Hrdina ostře nabroušené komedie se živí jako mluvčí tabákové firmy. Je vtipný, výmluvný a odzbrojující a je schopen překroutit každý argument a otočit ho ve svůj prospěch. Když to pěkně zabalíte a naservírujete s úsměvem, je kouření vlastně celkem fajn. Časy se ale mění a všude je plno lidí, co bůhvíproč bojují proti kouření. Jak zařídit, aby cigareta byla zase "cool"? (Palace Pictures)

hudryhudry

Eckahart je ďábel s tváří anděla, který by dokázal malomocného přesvědčit, že může být rád, neboť se ulehčí jeho kolennim kloubům. Ano, tento film je opravdu geniální. Perfektí scénář, nezapomenutelný humorný náboj i herecké obsazení dává tomuto filmu neobyčejné přednosti. Popravdě, existují zde jisté chybky (např. když lobbysta papá dortíček s americkou vlaječkou, v jednom záběru mu upadne a v druhém je opět na svém místě), přesto si mě tento film získal. Nejvíce se mi však líbí, jakým stylem si film utahuje ze samotných Američanů a jejich zásad a i když je konec trošku sladší než bych čekal, opravdu se mi tento film zamlouvá! ()

NICOX

No každopádně zajímavý téma. Na komedii mi přišlo, že tam bylo málo vtipných scén a na drama tam zas něco chybělo. Aaron Eckhart má skvělé přesvědčovací schopnosti, ale víc než ke 3* mě nedonutil. 65 % ()

masr

První půlhodina filmu je báječná, člověk má pocit, že něco podobného a nezvyklého už dlouho neviděl - počínaje výtečně zpracovanými titulky.. Jenže ona podvratná, ironizující podívaná se posléze mění v obyčejný víceméně vtipný klišovitý film - nesmí chybět láska a její konsekvence vystupňované k trapnému zadostiučinění; nesmí chybět zajímavý synek, který se něco naučil a vlastně tátu zachrání atd. Všechno to ironizující se nakonec utopí v obyčejné americké komedii... ()

Tjaden

S Aaronem Eckhartem jsem dnes měl tu čest hned dvakrát. Nejprve jako se státním návladním Harveym Dentem a poté jako s lobbistou tabákových korporací. V obou rolích byl perfektní a má velkou šancí stát se jedním z mých oblíbených herců. Thank you for smoking je velmi originální komedií s vytříbeným vkusem pro humor, který mě po celou stopáž filmu bavil. ()

Lukoboss

Výborná ukázka toho, jak pomocí argumentů můžete každého přesvědčit o své "pravdě". Mělo to spád, místy jsem se zasmál, myslím, že se to povedlo. Kdybych to viděl v originále a ne s dabingem, možná bych dal i hvězdiček pět. "Pokud máte argumenty, máte pravdu.." ()

wikus

Podla mna to bolo skvelé. Ironické,arogantné,satirické, nenudiace.Aaron Eckhart presvedčivý nielen svojim hereckým výkonom,ale najmä skvelými monologmi/dialogmi.Za to treba podakovat výbornému prepracovanému scenáru, ktorý je skvelým nadhladným pohľadom na túto súčasnú tému. ()

darwin

Ostrá satirická záležitost nejen pro (ne)kuřáky. Aaron Eckhart zvládá svou roli perfektně, stejně jako William H. Macy. "Kids, don't take drugs, smoke a cigarette!" :) ()

bari68

Príjemná komédia,ktoré je navyše od iných amerických ,,rádoby humorných,, brakov aj vtipná a inteligentná. ()

jondoe

Slusna satira, ale iba na jedno pouzitie. Druhy krat, by ma to uz tak nezabavilo a pochybujem, ze by som sa na to po druhy rat dopozeral. K filmu ma pritahol nazov a nakolko som sam fajciar celkom dobre som sa na postave Nicka Naylora, ktore exceletne stvarnil inak pre nie moc zaujimavy herec Aaron Eckhart pobavil. Som vdacny za kratku stopaz, lebo musim uznat, ze som sa ku koncu uz par krat pozrel na hodinky a keby to trvalo o trosku dlhsie skazilo by mi to zazitok. Film ma velmi inteligentny scenar, ktory ku koncu trosku moralizuje, co je sice v tomto namete spravne, ale celkovy dojem z filmu to u mna trosku nastrbilo. Takze z povodne planovanych troch hviezdiciek to kleslo na dve. Navyse jedna sa o komediu a kedze som sa pri pozerani mozno dva krat pousmial nevidim dovod ohodnotit tento film lepsou znamkou. ()

