Skupina zlodějů se vloupá do kanceláře obchodníka s uměleckými předměty, kde nalezne trezor. Avšak místo vzácných uměleckých děl, skrývá tento trezor jiné překvapení:bezpečnostní kryptu, která nebyla otevřena posledních sto let. Díky této kryptě je Draculovi umožněno dostat se na veřejnost a rozpoutat tak jeho starověký teror vůči modernímu světu a všem, kteří se s ním setkají. Dracula společně s Abrahamem Van Helsingem, který zná hraběte Draculu již z minulosti a pracuje jako anglický obchodník se starožitnostmi a Simonem – jeho pomocníkem, se vydává na cestu do New Orleans, které kdesi ukrývá dceru Vana Helsinga - Mary, kterou Dracula míní nalézt. (SPI Film)

Trinculo

Tento film mě uchvátil začátkem, který sliboval podívanou. Za scénou v kryptě však následoval pozvolný rozpad. Vrcholem všeho byla scéna v prodejně firmy Virgin, nebo co to vůbec bylo). Finálové odhalení ve stylu, "najdu odpuštění, neb se můžu konečně oběsit" bylo velmi humornou poentou. ()

djcremo

Bol som zvedavý na to aké to bude, keď bude dej zasadený do súčasnosti. Len mi to prišlo divné to hľadanie dôvodov, prečo niektoré veci ubližujú, či zabíjajú upírov. Ako pointa to bolo dobré, ale niektoré závery boli dosť trápne. A ten záver asi najtrápnejší. Ako očakával som všetko možné, ale toto bolo už aj na mňa veľa. ()

brasek

Začiatok filmu je veľmi skvelý, som mal pocit že sa mi do ruky dostal naozaj skvelý horor. Bohužiaľ hororová zábava skončí v lietadle... dej príbehu v New Orleanse je už skoro fraška, ale fraškou sa stáva až pointa Drakulovho príbehu. ()

tatka

Dracula ako sladký chlapec, pred ktorým babám praskajú podprsenky.... no dobre, aj takáto verzia je možná. Od Geralda Butlera som ale čakala trocha viac. Dracula 2013 bude pravdepodobne predajca predražených hrncov na prezentáciách? A či???? ()

nanamarak1

Neříkám, že je to nejlepší horor na světě. Ale dokáže to zabavit, má to originální myšlenku a technicky je to zpracováno dobře, což není dnes samozřejmostí. 60% ()

jcall2bad

Jako horrorový fanda a milovník upírů, velice nerad bych hledal moritorium při sledování upířin. Na metafoře o upírizmu je něco tak bohatého; nekonečné sexuální, psychologické a spirituální komponenty konceptu upíra. Možná že v tomto případě není problém v upírech samých o sobě, ale v tom starým chlápkovi známým jako Drákula. Dracula 2000 mohl určitě být lepší film, ale osobně uvažuju, jak moc lepší mohl být. Vyprávění toho stejného příběhu ještě jednou; táhnoucí Drákula a Van Helsing a všichni ostatní z party se opět setkávají; upřímně už ztrácí propozici. Navzdory tomu trojcifernému číslu v názvu filmu, je to pořád ten Drákula, jehož příběh byl vyprávěn už nesnesitelně mockrát. ()

Holoch

je to tak retardované až je to dobre. Jedno upírske klišé strieda druhe alebo sa dokonca násobia. Nechápem ako toto niekto mohol natočiť s vážnym ksichtom. Namiesto posrania od strachu som sa doštal od smiechu. PS: Určite som to nevidel posledný krát .-) ()

fandula

Proč jen 3*?Protože jsem se bál.Atmosféra byla moc zvláštní.Ta bizardita narušení samotného Draculy?Nevím.Ale z filmu mám divný pocit.Je to i celkem brutální záležitost ale hraje tam celkem dobrý herec Gerard Butler.No film bych si už asi nepustil kvůly tomu atmosfériskému strachu. ()

Margiee

Tak som sa teda dostala aj k tomuto spracovaniu Draculu, aj keď je to prakticky také fanfiction, ktoré si fanúšik pôvodného Draculu vytvoril. A kupodivu, aj keď som sa zo začiatku obávala, sa mi páčil. Film mal spád, aj keď druhá polovica mi pripadala svižnejšia, rozbiehalo sa to trošku pomaly, ale musím sa priznať, že ako fanúšička Gerryho Butlera som naňho netrpezlivo čakala, a možno preto sa mi prvá polovička zdala trochu nudnejšia. A pointa toho, kto vlastne Dracula v skutočnosti j,e sa mi veľmi páči, ja sa jednoducho rada párem v Biblii ako takej =). Rozhodne sa oplatí pozrieť, film dieru do sveta neurobí, ale pre fanúšikov Draculu bude určite zaujímavé, čo si tvorcovia pre nás pripravili =). ()

CheeseFigure odpad!

Nikde nevidím, že by tento film bol zaradený ako komédia. Čo je divné, keďže za nič iné považovať nejde (a za horor 100% nie). Nečudujem sa, že som doteraz nepočul o tom, že by Gerard Butler hral Draculu, zrejme sám herec sa snaží na to zabudnúť. Akože Butlera mám rád, ale keď sa zjavil prvý krát ako slávny knieža upírov, musel som sa smiať. Butler vyzerá ako keby šiel na metalový koncert a nie vysávať ľudí. Tiež by ma zaujímalo, kde nájdem večer otvorený obchod s hudobninami, kde sú len ženy. Jaj ženy, asi jediné pozitívum tohto filmu. Väčšinou sú fešné, ale čo z toho, keď svoju krásu skrývajú pod šatami? Len peknou tvárou film nezachránite, to by chcelo aj nejaký kúsoček nahého tela, aby Dracula 2000 dostal aspoň jednu hviezdu. Abrahama Helsinga a vysvetlenie jeho dlhovekosti komentovať radšej ani nebudem. A to zabitie nesrmteľného Draculu na konci? Nehovorte mi, že to ešte nikoho nenapadlo (hlavne Abrahama, keďže nad zabitím Draculu premýšľal 100 rokov). A to som mal očakávania, keď na mňa na začiatku vybaflo meno Wes Craven. Bohužiaľ, najhorší Dracula akého som doteraz videl. ()

JAzzeURo

Nepříliš děsivý a ani dobře natočený horror. Johny Lee jako upírobíjec absolutně propadl. I když námět zrodu drákuly byl vymyšlený dobře. ()

Pascale

Nechť vážený čtenář laskavě promine... ale okolo roku 2000 jsem měla ale vážně velkou pubertální slabost pro tenhle film. A myslím, že nemusím vysvětlovat proč. ()

Aneta5

Tenhle film patří mezi mé nejoblíbenější nejenže je to film o upírech,ale hlavně díky charismatickému Gerardovi Butlerovi!!!;-) ()

Krapet1

přesně jak píše LilyDeLarge......nenapsala bych to lépe.......s tím rozdílem, že já ani tu snahu neocením.1* jen pro Butlera.... ()