Hrdina ostře nabroušené komedie se živí jako mluvčí tabákové firmy. Je vtipný, výmluvný a odzbrojující a je schopen překroutit každý argument a otočit ho ve svůj prospěch. Když to pěkně zabalíte a naservírujete s úsměvem, je kouření vlastně celkem fajn. Časy se ale mění a všude je plno lidí, co bůhvíproč bojují proti kouření. Jak zařídit, aby cigareta byla zase "cool"? (Palace Pictures)

zipexx

Přesvědčivý Aaron Eckhart, chytlavé a inteligentní dialogy a jeden super film "sloužící " tak trochu jako reklama na kouření. Ale cígo si kvůli němu nezapálím:-). ()

Katarine

Zajímavý film, celkem netradiční, přesto dokázal svým způsobem zaujmout. Aaron Eckhart hraje jako vždy skvěle a asi poprvé se mi líbila i Katie Holmes, kterou jinak vážně nemusím. Nejlepší výkon však v tomto filmu, alespoň dle mého názoru, předvedl mladý Cameron Bright v roli syna cynického zastánce své práce v tabákové společnosti. ()

BitlDjus

Reitmanovy filmy mám rád. Jsou pohodové, vtipné a někdy šokovaně pravdivé. Film Thank You for Smoking je jeden z nich. Ve filmu pozorujeme život Nicka Taylora, který se živý tím že "mluví" a to mluvení mu jde opravdu dobře, každého kdo je poti němu a nebo proti jeho práci vždycky odzbrojí otázkami a na konec dodělá odpověďmi. Takže celý film se točí okolo dohadování jestli tedy, cigarety zabíjí a nebo ne. Každý tvrdí něco jiného, jeden že ano a druhý že ne, jeden je doktor a druhý propaguje cigarety... všem jde jen o jedno o peníze. Film mě zatraceně bavil, a rád si ho pustím znovu. :) ()

lioncel

fakt dost dobrý .. pro mě super zábava .. naprostá spokojenost – tento film jsem poprvé viděl (v původním znění s titl.) v televizi a byl jím opravdu příjemně překvapen (jaký překvapen? .. nadšen!) - a k tomu .. po technické stránce : perfektní obraz a skvěle titulky .. .. dle svého zlozvyku jsem hned běžel a sháněl ho na DVD .. a uspěl! .. a protestuji! – obraz je oproti TV podstatně horší a titulky také (nejen po stránce grafické ...) .. no to jsem tedy zíral .. obzvláště proto, že než jsem pustil to DVD, tak jsem si vymazal tu televizní verzi z harddisku rekordéru .. důrazně protestuji, cítím se podveden .. to není fér! .. .. ale film fakt super .. jen ta odměna Katie Holmes za neetické chování .. to bylo dobrý, fakt dost dobrý ... ()

kagemush

Takový koncentrát nikotinu (nikoli kouření),ironie a pokrytectví se jen tak ve filmu nevidí.-Jsem nekuřák od narození,nikoli z přesvědčení (vždycky se našla činnost která mě bavila víc než to trapné popotahování ničeho a tak zatímco na prvních mejdanech se někteří kuckali,já se s radostí ožral,- ovšem teď na starý kolena mi ta technika šlukování trochu chybí,anebo ať už někde seženu stroj na inhalování gandži,protože to moje chrchlání je fakt trapný).-Děsivý je ovšem hlavně to,že film je jen o zlomku manipulace,které jsme všichni vystaveni a které víceméně ( jak kdo ) podléháme (ty kecy o svobodné vůli jen podtrhují jak je s námi máváno).- Chvilku to snad i vypadá ,že jako že svoboda slova (pindání) zvítězí ( Larry Flint ),aby to bylo následně už zase smeteno cynickým výstupem,kdy po poslední Eckhartově větě,jsem si začal osahávat ty moje různé bulky v podpaží a zamyšlěně pozorovat můj mobil. ()

berusche

Reitman se potatil a Eckhart mě přesvědčil, že ten debakl s Anistonovou byla náhoda. Jinak jsem ale čekala toho humoru trochu více, vlastně celkově jsem čekala zřejmě trochu více. Dialogy jsou skvělé a lehkého mravního poučení se vám také dostane. No, vidíte, já vlastně ani moc netuším, co bych o tom měla napsat :) ()

Pirabin

Jedna z nejlepších současných komedí. Jo, taky výborný obsazení, svěží humor, černota a takové ty další fajn věci. Až vyrostu budu poslanec, co donutí filmy na výrobu sýrů, aby na svoje sýry dali lebku, protože jsou příčinou úmrtí. ()

honajz2

Tak půl na půl. Začátek mě moc nezaujal. Víc mě zaujal konec a střed. Jinak u humoru : asi tak pětkrát jsem se zasmál. ()

