchto vztahů a zejména k pohledu a hrdosti syna k otci. Co se týče hlavního děje, strašně se mi líbí styl vyprávění a mírná cyničnost tvůrců, kteří se zcela překvapivě nestaví jednoznačně proti cigaretám a stejně se vysmívají i jejich zavilým odpůrcům. Jak jsem již napsal, ten film není jen o cigaretách a celé té mašinérii, ale celkově o svobodě rozhodování (jak často zmiňuje postava Nicka Naylora) a o tom, že šikovnou argumentací se vykecáte takřka ze všeho. Aarona Eckharta už sleduju delší dobu (dávno před Temným rytířem) a myslím, že ho čeká stále zářivější budoucnost. Této roly se zhostil s obrovskou chutí a pro mě je to zatím jeho životní výkon. Tleskám. ()

nithiel

Skvělí tíma, ale zpracování mohlo být i lepší, některí scínáristickí kličky mě dost zarazily. Ale film mě bavil, a to hodně, výborné byly pravidelné večeře OSS, a pak holywoodský producent, workholik, který zařídí cokoliv. ()

Kity162

Jako komedii bych tomu dala 2 hvězdičky, a když se oprostím od téhle škatulky, tak jako film se mi to líbilo tak na 4 hvězdy... Musím dát tedy 3. ()

C0r0ner

Jason Reitman má stejný "neduh" jako bratři Coenové. Točí dobré filmy, na které není ztráta času koukat, ale ještě se mu nepodařilo zfilmovat nic, co by mě vyloženě nadchlo. Tenhle snímek je příjemná oddychovka, která funguje jako jednoduchá zábava a zároveň jako dobrá anti agitka vůči všech jedům, které do sebe cpeme. 80% ()

Wormboy

Tak ako tu uz bolo spomenute Thank you for smoking je v podstate Lord of War odety do cigaretoveho satu, pricom za nim zaostava takmer vo vsetkom. Samozrejme nejde o nijak hlupy, ci nezaujimavy film, prave naopak. Tema je pritazliva, cynizmus naozaj cynicky, humor niekedy velmi cierny. Samotne spracovanie vsak je len lahko nadpriemerne a tak trosku mi pripomina American Dreamz. Film teda pri sledovani zaujme, avsak po case vyprsi. Musim vsak dodat, ze ak by som pred tymto filmom nevidel spominany Lord of War, hodnotenie mohlo byt znacne ine. Takto nie. ()

Vignette

Po všech těch vysokých hodnoceních a vychvalování bylo pro mě Děkujeme, že kouříte mírným zklamáním. Něco na způsob Jak na věc, jen těch opravdu vtipných scén a hlášek bylo o dost míň, skoro jako bych už to všechno někde slyšela- například v Obchodníkovi se smrtí. Přitom, jak už napsal Lima, zůstal tento zajímavý a zároveň úžasně provokativní námět dost nevyužitý. Škoda, mohla to být bomba : ) ()

lilina133

Ironické, sarkastické, čiernohumorné, vďaka Aaronovi aj neuveriteľne charizmatické, blonďavé a zábavné...Dávno som niečo takéto nevidela a tak dobre sa nezabavila, neuveriteľne zaujímavý a netradičný námet, skvele spracovaný, so skvelým hercom v hlavnej úlohe:-)) Ale aj keď je Aaron aký je, nepresvedčil ma, že mám začať fajčiť:-)) ()

danecek24

64. Zlatý Glóbus za rok 2006 - nominace (2) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Aaron Eckhart ()

lakikaki

Dokonalé úvodné titulky, super soundtrack, vynikajúci Aaron Eckhart v hlavnej role, plno lahôdkových hercov v rolách vedľajších, skvelý scenár, výborná réžia, zopár trošku hluchších miest a štyri hviezdičky s veľkým prehľadom. To nie je vyjednávanie, to sú argumenty. ()

pakobylka

Satirická, vcelku zábavná kuřácká "agitka“, založená převážně na vtipné konverzaci. Kromě některých velice vydařených momentů má i své slabé chvilky, takže ve výsledku je přece jenom lehce nevyrovnaná - a nedospělá … 3,5* ()

pufina

Aaron Eckhart se na hlavní postavu nesmírně hodil. Kdysi jsem kouřila a i když se teď ohradím, jakmile na mě někdo foukne kouř nebo mi někdo čudí pod nos, tak mě příjemně pobavilo obhajování kouření. I když mi přišlo, že druhá polovina výrazně nudnější a spousta chvil bylo taky nezáživných. ()

