Bořiči mýtů

(pořad)
všechny plakáty
Ukázka z filmu 1

Série(15) / Epizody(268)

Myslíte si, že když spadne chleba na zem namazanou stranou, že to není náhoda? Nebo že Vás může krabička s ubrousky položená pod zadním oknem automobilu při srážce zabít? To jsou jenom dva z mnoha případů různých pověr, předsudků i domnělých pravd, které se snaží duo bývalých expertů na filmové triky vyvrátit či potvrdit. Každý z dílů obsahuje rozuzlení tří více či méně známých mýtů v podání Adama Savage a Jamieho Hynemana. Tito dva pánové a jejich tým provádí pokusy do té doby, až si jsou jisti, zda může být mýtus "zbořen" nebo ne, což je častokrát hodně napínavé a zábavné. (in4mator)

Wbcko

Samozřejmě že poslední dobou je většina mýtů vysoce dementních a celý smysl show spočívá v tom vyhodit co nejvíce věcí do vzduchu. Pár faktů a znalostí jsem si ale odnesl a když na Bořiče náhodou narazím na Discovery, vždy se rád podívám ()

tommmy89

Niekedy proste príde čas vypnúť a naštelovať Discovery (i keď to teraz chodí aj na JOJke) a pozrieť si niečo odveké. Títo maníci si proste vedia prísť na svoje a dostať človeka do "úžasu" a doslova ho prinútiť sedieť pred telkou a neodísť ... Áno, je to veľmi návykové - tie pokusy, ktoré robia sú dosť zaujímavé na to, aby som dokázal sedieť pred telkou hodnú chvíľku... Občas mám pocit, že som sa vrátil do starých dobrých čias ako decko a začal som robiť pokusy, ktoré nemali zmysel, ale napriek tomu sa na tom dalo dobre zabaviť, lebo chlapci sú proste chlapci. Vždy vystrájajú a vidia zmysel i v tom, kde sa "nájsť nedá" ! 3* ()

lskala

Asi bych dal plný počet hvězd, ale dvojice hlavních protagonistů, je mi silně nesympatická... Každopádně je to hodně poučný pořad. ()

adamulefa

Top na Discovery ! Tesne za Medveďom. Adam a Jamie sú super duo (i keď Adam u mňa vedie) + krásna ginger Kari Byron s kolegami, to je ono ! Každý diel dokáže zaujať, pobaviť ba aj niečo naučiť. Napríklad, že: sloni sa naozaj boja myší, z väzenia sa dá ujsť na lane z toaleťáku, olovený balón môže lietať alebo, že v roku 1969 sa na Mesiac dostali ľudia. ()

Germanotta

Stará dobrá klasika. Ani neviete čo všetko sa naučíte ked si pozriete čo i len jeden diel Myth Busters. Ani jeden krát som sa nenudila, Jamie a Adam sú skvelá dvojka ktorým to na obrazovkách neksutočne sadne. Najradšej mám časti, v ktorých sa snažia vyhodiť do vzduchu niečo veľké (Napríklad 200 litrový boiler bol fakt šupa). Veľmi sa mi páči ako sa snažia zboriť mýty, ktoré my využívame každý deň a ani nemáme poňatia, že sme tak trochu oklamaní. ()

The Viper odpad!

Nevím koho můžou zajímat z internetu vytažené idiotské mýty, které se pětice nesympatických ''vědců'' z čeho jednoho asijského nerda, snaží vyřešit. Dále nevím kde podobné debilní pořady berou peníze na to ničit kamiony, auta a další drahé věci pro nic za nic, aby nakrmili mozky tupých diváků nejen z USA. Bohužel jsem se neudržel a začal jsem myslet na to, kolik takové nesmysly jako toto stojí a po světě kolik míst trpí chudobou a hladem. ()

uzzi

jeden z nej pořadů na Discovery, rozhodně super a někdy až nehorázně zábavné. Navíc Adam a Jamie jsou správně ujetý. Není to žádná vysoká věda:) Ale zábavnost je zaručena na 100% ()

medlo

Tak to by sa mi fakt páčilo, mať život ako títo ľudia. Robiť blbosti, pod tými blbostami myslím zaujímavé pokusy, pritom sa zabávať a dostávať za to veľké peniaze. Klobúk dole, že si našli takúto neskutočnú prácu. Fakt im závidím a keby som sa k tomuto niekedy dostal, tak sa toho nepustím ani za nič. ()

toy79

Bořiče mýtů si pokaždé užívám, jejich nápady jsou neuvěřitelné, moje nejoblíbenější je strkání klády do točícího se kola alias Indiana Jones. ()

MilkyA

Sem-tam sa im zadarí testovať niečo zaujímavé a nie úplne zbytočné, ale vážne len občas...a tá skupinka mačo, ryža a trapka nechávajú bez serióznych dôvodov všetko vybuchovať...tomu sa hovorí mrhanie prostriedkami..a ešte sa tešia Jupíí ! ()

see_sawandrew

Někdy užitečné, někdy zbytečné, ale zaručeně vždy srandovní! Jediným mínusem je dosti vyděračská dramaturgie. 85% PS: U mýtu s nerozdělitelnými Zlatými stránkami jsem čuměl jak péro z gauče. ()

Hopper

Jeden z najlepších príkladov o tom, ako sa niečo dozvedieť a zároveň aj pobaviť. Skutočne mýtov, ktoré potrebujú potvrdiť alebo vyvrátiť je neskutočne veľa... ()

DocBrown

Na tomhle "dokumentu" je uzasne to, ze se clovek dozvi, co nikdy v zadne encyklopedii nenajde. A navic v pomerne zabavne forme. Dokonalost to ale neni, obcas resi blbosti, ktere jsou predem jasne, a obcas to resi spatne. Napriklad me osobne bouchlo CDcko v mechanice, tak mi tezko nekdo dokaze, ze to neni mozne. Panove zapominaji na vadu a unavu materialu. ()

Paity

Některé reportáže/pokusy jsou skutečně zajímavé. A hlavně celá ředa pokusů, které jste vždy chtěli vyzkoušet, ale neměli jste na to prostor, peníze, nebo jste jednoduše nechtěli rodičům zničit polovinu bytu. ()