Madluska

Děkujeme, že kouříte rozhodně nepatří mezi ty komedie, u kterých divák slzí smíchy a popadá se za břicho od začátku do konce. Spíš na divákově tváři vyvolává někdy lehký úsměv, někdy ironický úšklebek, někdy dokonce výraz zděšení (ve smyslu "Je něco takového vůbec možné?"). Palčivé téma + příjemné herecké obsazení + dějové zvraty + slovní přestřelky = dobře namíchaná zábava. P.S.: Nezapomenutelné citáty: "Protože máš-li dobré argumenty, tak se nikdy nemůžeš mýlit." / "Lidé se musí rozhodnout sami. Měli by. Není můj úděl, abych to dělal za ně. To bych byl morálně arogantní." / "Dokázal jsem, že se mýlíš, a když se ty mýlíš, já mám pravdu." "Ale stejně jsi mě stále nepřesvědčil." "Já nejdu po tobě. Jdu po nich." Jo, je to všechno drsná manipulace... ()

Benedygtus

Thank You For Smoking, je krasny film, hrajici si se slovy o jednom z velkych temat. Hned na zacatku vas prijemne naladi hudba Texe Rittere, a nasledujici prvni slova hlavni postavy privedou do atmosfery filmu, ve ktere se citite opravdu dobre, konec je prekvapivy a "last song" jakoby vas vyzyval jeste jednou, se na film podivat. Je to jeden velky a opravdu povedeny vtip, ktery vsak vypovida o pravdive udalosti, a proto je dobre se na film podivat i z trochu jineho pohledu, nez jen jako na komedii. Jason Reitman vytahl ze sve pokladnice jeden ze skvostu, na ktere je proste radost pohledet. ()

Lisabellla

Ach, jak zajímavě vzrušující hodnocení zde - od uživatelů oblíbených i těch méně oblíbených. A ach, jak já jsem se těšila. A ach, jak jsem se zklamala. Ano, zklamala. Od začátku filmu jsem byla uchvácena skvělými a výmluvnými dialogy. Parádní tvářička Aarona Eckharta se doslova vyjímala s úsměvem na rtech, když obhajoval "to vše špatné a zlé" na tomto světě. Prima monology, které Nick Naylor (a někdy i jeho synáček) vede, mne bavily první půlhodinku. Druhou půlhodinku jsem se skoro modlila, aby se začalo něco dít. Nezačalo. I když - hloupě působící "únos" Nicka ... ale ne, nezačalo. Nuda, nuda, šeď, šeď .. Podle mého názoru Jason Reitman vzal skvělý potenciál, zmuchlal ho a zahodil do kontejneru plného naivně vzhlíženících diváků. Před koncem filmu jsem už vzívala pomalu všechny svaté, aby alespoň závěr zachránil upadající morálku celého snímku. "Konec vše rozhodne." řekla jsem si s nadějí. Rozhodl. Dvě ušmudlané hvězdičky za celkem slušný hudební doprovod, za Aarona a za zprvu ještě poměrně zajímavé argumentace. ()

Bobek15

Nevedel som si predstaviť, čo sa dá natočiť o fajčení na 90 minút, a ešte k tomu aby to bolo zaujímavé, a dokonca aj vtipné.... Teraz to už viem. A som spokojný! :) ()

Dánek

Ja jsem se hodne dobre bavil, prislo mi to spise komedie nez drama. Eckhart hraje bozsky a film dobre ubiha. Jeho argumentace je misty hodne peckoidni :). 90% ()

Torimmer

Síla slov. Musím říct, že moc nemusím takové týpky, a přesto mi byl Aaron Eckhart ve své roli sympatický. Jeho texty, jsou naprosto skvělým umem scénáristy. Tyhle filmy - kdy bez skrupulí ukážou pravdu, v tomhle případě o politicích a různých členech velkých firem, úřadů nebo něčeho takového, jak manipulují s lidmi, za vidinou moci - je zkrátka lehké si oblíbit. ()

