Hrdina ostře nabroušené komedie se živí jako mluvčí tabákové firmy. Je vtipný, výmluvný a odzbrojující a je schopen překroutit každý argument a otočit ho ve svůj prospěch. Když to pěkně zabalíte a naservírujete s úsměvem, je kouření vlastně celkem fajn. Časy se ale mění a všude je plno lidí, co bůhvíproč bojují proti kouření. Jak zařídit, aby cigareta byla zase "cool"? (Palace Pictures)

KapitanKuraz

Keď fajčíš, dýchaš zhlboka a to je zdravé. Nič viac nemôžem napísať, je to tak. PS hej, samozrejme že môžem, to keď ho otapetovali náplasťami ma skoro zadrhlo a decko Earl a ta kocka z Downsovho sveta (ich reci), to ma poser a keď to tak kukám znova, tak je to plne hlášok. ()

JimWalker007

Inteligentný a vtipný pohľad do zákulisia lobistov firiem zarábajúcich na smrtiacich produktoch. Len neviem, či som tam videl niekoho fajčiť... ()

pichta

Úžasný spôsob argumentovania, ako bolo povedané na začiatku, dokáže poprieť aj gravitáciu. To ako dokázal otočiť situáciu na svoju stranu bolo dokonale. Dej bol slabý, veľa sa toho neudialo. Tu je príklad človeka, čo sa živí ústami. Film si u mňa hviezdičky nezískal dejom, ale kecanim hlavného "hrdinu" - diablov advokát. ()

PoprockCZ

Typově trochu podobné The Big Short. Nedávno jsem film shlédla znovu po letech a musím říct, že se mi líbí pořád stejně. Život lobbisty, spoustu zajímavých myšlenek a věcí k zamyšlení. Zajímavý vhled do toho, jak vlastně marketing např. cigaret a podobného zboží funguje. Výjimečně škoda krátké stopáže, klidně bych vydržela sledovat i déle. :) "That isn't an argument. That is a negotiation." → "Když máš argumenty, nemůžeš se mýlit." viz.: Když někdo tvrdí, že něco je nejlepší, argumentujte, že nemá pravdu (je to o svobodě volby, pro tebe je nejlepší X, pro mě Y). Když on nemá pravdu, máte pravdu vy. Sice ho tím nepřesvědčíte na svou stranu, ale přesvědčíte přihlížející veřejnost a o to v lobbingu jde. ()

futislav

Dokonalá a docela vtipná ukázka toho, jak funguje lobbing. Nejlepší je úplný závěr. Má to pomalejší rozjezd, ale stojí za shlédnutí. ()

draxxi

Je neuveritelny, jak me, jako zaprisahleho nekuraka, Nick presvedcil abych mu fandil. Skvele jsem se bavil jeho projevy, ale zapalit si nepujdu. 11/2/2024 70% ()

Vena69

Thank You for Smoking od začátku až do konce staví na dokonalém obsazení (včetně vedlejších postav) a špičkových hereckých výkonech. Ačkoliv se v tomto filmu vlastně ,,nic neděje", ani vteřinu jsem se nenudil. Výborné dialogy, velká dávka cynismu, charismatický Aaron Eckhart - to všechno člověka prostě musí bavit. Je to ale dost na plnohodnotný film? Osobně dávám přednost dynamickým, pokud možno akčním filmům, a tak se jsem měl pocit, že Thank You for Smoking něco postrádá a to především v závěru. Bavilo mě to, ale nijak zvlášť mě to neohromilo. 7/10 ()

HokusPokus

Vtipných dialogů mohlo být víc.. brilantně vybroušených demagogických hlášek je tu poskrovnu.. od některých našich politiků by se mohl Nick Naylor ještě hodně učit.. ()

bemygirl

Ze začátku moc zábavné,pak se to nějak zvrtlo. Že by reklama na nikotinové náplasti? Ale jo,dobrý. Bavil jsem se. Ještě více slovních přestřelek a argumentací by neškodilo. ()

YuriBS

Spočiatku som nevedel, čo si mám myslieť. Potom mi to došlo, ale nakoniec som bol, žiaľ, sklamaný. Buď som nepochopil pointu, alebo to proste žiadnu hlbšiu myšlienku nemalo. Čo ma veľmi zaujalo, bola skvelá argumentácia hlavného "hrdinu" a jeho syna ohľadom istých tém. Tento film ma tiež trošku prinútil uvažovať nad reklamou na cigarety a iné návykové látky a nad tým, či je to v dnešnej dobe vhodné a či spôsob, akým to bolo v tomto filme podané, nie je príliš násilný. ()

pajjaH

nechápu proč skoro všichni dávají tomuto filmu čtyři nebo pět hvězdiček... Já osobně si teda komedii představuju trochu jinak a u tohoto filmu sem se fakt skoro nezasmál ba naopak to byla pěkná nuda u které sem skoro usínal a procitnul jen tehdy když se objevila Katie Holmes... Když komedie, tak sranda, ale v tomto filmu žádná neni! ()

Jezkoic

super-trouper komedie, ktera je založena na tom, že kouření je zdravý prospěšné a nabádá děti ve školce aby si zapálily/ film pobaví i nekuřáka:)..thumb up% ()

honzahucin

Skvostný začátek plný geniálních vtipných nápadů a narážek ve stylu nikoli amerického, ale spíš britského suchého humoru. Ale Amerika se do děje nakonec přece jen zamíchala a čím jí je víc (čtení eseje u řečnického pultíku, snad až křečovitý důraz na rodinné hodnoty a možnost svobodné volby), tím víc u mě sklouzává film k průměru. Neuvěřil jsem zcela ani tomu, že se hlavní hrdina začne cítit tak najednou zodpovědně. Za prvních deset minut 4-5 hvězd, za předposledních deset minut nejvýš 2. ()

Molerat

Moc mi to ani jako komedie nepřišlo, až tedy na chvílemi výborný černý humor.Jinak samozřejmě zajímavý film s hodně přesvědčivým lobbyistou.70% ()

Turtle

Asi nejlepší film jaký jsem viděl tento měsíc. Aaron Eckhart v hlavní roli se prostě tak dlouho charismaticky uculuje až by jste si ho klidně pozvali domů na šálek čaje. Zároveň velmi pěkně ukazuje jak funguje v USA lobbing a manipulace s názorem veřejnosti. Inteligentní humor baví po celou stopáž a to natolik že na konci si říkáte:kde je dalších 45 minut? Pro fanoušky morálního relativismu povinnost. ()

GeoGraph

Ten chlap (Aaron Eckhart) mi neuvěřitelně připomíná mého kamaráda, který každého přesvědčí o všem. Už jen kvůli tomu se mi film líbil. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

06.11.2006

Život Salvadora Dalího, světoznámého španělského surrealistického malíře, si už co nevidět vezme na mušku osobitý Andrew Niccol, autor vynikajícího dramatu Obchodník se smrtí založených, jak jinak,… (více)

Reitman a zbouchnutá školačka

Reitman a zbouchnutá školačka

27.07.2006

Ač je otěhotnění v mladém věku závažným tématem a nelehkým materiálem pro filmové zpracování, stane se ústředním motivem tragikomedie JUNO. Tu měl původně režírovat seriálový tvůrce Brad Silberling … (více)