Skupina zlodějů se vloupá do kanceláře obchodníka s uměleckými předměty, kde nalezne trezor. Avšak místo vzácných uměleckých děl, skrývá tento trezor jiné překvapení:bezpečnostní kryptu, která nebyla otevřena posledních sto let. Díky této kryptě je Draculovi umožněno dostat se na veřejnost a rozpoutat tak jeho starověký teror vůči modernímu světu a všem, kteří se s ním setkají. Dracula společně s Abrahamem Van Helsingem, který zná hraběte Draculu již z minulosti a pracuje jako anglický obchodník se starožitnostmi a Simonem – jeho pomocníkem, se vydává na cestu do New Orleans, které kdesi ukrývá dceru Vana Helsinga - Mary, kterou Dracula míní nalézt. (SPI Film)

wosho

Spíše nevtipná komedie-parodie, než horor. Této mutaci nesmrtelného Dráculy chybí do života opravdu hodně a spousta toho je na víc. Film nemá atmosféru, není napínavý, či hrůzostrašný. Jsou v něm jen chcípácké postavy bez charismatu. i inteligence. Celkově film budí ve mě pocity spíše otrávenosti a znuděnosti, než cokoliv co bych si s takovým filmem měl předsatavovat! ()

Drc

Protože jsem od tohohle moc nečekal, byl jsem i příjemně překvapen. Vcelku sympatické novodobé zpracování Draculy s pár inovacemi. Nic převratného, vyloženě bát se nebudete a atmosféra vás taky nepohltí, ale dívá se na to dobře. Představitel Draculy sice přesně odpovídá vžité představě rumunského šlechtice a někdy působí i dobře, ale trošku mohl být lepší. Tohle je však spíše otázka vkusu. ()

Haymar

Víceméně povedená moderní verze příběhu o králi upírů. Vše funguje jak má, ale žádný velký zázrak nečekejte... Zkrátka čirá zábava, nic víc - nic míň ()

Skalda

No není to zas tak špatné .. ale nikdo se nenajed a nic nezůstalo celého - ale reklama na Virgin je to slušná. ()

Zyne

jedna hvezdicka pouze diky osobe gerarda butlera, ktery ma v roli draculy nejake tezko popsatelne dobre charisma...jinak je mi lito christophera plummera, ze se na tomto projektu podilel ((: ()

Phorbo

Nuda, nuda a ještě jednou nuda. Přece jenom se o upírech točí špatně, protože když se o ně někdo zajima jako ja tak pak vidí ty chyby co jsou v tom filmu, které by normálně nedávaly smysl... A vony smysl fakt nedavaj... Hruza u který jsem usnul... 1,5/10 ()

Blazin

Poměrně milé překvapení, svižné a napínavé od začátku do konce, čekal jsem nějakou slátaninu po americku, ale naštěstí se nekonala, pro upírské filmy mám slabost a jsem rád, že jich aspoň pár slušných pořád je. ()

ElizabethB

Oproti pokracovaniu, ktore som videla v ten isty den, tento film ma 2 velke vyhody - ocarujuceho Gerarda Butlera a ako tak pozeratelny dej. 5/10 ()

lukasd

Je to celkem nudný horor, který má jen velmi málo míst, které skutečně zaujmou. Jednu hvězdu přidávám za teorii o vzniku Draculy, která mě překvapila tím, že vůbec není hloupá a navíc je celkem originální. 50% ()

Nightbreed

Vôbec som sa nenudil a v podstate mi to sadlo od deja cez hercov až po hudbu. A dosť sa mi páčil aj nápad ,že ako vlastne vznikoll Dracula. ()

Pavlinenka

Na jednu stranu bohužel béčkový horor...Na stranu druhou naprosto geniální, alespoň podle mého názoru, rozuzlení Draculovy identity. Škoda jen, že zfilmování a hlavní zápletka byla taak tragická... ()

KOZEL84

Tohle vůbec není tak zlé.Že se nebudu bát sem zjistil už před 11-ti lety,což je tak jediné co sem si z toho zapamatoval.Oni upíři už tu dneska stejně nejsou od toho aby se jich někdo bál a místo krku bych si chránil spíš jinou část těla (sem ted někde v knihkupectví viděl knihu ''Jak se stát upírem''.No ty vole).Po letech ten Butler dostává úplně jiné grády.Nevypadá zle (vlastně z jakéhokoli pohledu),ale ke konci se i trochu rozehraje.Originální pointa je možná mešuge pojetí,ale na podobný film může snad jen potěšit a ne urazit.Nic co by člověk musel vidět,kor když Oldmana/Coppolu stejně nikdo nikdy nepřekoná,ale přišlo mi to lepší než třeba přeplácaný a ultrablbý Van Helsing.A Jennifer Esposito je hodně sexy upířice. ()

Bozvav

Námět není úplně marný, představitel Dráculy vcelku fešák, jen to zpracování dost pokulhávalo. myšlenka, že Drácula je ve skutečnosti Jidáš je zajímavá a má i své logické opodstatnění - teoreticky. Bohužel samotný scénář a efekty zkazily co se dalo. Za mne dvě hvězdy, škoda, neb potenciál by tu byl. ()

zdeny99

První půlhodina filmu je parádní, když se ta banda vloupá do úkrytu Draculovy rakve. Ta rakev se mi jak po technické, tak vizuálně moc líbila. Je fakt fascinující. To jak po ní teče krev, je doslova úchvatné. Ovšem všechno končí ve chvíli, kdy spadne letadlo. Jak se děj dostal do města, tak všechno šlo strmě dolů včetně děje, který byl už o ničem. [2258. hodnocení, 113. komentář, 47%] ()