Skupina zlodějů se vloupá do kanceláře obchodníka s uměleckými předměty, kde nalezne trezor. Avšak místo vzácných uměleckých děl, skrývá tento trezor jiné překvapení:bezpečnostní kryptu, která nebyla otevřena posledních sto let. Díky této kryptě je Draculovi umožněno dostat se na veřejnost a rozpoutat tak jeho starověký teror vůči modernímu světu a všem, kteří se s ním setkají. Dracula společně s Abrahamem Van Helsingem, který zná hraběte Draculu již z minulosti a pracuje jako anglický obchodník se starožitnostmi a Simonem – jeho pomocníkem, se vydává na cestu do New Orleans, které kdesi ukrývá dceru Vana Helsinga - Mary, kterou Dracula míní nalézt. (SPI Film)

Nuala

Bála jsem se, že to bude horší. I když.. některé scény a objasnění záhad zní poněkud komicky... Až se budete o víkendu nudit a poblíž bude mísa plná popcornu, klidně si tenhle film pusťte. ()

messiah

Parodie na Draculu? Kdepak, ani tohle nečekejte. S raculou to nemá společného nic. Jde jen o další verzi boje dobra se zlem a záchranu světa...nuda. ()

SeanLSD

Kedysi som mal tento film skutočne hodne rád vďaka jeho štýlu, švihu a chytrej modernej variácií klasiky a jeho pointu považujem za jednu z vôbec najlepších, čo sa kedy v toľkokrát obohratých príbehoch objavila. ()

Prometheus69

Velmi originální... a však vykleštěná až na krev. Za zmínku snad jen stojí závěrečné vyvrcholení které opravdu svádí k zamyšlení... :) ()

fantoci

Myslíte, že to není možné? Myslím, že teorie s Jidášem není zas tak nemožná. Sice ji řadím až za Vlada Tepeze, ale ve filmu celkem logicky dobré zdůvodnění. Film jako takový by mohl klidně patřit do kategorie B možná C, ale jeho konec mě právě díky teorii s Jidášem tak zaujal, že jsem se rozhodl, že oznámkuju průměrně. Viděl jsem i horší filmy...hodně horších filmů. ()

hans500

Překvapivě docela dobré, režie průměrná, ale Dracula v podání Gerarda Butlera byl výborný a démonický (lepší než Gary Oldman) a Christopher Plummer jako Van Helsing taktéž skvělý (škoda, že tu byl tak málo), ostatní herci takový lepší průměr a scénář není až tak špatný, dokonce docela zajímavý co se týče postavy samotného Draculy. Jinak ovšem kamera ani hudba příliš neoslní. Celkem za 3,5*. ()

lennyd

Skupina lupičů se vloupá do trezoru pana Van Helsinga, ale nenajde zde nic natolik cenného, aby to Van Helsing schovával na takto střeženém místě. Jediné co tam je, je nějaká ošuntělá rakev. Tak zlodějíčci vezmou zavděk aspoň touto rakví, netuše, že si tímto podepisují ortel smrti. Nebo věčného života - jak se to vezme. V rakvi totiž odpočívá hravě Drákula, první z upírů. Jakmile je rakev otevřena, znovu začíná boj o holý život s nezničitelným upírem... Bram Stoker by se musel v rakvi obracet, kdyby věděl, co všechno se dá s jeho dílem provést. Zcela moderní verze Drákuly, tak trochu jinak (za přispění špetky mystična), a hromady nelogičností (bacha spoiler: jak to, že se Drákula může libovolně měnit z člověka na vlka nebo mlhu, a přesto je jej možné oběsit?). Takovýchto nelogičností je tam povícero - např. v Americe jsou nesmírně pohostinní lidé, kteří nikdy nezamykají dveře (a samozřejmě mají zvenku kliky) - jak jinak by bylo možné, aby Van Helsing několikrát vlezl někomu domů nebo na místo, které by asi zamknuté být mělo (márnice). Nu což, slabé to sice bylo, ale už jsem viděl i horší filmy ... ()

Danny F.

