Bořiči mýtů

(pořad)
všechny plakáty
Ukázka z filmu 1

Série(15) / Epizody(268)

Myslíte si, že když spadne chleba na zem namazanou stranou, že to není náhoda? Nebo že Vás může krabička s ubrousky položená pod zadním oknem automobilu při srážce zabít? To jsou jenom dva z mnoha případů různých pověr, předsudků i domnělých pravd, které se snaží duo bývalých expertů na filmové triky vyvrátit či potvrdit. Každý z dílů obsahuje rozuzlení tří více či méně známých mýtů v podání Adama Savage a Jamieho Hynemana. Tito dva pánové a jejich tým provádí pokusy do té doby, až si jsou jisti, zda může být mýtus "zbořen" nebo ne, což je častokrát hodně napínavé a zábavné. (in4mator)

gogos

Zase jednou povedeny dokumnet.. Plno mytu sice neznam, ale jsou podavany nenasilnou, poucnou a zabvanou formou... ()

grogodil

60000 nauriezaných zápalkových hlavičiek ako rozbuška do dela vyrobeného z kyslíkovej flaše a nabitá kolkovou guľou.....no kto by si také niečo nechcel vyskúšať....Musím proste súhlasiť s Adamom Savageom, že títo dvaja majú proste job snov. bez debát najzábavnejší program na Discovery ()

Fanucci

Zajímavý seriál...jen mi trochu vadí jak se snaží hl. protagonisté (hl. Adam Savage) zavděčit publiku a být vtipní. Je to někdy hodně na sílu a působí to vyloženě trapně...kdyby byli sami sebou a nesnažili se pořád vtipkovat (jako sarkastický Hyneman), působil by pořád mnohokrát daleko přirozeněji a příjemněji. 70% ()

Had6

Jeden z nejlepších pořadů na Discovery TV. Skvělý námět by ale určitě neslavil takový úspěch, nebýt hlavních představitelů. Jamie Hyneman a Adam Savage dokážou tou nejpřirozenější cestou vysvětlit i věci zdánlivě nepochopitelné a ještě se člověk pobaví. ()

Morloth

Nevím proč, ale tihle dva chlapíci mne více štvou než baví. Často si říkám, proč proboha ty voloviny dělaj? Možná je to sem tam poučné, ale dost často je to prostě jen blbost pro nic za nic. ()

Hees

MythBusters je proste super.Dvaja "maníci" hľadajú pravdu.Veľa pokusov a veľa pokusov o tom to je.Na začiatku máme nejakú poveru a na konci vieme, že či je to možné alebo nemožné(alebo bolo možné v tej dobe alebo nebolo). ()

peiton

Adam a Jamie sú mi tak nesympatickou dvojicou,že sú mi až sympatickí.Toto je pre mňa prekvapivé precitnutie.Niektoré pokusy zaujímavé menej,iné zase viac,ale to nemení na fakte,že sú poučným,zábavným relaxom,pri ktorom nemusíte veľmi rozmýšľať.Po náročnom dni príjemná oddychovka.A P.S.milí užívateľ Gilmour93,ak si lepší,čo keby si tam skočil s nimi,hm?! ()

rakovnik

Zajímavé testy pověr. Doporučuji všem, kteří hromadně rozesílají vyloženě "zaručené" hovadiny ať již mejlem, či přes FB. Každopádně, Adam a Jamie jsou fakt zajímaví, vtipní a prdlí týpci a divím se, že si ještě něco neudělali. ()

Figu

Kdysi při jedné devítidenní dovolené jsme každý ráno snídali s Adamem a Jamiem a já žasl. Při poznávání něčeho tak chytrýho, zajímavýho, inteligentního a vzdělávajícího, ty snídaně dostaly najednou úplně jinej náboj a chutnaly líp! Celýmu jejich týmu je třeba závidět jejich životy! Denně něco zkoumat a nad něčím bádat, to svědčí nejen o radosti člověka ze života, ale především o jejich neuvěřitelným vzdělání! Jo a taky o prachách, ale každopádně to umí prodat. 85% ()

MCZ

Televizní pořad stanice Discovery čerpající z dost možná nevyčerpatelného námětu "mýty vs. realita". Ačkoli občas by se dalo o smysluplnosti zkoušek a testů některých mýtů pochybovat, nemění to nic na tom, že se jedná o pořad vtipný a zároveň zajímavý, poměr "hardcore-laik" je skvěle vyvážen; divák se základními znalostmi fyziky a jiných věd pořad pochopí a zároveň nebude mít pocit, že z něj někdo dělá blbce (i když...). Prima. 7/10 ()

Abes

Když mi spadne kousek jídla na zem mám přesně tři sekundy než se na něj dostanou bakterie, při pádu výtahu se zachraním jedině tím, že těsně před dopadem vyskočím, pro letecké společnosti je při havárii jednodušší odškodnit mrtvé než platit zmrzačeným do konce života, motor letadla dokáže odfouknout taxík a mnoho dalších úplně zbytečných věcí vím díky Vám pánové. http://www.futuresack.com/uploads/images/Funnies/Adam%20Advice.jpg ()

Petoss1

Niektoré diely sú fakt super no v niektorých sa zapodievajú somarinami, ale aj tak mať takéto zamestnanie ...80% ()

cariada

Vtipný a poučný dokument o tom jak dokázat či vyvrátit staré pravdy a mýty. Někdy je to docela síla. Velmi zajímavý pořad. ()

Attta

Na ty první díly se dalo ještě koukat, ale některé díly jsou zajímavé jen pokud jste totální idiot. Takže pokud ste prošli alespoň základní školou tady v ČR, tak budete kroutit hlavou proč kolem základních fyzikálních principů dělají tolik "vědy". Jediné "mýty" na které se dalo dívat, byly ty z historie (u kterých se člověk dozvěděl alespon něco zajímavého), ale ty zpopularizované sračky v podobě ničení všeho možného jsou fakt pitomá tuctvoá americká zábava a já jen doufám, že se ty ostatní zatím "nezkažené" věděcko-populární pořady nestanou populární sračkou (čti pračkou) na peníze jako je tohle. ()

Džef!

Partička pěti profesionálů, kteří moc dobře vědí za co peníze utratit... zbraně, auta, stroje, letadla, výbušniny... moje gusto....:-) ()

Kwaichi

Neviem, no nemám s toho dobrý pocit, keď sa niekto snaží vyvrátiť všetky mýty a legendy, v ktoré tento svet verí. Osobne by som nechcel žiť v svete, v ktorom neexistujú žiadne záhady. Ale musím uznať, že niektoré ich pokusy zaujali aj mňa. ()