BlackTom

VAROVANIE MINISTERSTVA ZDRAVOTNÍCTVA: AK BERIETE TENTO KOMENTÁR SMRTEĽNE VÁŽNE, VAŠE DUŠEVNÉ ZDRAVIE JE V OHROZENÍ! Čo sú najlepšie tri veci na svete? Pohárik predtým a cigaretka potom. A čo na tom, že následkom tohto zaužívaného rituálu môžem v štyridsiatke povesiť čuráka na klinec? K poháriku, či už je to medový jack, spišská borovička alebo domáca slifka, sa cigaretka proste hodí. A za tie prachy (za 12 rokov cena od 52 Sk až k 3,50 EUR), nech je škatuľka pekne farebná, štýlová, lesklá, neplatím predsa za k*kotiny typu sčerneté ďasná a deravé pľúca. To všetko by bolo ideálne v bare s cool portrétmi Jamesa Deana, Jacka Nicholsona a Marlona Branda, prípadne retro reklamami Marlboro a Lucky Strike. Áno, tak to mám rád. A kurva, nehovorte mi o ochrane nefajčiarov, už sme predsa stavebne oddelili priestory a je mi šum a fuk, že sa ich tam tlačí 30 a za barom fajčíme traja. Čo tak ochrana fajčiarov? Za neustále zvyšovanie cien tabakových výrobkov, ktoré ďalej otrocky platím ma vysáčkovali už zovšadiaľ, z areálu nemocnice, z autobusovej zastávky, z väčšiny slušných podnikov. Akým právom, pýtam sa. A že sú cigára ľahko prístupné pre deti? Ach jo, radšej im navliecť polkila semtexu a naučiť ich už v predškolskom veku zaobchádzať s AK-47, nech sa vrhnú na Ameriku a jej nadnárodné korporácie, koncerny, atď., všetko v mene Alaha, ale aspoň, že mi decko nefajčí! Nie, nie, máte pravdu. Fajčenie je odporné. Nechutné. Ale nie nechutnejšie ako William H. Macy s ponožkami v sandáloch. Tento film nikoho nepresvedčí, tak ako poznám x feťákov, čo zaspia pri Requiem za sen, x alkáčov čo hlcú Bukowskeho až do dospelosti, tak si ja takisto dám repete. Ale je dobré, že to niekto natočil. Děkujeme, že kouříte? Niet začo. Pokiaľ budem dýchať, bude to nikotín. A formaldehyd... A karbohydráty... A decht... Podobné filmy: Constantine (2005). ()

Zagros

O škodlivosti cigaret se v dnešní době už asi spory nevedou, ale bývaly doby, kdy se to nevědělo, pak se to tajilo, mlžilo se a tabákové firmy to nechtěly pořádně přiznat nikdy. Když už jim teklo do bot, najaly si výtečného tiskového mluvčího, aby je dokázal uhájit a aby se vykecal z každého průšvihu. To je ve zkratce námět filmu Děkujeme, že kouříte. Na rozdíl od filmu Insider, který zpracovává stejné téma vážnějším způsobem (a moc se mu to nepovedlo), je tohle výtečně říznuté komedií a satirou. Díky tomu je film mnohem zábavnější a osvěžující, navíc je také o hodinu kratší. :-) Když se k tomu přidá výborný herecký výkon Aarona Eckharta v hlavní roli, vychází mi to na solidní čtyři hvězdy. ()

lonewolf

Příjemné překvapení, v tom množství průměrných filmů, zase jeden, který vyčnívá. Jednak mi bylo blízké téma a navíc jak už tady bylo řečeno mi byl sympatický vynikající Nick Naylor, který úroveň toho filmu zvedl ještě o * nahoru. A taktéž mě velmi potěšilo, že film nekončí moralistickým citátem, že kouření škodí zdraví, film dává prostor vybrat si divákovi, jestli ano či ne. ()

Teg

Moc slušný začátek a konec. Máme tamten a tamten náppad, jóó to bude čuper... ale... ale co dáme mezi to? Nevím, něco vymyslíme, on si toho nikdo nevšimne :D Prostě se s provazochodeckou tyčí mátožně houpe ze strany legrace na stranu nudy, kde zůstává po podstatněji delší dobu. ()

cab

Sarkasticky pohled do zakulisi politickych a korporacnich valek prostrednictvim lobisty (velmi prislibny herec do budoucna Aaron Eckart) pracujiciho pro tabakove odvetvi je po herecke i formalni strance vyborny, ale mist, ktera jsou k zasmani je po certech malo. Coz snimek zanechava na puli cesty k absolutoriu. Pripojim se ke srovnani s minimalne o tridu lepsim a tudiz perfektnim snimkem Lord of War. Protoze se jedna o prvotinu zjevne talentovaneho rezisera (Jason Reitman), tak se da hovorit o znacne uspesnem vkroceni. Priste se ukaze, zda dokaze na slusny zacatek kariery jeste lepe navazat...60% ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

06.11.2006

Život Salvadora Dalího, světoznámého španělského surrealistického malíře, si už co nevidět vezme na mušku osobitý Andrew Niccol, autor vynikajícího dramatu Obchodník se smrtí založených, jak jinak,… (více)

Reitman a zbouchnutá školačka

Reitman a zbouchnutá školačka

27.07.2006

Ač je otěhotnění v mladém věku závažným tématem a nelehkým materiálem pro filmové zpracování, stane se ústředním motivem tragikomedie JUNO. Tu měl původně režírovat seriálový tvůrce Brad Silberling … (více)