Osm statečných

• Česko 8 statečných (více)

Dobrodružný film odehrávající se na polární základně na Antarktidě. Kvůli zhoršení počasí je zrušena expedice a nařízena evakuace veškerého personálu. Do transportu se nevejdou tažní psi a má pro ně být vypraveno další letadlo. Počasí se však zhorší a Jerry se dozvídá, že pro psy už není možné letět, je to příliš nebezpečné. Marně se snaží o jejich záchranu. Psi se zatím skoro všichni po pár dnech dostanou ze svých obojků a shánějí si potravu. Zůstává jen starý Jack, který umírá. Smečka se dává po několika dnech dohromady, ale jeden pes je po boji o potravu vážně zraněný. Ve smečce navíc chybí mladý Max, který se zatoulal. Psi jsou již 152 dní v ledové divočině sami. Jerry se snaží dostat zpět na základnu. (TV Nova)

TheTimo

Táhne za srdce, vztah mezi zvířetem a člověkem je opravdu silnější jak lidský vztah a přitom bez jakýchkoliv cizích úmyslů. ()

lepo

Skvelé. Dojímavé a poetické. Havkovia sú nádherní a korešpondujú s nádherou drsnej Antarktídy. Veľká pohodovka... ()

jessic

Příjemný rodinný film pro rodinu s dětmi okolo deseti. Pro ostatní pěkná příroda, hezké záběry s psy. Lidské postavy mě nudili, takže jsem je přetáčela. Kdyby to byl hraný dokument jednu dvě hvězdy bych přihodila. Každopádně pejskové byly za pět. Klasickej Disney. ()

Delmondo

Když jsem se dozvěděl o Paulově tragické smrti, rozhodl jsem se na jeho počest zkouknout nějaký jeho film, má volba padla na, pro mě doposud neznámý film Eight Below. Paul zde hraje polárníka který nade vše miluje své psy, je ovšem nucen ponechat je na Antarktidě. Zatímco jeho psy v ledové poušti statečně bojují o život, on shání způsob jak se dostat zpět a zachránit je. Krásné záběry ledové krajiny, nádherní psi a srdce rvoucí konec s vynikajícím výkonem Paula Walkera v hlavní roli to jsou hlavní atributy téhle disneyovky. Bylo by to tak na čtyři, ale tu pátou posílám Paulovi, který byl totální frajer a navždy jím už zůstane. ()

Shimmy

Skvělý film! Dokázala bych se na něj koukat, i kdyby tam byly jen ty scény se samotnými opuštěnými pejsky:D Kdyby bylo na mě, nenechala bych umřít ani jednoho a toho nechutně ošklivýho lachtana nebo co to bylo bych taky vynechala. Ale ne:D I tak samozřejmě 1OO% :) ()

VeraF

Tak lidi, jo, lidi ať si mrznou a klidně totálně zmrznou libovolně kdekoli, kam je jejich cestovatelské srdce dotáhlo - je to jejich volba; a pokud by šlo v tomhle filmu jen a jen o lidi, dala bych tři hvězdy a možná spíš jen dvě, vzhledem k počtu hluchých míst, kdy jsem si při sledování filmu stihla pěkně uklidit kuchyň, a nebylo to jen během reklam. Ale šlo o zvířata a asi nejsem sama, komu to rve srdce a musí si opakovat, že při natáčení nesmí žádné zvíře zemřít a že pejskové po úspěšném natočení každé scény jistě dostali motivační ňamku. Tak abych to zkrátila - dala bych hvězdy tři. Ta čtvrtá je za to, že ta fenka ke konci filmu přežila :-) ()

r007

Ach ty Disneyho slaďáky...A já myslela, že je to podle skutečné události. Psi byli krásní, jejich scény byly zajímavé, i když někdy nevěrohodné, a lidi tam byli tak nějak navíc. Pravděpodobnost přežití ukázala historie : z 15 psů 2 ( v zajímavostech). Takže je to buď pro děti nebo pro milovníky psů v nějakém příhodném rozpoložení...velká nuda a zklamání. ()

kolly13

Rodinný snímek, hluboko zmrazen a dobrodružstvím naplněn. Psí spřežení na své tríko v mrazu a jejich trápící se pán v teple kuje pikle, jak je opět uvidět. A stále doufá. A je to dobře. ()

david141474

Tento film miluju od mého raného dětství, kdy jsem to viděl poprvé a hned jsem si to zamiloval. Teď to vidím po deseti letech znovu a znovu musím říct, že to je kurva skvělý. Za těch deset let co si to pamatuju, tak to na kvalitě nekleslo, ale spíš stouplo. Paul Walker je zde skvělej, nemám s ním zde žádnej problém, což se tak často u mě nastává, že bych nějakou postavu nebo herce pochválil. Ale je to tak, nemám s Paulem Walkerem ani s jeho postavou problém. Tento film má skvělou atmosféru, která je cítit celým filmem. Děj skvělej. Soundtrack ušel. Postavy skvělý, psy taktéž. Atmosféra skvělá. Paul Walker skvělej. Finále filmu solidní. Inu tento film mám opravdu rád a během deseti let jsem nezměnil názor, což je úspěch. 9/10 Velmi kvalitní film, s velmi dechberoucí atmosférou. ()

PTuranyi

Príjemný rodinný film z drsného prostredia Antarktídy, prináša napätie, dobrodružstvo, silný emotívny vzťah nie len medzi človekom a psami ale aj medzi psami navzájom. Výborný príbeh v štandardne kvalitnom disneyho spracovaní nemôže nič pokaziť. Možno trocha sentimentálny a vykalkulovaný záver, ale s tým sa v prípade filmov tohto typu ráta. ()

Guthix

***za spracovanie + * Inšpirované skutočným príbehom +* za fantastické psie výkony.Jeden z málo filmov ktorý ma vedel dojať.Po tom ako som videl obal som sa zľakol že to bude ďalšia tupotina od Disney-ho kde budú rosprávať psi.Film nad moje očakávania , bodaj by bolo takýchto filmov viac .Celkový dojem 90% ()

chaosteory

Neskutečný doják s podmanivými lokacemi, který táhne oddanost a odvaha psí smečky. Disney má prostě tyhle filmy zvládnuté a ví, na kterou notu zahrát, aby se divák bavil. Příběh je poutavý, Walkerovo charizma jede opět na 100%, i když klíčky od auta vyměnil za psy a věřte mi, že nakonec nezůstane jedno oko suché. U psích filmů mě vždy chytá nostalgie a tohle já prostě žeru. ()

Filatov

Připusťte si to nebo ne, ale je ono je to dojemné. A je to dojemné, tak moc, že mě to vzalo. Zkrátit stopáž na 90 minut, budem se tu reálně bavit o nejvyšším hodnocení. Nevím jestli jsem tak sentimentální, ale mě jich bylo tak líto a kdyby to šlo, nejradši bych byl kdyby přežili všichni. Pejskové jsou prostě sympaťáci a držel jsem jim palce co to šlo!!! ()