Machrovic

Čtvrtá pěticipá je jen za námět řešící dnes ožehavý problém. Účinná zbraň pro boj proti uživání tabákových výrobků. // 70% ()

emo

Vynikajúci filmový zážitok. Jediným problémom filmu je, že na začiatku nastaví laťku tak vysoko, že ku koncu to už nedokáže dohnať... Veľmi poučný film, v ktorom neide vôbec o cigarety... ()

O´Hara

V tomto filmu se naprosto jasně ukazuje jakou roli hraje v dnešním světě rétorika. Je možné popřít nepopiratelné a zároveň přesvědčit odpůrce k přívětivosti,atd. Jako originální a plnohodnotný příklad zde byly použity cigarety, což se podle hodnocení osvědčilo. ()

Biggy

Postupem času si Eckharta víc a víc oblibuji, jeho přesvědčivé "kecy" bych mohl jako už někteří říkali ... poslouchat celé hodiny. Jednoduchý film o tom, jak to vypadá a nevypadá v businessu, kde umírá denně několik tisíc lidí. ()

mortak

Velice zábavné, ostře kousavé, jen ta moralistická linie se synem, no...já vím, Amerika odpustí jakýkoliv špicl, když tam najde ty rodinné hodnoty. Ale dobrý konec vše napraví! ()

Icefist

Prvotřídní! Na snímek se dá nahlížet z různých úhlů pohledu- lobby, kouření, (tabákové) korporace, morálka ... Já ať se dívám jak se dívám, vidím perfektní práci. V první řadě musím pochválit obsazení- hlavní (anti)hrdina mi sednul a Aaron Eckhart si mě svým výkonem jednoznačně získal. Ani ostatní ale nezůstávají pozadu a minimálně ještě musím zmínit J. K. Simmonse jako úžasně cholerického šéfa, zapáleného senátora Williama H. Macyho i rozvážného a léty v byznysu ošlehaného Roberta Duvalla. Kapitola sama pro sebe je slaďoučká Katie Holmes v kůži novinářské potvory. Já se zamiloval. :-) Pochválit musím i kameru a to zejména za její nápaditost viz např. záběry v show hned na začátku filmu. Hudba je taktéž super. Nechybí zde humor, nadsázka, sarkasmus a ironie. Dialogy a jednotlivé hlášky považuji za brilantní. Ano, mohl bych chrlit ještě další superlativy a vynášet různé aspekty snímku do nebes, ale já vám řeknu NE! Když zážitek, tak pro všechny! Nechci prozradit vše, takže už jen doporučím, abyste se určitě podívali. 100 % Oblíbená část- dosáhnutí Nickova syna svolení od matky, aby mohl s otcem na služební cestu ()

blitzer

"These days, when someone smokes in the movies, they're either a psychopath... or a European." Tak tohle už zřejmě brzo nebude díky naší milované EU pravda. Chtělo by to nějakého Nicka Naylora, který by obhajoval svobodu člověka (a nejen v oblasti kouření) stejně výřečně a přesvědčivě jako on (nic na tom nemění ani fakt, že Nick to dělal ze zištných důvodů). ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

06.11.2006

Život Salvadora Dalího, světoznámého španělského surrealistického malíře, si už co nevidět vezme na mušku osobitý Andrew Niccol, autor vynikajícího dramatu Obchodník se smrtí založených, jak jinak,… (více)

Reitman a zbouchnutá školačka

Reitman a zbouchnutá školačka

27.07.2006

Ač je otěhotnění v mladém věku závažným tématem a nelehkým materiálem pro filmové zpracování, stane se ústředním motivem tragikomedie JUNO. Tu měl původně režírovat seriálový tvůrce Brad Silberling … (více)