Osm statečných

• Česko 8 statečných (více)

Dobrodružný film odehrávající se na polární základně na Antarktidě. Kvůli zhoršení počasí je zrušena expedice a nařízena evakuace veškerého personálu. Do transportu se nevejdou tažní psi a má pro ně být vypraveno další letadlo. Počasí se však zhorší a Jerry se dozvídá, že pro psy už není možné letět, je to příliš nebezpečné. Marně se snaží o jejich záchranu. Psi se zatím skoro všichni po pár dnech dostanou ze svých obojků a shánějí si potravu. Zůstává jen starý Jack, který umírá. Smečka se dává po několika dnech dohromady, ale jeden pes je po boji o potravu vážně zraněný. Ve smečce navíc chybí mladý Max, který se zatoulal. Psi jsou již 152 dní v ledové divočině sami. Jerry se snaží dostat zpět na základnu. (TV Nova)

J.CTORN

NA TUHLE RECENZI SE NEDÍVEJTE POKUD SI CHCETE FILM UŽÍT BEZ SPOILERŮ, JEDNO VAROVÁNÍ ALE ŘEKNU A TO ŽE TADY PSI TAKY UMÍRAJ teď k recen: SPOILER Sakra já ve filmech absolutně nedávám smrti psů, vždycky mě to úplně psychicky vyžďíme, SPOILER tady naštěstí i když to bylo dramatické, zvládnul jsem to lépe, protože na konci filmu jim byla projevena čest. Film je dost dlouhý a někdy si říkáte, že by to mohlo být kratší, několik věcí vystřihnout a jít k věci. To jsou ale asi jediné negativní věci tohoto filmu. Ze začátku jsem se bál, když psi představovali, říkal jsem si, stejně si je nezapamatuju, a věřte mi, zapamatoval. Ten můj favorit i přežil. Osobně za mě nejlepší jsou herecké výkony psů, to byla neuvěřitelná podívaná, Oskar bych jim dal. A taky struktura a vývoj postav, jak naší hlavní (již zesnulého Paula Walkera) tak i psí, např. Max, ten začíná jako málo významný člen smečky, snad i skoro na obtíž ale ke konci filmu se to úplně změní a zaslouží si obrovský respekt, ta scéna mě dostala. Jen ten konec mohl mít epičtější soundtrack. 8,5/10 ()

boda13

ouu tak tenle film sem videl jen tak nahodu a je fakt libozni ..Je to prvni film ktery se mi libil z anktarktidy a byl natocen pro neco tady je to napr..pro ty co tam umreli ...je to velice paradni snimek a ostatecnosti a odvaze .. ()

JerryPilsen

Parádní srdcervoucí příběh,ikdyž hned na začátek musím říct,že pravý pejskař by tam své psy tak snadno nenechal.Ale jinak scény se psy jsou vynikající a hlavně uvěřitelné.Žádné blbosti jako že řídí auto nebo telefonuje.Zajímavý je i pohled na život polárníků i krásné záběry sněhem pokryté krajiny.Mě by tam nikdo nedostal.Ještě že máme ten global warming... ()

sun.eagle

Příjemný film bez který nezabíhá do zbytečné sentimentality i když se nabízel pravý opak. Nejen pro milovníky nejlepšího přítele člověka. ()

k.rakonos

Trochu nerozumím těm kritikům. Téměř ideální rodinný film - krásný prostředí, dobrodružství, krásní psi. Navíc dle skutečné události. Neměl jsem co vytknout, s dětmi jsme se dobře bavili. ()

Snizek.zabijak

Práce lidí od Disney se nezapře. Začátek nic moc, ale jak se to rozjelo s pejskama tak jsme byl jejich. Psi šlapali jak hodinky a hráli lépe jak lidi. Moc pěkná podívaná. ()

faish

Veľmi pekný film o psíkoch, ktorých zbožňujem. Výborný príbeh, dobrá kamera a pekná hudba, dobré finále. Už som si myslel že to neskončí dobre ale myslím si, že v skutočnosti by psy toľko veľa nevydržali. Veľmi sa mi ale páčilo venovanie na konci. ()

Indio

Rodinný filmek kde nejde o záchranu lidí ale psů. Na tralala kousky o pejsancich moc nejsem ale zde jsou to tací frajeři, že si mně získali. ()

mmiri

Pro mě hodně velké překvapení, o tomto filmu jsem vůbec neměla ani ponětí, nevěděla jsem, že paul walker něco takového natočil. Jojo je to zase takový ten klasický americký "doják", ale já nevím prostě se mi to hodně líbilo. Nevím, co tomu filmu vytknout, krásná krajina, krásný příběh no a že ten konec byl typický happyend? No a co?.... ()

Rattlanake

Nádherný film podle skutečné události a ukázka vztahu mezi člověkem a psem, tak by to asi mělo být. Paul Walker jako cvičitel a pán těchto nádherných pejsánků se ukázal jako dobrý tah. Vynikající byla natočena scéna, jak pejsánci loví toho tuleňe nebo co to bylo. ()

wendy221

Film jsem viděla vlastně podruhé, ale poprvé jsem ho viděla jen asi 10 minut a to jsem to ještě hodně přetáčela. Vůbec jsem nečekala, že teď, když to uvidím podruhé, tak probrečím druhou půlku filmu tak, až mě rozbolela hlava. Jsem prostě člověk, kterej moc nebrečí, když ve filmu umře člověk, ale může se zbláznit, když umře pes. Nebo prostě zvíře. Ach jo, chudáci pejsci. Ze začátku mě to moc nebavilo, ale pak jsem pořád brečela. Dávám 4 hvězdy za pejsky a ubrečených 60 minut (polovina filmu) :)) ()

behunka

4 hvězdy za ty krásný pejskový scény. Mé psy milující srdce plesalo radostí. Dala bych i 5 hvězd, ale za tu prehistorickou zrůdu ( asi lachtan, nebo co?) musím jednu ubrat.Jinak to byla krása i slzička ukápla. Při omáčce okolo jsem si četla časopis. To bylo tak nějak nutné zlo. Mě by bohatě stačilo sledovat osmičku( sedmičku a nakonec šestku) statečných. Takový roztomilý čumáčci, skoro mi přišlo že mluvěj lidskou řečí. ()

Joe1998

Tohle je prostě úžasnej film a ještě k tomu podle skutečné události. Parádní záběry na zvířata, především na huskyho. Chvilkama je to i dost smutné, ale nemůže být každý film šťastný. Je to prostě super. ()

andydufrsn odpad!

Proboha, proč někdo natočil takovýhle film? Odpovím si sám – pro americké tupce, kterým jsou navzájem si, a logice odporují věci ve filmu jedno, hlavně, že je to doják! ()