Osm statečných

• Česko 8 statečných (více)

Dobrodružný film odehrávající se na polární základně na Antarktidě. Kvůli zhoršení počasí je zrušena expedice a nařízena evakuace veškerého personálu. Do transportu se nevejdou tažní psi a má pro ně být vypraveno další letadlo. Počasí se však zhorší a Jerry se dozvídá, že pro psy už není možné letět, je to příliš nebezpečné. Marně se snaží o jejich záchranu. Psi se zatím skoro všichni po pár dnech dostanou ze svých obojků a shánějí si potravu. Zůstává jen starý Jack, který umírá. Smečka se dává po několika dnech dohromady, ale jeden pes je po boji o potravu vážně zraněný. Ve smečce navíc chybí mladý Max, který se zatoulal. Psi jsou již 152 dní v ledové divočině sami. Jerry se snaží dostat zpět na základnu. (TV Nova)

Dejvecd

Film ktorý zo začiatku začne plynúť až prirýchlo a bez emócií sa neskôr zmení na krásne dielo v ktorom sledujeme smutný dej psov a človeka ktorý kvôli tomu nemôže spávať. Za mňa pekne natočený a pekne spracovaný film plný emócií (až na začiatok). Jedna scéna by mohla malé deti vydesiť, ale to vôbec nevadí. Všetci herci hrajú skvelo a sú uveriteľný, veľmi ma bavilo tento snímok pozerať. ()

swell

Pěkný a dojemný filmeček. Několikrát jsem si málem pobrečel... Hrozně se mi líbio, jakým způsobem se se o sebe hafani dokázali postarat, i když je mi jasné, že tahle část filmu přesně podle skutečnosti být nemohla - jedině, že by scénář psali Maia s Maxem...:-) 80% ()

Miloško

Priveľa pátosu a klišé. Áno,Disneyho filmy su také a to je škoda. V tomto filme,údajne podľa skutočnosti,je však nádherná antarktická príroda,psi,jedna perfektná scéna s mrtvou veľrybou a tuleňom. Ale niečo tu nefunguje tak ako má. Málo napätia,pridlhá zbytočná stopáž,veĺa nereálností,a to americké neznesiteľné za každú cenu- "všetko dobre skončí".... ()

angorka

Prostě mě to baví :) Kombinace nelítostné přírody, statečných "přátel" a jednoho krasavce. Kdo by odolal ;) ()

FREEWHEELER

Elita medzi dobrodružnou drámou. Za srdce chytí, miestami možno až trochu moc, ale ja stále doteraz nechápem, že ako je to možné keď je pes lepší herec ako človek. ()

eMeMko

Paul Walker vyměnil vytuněná auta za psy a překvapil. Stejně jako Jason Biggs, jehož postava Coopa děj rozhodně oživila vtipnými poznámkami - nikoliv však oplzlými jako v sérii Prci, prci, prcičky. Jinak se jedná vcelku o hollywoodskou klasiku, která hraje na city, tentokráte však vůči němým tvářím v podání psů husky, kterým mimochodem na plátně patří více prostoru něž hercům. Z tohoto důvodu je film nejspíš klasifikován jako romantický, i když se zde nejedná o souznění dvou lidí, ale člověka a 8 psů. Nicméně tento vztah funguje a scény se psy jsou opravdu nádherné, precizně natočené a psím hercům za ně rozhodně patří poklona (stejně, jako jejich trenérům). K tomu si připočtěte zajímavé prostředí Antarktidy a máte perfektní odpočinkový film na večer. ()

swinevenca

Účelově zahraný na smutnej příběh němých tváří, kde lidi jsou trochu vedlejší, ale funguje to. Ať už se psí smečka odkázaná sama na sebe dokáže takhle chovat a "charakterově vyvíjet" nebo to je jen podobenství pro ty dumající, byla děsná síla sledovat boj nádhernejch psů s přírodou a ty emoce jen tak nezapomenu. ()

marivet

Po dlouhé době opět dobrej filmek. Ty panoramata....Jen ten tuleň byl nějak z druhohor.Jinak fakt moc hezké a doporučuji. ()

ekap

3 hviezdičky za psíky, zvyšok nechám tak..... (ale nedá mi to... až po polroku ísť zachrániť psov, na ktorých nám až tak záleží?). ()

zodiak217

Ouu. Bol som ohúrený a ohromený. Sila tohto príbehu spočíva v neuveriteľnej odolnosti, viere a súdržnosti čo sa mi až nechce veriť, že sa dá aplikovať na psov. To ako sa dokázali zjednotiť aby prežili, pomáhať si, ochraňovať sa, stáť pri sebe a čakať, že bude aj lepšie do bolo úžasné. Zároveň viera ich majiteľa, ktorý sa nevzdával nádeje a za každú cenu sa chcel presvedčiť, či sú jeho psy ešte na žive a bez hlavo sa rútil do ťažkých podmienok, kde mohol aj sám zahynúť. Bolo to strhujúce. Ani sa mi nechce veriť, že to bolo nakrútené podľa skutočných udalostí. To spojenie človek - pes, ma vždy dostane a v tomto podtexte to bolo o to silnejšie, že sa jednalo o svorku psov. Viem že túto snímku si veľmi rád znova pozriem nech ju budú dávať kedykoľvek. Viem si však predstaviť aj lepšie spracovanie, avšak aj táto verzia bola na veľmi vysokej úrovni. ()

rytir1

Opravdová filmová nádhera mezi zvířaty ve filmu. Původně jsem chtěl hodnotit pouze za čtyři hvězdičky a možná bych i za zbytečné natahování mimo psího dobrodružství měl. Ale tenhle film jsem si okamžitě zamiloval, takže i přes lidský herecký spíš doprovod než-li výkon v hlavních rolích musím díky pejsanům dát plné hodnocení. A vám doporučuji udělat to samé. Budete chvílemi přemýšlet zda se smát nad jejich kousky nebo brečet nad jejich cestou za přežitím. A ke konci už nebudete napětím ani dýchat a jen tiše doufat a fandit jako u hokejistů na MS..přežijí to? A kolik z nich jich přežije? Nepovím, nechte se překvapit. Ale povím že budete pak po finálové scéně stejně dojatí jako já. Supr, Mayu s Maxem si musíte zamilovat prostě přinejmenším jako Marleyho z jiného filmu a kdyby se uděloval psí oscar, tihle dva jsou Meryl Streep a Jack Nicholson. ()

kikin01

Krásný film. Paula Walkera mám rád, a k tomu těch osm statečných... Maya, Old Jack, Shorty, Max, Truman, Dewey, Shadow, Buck. ()

StrixCZ

Docela fajn film s krásnými záběry a sympatickými hlavními hrdiny (myslím především ty čtyřnohé) :o) Jen bych asi trochu zkrátil stopáž - děj je poměrně prostý a dal by se nejspíš odvyprávět i za hodinu a půl (v některých místech mi už přišel zbytečně rozvleklý). Jinak tento film nijak zásadně nevybočuje z Disneyho produkce - ano, je to místy prvoplánově líbivé a idealizované (přestože se nedočkáte klasického happy endu), ale jako celek to drží pohromadě a funguje. Za mě tak 70% - a pokud jste milovníci psů, tak si klidně ještě hvězdičku přidejte. ()