Na Štědrý večer v klubu Styxx v Paříži potká Bart a jeho dva šupáčtí kamarádíčci barmanku Yasmine a kostymérku Eve. Po hádce v nočním klubu pozve Eve skupinku výtečníků k sobě domů na venkov. Před cílem však narazí na stádo koz vedené výstředním pastevcem a uctívačem ďábla Josephem (Vincent Cassel). Ten jim během Štědrého večera odhalí svůj skutečný záměr, při kterém poteče krev… Hlavní roli v tomto drsném hororu si zahrál Vincent Cassel, manžel Moniky Belucci a především francouzský herec známý z filmů Purpurové řeky a Dannyho parťáci 3. (oficiální text distributora)

Astaroth12

Najprv velká zábava a potom boj o vlastný život. Tak čo postava to troll aj Cassel tu vypadal ako 1000% vidlák, a ako ho zamaskovali, skoro som ho nespoznal, no jemu by som do auta nesadol, mal som z neho nepríjemný pocit. Nemôžem si pomôcť, ale postavy sa chovali ako čistý primitívi, naozaj ich nezmyselné chovanie som často nechápal. Na začiatku som si uvedomil, že som už dávnejšie film videl a pamätal som si aj to, že film ma ani vtedy vobec nebavil a spomenul som si dobre, lebo aj teraz to je o tom istom. Neskutočná nuda, príbeh nemá vobec logický sled a horor to nieje určite. Krv žiadna, iba troška na konci a dve vylúpnuté oči sú na horor veľmi málo a ešte nemal ani štipku napätia. ()

ledzepfan

TVL-jakože hrozný úlet toto.. Cassel si svou pošahanou (dvoj)roli maximálně užívá a atmosféru to má docela slušně "nemocnou". Trochu škoda, že to působí trochu roztříštěně a nedotaženě, protože potenciál to má obrovský... Fakt demence (v tom dobrém smyslu toho slova). ()

Tommass95

Nebýt poměrně dobré atmosféry a občas dobrého Vincenta Cassela, určitě bych tak dobře film nehodnotil, ostatní herecké výkony byly dost špatné, režie taky a film byl celkově dost zamotaný. ()

YURAyura

3/10 Francouzka variace na nekolikrat videny scenar - parta mladych nadrzenych v nebezpeci sileneho venkova. Cele to stoji a pada na Casselovi, ktery si svou roli opravdu uziva. Jinak je to jenom opraseni motivu videnych jinde/jinak - loutky/panenky/dementni pribuzni. Zaver ma byt dle tvurcu trochu jiny, ale bohuzel se divak o nejakem pozadi/duvodu celeho toho besneni nedovi. Skoda, potencial by to i melo, ale sklouznuti do americych klische tomu dalo ranu do oka... ()

Hadža

Celou dobu v teto uchylarne cekate az se konecne neco zacne dit,neverite vlastnim ocim,kde ty herce vyhrabli,pak prijde ujeta posledni petiminutovka a je chvalabohu konec!!! ()

JohnMiller

New French Extremity? Asi pravdepodobne nie. Skôr (skoro) horrorová kravina, ktorá má však miestami veľmi dobré nápady, úchvatnú zbierku čudesných hercov a poctivé úchylnosti, že pod 3* ma svedomie nepustí, hoci, ako som vravel, film za veľa nestojí. Partia chalanov, klasický vymetávači diskoték, sa na Vianoce dostanú na vidiek, k rodine jednej kamarátky. Obyvateľstvo je tam, ako štandardne, veľmi pohostinné, ale už z výzoru je divákom jasné, že sú veľmi zaostalí a pravdepodobne sa množia medzi sebou, rodina.nerodina. Výber hercov bol neskutočne vydarený, neviem a ani si nechcem predstaviť odkiaľ také držky mohli vyhrabať. Ako snímka pomaličky postupuje, dozvedáme sa, že rodinka na čele s milým Jozefom je banda Satanistov, ktorý sa tešia a pripravujú na rituál, na ktorom potrebujú aj obete. ()