Fíla

Za mě zasloužených 80%. Pro mě je to celkem klasa, ve které Eckhart ukázal vše dobré ze svého hereckého umění. Děkujeme, že kouříte je film o mluvení a přesvědčování či přehodnocení svých vlastních názorů. Kouření je škodlivé, to je jasné, ale tenhle mluvka si vždy najde cestičku jak člověka přesvědčí, že to snad není až tak strašné, nebo snad je? Každý si vytvoří vlastní názor na jeho kecy, buď podlehnete, nebo ne. ()

MartinNDL

Musím říct, že to byla jízda. Tak svižnej a zároven inteligentní film je dost vzácný a nedostatkový zboží. Film ukazuje možnosti výkladu pravdy. Svobodu ve všech možných podobách. Není to agitka odsuzující kouření, ani propagace tabákových výrobků. Vlastně v celým filmu nikoho nevidíte kouřit!!! Máme tu dva pohledy na toto závažné téma, souboj o budoucnost cigaretových krabiček a jednoho velmi schopného řečníka - hrdinu "satana". Film nedá odpověd, neukáže, co je správné. Povedená satira, který vyčítám snad jen to, že Katie mohla minimálně ukázat kozy. Ale pokud si svou nahotu schová ke mně na privát, tak odpouštim. ()

Marqta

----"We don't sell Tic Tacs, we sell cigarettes. And they're cool, available, and *addictive*. The job is almost done for us."---- ()

Aljak

Zo začiatku som si vravel, že aká je to všetko skvelá satyra, ktorá vždy dokázala úplne prispôsobiť realitu na svoje ciele propagácie. No musím uznať, že čím ďalej dej postupoval, tak tým mi to prišlo stále menej a menej absurdné, na čo však výrazne vplýval aj Nickov charakter, ktorý nebol po celý čas úplne stabilný. Ale inak dosť dobre vykreslená politika a lobby tých mocných tabakových korporácií, aj keď reálne je to asi trošku inak, ale z veľkej časti asi práve takéto. Je to celé na zamyslenie veru - bolo v tom kopu pravdy, a ten Reitmanov satyricko-ironický štýl mi v tomto veľmi pasoval. V konečnom dôsledku je to pravda - nezabíjajú cigarety, ani alkohol, ani zbrane - každý má svoju vôľu a rozhodovanie. ()

dezorz

prijemna relativne realna komedia o pokrytectve, moralne flexibilite a tak, o zivote vobec. niecim ucty platit musime, tak preoc nie formalne beznym, obsahovo v celku zaujiamvym filmom. ()

Tomik12345

Dokonalá ukázka toho, na čem funguje dnešní společnost...lobby, lobby a zas jen lobby. V tomto snímku je to vykresleno poněkud vtipně, i když to ve skutečnosti taková sranda není. Ale filmík výborný, zasloužené 4 *. ()

joker.george

Ideální film na večer, kdy si chcete odpočnout a zároveň si pustit něco inteligentního. Aaron Eckhart srší sebevědomím, cedí jednu hlášku a sarkastickou poznámku za druhou, takže dokáže vybruslit z jakékoli situace a všichni mu nakonec padnou k nohám. Není ale nouze ani o napětí nebo dobře zaobalení morální ponaučení. ()

ad

Ano, je tu spoustu chyb a nedořečených témat(v jedné chvíli hlavní postava zjistí, že už nikdy nebude moct kouřit, ale s tímto dramaticky podaným faktem se nijak nepracuje)aj nějakých těch postav navíc, ale pořád je to sympatický filmeček, který celkem slušně potěšil moje cynické já (nebo jinak, řehtal jsem se jako kůň). ()

baaaja

Mě to nějak nebavilo.. ten chlápek (A. Eckhart.. :) ) byl tak děsně IN a COOL tim jak se dokázal ze všeho vykecat a tim jak byl nepřekonatelně sebevědomej, že se mi z toho až protáčely oči. A o čem to vlastně bylo..? O chlápkovi kterej hájí kouření..? Slabý.. Kuřákům se to určitě líbit bude, páč konečně aspoň našli nějakýho zastánce, že jo ;) ale mě, jako nekuřáka, ty jejich slovní hříčky a tahanice o ničem rozhodně nudily... ()

Trainspotter

"Kuř, kuř, kuř, kuř si tu cigaretu..." tak si jdu tedy zapálit. I když stejně nekouřím, ale kdybych šel na pivo s Nickem Taylorem, určitě by mě přesvědčil o opaku a sám bych jej ani kouřit neviděl. AR: 2,39:1 - Panavision ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

06.11.2006

Život Salvadora Dalího, světoznámého španělského surrealistického malíře, si už co nevidět vezme na mušku osobitý Andrew Niccol, autor vynikajícího dramatu Obchodník se smrtí založených, jak jinak,… (více)

Reitman a zbouchnutá školačka

Reitman a zbouchnutá školačka

27.07.2006

Ač je otěhotnění v mladém věku závažným tématem a nelehkým materiálem pro filmové zpracování, stane se ústředním motivem tragikomedie JUNO. Tu měl původně režírovat seriálový tvůrce Brad Silberling … (více)