Naprosto nejlepší verze drákuly co jsem kdy viděl. V tomto filmu se dovíme o existenci drákuly, jeho zrození a likvidaci. Dějově originální. 90% ()

VanTom

Vůbec ne špatný nápad, jak přivést Drákulu do moderního světa, a poměrně zábavné, jakkoliv nesmyslné finále na ani průměrné béčko nestačí, pokud si chabá režie neví rady se zbytkem. Nudný scénář nahrazuje logiku metalovou (rádoby)efektností, hereckým nevýkonům pak "kraluje" šišlající Gerard Butler, jehož démonické obličeje ukazují ponejvíc na mírnou formu postižení. ()

pinguinka

Přestože mám horory s různými nemrtvými, zvláště pak s Draculou, velice ráda, tento film mě jako celek zklamal. Uznávám, že odhalení pravé Draculovy totožnosti je originální, ale zpracování a výstupy některých (no, vlastně skoro všech) postav pokulhávají. Mlha vystupující z rakve nebo tma na hřbitově mě v tomto filmu opravdu neděsily. Slova Abrahama Van Helsinga: „Dracula. Not myth. He's real, I assure you“ tak platí jen díky kouzlu charismatického Gerarda Butlera, který ale nemá - paradoxně - dostatek prostoru. ()

jefff

Mno, bylo to zlý...moc zlý. Nedal jsem se hodnocením odradit a zaplatil jsem zato 99 minutami promarněnýho času. Dobře mi tak. ()

skinny

Božinku...to byla blbost :D nejdřív jsem valila bulvy a pak jsem dostala záchvat smíchu :D tak jako o příběhu se tady moc mluvit nedá, že (Dracula jako Jidáš Iškariotský???? hm...hustý...:D) ale nebylo to zas tak špatné, když jsem se u toho nebála, aspoň jsem se zasmála, 2*. Gerard Butler byl a bude poořád sexy, ať hraje v jakkoliv špatných filmech ;) 1* za to, že jsem se bavila :D ()

sedm.1

Zábavný béčko jak vyšitý! Od prvních minut se pořád něco děje, tempo je doslova nezadržitelné, fajn atmosféra, fungující napětí, až na jednu výjimku skvělý casting, a tak je vlastně v podstatě i úplně jedno, že co se zápletky týče, tak je to fakt velká ptákovina. I když pozor, krom toho si Draculu 2000 dovolím označit ale zároveň i za docela originální snímek, s ohledem tedy právě na postavu samotného Draculi, kdy především v úplně závěrečném odhalení přichází tvůrci s velice zajímavou a nevšední verzí o podstatě vzniku knížete temnot, která mě pobavila a i vylepšila celkový dojem z celého snímku. Jinak je to ale vážně poměrně zřetelně laciný snímek, ovšem musím opakovat, zpracovaný je opravdu záživným a svižným stylem, žánrově jde pak o fungující směs akce, hororu a thrilleru, okořeněného i špetkou černého humor, co se obsazení týče, Gerard Butler jako Dracula působí doslova otřesně, pokaždé, když se snažil o uhrančivý pohled, pod kterým se měla všem slečnám a ženám podlamovat kolena, se podlomili kolena akorát tak mě, smíchy, takže tohle byl prostě fakt castingový omyl jako prase, nicméně zbytek mě bavil maximálně, a taková Jennifer Esposito tu byla za neuvěřitelné sexy kotě, wow. V rámci možností tu zkrátka této podívané nemám vážně co vytknout, mě to bavilo fakt upřímně hodně, takže prostě jako nenáročnou, zábavnou jednohubku mohu určitě doporučit. ()

Schizeus

Zdá se, že Bram Stocker opravdu vytvořil nesmrtelný román, jelikož sečíst veškeré adaptace na Vlada Draculu by jednomu daly opravdu dost časově zabrat. Pan Lussier tento příběh přizpůsobil dnešní době a svou verzi pojal moderně, což vysvětluje i podtitulek 2000. Příběh, který je všem hororovým i nehororovým fandům hodně dobře znám, se mimořádně neodhrává někde na zámku, či hradě, Londýn je zmíněn málokdy a hlavní role není klasicky přisuzována elegantnímu postaršímu muži s nevyčíslitelným majetkem. Film se přemístil do New Orleansu, kde je pořádán hon na Draculu, i když ne v tom pravém slova smyslu. Příběhová i dějová linka se pěkně pojí a doplňují, takže se u tohoto hororu nebudete nudit. Je zde pěkně vylíčen původ onoho hominis nocturna stvoření, který mě až mile překvapil svou technickostí a zajímavým spojením několika mi oblíbených motivů. Scény jsou opravdu dobře propracované a herci podávají celkem obstojné výkony, i když jich v celém představení figuruje snad jen 10. Ženy umí pěkně využít svou erotickou stránku a se scénářem, který se svým občasným sarkasmem také není úplně k zahození, to vypadá opravdu věrohodně. Co mě hodně u filmu překvapilo? Že se konec hodně rychle vyvrbí, i když pokračování je z něj cítit každou chvílí a hudba, která je do filmu vložena je taky dost netrefná, takže nepodtrhuje děj tak, jak by měla, ale to je jen vedlejší efekt. Draculu 2000 bych rád doporučil vampýrofilům a všem, kteří chtějí večer něco modernějšího z hororu. ()