IceQueen

Dosť zvrátená záležitosť, ale Cassel a jeho podmanivý úsmev stáli za to. Ak nedobre znášate, keď sa postavy chovajú ako idioti a pobehujú kade tade miesto toho, aby utekali preč, budete zúriť. ()

cariada

Tak jako nebylo to špatný, ale tvůrci jaksi zapoměli začít vraždit a to je v hororu podobného typu jaksi nutnost. Co na tom, že je tady slušná řada buranů do toho jak už to bývá naoko hezká "normální" holka a skupina obětí, která je hlavně na zabití, zvlášt děsně otravný Bart. . Ps- poněkud divný , když přijeli po sněhu ani památka a věčer ho tam měli najednou dost, a přitom nebylo vidět, že by padal. A k tomu na to, že je štědrý den, tak nikoho netrápí, že by měl být doma s rodinou. ()

kosta73

Kromě výkonu Vincenta Cassela mě film hlavně zaujal prostředím, ve které se jeho většina odehrává. Starý dům na venkovské samotě plný loutek a bizardních obyvatel je vynikající a díky němu a výše uvedenému Casselovi jsem poměrně často zapomínal na to, že se dívám na něco, co už jsem v podstatě viděl stokrát. Ihned po shlédnutí filmu jsem přemýšlel nad čtyřmi *, ale nakonec "pouze" lepší tři. Za zmínku též stojí na první pohled nenápadný cover. ()

TO

Tak tenhle hororový příběh, plný sexuálního napětí, byl na mě ke konci již příliš šáhlej. Ta jeho podivnost mi přišla na úkor smysluplnosti. ()

Cushing

Stojí za vidění, tahle "hiphopová" variace na horory, v kterých se lidi z města ocitnou na vesnici, v ohrožení smečkou venkovských buranů. Je to přidrzlé, je to obscénní, je to hravé, ale na druhou stranu velmi mírné, a to je myslím chyba. A taky: každá variace, byť sebesofistikovanější, se musí pevně držet daného žánru (a teprv pak se vyjadřovat k "mimožánrovým", třeba i mimofilmovým, třeba i celospolečenským skutečnostem). Tohle dílko je zajímavý kočkopes, ale pořád kočkopes. ()

oveckaoa odpad!

A to bylo jako co sledovat hodinu jakési retardované kretény načež jich vidět jak umírají a to celé v tupou pointru ne děkuji víckrát vidět nechci. 0 procent (nejlepší herecký výkon zde podal ten kozel s tou bradkou :-) ) ()

aseedi

Uvažuju, za co dávám tu jednu hvězdu, asi za to, že to nevypadá jako domácí video, což může být vlastně průser, jelikož by to znamenalo, že to s tím filmem tvůrci mysleli vážne....ulalá ()

Danny F.

Vincent Cassel roli podivínského úchyláka zahrál celkem přesvědčivě. Celkem jsem od filmu očekával trochu více toho napětí a nějakou tu správnou lekačku. No trocha sklamání. 45% ()

sedm.1

No tak to koukám jako švestka ještě teď.Satan mi naprosto nesedl ničím.Vím,že bych měl k tomuto snímku přistupovat hodně s velkou rezervou,přesto nemohu najít ani jediné slůvko chváli.Celý mi to přijde jako studentský experimentální filmeček,do kterého se jim podařilo zlákat jednu hvězdu v podobě TOTÁLNĚ přehrávajícího Vincenta Cassela(Monicu B. nepočítám,její účast-neúčast zde naprosto pomíjím).Kameraman byl asi zrovna po pěkné opici,prostředí přes svou temnotu a špinavost nevyvolávalo ani špetku atmosféry,představitelé mladých hrdinů byli vybráni z nějaké okresní potulné divadelní společnosti a závěrečná pointa byla trubkovitost první třídy.A 90% záběrů mi navíc přišlo naprosto zbytečných.Z jiných komentářů zde čtu přirovnání jako:divný,bizardní,znepokojivý,uchylný apod.,já použiju také jedno přirovnání,ovšem trochu jiné,pro mě ale fakt nejvýstižnější:Satan je naprosto MIMO. ()