Pa a Pi

Loutkový / Pohádka
Československo / Západní Německo, 1986, 52x10 min

Príhody mimozemských zvieratiek, mačičky PA a kocúrika PI, ktoré hravou formou približujú najmenším divákov tajomstvá okolitého sveta .... "My sme tí Pa a Pi, z mačacej planéty, my sme tá posádka, čo ide sem .... " (ripo)

ecceHOMMO

Jediné čo sa mi na Pa a Pi ako dieťaťu páčilo bola úvodná pesnička, inak som ich strašne nemal rád. Teraz sa už na nich pozerám trošku inak, ale..... ()

Tom Riddle

Jůůůů, my jsme ti Pa a Pi, z mačacej planety, my jsme ta posádka, co ide k vám :o) To jsem neviděl tak patnáct let. Kdybych to viděl dnes, nižšímu hodnocení bych se asi neubránil, ale z nostalgie.. ()

Dever odpad!

Chlapci a dievčatá nehnevajte sa na mňa, ale pre mňa je to takmer neprekonateľná blbosť. Možno to je tým, že som mladý a nemám pochopenie pre námet a pre vizualizáciu Miroslava Svobody z roku 1986. No skôr by som to pripísal bábkam, pretože ich takmer vôbec nedokážem zniesť. ()

Marius

Pa a Pi je prototyp edukatívneho večerníčku, aký sa v dnešnej dobe nenosí. Potom to aj tak vyzerá že decká nerozoznajú koňa od jeleňa. Akurát pesničky ma tam občas rozčuľovali ale inak bezchybné. 10/10 ()

genetique

Jeden z tých náučno rozprávkových večerníčkov, ktorý chcem, aby videli aj moje deti. Konečne aj niečo zo SVK! :) 90%. ()

MM_Ramone

My sme tí Pa a Pi z bláznivej rakety. My sme tá posádka, čo ide sem. My sme tá výprava z mačacej planéty, čo sa chce pochváliť, že pozná Zem. Hľadáme na Zemi, hľadáme vás, nech je nás priateľov pod slnkom viac. My sme tí Pa a Pi z mačacej planéty. My sme tá posádka, čo prišla sem... Dve zvedavé vesmírne mačky v malej medziplanetárnej lodi mapujú československú prírodu a faunu. Titul "Pa a Pi" bol didaktický, náučný, večerníčkový seriál. *** ()

klerik

Pre dnešnú dobu už seriál nestačí, ale v dobe vzniku geniálna záležitosť. Sci-fi podmaz a náučný prírodovedný obsah skvelo fungujú... ()

Arsenal83

Edukatívny seriál pre najmenších, ale to prevedenie je slabšie a mačky mi tiež vadili. Najlepšia je úvodná pesnička. Na druhej strane dnes takéto vzdelanostné kúsky pre deti chýbajú. ()

Trevor

Melódiu a text piesne si pamätám dodnes, takže hodnotenie je opäť podmienené skôr nostalgickými spomienkami ako vysokou kvalitou tohto seriálu. ()

Kwaichi

"My sme tí Pa a Pi, z mačacej planéty, my sme tá posádka, čo ide sem .... " je úvodná pieseň, ktorá ešte aj po 20-tich rokoch vyčarí úsmev na mojich perách. Rozmýšľam, ako je možné, že mačky sú vždy v kurze. Od starovekých egypťanov až po terajšiu Hello Kitty :p ()

Kri-kri

Kdybych na tuto pohádku natrefil poprvé až v dospělosti, nejspíš bych dal jen dvě hvězdičky. Ale už pro velmi silnou nostalgii a náramně chytlavou znělku v podání Mariky Gombitové nemůžu jinak, než ještě jednu přidat. Navíc je fakt, že takto zábavnou formou pojata interaktivní výuka, smíšená s pohádkovým příběhem se v dnešní době hned tak nevidí. 60% ()